FK Partizan

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Partizan slavio u Obrenovcu

Partizan slavio u Obrenovcu
8. avgust 2009.


00007596.jpg


Fudbaleri Partizana pobedili su u prijateljskoj utakmici u Obrenovcu ekipu domaćeg Radničkog sa 2:0.

Golove za crno-bele, u čijem sastavu su uglavnom bili igrači koji u sredu nisu dobili šansu u meču sa kiparskim APOEL-om u kvalifikacijama za Ligu šampiona, postigli su Vašington u 24. i Brana Ilić u 72. minutu.

Fudbaleri srpskog šampiona naredne subote od 20 sati na svom stadionu dočekuju Borac iz Čačka u prvom kolu Super lige.

U narednih nekoliko dana trener Partizana Slaviša Jokanović na treninzima neće moći da računa na čak 11 igrača zbog reprezentativnih obaveza - Petrović i Obradović („A" reprezentacija), Marko Jovanović, Brežančić, Ljajić, Fejsa, Stevanović i Tomić (mlada selekcija) i Mladen Božović (Crna Gora).

Almami Moreira još se nije vratio iz Portugala, gde je otišao na sahranu majke, dok Mladen Krstajić još uvek trenira odvojeno od tima, zbog povrede zadnje lože, ali postoji mogućnost da će do meča sa Žilinom biti spreman.

Jokanović će iskoristiti sutrašnji slobodan dan kako bi otputovao u Košice, gde Žilina igra prvenstveni meč 5. kola slovačke lige protiv Košica od 19:30h, da se na licu mesta uveri u kvalitete budućeg rivala crno-belih u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Radnički: 1 Belić, 2 Đurović, 3 Vojvodić, 4 Jović, 5 Ilić, 6 Bošković, 7 Grujičić, 8 Lečić, 9 Bjedov, 10 Stojanović, 11 Vuković.

Igrali su još: 12 Radujković, 13 Miladinov, 14 Pajić, 15 Karić, 16 Grabovičkić, 17 Krulj, 18 Dražić.

Partizan: 1 Božović Darko (Radosavljević od 46'), 2 Stevanović (Ostojić Miloš od 76'), 31 Brežančić, 13 Jovanović, 33 Kosorić, 5 Fejsa, 21 Jovanović Branislav, 19 Ilić, 17 Bogunović, 25 Washington, 77 Vujović (Milojević Stefan od 76').

Nisu ulazili u igru: 24 Jerinić Predrag, 7 Jojić Miloš i 22 Urošević Igor.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Novosti: Jokanović pred smenom!?

Novosti: Jokanović pred smenom!?
9. avgust 2009.


00007654.jpg


Za krah snova o Ligi šampiona ceh će izgleda, ipak platiti Slaviša Jokanović. Nezadovoljstvo njegovim radom je proključalo kod velikog dela Upravnog odbora Partizana, koji će već za koji dan, na predstojećoj sednici klupskog rukovodstva, zatražiti njegovu smenu. Ukoliko su vodeći ljudi srpskog prvaka rešeni da promene šefa stručnog štaba, čini se da sada hvataju jedini valjani trenutak, pre početka Superlige i desetak dana do dvoboja sa slovačkom Žilinom.

Kada su prošle godine crno-beli završili takmičenje u Ligi UEFA bez ijednog osvojenog boda, javno je smenu Slaviše Jokanovića zatražio član UO Dragoljub Vukadinović. Međutim, nije on bio "slobodan strelac", već samo najglasniji od svih nezadovoljnih, dok ih je sada posle eliminacije od APOEL-a još više. I smatraju da imaju većinu koja bi trebalo da izdejstvuje promenu prvog stratega ekipe.

- Imali smo priliku da uđemo u Ligu šampiona kakva je godinama mogla samo da se sanja! Znali smo od prvog dana da uz ovakav sistem kvalifikacija možemo svakog da prođemo. Nismo mi, kako se pogrešno stvorila slika, ukalkulisali u budžet sumu koja se dobija plasmanom u elitu, ali jesmo imali planove koji bi se tim novcem realizovali i zato je ova eliminacija veliki udarac za klub. Jokanović kaže da nije moralno da sad ode, pre bismo rekli da je moralno bilo baš obrnuto, da posle svega makar ponudi ostavku, ako već neće da je podnese - stav je velikog broja članova Upravnog odbora Partizana.

Jedina stvar koja koči sigurnu promenu trenera narednih dana je to što deo klupskog rukovodstva čine i ljudi koji imaju apsolutno poverenje u Slavišu Jokanovića. Reč je o grupi mlađih funkcionera, koji su sa prvim trenerom ekipe odavno prijatelji, pa kod svih u Partizanu postoji bojazan da zbog te podele mišljenja o radu šefa struke ne dođe do trzavica u klubu. Tu će, svakako, jednu od ključnih reči imati sportski direktor Ivan Tomić, na čiji je predlog pre godinu i po dana Slaviša Jokanović izabran za trenera, ali njegov glas će se čuti tek kada se vrati - sa odmora!

U svoj polemici će biti najmanje sporan stav samog trenera Jokanovića, koji je više puta ponovio da onog momenta kada ljudi u klubu više ne budu imali poverenja u njega, da će otići, bez ikakvih potraživanja prema Partizanu. Ostaje još da se vidi da li će posle predstojeće sednice UO nastaviti da priprema ekipu za susrete sa Žilinom ili će se crno-beli dati u potragu za novim strategom. Svi imaju izuzetno poštovanje prema uspesima Slaviše Jokanovića na domaćoj sceni, ali za klub iz Humske 1, kako kažu, samo to nije dovoljno.

Jokanović u Slovačkoj?

Mada su vesti da mu sudbina u Partizanu zavisi od naredne sednice UO sigurno došle i do Slaviše Jokanovića, on nastavlja da radi posao najbolje što može. Tako je u nedelju bio u "izvidnici" u Košicama, gde je istoimeni domaći tim dočekao Žilinu u petom kolu slovačkog šampionata. Slobodan dan u "Zemunelu" prvi strateg ekipe je iskoristio da na delu vidi narednog rivala u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Inače, to bi trebalo da bude laka prepreka za Partizan, bar prema stavu bukmejkera, koji su stavili svega 1.35 kvotu na prolaz crno-belih.
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2009
Poruka
1.161
Prekini da budes pametan, i pisi tamo gde ti odgovara!

Šta si se bre tolko primio. Idi pa kritikuj druge koji su izkritikovali Jokanovića. Mnogo lično doživljavaš ovo sve što ja komentarišem. što ne iskritikuješ ovog koga sam ja citirao , koji kaže da je Jokanović kriv za poraz. ja isto tako mislim , i ja samo prenosim ono što je Jokanović rekao , i svidelo se nekome to ili ne , on je to rekao , i desilo se šta se desilo. saada je barem bio realan u davanju izjave pred mečeve u LIGI EVOROPE. Ja sam inače delija , i isto ovako bih reagovao da je tavku neku izjavu dao trener Crvene zvezde , ili da zvezda nije prošla dalje. Ali eto , zvezda je imala sreće i prošla je dalje , a partizan nije. A inače , videlo se da su se neki igrači u partizanu umorili i pre završetka utakmice u Beogradu. sve su to bolne činjenice , koje samo govore o stanju u našem fudbalu (mislim na klubski nivo).
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Mirković: Ne damo Jokana

Mirković: Ne damo Jokana
10. avgust 2009.


00007702.jpg


Na predstojećoj sednici Upravnog odbora Partizana uopšte se neće pokretati pitanje poverenja treneru Slaviši Jokanoviću! Tako kaže potpredsednik srpskog šampiona Zoran Mirković, uoči sednice klupskog rukovodstva, koja, istina, još nije zakazana za tačan datum, pošto nisu svi članovi rukovodstva trenutno u zemlji. Mladi funkcioner crno-belih, kao što se očekivalo, daje podršku aktuelnom šefu struke.

- Upravni odbor će sigurno biti održan, ali da će tema biti Slaviša Jokanović, to je nečija halucinacija - izričit je Zoran Mirković. - Mi UO održavamo na svakih mesec dana i ne vidim zašto bi ovaj bilo ko povezivao sa pitanjem trenera. Bili bismo strašno neozbiljan klub i neozbiljni ljudi ako bismo posle jednog poraza menjali šefa stručnog štaba i ne znam ko može sada da gura te priče.

Da u Upravnom odboru Partizana postoje članovi nezadovoljni radom prvog trenera ekipe, nije nikakva tajna, postojali su i pre pola godine, a kako se može čuti, posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona, još ih je više. Ipak, Mirković smatra da razloga za smenu Jokanovića - nema.

- Neću da se vraćam na ono što je bilo u decembru prošle godine, a ako i postoji neko ko misli drugačije, a čitam o tome u novinama, to ne mogu da komentarišem, jer ne vidim ko je u pitanju. Sport i fudbal su mešavina pobeda i poraza i ne može posle jednog poraza da se urušava sve ovo. Ne znam čiji je to interes, ali Partizan nije brod od papira.

Dok je sednica Upravnog odbora samo najavljena, jasno je da postoje dva tabora podeljena po pitanju poverenja treneru Slaviši Jokanoviću. Međutim, postoji i treći, ništa manje brojan, koji čine članovi klupskog rukovodstva koji su - neopredeljeni. Ali, za trunku su bliži stavu da do promene šefa struke ne bi trebalo da dođe iz osnovnog razloga što, kako kažu, "nije pravi trenutak". Zato ne bi bilo nikakvo iznenađenje da se i ovog puta, kao pre šest meseci, sva polemika po pitanju trenera pre sastanka UO svede na sednici na "buru u čaši vode" i završi se - statusom kvo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
"Žilina može da nam zagorča život"

"Žilina može da nam zagorča život"
11. avgust 2009.


14309320974a811542d71de023690144_big.jpg


Trener Partizana Slaviša Jokanović rekao je da je ekipa Žiline "kvalitetna, sa nekoliko interesantnih pojedinaca".


Jokanović je posmatrao meč slovačkog prvenstva Košice - Žilina (0:2) i stekao utisak da je Partizanov rival u poslednjem kolu kvalifikacija za LIgu Evrope "prilično lako pobedio". "Kvalitetna su ekipa, sa nekoliko prilično interesantnih pojedinaca. Prilično su lako osvojili bodove u
Košicama," rekao je Jokanović za Sportski žurnal po povratku iz Slovačke,

"Igrali su u sistemu 4-1-4-1, neuporedivo više zadataka su imali u defanzivi, pokazalo se da su ih uspešno rešili."

Jokanović je gledao meč u Košicama ali i prethodni nastup Žiline u kvalifikacijama za LIgu Evrope.

"Znaju da istrče i sa dva špica, takvi su bili u revanšu sa Hajdukom i još nekim utakmicama u prvenstvu ali mislim da će protiv nas sa jednim napadačem. Robert Jež je srce ekipe, na njega ćemo morati da obratimo pažnju, da mu ne dozvolimo da ogranizuje akcije," rekao je Jokanović.

Za razliku od utakmice sa Kipranima kada je skoro celo drugo poluvreme Partizan odigrao 'preskačući igru' Jokanović o takvom planu ne razmišlja.

"Dva centralna defanzivna igrača su im prilično visoka. To sugeriše da s enećemo oslanjati na duge lopte," kaže Jokanović i završava da "ne bi hteo da poredi" snagu Žiline i APOELa, "Moramo da budemo koncentrisani i ambiciozni. Slovaci nemaju atraktivno ime niti se plaše ovog dvomeča ali mogu da nam zagorčaju život."

Prva utakmica Partizan - Žilina igra se 20. avgusta na stadionu u Humskoj, revanš je na programu sedam dana kasnije.
 
Natrag
Top