FK Partizan

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Grobari 'smenjuju' Jokanovića?

Grobari 'smenjuju' Jokanovića?
14. avgust 2009.


14309320974a811542d71de023690144_big.jpg


Navijači Partizana ne žele da remete mir fudbalerima i čelnicima kluba i žele da "crno-beli" što pre pronađu novog trenera.


Grobari će, kako piše "Sport" pružiti punu podršku fudbalerima i čelnicima u ostvarivanju zacrtanog cilja - ulaska u Ligu Evrope.


"Niko se nije nadao da ćemo biti eliminisani iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Svi smo verovali u uspeh, nismo prošli dalje od Apoela i navijači zbog toga nalaze krivca u treneru Slaviši Jokanoviću. Čelnici kluba su uradili ono što se od njih očekivalo, odrađen je dobar prelazni rok, ali je postojala i jedna greška - mlad i neiskusan trener. Grobari ipak ne žele da prave probleme, jer hoćemo dalje, da vidimo naš klub u Ligi Evrope, a na upravi je da što pre dovede proverenog stručnjaka, koji će sa ovim timom uraditi nešto više", kaže Predrag Simić jedan od vođa navijača Partizana.

On tvrdi da ekipa ima punu podršku najvernijih pristalica.

"Partizanu je sada potreban mir da bi ušao u Ligu Evrope. Klub i fudbaleri imaju našu punu podršku da završe taj posao i da se na kraju zajedno radujemo. Nadamo se da ćemo u tom takmičenju imati iskusnog stručnjaka, koji će na pravi način voditi ekipu", preneo je Simić stav "Grobara".

Partizan za ulazak u Ligu Evrope očekuje dvomeč sa slovačkom Žilinom.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Šampionski start crno-belih, het-trik Dijare

Šampionski start crno-belih, het-trik Dijare
15. avgust 2009.


ljajic15506020090815151502.jpg


U poslednjem subotnjem meču prvog kola novog šampionata Srbije, fudbaleri Partizana ubedljivo savladali čačanski Borac sa 5:0 (1:0) i znatno popravili atmosferu u ekipi pred duel sa slovačkom Žilinom. Ilić ponovo starter, Tomić i Krstajić na klupi.

Crno-beli, po nalogu trenera Jokanovića, se poslednjih dana nisu oglašavali u medijima, a večeras su, pred oko 4.000 gledalaca, ''najglasniji'' na terenu u Humskoj bili Adem Ljajić, Lamin Dijara i Kleo koji su svojim golovima doneli prvi trijumf aktuelnom šampionu na startu novog prvenstva.

Jokanović je ponovo od početka meča ukazao šansu Brani Iliću, koji nije igrao u revanšu protiv Apoela. Nemanja Tomić se preselio na klupu, gde mu je društvo pravio oporavljeni Mladen Krstajić, ali su obojica dobili priliku u nastavku utakmice.

diarra2567020090523082641.jpg


Partizan je u vođstvo došao već u 15. minutu, golom Adema Ljajića, kome je prethodila velika ''bakljada'' Grobara na sve tri tribine, osim severne, koja nije ni bila otvorena. Ljajićevim golom postavljen je konačan rezultat prvog poluvremena.

Već početkom drugog dela, u 48. minutu, prošlogodišnji prvi strelac šampionata Lamin Dijara postiže drugi gol za crno-bele i pokazuje da će i ove sezone konkurisati za to zvanje.

To je samo potvrdio u 73. minutu, kada je posle akcije Moreire i Klea postigao još jedan gol za 3:0.

U samom finišu, još dva gola crno-belih. Najpre je Kleo sjajnim golom u 90. minutu, posle centaršuta rezerviste Brežančića sa leve strane povisio na 4:0, a u nadoknadi vremena Dijara, na asistenciju Moreire, postiže i svoj treći gol, za konačnih 5:0.

Partizan je, zahvaljujući ovom ubedljivom trijumfu, već sada na čelu tabele, a Dijara je izbio na vrh liste strelaca.

Gosti su uspeli da priprete samo početkom drugog poluvremena, u 53. minutu, kada je Marić uposlio Kostića, a njegov šut izblokirao Gavrančić.

Partizan:
M. Božović, Stevanović, Obradović (od 46. minuta Krstajić), Đorđević, Gavrančić (od 54. minuta Brežančić), Petrović, Moreira, Ljajić, Ilić (od 69. minuta Tomić), Kleo, Dijara.

Borac:
Grahovac, Dragutinović, Marić, Dmitrović (od 75. minuta Dunjić), Vilijam, Đoković, Mugoša (od 59. minuta Stojanović), Kostić, Davidov, Stojčev (od 67. minuta Knežević), Milovanović.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Jedini krivac za ispadanje Partizana od APOEL-a su dva čoveka, Vašington i Jokanović koji ga je uveo, i sam je na kraju rekao da su rano krenuli na duge i totalno na kraju se ispostavilo beskorisne lopte.

Taj Vašington koji ima 2 m i raskorak 5 m od kako je ušao uništio je igru Partizana i ništa konkretno nije (u)radio. Po meni glup Jokanovićev potez, ali dobro valjda on zna bolje od mene koga bira i zašto bira za utakmicu.

A lepa prilika bila za Ligu Šampiona i šta mi sada srbi očekujemo od našeg fudbala. Pogledajte Rumuniju, pa na kraju krajeva i Kipar (prošle godine Anortozis, sada APOEL), a mi stalno idemo na ono "sledeće godine će biti bolje", ali ta sledeća godina izgleda još neće doći....
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
Da bre ..ali oni su poceli ti dugim loptama i pre nego sto je usao Washington...cak kad je usao Washington ako si gledao bar je pokupio neku dugu loptu,a pre toga niko nije uspeo . Nije da pravdam Washingtona,ja sam delija tako da ono...ali ja sam bar tako video dok sam gledao utakmicu...cela utakmicu su odigrali veoma lose...I Tomic i Gavrancic i jos pojedini igraci...uzas...:/
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Dijara: ''Volim Partizan''

Dijara: ''Volim Partizan''

19525483194a88669da86f2374075044_big.jpg


Partizan je u odbranu titule krenuo ’petardom’ protiv Borca, a najbolji strelac JSL prošle sezone, Lamine Dijara sa het-trikom.


Celo leto pričalo se o odlasku Senegalca koji je, ipak, još uvek u Humskoj 1, ali njegovi menadžeri sada ističu da je interesovanje iskazao Espanjol. Ipak, popularni Dija kaže da ne zna ništa o tome niti da ga to interesuje. „Nisam pričao ni sa menadžerima, ni sa čelnicima kluba, ne znam da li ću da idem ili neću, niti razmišljam na tu temu“.


Ništa o tome ne znam, iskreno vam kažem“, tvrdi Lamin Dijara. „Nisam ni ranije govorio da želim da odem po svaku cenu, već sam smatrao da bi bio red da promenim sredinu posle dve godine. To se nije desilo, imam ugovor na još tri godine i jedino o čemu razmišljam je utakmica sledeće nedelje. Za to se spremam, ništa drugo me ne interesuje“.

Međutim, najbolji strelac srpskog šampiona neće moći da igra u četvrtak protiv Žiline u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope.

Dijara je na meču sa Borcem bio vidno zadovoljan kada je Kleo konačno uspeo da savlada golmana Čačana.
zvanični sajt

Naravno da sam zadovoljan kako smo počeli, kroz ove pogotke vidi se dobar rad cele ekipe. Sa Kleom mi treba samo još malo vremena da se bolje uigramo, da se ’pronađemo’. Trudimo se, biće sve bolje“, istakao je Dijara.

Senegalac ne krije da su ga pogodile priče koje je čuo kako ga više ne interesuje igranje za Partizan.

Svašta se priča, da nisam dobar, da nisam zadovoljan, da neću da igram, da se ne trudim. Nisam ja takav tip to da radim, već sam uvek isti, kad izađem na teren stalno želim da postignem gol. Ne želim da uradim bilo šta zbog čega bih se posle kajao. Volim Partizan, ne mogu da volim nijedan klub kao njega i uvek dajem sve od sebe. Ponekad može da se desi da mi ne ide, ne može uvek da bude po željama, a to nije vezano za moju želju ili volju“, zaključio je prvi strelac Jelen Superlige.

Za prvi meč sa Žilinom u četvrtak Slaviša Jokanović ne može, pored Dijare, da računa ni na Radosava Petrovića, koji je takođe dobio dva žuta kartona u prethodnim utakmicama evropskih kvalifikacija.

Međutim, njegova zamena Ljubomir Fejsa nije bio čak ni na klupi u prvom kolu šampionata. Mladog reprezentativca Srbije sprečila je lakša povreda da nastupi, a i u subotu je trenirao po posebnom režimu, pa je neizvesno da li će on ili Branislav Jovanović, koji takođe nije bio u protokolu zauzeti poziciju Petrovića protiv Slovaka.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Ivan Obradović: "Uskoro ću biti onaj stari"

Ivan Obradović: "Uskoro ću biti onaj stari"
18. avgust 2009.


obradovic4747020090724152023.bmp


Reprezentativni bek mnogo toga preturio preko glave ovog leta. Povreda, kasni početak priprema, propast pregovora sa Ajaksom i neodlazak u inostranstvo uticali i na formu. Još daleko od prošlogodišnjeg učinka, ali napreduje, kao i čitav tim. Protiv Žiline sanja prednost dovoljnu za miran revanš u Slovačkoj.
Ivan Obradović po svemu sudeći osaje u Humskoj. Posle vrućeg leta i stalnog licitiranja sa ponudama Ajaksa, Napolija, madridsog Atletika, srpski reprezentativac nije našao klub, odnosno obeštećenje je bilo preveliko.

Verovatno mu je i cena pala, nako eliminacije od Apoela. Sve ove stvari su ga pogodile, ali lagano se vraća.

„Nisam još onaj Obradović iz prošle sezone, ali lagano dižem formu. Zadovoljan sam kako sam odigrao protiv Južne Afrike, a i utakmica sa Borcem je pokazala da je ceo tim u uzlaznoj formi“, kaže levi bek srpskog šampiona.

On odbija da preuzme ulogu apsolutnog favorita protiv Slovaka.

„Blagi favoriti jesmo, ali to ne znači ništa, isto se pričalo i pre Apoela, pa smo eliminisani. Moramo da odigramo na najvišem nivou i po mogućstvu steknemo prednost za miran revanš u Slovačkoj“, rekao je Obradović koji dodaje da nije nesrećan zbog neostvarenog transfera, jer iznad svega voli Partizan.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Jokanović: ''Partizan spreman za dugu jesen u Evropi''

Jokanović: ''Partizan spreman za dugu jesen u Evropi''
19. avgust 2009.


6025462020090814112437.jpg


Trener Partizana se nada da će, posle predstojećih 180 minuta protiv Slovaka, uslediti još najmanje šest evropskih mečeva za njegovu ekipu do kraja godine, što bi garantovao eventualni plasman u Ligu Evrope.

Slaviša Jokanović optimistički dočekuje sutrašnji prvi meč poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope.


Na današnjoj konferenciji za štampu, najavljujući duel sa Žilinom koji će definitivno odrediti sudbinu Partizana u Evropi ove sezone, ali i njegovu kao trenera crno-belih, Jokanović izrazio očekivanje da će tim iz Humske imati još dosta posla u Evropi do kraja godine iako o protivniku ima visoko mišljenje.

''Hoćemo da posle ove dve, odigramo još šest evropskih mečeva. Nadamo se da ćemo u prvom meču u Beogradu uspeti da stvorimo prednost koja bi nam omogućila lakši posao u revanšu. Ne vidim sličnosti između Apoela i Žiline. Činjenica je da Slovaci dobro igraju u poslednje vreme i u nacionalnom prvenstvu i u Evropi, gde su eliminisali Hajduk'', ocenjuje Jokanović.

Na konstataciju novinara da su Slovaci znatno efikasniji u drugih 45 minuta, sudeći prema prethodnim mečevima, strateg crno-belih istakao da nije razmišljao o protivniku na taj način, ali je svestan da su oni popravili formu u poslednje vreme.

''Nisam anlizirao njihov učinak statistički. U svim njihovim utakmicama koje sam video, igrali su u istom sistemu, osim meča protiv Hajduka kada su želeli da dođu do gola preko dva izuzetno snažna špica, u čemu su i uspeli. Konstantni su bili u svim mečevima koje smo gledali. Savladali su i ekipu Košica koja im nije pružila dostojan otpor. Očekivao sam više od njih, zbog naših igrača koje znam u tom timu'' ističe Jokanović.

Pored Jokanovića, današnjoj konferenciji za štampu prisustvovao je i Miloš Bogunović od koga se očekuje da zameni zbog karona odsutnog Lamina Dijaru u tandemu sa Kleom. Trener crno-belih istakao da prisustvo Bogunovića ne znači potvrdu tih očekivanja.

''Novinari su tražili da jedan igrač bude prisutan, zato je Bogunović ovde, što ne mora da znači da će igrati sutra. Svi igrači osim kažnjenih su mi na raspolaganju, pa ću tek odlučiti o sastavu tima'', poručio je trener Partizana.

Prvi meč između Partizana i Žiline igra se sutra na stadionu u Humskoj sa početkom od 20:15.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Jokan: "Ja ostavku neću podneti"

Jokan: "Ja ostavku neću podneti"
20. avgust 2009. 23:18

4399173764a79f921b490d994476988_big.jpg


Trener Partizana Slaviša Jokanović izjavio je posle remija sa Žilinom da je njegov tim igrao veoma slabo i da ga očekuje težak posao u revanšu.

"Partizan je u prvom poluvremenu bio nadigran. Nismo mogli da sastavimo precizan pas. U drugom poluvremenu smo uspeli da dođemo do neke igre, ali to je bilo nedovoljno za pobedu", rekao je Jokanović. Navijači Partizana su na kraju utakmice skandirali "Jokane odlazi" i Jokanović je prokomentarisao "da je poruka navijača kristalno jasna i da su sada na potezu drugi".

Jokanović je dodao da i dalje veruje da Partizan može da se plasira dalje.

"Za sedam dana pred nama je teška utakmica u Slovačkoj, ali ja se nadam da možemo da se plasiramo u Ligu Evrope", rekao je Jokanović.

Pred kraj i posle utakmice navijači Partizana su skandirali "Jokane odlazi" čime su pozvali trenera 'crno-belih' da podnese ostavku posle loših rezultata u Evropi. Jokanović je rekao da on lično neće podneti ostavku, već je na klubu da odluči.

"Navijači su bili jasni šta msile da bi trebalo da se desi. Ovo je poruka klubu, rastanak bi trebalo da bude ovakav, kao što sam predviđao.Ja neću bežati sa svog mesta, na klubu je da odluči šta će da čini", rekao je Jokanović.

Trener Žiline Paval Hapal bio je znatno zadovoljniji od svog kolege iz Partizana.

"Zadovoljan sam rezultatom, ali je moglo da bude i bolje. U drugom poluvremenu smo delovali kao kompaktnija ekipa", rekao je Hapal.

Izvor: B92

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bledi Partizan samo do remija
20. avgust 2009. 22:11

16021686594a8dadd9ce51f255299559_big.jpg


Partizan i Žilina odigrali su u Beogradu nerešeno 1:1 u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Partizan je poveo golom Klea u 15. minutu sa penala, a gosti su izjednačili pogotkom Adauta u 32. minutu, takođe sa bele tačke. Penal za Partizan dosuđen je kada je Moreira oboren u kaznenom prostoru, dok su gosti do jedanaesterca došli nakon što je Božović oborio Adauta. Revanš meč na programu je za nedelju dana u Žilini.

Prvu šansu imali su gosti u šestom minutu kada je Lajtner centrirao sa leve strane, a Oravec je sa šest metara šutirao glavom preko gola. Dva minuta kasnije Božović je refleksno reagovao na dobar pokušaj Viskočila sa 12 metara, odbivši loptu u korner.

U 14. minutu Moreira se sjajno probio do kaznenog prostora gde je odigrao dupli pâs sa Kleom, ali je odbrana Žiline izbacila loptu u korner.

Samo minut kasnije Partizan je poveo sa 1:0. Moreira je sjajno prevario Tsimakuridzea na ivici kaznenog prostora, koji je faulom zaustavio Portugalca nakon čega je sudija Paniašvili dosudio jedanaesterac za Partizan. Siguran izvođač bio je Kleo koji je pogodio donji desni ugao gola.

Posle vodećeg gola nastavili su se napadi Partizana, ali nije bilo konkretnije šanse. Gosti su uspeli da se oslobode pritiska tek oko 25. minuta

Žilina je došla do izjednačenja u 32. minutu, takođe sa bele tačke. Audato je odlično istrčao za ubačenom loptom, a golman 'crno-belih' Mladen Božović zakasnio je sa uklizavanjem i oborivši Brazilca. Uspešan izvođač bio je upravo Audato, a Božović je za svoj start prethodno dobio žuti karton.

Sumnjiva situacija dogodila se u 41. minutu kada je golman Perniš u kaznenom prostoru oborio Klea koji je bio u naletu. Iako je delovalo da će biti dosuđen novi jedanaesterac za 'crno-bele', uz crveni karton Pernišu, na iznenađenje svih Paniašvili je dodelio žuti karton Kleu.

6828209884a8daea708cd5179427242_big.jpg


Tokom prvih 15 minuta nastavka nije viđena nijedna prilika. U 60. minutu Branislav Jovanović, koji je na poluvremenu ušao u igru umesto Fejse, snažno je šutirao sa 22 metra, ali direktno u golmana. U sledećem napadu Miloš Bogunović je pobegao po levoj strani, utrčao u kazneni prostor i sa desetak metara iskosa šutirao neprecizno preko gola. Minut kasnije Kleo je dobro prihvatio loptu upućenu u prazan prostor, ali je šutirao u golmana.

Prethodno je u 62. minutu u igru ušao Brana Ilić umesto Nemanje Tomića, a u 68. Knežević menja povređenog Gavrančića.

U 69. minutu Orovec je šutirao iz kaznenog prostora, prevarivši prvo Krstajića, ali je Božović dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

Partizan je u poslednjih 15 minuta utakmice počeo da vrši pritisak na goste, kada je iznudio seriju kornera koje je Ljajić, uglavnom, veoma slabo izvodio. Isti igrač je u 80. minutu šutirao sa 15 metara ali je lopta otišla pored gola.

Gosti su u 87. minutu imali izvanrednu šansu kada je Belo sa deset metara šutirao u gornji desni ugrao, ali je Božović sjajno regovao i izbio loptu u korner. Prethodno su igrači Partizana zastali jer su očekivali da se dosudi faul nad Krstajićem koji je posle duela ostao da leži na zemlji.

Partizan je poslednju šansu imao u trećem minutu sudijske nadoknade, ali je centaršut Bogunovića sa leve strane odbrana Žiline lako 'očistila'.

Nezadovoljstvo igrom "crno-belih", navijači su iskazali povicima "Jokane, odlazi" upućenih treneru šampiona Srbije. Nekolicina njih pokušala je da uđe u teren i da se 'obračuna' sa Jokanovićem, ali ih je policija sprečila u tome.

Revanš meč se igra za nedelju dana u Žilini.

[YOUTUBE]NcKQ_pFvffA[/YOUTUBE]

Partizan: 27 Božović, 4 Đorđević, 52 Gavrančić, 21 Krstajić, 37 Obradović, 5 Fejsa, 7 Tomić, 10 Moreira, 22 Ljajić, 17 Bogunović, 9 Cleo.
Klupa: 1 Božović Darko, 2 Stevanović, 19 Ilić, 20 Jovanović Branislav, 31 Brežančić, 25 Washington, 24 Knežević.

MŠK Žilina: 22 Perniš, 3 Pečalka, 6 Mraz, 7 Leitner, 10 Adauto da Silva, 11 Vyskočil, 12 Jež, 14 Oravec, 15 Piaček, 23 Šourek, 32 Tsimakuridze.
Klupa: 30 Dubravka, 5 Guldan, 8 Kobulik, 9 Rilke, 24 Chupač, 28 Bello, 39 Lietava

Izvor: B92
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Glupo, veoma glupo... Bleda igra, ali trebao je jo 1 penal da svira, bio na jugu i video... cist prekrsaj ali jbg.. Nma veze ima jos 90ak minuta :$
 
Natrag
Top