FK Partizan

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Grant kaznio Babovića i Ilića

[h=1]Grant kaznio Babovića i Ilića
[/h] Izvor. B92, Večernje novosti | JT

Trener Partizana Avram Grant kaznio je Sašu Ilića i Stefana Babovića zbog toga što su se uspavali i nisu na vreme bili spremni za trening u Izraelu.


2483029894f2aee2ba123a733900909_orig.jpg
Babovića i Ilića su probudili saigrači i oni su direktno iz postelje utrčali u autobus sa zakašnjenjem od pet minuta.
Iako im Grant nije odmah ništa rekao, kada je počeo trening stavio je do znanja igračima da neke stvari moraju da se razgraniče već na startu.
Ne volim da pričam o disciplini, jer ste vi profesionalci i sami morate da vodite računa o sebi. Za kašnjenje nema opravdanja, ako ja ne kasnim, nemojte ni vi”, naglasio je Grant, “Morate da vodite računa o svemu. Vaše telo je kao mašina i da bi funkcionisalo morate da ubacujete gorivo. Nikako nije dobro da dođete na trening bez bar malo unete hrane, jer onda ne možete normalno da funkcionišete”.

Grant je Babovića i Ilića kaznio sa po 50 evra, a Grant je naglasio da bi svako sledeće kašnjenje moglo da donese teže da padne igračima ‘crno-belih’. Na pitanje da li je sličnih problema imao i u Čelziju, Izraelac je odgovorio:

Drogba je stalno ujutro kasnio kod Murinja na treninge. Kada sam ga upitao što ga ne kazni, rekao je da su to prepodnevni treninzi i da nije toliki problem. Napomenuo sam mu da bi to moglo da se ponavlja i popodne, ali mi je samo kratko prozborio: Drogba je Drogba”.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Medo Kamara: Želim da idem, ali mi ne daju

Medo Kamara: Želim da idem, ali mi ne daju


Blic

Vezista Partizana Mohamed Medo Kamara istakao je da nije srećan u klubu i da želi da napusti Humsku što je pre moguće.

143919_jovancic_f.jpg


Ono što narušava atmosferu u Partizanovoj bazi u Hercliji jeste status Mede Kamare. Vezista crno-belih odlučan je u nameri da napusti klub.

"Istina je da želim da odem, to sam rekao i ljudima u klubu. Svi znaju da više nisam srećan u Partizanu, ali nije mi jasno zašto mi ne daju da odem, kada imam ponude koje bi zadovoljile i klub i mene", rekao je Kamara.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Grant: Želim da Partizan dogura daleko u Ligi šampiona

Grant: Želim da Partizan dogura daleko u Ligi šampiona


Blic

Novi trener Partizana Avram Grant ovih dana uigrava crno-bele u snegom okovanom Beogradu, ali mu hladnoća ne smeta da postavlja visoke ciljeve pred šampiona Srbije.

208031_grant-babovic-fkp_f.jpg


Sumirajući prvi deo priprema, izralski stručnjak se pohvalno izrazio o ekipi koju predvodi:


“Pripreme se prošle u sjajnoj atmosferi i u timskom duhu. Igrači su odlično podneli teret i prošli pripremni period bez greške. Moram priznati da su i stručni štab i igrački kadar zadovoljni obavljenim poslom”, rekao je Grant.

Na pitanje da li su igrači spremni za izazove pod njegovom komandom, trener Partizana ne ostavlja dilemu:

“U timu imamo spoj iskustva i mladalačke snage i to daje odličnu podlogu za poboljšanje igre”.

O nastavku sezone Avram Grant kaže da je jedan od ciljeva zadržavanje trenutnih “+10” u odnosu na Crvenu zvezdu koja je na drugom mestu.

“Partizan je stekao veliku prednost, a sada sam ja tu, na kormilu, da učinim da tu prednost zadržimo ili povećamo. Ovaj niz pripremnih utakmica je bio tu da bi se u potpunosti spremili za predstojeće okršaje na domaćoj sceni. Namerno sam kombinovao sastav da vidim koliko ko može i na koga mogu da računam”, rekao je trener crno-belih.

On je na kraju sumirao sličnosti i razlike između engleskog i srpskog fudbala:

“Ta dva pojma ne mogu da se porede, jer je u Engleskoj intezivna igra, a ovde se više igra čvrst fudbal, defanzivan i bez mnogo otvorenih napada. Ipak, bez ikakve sumnje, Partizan je jedan od dva najveća kluba u bivšoj Jugoslaviji, a nama je cilj da sledeće sezone doguramo što više u Ligi šampiona”, zaključio je Grant.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Bogićević: Njima je uspeh i titula u Srbiji, ja bih da Partizan igr

Bogićević: Njima je uspeh i titula u Srbiji, ja bih da Partizan igra u eliti


Blic

Uprkos tvrdnjama aktuelne uprave Partizana o uspešnom radu, Miroslav Bogićević je rešen da stane na čelo crno-belih i pomogne im u ostvarenju evropskih rezultata. Kontakti obavljeni u tajnosti proteklih dana dobiće uskoro potvrdu u vidu njegove kandidature za naslednika aktuelnog predsednika Dragana Đurića.

171648_0809-bogicevic-foto-beta-nenad-petrovic_f.jpg


- Ljudi iz skupštine i prijatelji kluba sa kojima sam pričao tvrde da će za Partizan biti loše ako sadašnje rukovodstvo ostane. Zvali su me mnogi, dolazili na razgovore i ubedili me da treba da se kandidujem za predsednika. Volim Partizan i mogu da mu pomognem - kaže uspešni biznismen, koji se u petak vratio sa službenog puta iz Moskve.



Aktuelni čelnici tvrde da iza vas stoje smenjeni direktor i trener?

- Nikad u životu nisam video ni Krstajića ni Stanojevića, niti sam s njima razgovarao direktno ili telefonom! Uopšte se ne poznajemo, to je jedina istina. Mene su “prelomili” neki drugi ljudi kojima je interes kluba na prvom mestu.


Za zakazivanje izbora potrebna su 22 glasa u skupštini, odnosno 33 za izglasavanje nepoverenja Đuriću?


- Bitno je da se o svemu dogovorimo i takvu podršku sigurno ćemo obezbediti. Složili smo se da u Partizanu ima mnogo stvari koje treba podići na viši nivo. Da pojasnim: naša namera nije da nove izbore iniciramo na radnoj skupštini 20. februara, nego malo kasnije. Neka sadašnji vrh odradi svoje i sumira ono što je postignuto od prošle skupštine.


Tražite još vremena do zakazivanja izbora?


- U početku smo odlučili da ništa ne iznosimo u javnost dok se o svim detaljima ne dogovorimo. Nažalost, to je procurilo u medije mimo naše volje. Nema razloga da bilo šta radimo na brzinu i siledžijski, poštovaćemo proceduru.


Potpredsednik Vukadinović kaže da ova uprava ima rezultate?


- Sve je u životu relativno. Ne sporim da je bilo rezultata na domaćoj sceni, ali u njima su učestvovali i pomenuti Krstajić i Stanojević. Za sadašnji vrh domaće titule i kupovi su super, ali ja mislim da klub može bolje. Partizan mora da izađe iz Srbije!


Pominju velike ambicije Save Miloševića, koje su na prošlim izborima doživele krah?


- Ako sadašnja uprava na skupštini i posle nje ubedi partizanovce da je najbolja, neka ostane. Onda je to sudbina - klupska i naša, koji želimo nešto da promenimo.


Cilj je Liga šampiona?


- Klub mora da pomeri granice očekivanja, standarde i sistem vrednosti. Iskorak u Evropu je obaveza, jer ovo nisu krajnji dometi. Ako neko kaže da jeste, to nije dobro za Partizan.


Obećali ste dovođenje generalnog sponzora?


- Veliki klub mora da ga ima, i to iz redova vrhunskih proizvođača sportske opreme. Ne zbog para, već zbog njihovog uticaja u evropskom fudbalu. Imam neke kontakte, a narednih dana ću razgovarati sa većim brojem ljudi koji klubu žele napredak - najavljuje Bogićević.



[TABLE="class: antre_c back_c_1"]
[TR]
[TD]Nema potrebe za razgovorom sa Đurićem
Na pitanje da li će se narednih dana sresti sa aktuelnim predsednikom kluba Đurićem, Miroslav Bogićević kaže:
- Nema potrebe da se sastajemo. Moje reči su pogrešno protumačene - rekao sam samo da se poznajemo, da je među nama sve korektno i da je moja želja da se kandidujem legitimna.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Partizan sa Odesom, stigao asistent

Partizan sa Odesom, stigao asistent


Izvor. B92 | AK


Fudbaleri Partizana odigraće u sredu prvi meč na drugom delu priprema koje će odraditi u turskoj Antaliji, a rival će im biti ukrajinska Černomorec iz Odese.

19806059774f3aa9c12808f173708757_orig.jpg

partizan.rs


“Crno-beli” su u ponedeljak stigli na tursku obalu Mediteranskog mora, gde će Avram Grant akcenat staviti na uigravanje tima.
Prvi put sa timom bio je i Slobodan Drapić. Novi Grantov pomoćnik doputovao je u ponedeljak sa ekipom, a u utorak se priključio ostalima iz stručnog štaba i počeo da radi. Partizan i Černomorec igraju od 17.00 sati.
Pogledajte kako izgleda hotel MaxxRoyal gde su smešteni fudbaleri srpskog šampiona:
15476999204f3aa9c132eb9426551553_orig.jpg

MaxxRoyal.com


.
16152809584f3aa9c13a769836521250_orig.jpg

MaxxRoyal.com


.
1480021064f3aa9c144506006768608_orig.jpg

MaxxRoyal.com


.
21309363044f3aa9c151a78369984629_orig.jpg

MaxxRoyal.com


.
1318618804f3aa9c15d717455246810_orig.jpg

MaxxRoyal.com


.
603174884f3aa9c1695f1085597435_orig.jpg

MaxxRoyal.com


.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Partizan izgubio od Šahtjora sa 2:1, Grant umalo da prekine meč

Partizan izgubio od Šahtjora sa 2:1, Grant umalo da prekine meč


Blic


U prijateljskom meču sa burnom završnicom, fudbaleri Partizana su u Turskoj izgubili sa 2:1 od Šahtjora koji je, za razliku od prekjučerašnjeg susreta sa Crvenom zvezdom, ovoga puta nastupio u gotovo najjačem sastavu.

215055_grant-sahtjor2_f.jpg


Avram Grant je odlučio da startnu postavu crno-belih u ovom duelu čine Stojković, Miljković, Rnić, Ivanov, Lazevski, Kamara, Babović, Tomić, Saša Ilić, Vukić i Marković, dok se Mirčea Lučesku opredelio da od prvog minuta izaigraju Šust, Kučer, Rac, Rakickij, Fernandinjo, Vilijan, Gaj, Košta, Mhitarjan, Srna i Adrijano.

Već u šestom minutu Ukrajinci su došli u vođstvo i to posle udarca Fernandinja sa 20 metara. Činilo se da će Vladimir Stojković moći da ukroti taj udarac, no lopta je bila toliko snažno upućena da je na kraju završila iza gol linije, pa je Šahtjor došao do prednosti.

Ipak, ona nije dugo trajala, jer je Lazar Marković u 10. minutu iskoristio grešku Gaja i, prošavši pokraj neodlučnog Kučera, matirao golmana Šusta za 1:1.

Marković je bio u ozbiljnoj prilici i u 15. minutu, no intervencija odbrane Šahtjora u poslednjem trenutku otklonila je opasnost, a potom je Stojković majstorski zaustavio udarac glavom Mihtarjana sa samo pet metara, pocle centaršuta kapitena Srne.

Na scenu je potom stupio Lazar Marković, koji je uputio tri šuta ali ni jedan nije bio dovoljno precizan i koban po rivala da bi doneo prednost crno-belima. Kazna za neiskorišćene šanse, naročito posle sjajnog kontranapada 5 na 2, stigla je u 37. minutu. Srna je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila Miljkovića u ruku, što je sudiji bilo dovoljno da pokaže na belu tačku. Fernandinjo je ponovo bio precizan, iako je Stojković pogodio u koju će stranu Brazilac šutirati.

Prečke, šanse i izmene
Pred sam kraj prvog poluvremena Marković je proigrao Babovića a njegov udarac sa distance uzdrmao je prečku Šahtjorovog gola pa je tako propala prilika za izjednačenje.

Prečka je spasila i crno-bele i to na samom startu drugog dela utakmice: Adrijano je oprobao svoj šut, lopta se odbila pravo do usamljenog Mhitarjana, a ovaj je pogodio okvir Partizanovog gola.

Udarci Tomića sa ivice kaznenog prostora i opasnog Košte pravo u živi zid bili su uvod u brojne izmene kojima su treneri počeli da pribegavaju od 60. minuta. U novom odnosu snaga, crno-beli su se isprva nešto bolje snašli, pa je tako prvu narednu priliku imao mladi Marković, kome je Pjatov odbranio udarac u završnici opasnog kontranapada.

Isključenja i petominutni prekid
Situacija je naglo počela da biva napeta u završnici. Najpre je Miljković isključen zbog oštrog faula nad Ševčukom, a kako je ranijim dogovorom predviđena mogućnost zamene igrača koji dobije crveni karton, na teren je ušao Aksentijević. No, kada je u 84. minutu i Baboviću sudija pokazao crveni karton, desio se petominutni prekid.

Na teren je utrčao trener crno-belih Avram Grant jer je arbitar izričito zahtevao da ovoga puta ne bude zamene isključenog fudbalera. Njegovo obrazloženje je bilo da je "pljuvanje ka sudiji dovoljan razlog za isključenje bez prava zamene", na šta Grant nije hteo da pristane, pripretivši da će povući ekipu sa terena pet minuta pre zvaničnog kraja utakmice. U pregovore se uključio i hrvatski reprezentativac Darijo Srna, kapiten Šahtjora, pa je meč nastavljen tek posle petominutnog prekida - ali promene rezultata do kraja susreta nije bilo.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Skupština jednoglasno uz Đurića, ništa od vanrednih izbora u FK Par

Skupština jednoglasno uz Đurića, ništa od vanrednih izbora u FK Partizan


Blic


Na sednici skupštine Fudbalskog kluba Partizan delegati su jednoglasno podržali aktuelnog predsednika Dragana Đurića, čime je postalo jasno da vanrednih izbora u klubu iz Humske neće biti.

29710_dragan-djuric-loza01-blic-aleksandar-dimitrijevic_f.jpg


Na kraju zasedanja, koje je proteklo bez prisustva opozicije, odnosno onih koji su se zalagali za smenu vodećeg rukovodstva, Đurić je postavio pitanje poverenja: svi prisutni članovi su glasali za njega, a niko nije bio ni protiv, ni uzdržan. Savo Milošević, Đurićev protivkandidat na prethodnim izborima, kao i Ljubiša Tumbaković koji je Miloševića jedini podržao tom prilikom, bili su prisutni na glasanju ali nisu podigli ruku kada je na red došlo izjašnjavanje.


Sednica je počela minutom ćutanja za preminulog Zvezdana Čebinca, bivšeg igrača Partizana i reprezentacije SFRJ, ali potom tišine nije bilo, već samo kritike "pučista, koji nisu smeli da se pojave", kako su nazvani oni koji su za promenu uprave. Nije bio prisutan ni Nenad Bjeković, koji je označen kao "organizator puča u Humskoj", ali je u miru, bez javljanja za reč, zasedanje pratio Savo Milošević, kog je Đurić ubedljivo porazio na prethodnim izborima za predsednika crno-belih.

Sednici su u svojstvu gostiju, prisustvovali Tomislav Karadžić, sada predsednik Fudbalskog saveza Srbije a prethodno prvi čovek crno-belih, kao i Duško Vujošević, predsednik Sportskog društva Partizan.

"Skupština ima kvalitet I kapacitet da donosi važne odluke u cilju napretka kluba. Vaš klub je postigao najveće uspehe u istotriji u kontinuitetu. Oni se znaju pripisivati igračima i struci, što je normalno, ali bez dobrih rukovodećih organa to je nemoguće. Čestitam vam na rezultatima. Nadam se da će skupština biti demokratska i tolerantna", rekao je Karadžić u pozdravnoj reči delegatima, a reč je potom uzeo Vujošević:

"Ovo su ljudi čija je ovo kuća. U ime sportskog društva vas pozdravljam. Problemi u životu postoje ali oni su tu da bi se rešavali. Bolje je i loše ih rešiti nego ih gurati pod tepih. Skupština je mesto gde se to rešava. Skupština može sve da razreši. Velike stvari se rade u tišini", poručio je nekadašnji trener košarkaša Partizana, a sada prvi čovek sportskog društva iz Humske.

Na red je potom došao i predsednik FK Partizan, Dragan Đurić, koji je svoju priču počeo sledećim rečima:

"Već danima, nedeljema, priprema se destruktivna atmosfera oko skupštine. Izloženi smo pritiscima, manipulacijama, neistinama i omalovažavanjem. Prljav, prizeman način ophođenja prema Partizanu se ne pamti u istoriji. Nazivani smo lažovima, lopovima, spremnim da prodajemo titule. Iza toga stoje interesi pojedinaca i grupa. Žele nelegalno preuzimanje vlasti u našem klubu. Nasilno i nelegitimno. Dali ste nam mandat, a grupici od četiri, pet ljudi koji nisu došli postavljam pitanje: od osam titula osvojili smo sedam. Od minusa smo napravili plus, organizovali klub, podigli ugovore i sve ispoštovali. Pitanje njima, hoćete li predsednika koji od četiri titule osvoje jednu ili prave minuse od 30 miliona. Trebalo je da dođu da nam kažu šta nije dobro, pa bismo im objasnili", rekao je Đurić.

On se potom osvrnuo na rezultatski deo aktuelne sezone:

"Eliminacija od Šamroka je ogroman neuspeh, jedan od najvećih u istoriji. Umesto da svi zajedno izvršimo analizu, izvučemo pouke i utvrdimo odgovornost, suočili smo se sa torturom najodgovornijih, Krstajića i Stanojevića. Svi su krivi, osim njih. Bio je to pokušaj da se ugrozi autoritet kluba i ljudi koji ga vode. Tada smo pokazali odgovornost, prešli smo preko uvreda i omalovažavanja. Bili smo svesni poteza koje smo vukli, ali mnogi misle da smo tada napravili grešku i da ih je tada trebalo razrešiti, ali sam ja bio protiv. Nećemo dozvoliti gospodarenje iz senke, za lične interese i zato će svi biti odstranjeni iz kluba. Izvukli smo pouke", naveo je Đurić, dodavši da su dve poslovno pozitivne godine prvi takav slučaj posle deceniju i po.

Svoje uvodno obraćanje Đurić je završio pohvalom navijačima, ističući da su ove sezone kupili "rekordnih 5.200 godišnjih karata".

Milan Obućina, generalni sekretar SD Partizan, javno je uperio prst u Nenada Bjekovića kao jednog od onih koji su spremali puč. On je istakao da su Bjeković kao mentor, a Slavko Drljača kao izvršilac, tražili ljude da "prljavo napadnu predsednika i oteraju ga i onom motkom" dodavši da je njihova deviza "Volim te, Partizane, do poslednjeg dinara".

Milutin Šoškić nije krio razočarenje atmosferom koja je stvorena pred ovu sednicu, a iako je istakao da su "igrači Šamroka došli u kelnerskim keceljama na aerodrom i pobedili nas", dodao je da "trener ne može da pripisuje sebi uspehe, a upravi poraze".

"Ja sam na onoj strani koja igra za Partizan. Stariji sam od kluba, prošao sam mnogo pučeva, za mene je ova situacija najteža zato što sam izgubio prijatelja. Na sreću ostao mi je klub”, rekao je Šoškić koji je bio na ivici da pusti suze dok je ovo izgovarao.

Ratomir Babić je rekao da ne bi da priča "o Stanojeviću i Krstajiću, jer su oni naše greške", ali se ipak nije suzdržao, pa je tako naveo da je Krstajić tražio platu od pola miliona evra, da je na kraju pristao i na 300.000, te da je upravo zbog tolikih primanja sportskog direktora - prodat talentovani Nastasić.

83829_branko-ruzic-beta_f.jpg


Član Partizanove uuprave i jedan od čelnika Socijalističke Partije Srbije, Branko Ružić je potom istakao:


"Hendikep nas političara je što smo građani drugog reda pa ne možemo da se bavimo oni što smo voleli kao deca. Od treće godine dete rasuđuje, a mi od tada znamo da volimo Partizan. Ima ovde svega i privrednika i političara i sportista bivših i budućih, ali je zajednička ljubav prema klubu", rekao je Ružić koji je potom istakao da neće dozvoliti da se govori o haosu u Partizanu i da su u upravi lopovi koji se bave malverzacijama jer se radi o čestitim, porodičnim ljudima.

On je rekao da to što neko hoće vanrednu, izbornu skupštinu "neće proći - jer to nije normalno, pragmatično ni mudro".

Ružić se sa odsutnom opozicijom našalio, istakavši da se pribojavao dolaska prvog čoveka Šahtjora, bogataša Rinata Ahmetova, ali da "on izgleda nije taj koji je najavljen kao predsednik Partizana a bavi se rudarstvom".

82959_duleruka01-nin-branko-belic_f.jpg


Za reč se ponovo javio Duško Vujošević, koji je rekao da je probao da ubedi Krstajića da malo promeni iskaz, da bi se izbegao sukob koji je prerastao u puč, a onda se osvrnuo i na ponašanje dosadašnjeg trenera Stanojevića.


"Stanojević ne može da radi za Krstajića ili Bjekovića nego za Partizan. Da daješ ostavku sa Maldiva, ideš na skijanje, a onda se predomisliš...", rekao je Vujošević, dodavši da su pučisti pokušali organizuju štrajk igrača, pa štrajk zaposlenih - jer su pokušali da uruše klub.

"Ako bude loših rezultata, neće biti kriv grant nego oni koji su ovo napravili. Drugi se pripremaju za prvenstvo, a mi za Skupštine", dodao je Vujošević.

Ipak, iako su reči kritike (odsutnima) bile oštre, nikakve bure na sednici Skupštine i nije bilo jer - opozicija nije postojala. Jednoglasna podrška Đuriću to je, na kraju, i potvrdila.

"Teško je biti pristojan u nepristojno vreme. Mi smo bili pristojni I ja vam čestitam", reči su Mileta Jovičića kojima je završeno ovo zasedanje i, makar u ovom trenutku, spuštena zavesa na previranja u Humskoj.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Grant: Eduardo je sve bolji ali kao da igra američki fudbal

Grant: Eduardo je sve bolji ali kao da igra američki fudbal


Beta |



Fudbaleri Partizana pobedili su na pripremama u Antaliji, u Turskoj, kineski Đijangsu sa 2:0.

156505_fkpprenaslovna1_f.jpg


Trener Partizana Avram Grant odlučio je da utakmicu igra sa dve različite postave, pa je u poluvremenu zamenio svih 11 igrača koji su počeli meč.


Izraelac je ocenio da je njegov tim igrao dobro, ali da je mogao da postigne još golova.

"Bio je dobar meč, posebno koristan da proverim kondiciju ekipe posle napornih treninga i utakmice protiv Šahtjora. Nije bilo 100 odsto dobro, pošto smo imali i dobrih i loših momenata. Postigli smo dva gola, a mogli smo još dva", rekao je Grant a preneo sajt Partizana.

On je dodao i da je Brazilac Eduardo danas bio odličan, ali da ne sme da promašuje šanse.

"Eduardo je igrao odlično, osim promašaja koje je imao. Fudbal se igra zbog golova, a on kao da je igrao američki fudbal (NFL) u kojem treba šutirati visoko", rekao je Partizanov trener u šali.

Partizan će do povratka u Beograd, 25. februara, odigrati još dve prijateljske utakmice.

Naredni rival crno-belih biće Dinamo iz Moskve, u četvrtak, a dan kasnije Taraz iz Kazahstana.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
PARTIZAN: Šta nam rade sudije?!

[h=1]PARTIZAN: Šta nam rade sudije?!
[/h]
U taboru crno-belih dominira mišljenje da su oštećenji u duelima sa Šahtjorom i Dinamom. "Greške ne smeju da se ponavljaju", kaže Grant.


v235139p0.jpg

Partizan je u većem delu utakmice sa Dinamom (2:2) igrao odlično. Individualne greške koštale su ga pobede...

"Zadovoljan sam kako smo se suprotstavili jakom protivniku, sa ogromnim budžetom", počeo je trener crno-belih Avram Grant.

"Opet smo napravili nekoliko tehničkih grašaka, koje ne smeju da nam se ponavljaju. Igrači u pojedinim trenucima gube koncentraciju, a to ne sme da se dešava", dodao je Izraelac.

On je u poluvremenu iz igre izveo Lazara Markovića, koji ima nategnuće mišića, ali povreda nije ozbiljna.

"Rekao sam igračima da, ako osete bilo kakvi nelagodnost, to odmah prijave".

Umesto Markovića na teren je ušao Lamin Dijara, koji je postigao drugi gol za Partizan.

"Odlično što je bio strelac! Dao je fantastičan gol. To nam je neophodno naročito sada kada je Šćepović povređen", poručio je Grant.

Senegalcu su golovi preko potrebni u borbi za "staru" formu i mesto u timu.

"Rad se isplati", bio je prvi komentar Dijare posle utakmice.

"Gol mi mnogo znači zbog sampouzdanja posle oporavka od povrede. Razbio sam maler", dodao je Lamin Dijara.

Crno-beli mnogo zameraju sudijama (uglavnom su iz istočne Evrope) smatrajući da sude na njihovu štetu na pripremnim utakmicama.

"Neverovatno je šta se dešava i kako lako 'sviraju' penale protiv Partizana, a teško za njega", istakao je Avram Grant, koji je još ranije izjavio da ne voli da komentariše arbitre.

Očigledno je da više nije mogao da izdrži. Baš kao i Stefan Babović.

On smatra da je litvanski sudija Dunkskas propustio da dosudi penal za Partizan u finišu posle, kako tvrdi, prekršaja nad njim u kaznenom prostoru.

"Boli me nepoštovanje sudija. Čim čuju da smo iz Srbije olako dosuđuju penale protiv nas, ali ne i za nas".

Babović je ponovo, kao i protiv Šahtjora, igrao na poziciji zadnjeg veznog.

"Zadovoljan sam, jer sa Dinamom ne možemo da se merimo po budžetu, jer ima igrače od po 20 miliona evra. Ipak, pokazali smo da možemo da se nosimo sa njima".

Svestan je Babović da na domaćoj sceni u prolećnom delu sezone njegov tim neće imati tako jake rivale kao što je Dinamo.

"Dobro smo igrali. Međutim, pretpostavljam da ćemo u prvenstvu igrati drugačije, sa dvojicom napadača", zaključio je Stefan Babović.

(izveštač MONDA iz Beleka, Rade Jakšić, foto Partizan.rs)

 
Natrag
Top