FK Partizan

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stanojević u subotu na stadionu

Stanojević u subotu na stadionu


Izvor. B92 | AK

Smenjeni trener FK Partizan Aleksandar Stanojević održaće u subotu od 14.00h na stadionu u Humskoj 1 konferenciju za medije.


17361656594f072a1555a5d391224483_orig.jpg


Stanojević se nije oglašavao poslednjih dana tokom kojih se spekulisalo o njegovom ostanku/odlaksu iz kluba.

S obzirom da rukovodioci srpskog šampiona nisu davali izjave nakon sednice UO u petak, kada je doneta odluka o njegovoj smeni, imaćemo prvi komentar jednog od učesnika događaja u Partizanu.

Navijači Partizana, koji su prethodnih nedelja jasno isticali da podržavaju Stanojevića i smenjenog sportskog direktora Mladena Krstajića, na pojedinim navijačkim sajtovima su pozvali sve ljubitelje Partizana da dođu u subotu na plato ispod severne tribine stadiona i podrže Stanojevića.

“Partizanovci, Grobari, navijači i simpatizeri!

Odmetnuta uprava FK Partizan koja vlada preko nelegalnog i nekompletnog upravnog odbora, koja nikome ne polaže račune, koja bahato i godinama smenjuje naše najbolje trenere i legende i uništava klub, rešila je da sprovede svoj sumanuti pohod do kraja.

Ne dajmo im da unište FK Partizan! Partizan je klub ove države, ovog grada, klub svih Partizanovih asova i nas navijača, a ne privatni klub Dragana Đurića i njegovih kompanjona!

Podržimo sutra, na spontan, bučan i nenasilan način našeg jedinog i legitimnog trenera Aleksandra Stanojevića i njegove saradnike u borbi za zdrav Partizan, protiv onih koji nam uništavaju klub!

Do pobede!”

Sličan poziv poslao je i novoosnovani klub navijača "107+" koji se već oglašavao povodom dešavanja u Partizanu.

UO Partizana je u petak smenio Aleksandra Stanojevića, a na mesto trenera postavio Avrama Granta. Izraelac u svojoj trenerskoj karijeri koji je počeo sa 18 godina u Petah Tikvi, ima trofeje u Izraelu, finale Lige šampiona sa Čelsijem, ali i neuspešne epizode u Portsmutu i Vest Hemu.

Prema saznanjima B92, Grant će u Partizanu raditi za oko 500.000 evra po sezoni, a potpisaće jednoipogodišnji ugovor uz mogućnost produženja na još jednu sezonu ukoliko izbori plpasman u Ligu šampiona.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stanojević: Sramota, ne dižem bunu

Stanojević: Sramota, ne dižem bunu


Izvor. B92 |

Smenjeni trener Partizana Aleksandar Stanojević obratio se prisutnim navijačima ispred stadiona u Humskoj 1 gde nije održao najavljenu konferenciju za medije.


17483524314f1190320ee4d123449918_orig.jpg

FoNet


Skoro 1.000 navijača se okupilo ispred stadiona, a Stanojević im se zahvalio na podršci istakavši da će se javnosti obratiti kada za to bude imao normalne uslove.
"Ovo je sramota, ja nisam revolucionar, nisam došao da dižem bunu. Kao bivši trener imam pravo da kažem svoje mišljenje, ali ne na ovakav način", rekao je Stanojević ispred zaključanog stadiona.
"Sve što imam da kažem reći ću kada budem mogao da uđem u prostorije kluba. Ne mogu da shvatim da ja kao dosadašnji trener ne mogu da dam informaciju navijaču Partizana!? A imam mnogo toga da kažem. Hvala vam mnogo na ovome. Svi znamo da se nismo ovde okupili zbog mene ili vas, već zbog Partizana", rekao je Stanojević dok su mu navijači skandirali.
11041164554f1190325553e792413221_orig.jpg

FoNet


Stanojević je dodao da će tražiti od Udruženje novinara Srbije da pita predstavnike medija zašto im se brani da pišu o onome što znaju.

“Neće me niko sprečiti da navijačima kažem neke stvari koje znam. Meni je najdraže, to zna svaki navijač Partizana, kada u Kupu izvučemo Zvezdu za rivala. A to mi je oduzeto. Tada nastupi neka radost, velike emocije. Ali, sada su i ovde emocije, i to jake. A bilo bi neozbiljno da pričam pod emocijama. Želim da pričam o stvarima koje sam hteo da uradim, a nije mi omogućeno. Želim da se bavim samo strukom, da budem trener, a ne da budem revolucionar. Nisam bitan ja, nebitan je i Krstajić, bitan je samo Partizan”, rekao je Stanojević.



Smenjeni trener srpskog šampiona najavio je novo obraćanje javnosti, u utorak.

“Bilo bi neozbiljno da pričam u ovakvoj situaciji. Pričaćemo samo na civilizovan način. Pitanje je dana kada ću održati pravu konferenciju, a ne ovde. Samo hoćemo da se zna šta se radi. Hvala vam svima, vidimo se u utorak”, rekao je Stanojević.

3931082344f1190328b288425304382_orig.jpg

FoNet


Okupljeni navijači su istakli da žele da pruže podršku Stanojeviću i da izraze nezadovoljstvo odlukom uprave kluba koja ga je u petak smenila i umesto njega postavila Avrama Granta. Ispred stadiona je nekoliko policijskih "marica".

Okupili su se na platou ispod severne tribine stadiona noseći transparente i pevajući pesme. Na najvećem je pisalo "Podrška Stanojeviću - Avram, go home", koji se odnosi na novog trenera crno-belih Avrama Granta.

Osim transparenata i pesama, okupljeni navijači i na druge načine iskazuju nezadovoljstvo upravom, pa su tako doneli i burek za potpredsednika Mileta Jovičića, koji je ranije izjavio da "na račun Partizana nije ni burek pojeo".

Uprava kluba zaključala je sve ulaze u prostorije stadiona, pa i rampu za prilaz na parking ispod severne tribine.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Partizan zvanično predstavio Granta

[h=1]Partizan zvanično predstavio Granta
[/h] Izvor. B92 | JT

Fudbalski klub Partizan u Sportskom centru Teleoptik priredio je zvaničnu promociju novog trenera Avrama Granta.


304906944f105a0e86b05466785482_orig.jpg
Grant je u petak imenovan za novog šefa stručnog štaba šampiona Srbije, a on će na tom mestu zameniti Aleksandra Stanojevića.
Izraelski stručnjak je sa ’crno-belima’ potpisao ugovor do leta 2013. godine, a prema informacijama do kojih je došao B92, njegova godišnja plata iznosiće oko 400.000 evra.
Srećan sam što sam došao u Partizan, klub velikog imena i tradicije. Želim da ovaj klub dovedem na najviši nivo. Biće to veliki izazov, ali ja volim kada imam takav izazov ispred sebe. Znam da imam dobre i iskusne igrače u timu, kao i mlade i kvalitetne“, rekao je Grant u prvom obraćanju medijima.

Na pitanje da li zna šta se poslednjih nedelja dešavalo u klubu, Grant je rekao:

Ja sam samo trener, time se ne bavim. Predsednik mi je predočio šta očekuje od mene, a mene zanima samo budućnost, ne ono šta je bilo i ne želim time da se bavim“.

Na predstavljanju Granta medijima se obratio i prvi čovek Partizana Dragan Đurić.

Avram je doveden jer klub ima najviše ambicije. Partizan je klub sa dobrim sistemom rada i neophodno je da ima dobrog trenera koji bi ga odveo u Evropu i stalno igrao u najjačim takmičenjima. Danas želimo da započnemo novu etapu u istoriji Partizana, sa čovekom koji zna šta je Evropa, pošto je vodio najveći klub na svetu, Čelsi. Imaće punu podršku svih koji vole Partizan, od navijača do uprave“, naglasio je Đurić.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Avram Grant – ko je novi trener Partizana?

[h=1]Avram Grant – ko je novi trener Partizana?
[/h]B92

Turbulentan mesec u Partizanu dobio je epilog. Tokom pauze između dva dela sezone, dok "crno-beli" imaju deset bodova više od najbližeg pratioca, na klupu srpskog šampiona seo je četvrti strani trener u istoriji.

Nakon Mađara Iljesa Spica, koji je kao prvi trener u istoriji kluba osvojio pet trofeja, potom Nemaca, Lotara Mateusa koji je stigao do titule i Partizan uveo prvi put u Ligu šampiona, i Jirgena Rebera koji nije ostavio svoj pečat, stigao je Izraelac Avraham “Avram“ Grant.

Čovek koji je trofeje osvajao samo u Izraelu, poslednji pre tačno deset godina, ali koji je igrao finale Lige šampiona sa Čelsijem, poznat je i po neuspešnim epizodama u Portsmutu i Vest Hemu koje nije uspeo da zadrži u Premijer ligi.

Videćemo šta će Izraelac uraditi sa timom iz Humske 1 koji dominira srpskim fudbalom u poslednjoj deceniji.


9583697434f103ca83cb9d375312422_w640.jpg

Beta
Grant je veći deo svoje karijere proveo vodeći timove u Izraelu, a kao trener počeo je sa samo 18 godina predvodeći mladi tim Makabija iz rodnog grada Petah Tikve.

U timu koji navijačima Partizana nije ostao u lepom sećanju počeo je i profesionalnu karijeru tokom 80-ih godina prošlog veka. Uspeo je da ovaj klub posle 25 godina igranja u nižim ligama dovede do elitne divizije izraelskog fudbala.

To ga je preporučilo za najbolje izraelske timove, pa je tokom 90-ih bio trener Makabija iz Tel Aviva, u dva navrata i Hapoela iz Haife, a potom i Makabija iz Haife.

Posle nekoliko trofeja u klupskoj konkurenciji, od 2002. god 2006. godine bio je selektor Izraela, ali nije imao uspeha u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2004. i Svetsko prvenstvo 2006. godine, kada je bio neporažen u kvalifikacionoj grupi iza Francuske i Švajcarske.

7106029364f103102f2df5545394985_w640.jpg
Nakon toga odlučio je da karijeru nastavi u Premijer ligi. U junu 2006. godine postao je tehnički direktor Portsmuta. Kao prijatelj Romana Abramoviča već u leto 2007. preuzeo je istu funkciju u Čelsiju, da bi nakon odlaska Žozea Murinja postao trener londonskog tima.

Iako bez podrške igrača koji su podrivali njegov autoritet i bez podrške navijača koji su ga ismevali snimcima na YouTube, uspeo je da uradi ono što najuspešniji trener u istoriji Čelsija (Murinjo) nije. Stigao je do finala Lige šampiona, ali nije uspeo i da je osvoji.

Nakon toga, Grant se vratio u Portsmut gde je trebalo da spasi tim ispadanja iz Premijeršipa. Nije uspeo, Portsmut je završio u Čempionšipu, a bivši klub Čelsi sprečio ga je da sa ekipom sa “Fraton parka“ osvoji FA kup. Navijači su ga ipak ispratili aplauzima jer je otvoreno pričao o problemima u kojima se klub nalazi.

Potom je Grant pokušao da ispravi grešku i postane spasilac u Vest Hemu. Međutim, selidba na “Apton park“ bila je verovatno najgori potez u njegovoj karijeri.


Sa nekoliko sjajnih igrača u timu (Skot Parket, Karlton Kol, Kevin Nolan, Dejvid Bentli), nije uspeo da zadrži “čekićare“ u Premijer ligi, što mu navijači verovatno nikada neće oprostiti.

Zbog ovog neuspeha navijači Milvola, najvećeg rivala Vest Hema, napravili su transparent za avion na kojem je pisalo “Avram Grant – legenda Milvola“.

Tokom karijere osvojio je devet trofeja, svih devet u Izraelu gde je četiri puta bio šampion, po dva puta sa Makabijem iz Tel Aviva i njegovim imenjakom iz Haife.

Sa Čelsijem je pored titule vicešampiona Evrope 2008, iste godine bio vicešampion Premijer lige i finalista Liga kupa. Dve godine kasnije sa Portsmutom je poražen u finalu FA kupa.

Suma sumarum, Grant nije osvojio trofej od 2002. godine, pa mu je posao u Partizanu 'zicer', s obzirom da "crno-beli" imaju deset bodova više od prvog pratioca Crvene zvezde.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Grant obavio prvu prozivku

[h=1]Grant obavio prvu prozivku
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT

Fudbaleri Partizana predvođeni novim trenerom Avramom Grantom počeli su pripreme za nastavak sezone u „Zemunelu“.


4114655184f13f2c92fd6c624871431_orig.jpg

Beta
Jedini igrač koji se nije pojavio na prozivci je Zvonimr Vukić, kojem je istekao ugovor sa ’crno-belima’.
Predsednik Partizana Dragan Đurić rekao je da prednost od deset bodova dosta znači, ali da klub mora da radi još više.
Prednost na prvi pogled deluje velika, ali to ne mora ništa da znači. Moram da se zahvalim bivšem treneru na dosadašnjem radu. Stigao nam je novi šef stručnog štaba, on će završiti započeti posao i pokušati da uradi nešto više u Evropi“, rekao je Đurić na okupljanju u Partizanovom sportskom centru.

Prvi čovek crno-belih, iako je to najavio u nedelju, dan kasnije nije želeo da priča o događajima koji su potresli klub u prehodnih nekoliko nedelja.

Šampion Srbije u nedelju je potpisao ugovor na godinu i po dana sa izraelskim štručnjakom Avramom Grantom, koji je na prvom okupljanju rekao da najviše voli da priča na terenu.

Želim da vam čestitam na dobro obavljenom poslu u prvom delu sezone, a sada će cilj biti da podignemo klub na viši nivo u Evropi. Naravno moramo da nastavimo sa onim što smo započeli u prvenstvu, pokušaću da vam pomogem svojim iskustvom i nadam se da ćemo svi uživati“, poručio je Grant.

Patrtizan će u narednom periodu raditi u Beogradu, kasnije sledi selidba u Dubai, a završne pripreme odradiće u Turskoj.

Upravni odbor Partizana smenio je krajem prošle godine sportskog direktora Mladena Krstajića, a nedavno je otkaz dobio i trener Aleksandar Stanojević.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ranković otišao iz Partizana

[h=1]Ranković otišao iz Partizana
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt | UŽ

Fudbaler Partizana Aleksandar Ranković sporazumno je raskinuo jednogodišnji ugovor sa klubom.


11142407484f15b77ed8a52355841060_orig.jpg

partizan.rs

31-godišnji fudbaler "crno-belih" je u julu prošle godine stigao iz holandskog Ado Den Haga, pošto je posle povreda Miljkoviča i Lazevskog trener Stanojević ostao bez igrača na poziciji desnog beka koju je Ranković `pokrivao`.
Posle evropskih utakmica odigranih u julu i avgustu Ranković se povredio i tokom jesenjeg dela prvenstva nije igrao.
Ranković je pre odlaska u Holandiju pet sezona, od 1997. do 2002. godine, proveo u beogradskom Radu, a zatim je tri godina igrao za Vitese. U Den Hagu je proveo šest sezona i na 104 ligaška meča je postigao šest golova.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Grant dovodi Pikiona?

[h=1]Grant dovodi Pikiona?
[/h] Izvor. B92 |

Imenovanje Izraelca Avrama Granta za trenera Partizana moglo bi da znači i dolazak zvučnih imena u redove "crno-belih".


6934702134f16f686c4e43996379822_orig.jpg

Beta/AP
Engleski portal Talksport.co.uk navodi sa bi njegov prvi transfer mogao da bude napadač Vest Hema Frederik Pikion, koji je slobodan igrač.
Francuski napadač nije u prvom planu kod Sema Olerdajsa ove sezone, a očekivalo se da pređe u Vulverhempton.
Ovaj transfer je propao i spekuliše se da će Pikion pronaći novi klub pre kraja januara. Francuz je najbolji fudbal u karijeri igrao upravo dok je Avram Grant bio menadžer Vest Hema, prošle sezone.

"Čekićari" su tada ispali iz Premijer lige, Grant je dobio otkaz, a novu šansu da se pokaže kao trener dobio je u srpskom šampionu pre nekoliko dana.

Izraelac je uveren da će sa "crno-belima" zadržati deset bodova prednosti ispred Crvene zvezde i plasirati se u Ligu šampiona, a Pikion bi trebalo da bude ključno ime u tom planu.

33-godišnji Francuz je tokom karijere igrao za francuske klubove Nim, Ren, Sent Etijen, Monako i Lion, dok je u Engleskoj nastupao za Portsmut i Vest Hem junajted. U Premijer ligi je odigrao 106 utakmica i postigao 22 gola.

Jednom je nastupio za reprezentaciju Francuske, a jednom i za selekciju karipske zemlje Martinik. Rođen je u Novoj Kaledoniji. Njegova tržišna vrednost prema sajtu transfermarkt.de iznosi oko 3 miliona evra.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Grant doveo skauta iz Petah Tikve

Grant doveo skauta iz Petah Tikve


Blic

Otvoreni rat za Partizan je sportska dešavanja u klubu dugo držao u drugom planu, ali nakon što su bivši trener Aleksandar Stanojević i predsednik Dragan Đurić ispucali municiju poslednjih dana, atmosfera se primirila - bar do skupštine.

207407_sskaut_f.jpg


Za to vreme fudbaleri treniraju u „Zemunelu“ pod palicom Avrama Granta, koji je počeo da okuplja stručni štab u kom je mesto dobio i Izraelac Marko Balbul.

Bivši bek Makabija Haife, sada blizak Grantov saradnik i njegov skaut, pratio je u crno-beloj trenerci kako se prvotimci Partizana pripremaju za put u Dubai radom na kondiciji bez lopte. Balbul, koji je s Grantom sarađivao u Vest Hemu, kao i njegov šef ne govore mnogo, što mediji u Izraelu ističu kao jednu od njegovih glavnih osobina.

- Za mnoge ljubitelje fudbala on je prava enigma. Ljudi sa kojima je radio kažu da je pozitivan i pošten, ali neki ističu da olako prihvata sugestije nadređenih - piše Moše Boher, novinar tiražnog „Hareca“, i navodi da se Balbul nikada ne javlja na telefon.


U Izraelu ne vrednuju previše njegovo trenersko umeće jer se nije proslavio kao asistent u tri Makabija - iz Haife, Netanje i Tel Aviva, ali ni tokom samostalnog rada u Hapoel Ber Ševi. Sa ekipom Bneija Sakhina je bio mnogo uspešniji, a zbog toga je dobio pozivnicu za klupu Makabija iz Petah Tikve, koji zbog teškog poraza u kvalifikacijama za Kup UEFA (5:2) dobro pamte navijači Partizana.


- Balbulu su bile odrešene ruke po pitanju dovođenja stranih igrača, što se nije pokazalo kao dobro rešenje - rekao je trener Ejal Lahman, koji je prošle sezone brzo nasledio klupu od Balbula.


Balbul zato kao najbolje dane u karijeri vidi one provedene u Vest Hemu.


- Mnogo sam naučio u Engleskoj. Bio sam deo Grantovog stručnog štaba i to je iskustvo koje je neprocenjivo za bilo kog trenera. Uz njega sam naučio mnogo o taktici, tehnici i trenerskom poslu - rekao je Balbul.


Grantov skaut bi trebalo da popuni mesto „asistenta van terena“, a iako je ovih dana uz novog trenera Partizana najčešće Vanja Radinović, očekuje se da će Grant dovesti još jednog pomoćnika po svom izboru.


Otpali su Željko Petrović, s kojim je sarađivao u Vest hemu, i bivši hrvatski reprezentativac Đovani Roso, pa se kao moguće rešenje spominje Slobodan Drapić, bivši igrač Novog Sada i Makabi Netanje. Srbin sa izraelskim pasošem radio je kao trener i pomoćnik u nekoliko izraelskih klubova, a nasledio je klub Bnei Sakhin baš od Balbula.


Inače, pripreme su započeli i igrači Teleoptika, koje uprkos svemu što se dešavalo u Humskoj, i dalje vodi Vuk Rašović.


- Razgovarao sam sa predsednikom i dogovorili smo se da do juna ostanem i završim započeti posao. Sve što se desilo ostavljam iza sebe - zaključio je Rašović.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Partizan ne ide u Dubai zbog Granta

[h=1]Partizan ne ide u Dubai zbog Granta
[/h] Izvor. B92 | AK

Fudbaleri Partizana ove zime se neće pripremati u Dubaiju, jer trener "crno-belih" Avram Grant kao državljanin Izraela ne može da dobije vizu UAE.


7773160784f19782ee0e44637979103_orig.jpg

partizan.rs
Partizan bi u utorak trebalo da krene na pripreme u inostranstvu, a još uvek je nepoznato gde će ih obaviti. Kao moguće destinacije pominju se Izrael i Turska.
Srpski šampion je prethodnih nekoliko sezona redovno zimske pripreme odrađivao u Dubaiju gde je imao povoljan aranžman, pa će uprava kluba morati da otvori kasu za neku drugu "toplu" destinaciju.
Partizan je sa novim trenerom pripreme počeo u ponedeljak. Nastavak sezone u Jelen Superligi počinje 3 marta. Partizan ima 10 bodova više od prvog pratioca Crvene zvezde.
 
Natrag
Top