FK Partizan

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Stanojević: "Ovo je loš rezultat"
24. septembar 2010. | 22:23

1638811424c9d08af0c7c4101116086_extreme.jpg


Trener fubalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da su njegovi igrači protiv Spartaka propustili previše prilika da bi osvojili sva tri boda.

Partizan je u 6. kolu JSL-a igrao nerešeno sa Spartakom (0:0), ali su ‘crno-beli’, bez obzira na prvi remi u sezoni, zadržali lidersko mesto na tabeli.

"Bila je ovo vrlo teška utakmica. Promašili smo dosta šansi, a kada promašite toliko ne možete ni da očekujete da pobedite", istakao je Stanojević.


"Igrali smo dobro, ali smo na momente bili nervozni. Žao mi je što nismo došli do zaslužene pobede", rekao je Stanojević posle meča.

On je konstatovao da je potpuno prirodno što su njegovi izabranici bili nervozni, naročito u situaciji kada napadaju i stvaraju šanse.

"Nama je falilo koncentracije i sreće, a iz toga je nastala i nervoza", rekao je Stanojević i dodao da ne misli da su igrači mislima već bili okrenuti ka predstojećem meču sa Arsenalom u Ligi šampiona.

"Svaki loš rezultat, a ovo jeste loš rezultat, može da poremeti ekipu", ocenio je trener Partizana.

"Ne vidim razlog da budem potpuno razočaran ovom utakmicom. Žao mi je izgubljenih bodova, ali bi bio više razočaran da nismo stvorili sedam stopostotnih šansi", rekao je Stanojević.

Trener Spartaka Dragan Miranović ocenio je da njegova ekipa nagrađena bodom, jer nije došla u Beograd da igra "bunker".

"Čestitao bih kolegi Stojanoviću i ekipi Partizana jer su stvorili igru koja pleni, u kojoj stalno napadaju i veoma je teško braniti se u takvoj situaciji. Mi nismo hteli da se branimo, želeli smo da se nadigravamo i rezultat pokazuje da imamo šanse da budemo ponovo u vrhu tabele", rekao je Marinović.

Izvor: B92

Nije to los rezultat,ne sekiraj se,bolje brini o formaciji da ne popijes 5-du u utorak,pa ima i Zvezdasa,treba malo i mi da se radujemo,vi bi stalno da pobedjujete...
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
E sad imamo isto bodova, Zvezda će Čukarički da razbije i mi delimo prvo mesto sa vama!!! A u derbiju na Marakani Zvezda će sa +2 razlike da dobij Partizan!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A što se tiče Arsenala, poraz od 2-0 bio bi vam super rezultat! Ali ako je Arsenal pobedio Bragu 6-0 koja je realno jača od Partizana.....
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
E sad imamo isto bodova, Zvezda će Čukarički da razbije i mi delimo prvo mesto sa vama!!! A u derbiju na Marakani Zvezda će sa +2 razlike da dobij Partizan!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A što se tiče Arsenala, poraz od 2-0 bio bi vam super rezultat! Ali ako je Arsenal pobedio Bragu 6-0 koja je realno jača od Partizana.....

Moramo da dobijemo Cuku prvo... Pa s obzirom da je to bilo u Londonu,Partizan bi tamo trebao 8 da primi,ako su oni 6,a u Beograu,nece toliko,nekih 4-6,je zadovoljavajuce.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
I Breša je lošija od Rome, pa ih dobiju, Milan je bolji od Ćezene, pa remiziraju, Barsa je za Erkules izmislila fudbal, pa ih ovi dobiju,...Liverpul ima odličan igrački kadar pa nemogu dve tekme za redom da pobede....

Biće rezultatska neizvesnost tokom cele tekme ;)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ne očekujte ništa, hajde da uživamo

Ne očekujte ništa, hajde da uživamo
25. septembar 2010. | 21:07 |

4212276044c9e488c17742692839712_extreme.jpg


Prošao je Spartak, ne kako su „crno-beli“ želeli, ali već u utorak stiže Arsenal u 2. kolu grupe H Lige šampiona.

Trener Partizana ali i svi igrači razočarani su remijem u petak, ali nisu nezadovoljni igrom i pristupom igri protiv Subotičana.

Sada su maksimalno konentrisani da se dobro pripreme za duel sa londonskim gigantom u kojem će tražiti svoju šansu da obraduju 30 hiljada „grobara“.


Igrači su na svoje insistiranje posle meča sa Spartakom ostali u karantinu u Zemunelu gde će biti sve do duela sa Arsenalom.

Kao i trener Stanojević, tako i igrači polako ulaze u priču o Arsenalu. Svi sa respektom i uvažavanjem govore o rivalu, ali je primetan pritajeni optimizam i želja za nadigravanjem, koji treba da eksplodira u utorak veče.

Međutim, tim ne razmišlja samo o Arsenalu već i o predstojećem gostovanju Vojvodini u JSL, kao i o Kup utakmici u Apatinu gde Stanojević neće moći da računa na reprezentativce. Zasada su sigurno pozvani Kamara (Siera Leone), Moreira (Gvineja Bisao), Savić (Crna Gora), Brašanac i Nastasić (Srbija U-19), Lazevski (Makedonija), a očekuje se narednih dana da će biti još nekoliko poziva.

Partizan je do sada sa Arsenalom odigrao samo jedan prijateljski meč, 1974. godine. Tada je Partizan pobedio sa 1:0 golom Bjekovića

804802694c9e488d53885498117120_extreme.jpg


Aleksandar Stanojević nije otišao u London da gleda Arsenal u duelu sa Vest Bromvič Albinom koji je dobio tim iz Birmingema sa 3:2, već je ostao sa timom.

“Bitnije je da u ovom trenutku budem sa ekipom posle lošeg rezultata u petak. Sada je prioretit analiza naše igre i utakmice sa Spartakom. Naravno da kiks nikada nije dobar, kada bi birao kada možemo da kiksnemo, ne bih odabrao ovaj trenutak, a ako već moraš da kiksneš bolje je da ne uzmeš bodove u utakmici u kojoj daš maksimum, gde stvoriš mnogo šansi i gde te protivnik ne ugrozi. Ne mogu da kažem da je sve bilo kako treba, ali ni da smo imali šest stopostotnih šansi. Navijači nisu stigli ni da nam zvižde usled dimaničnosti meča. Biće mnogo gorih situacija od ove, gde nećemo stvoriti ni jednu šansu, gde će nas protivnik ugrožavati i držati posed, a da ne govorim šta nam se može desiti u jačim utakmicama van prvenstva.”.

Partizan je protiv Spartaka prekinuo seriu od pet uzastopnih pobeda u JSL ove sezone.

“Moramo i da budemo realni da Partizan nije mašina. Navikli smo ljude da svaku utakmicu dajemo 2-3 gola, a to je nemoguće. Drago mi je da ljudi shvate da ne treba da nas previše hvale jer mi smo iz jedne skromnosti ušli u Ligu šampiona. Mi smo jedna dobra ekipa koja igra dobar fudbal i daje više od dva gola po utakmici u proseku, ali moraju da shvate i da nismo mi baš vanzemaljci i da ćemo svaku utakmicu samo doći i pobediti”.

“Crno-bele” očekuje težak raspored u sledećih mesec dana, pa je i Stanojević odmarao najboljeg strelca Klea. Međutim, Brazilac je ipak, igrao u drugom poluvremenu.

“Mnogo je teško igrati Ligu šampiona, prvenstvo i Kup. Svi pitaju da li sam čuvao neke igrače. Niko ne zna da Klea možda boli koleno da ima možda nekih problema. Osim njega, kojeg sam rotirao, samo je Raća Petrović odmarao, svi ostali su standardni. Prošle godine je Partizan u ovo vreme bio daleko iza Zvezde, a mi smo sada prvi na tabeli. Mi ni igrom ne zabrinjavamo navijače. Jedini problem je što nas očekuje Arsenal, pa teško gostovanje Vojvodini, pa Kup, pa idemo Bragi, pa kući, pa kod Zvezde pa opet Braga. Ni jednog trenutka ne sumnjam u igrače, neće se desiti 2003. godina. Ponosan sam što smo u situaciji da nas čekaju da kiksnemo što igramo protiv Arsenala ili Reala, a ne da mi to čekamo. Više volim kada ono dete gleda kako navijači pripremaju dekor za Arsenal nego da li treba da doda loptu posle auta kad nama “gori pod nogama”.

6996394514c9e488dc5ce7715786879_extreme.jpg


Arsenal je jedan od najboljih timova u Engleskoj, ali i Evropi, pa je suvišno govoriti da je favorit u predstojećem meču.

“Igraćemo koliko nam Arsenal dozvoli jer se on pita. Kao što je Spartak igrao koliko smo mi dozvoljavali, a igrao je odlično. Voleo bih da igramo kao protiv Spartaka gde smo napadali ali moramo da budemo realni jer nam dolazi Arsenal koji je pre četiri dana dao četiri gola Totenhemu u gostima sa kombinovanim timom. Svaki navijač Partizana, ali i funkcioner kluba mora da bude ponosan što su mu ovi igrači omogućili da gleda Arsenal uživo”.

Ipak, i srpski šampion će tražiti šansu da osvoji bar bod.

“Naravno da i Arsenal ima slabosti. Nije to odbrana kao što mnogi misle. Oni jednostavno igraju tako da ostavljaju protivniku više prostora koji on iskoristi ili ne. Ima određenih stvari koje možemo da iskoristimo, ali u utorak ćemo videti da li imamo sposobnosti da to uradimo. Uz atmosferu kakvu imamo mislim da pružimo maksimum da nešto uradimo. Mnogo je teško prognozirati”.

Povrede i dalje prave mnogo problema Stanojeviću kada bira tim.

“Imam problema sa Kizitom jer nije igrao godinu dana, a u sred priprema se teško povredio. Krstajić nije igrao zbog povrede primicača, i problema jer igra sa maskom. Jovanović ima problema sa kolenom. Raću sam odmarao ali nije igrao i zbog taktičke zamisli da igram sa jednim zadnjim veznim, isto je bilo i sa Kamarom. Kleo je imao malo problema sa kolenom. Ne igram se ja i ne rotiram jer filizofiram, nego što moram. Samo sam Klea i Raću odmarao za Arsenal, a i Kleo je igrao u nastavku. Da sam mogao i druge da odmram, prvo bih odmorio Ilića jer je uz Klea najistrošenijih”.

Stanojević ne želi da se brani protiv Arsenala, želi da pred svojim navijčima njegovi igrači pokušaju da se nadigravaju sa rivalom.

“Želja mi je da pokušamo da nešto uradimo. Da se ne desi da kao domaćini ne šutiramo u okvir gola, da gađamo sa centra, nego da kao protiv Šahtjora imao 7-8 udaraca u okvir gola. Najveća mi je mora da ne pređemo centra, da nam se Arsenal navali i da ništa ne možemo uraditi, pa čak i da bude 0:0, to mi je gore nego da izgubimo 3:0. Molim vas da ne očekujete ništa, da niko ne bude ljut ili razočaran ako se nešto loše desi. Šta da kaže Totenhem koji juri titul. Ipak smo svi od krvi i mesa, igramo 11 na 11, ne verujem da se Venger priprema više od mene za tu utakmicu ili da su ti igrači nešto mnogo bolji od naših. Mi imamo i 30 hiljada naših navijačima. Barem da sa njima nadomestimoi da bude egal. Nemojte da budete ljuti ako budemo nemoćni. Nemojte da mislite da neko od igrače ne može ili neće, ili nema kvalitet. Možda nema kvalitet ako igra sa najboljima na svetu,ali ima kvalitet jer je ušao u Ligu šampiona. Celu priču sa Arsenalom treba da pozitivno da predstavimo, ovo je za mene praznik. Dolazi jedna od najboljih ekipa na svetu, ajde svi da uživamo”.

19023898004c9e488de81c1423552066_extreme.jpg


Ivica Iliev imao je najbolju šansu na meču sa Spartakom, ali je lopta pogodila samo stativu.

“Posle toliko promašaja voleo bih da to uđe potiv Arsenala. Možda je to negde ušlo, a sada se vratilo. Nema igrača koji nije dao maksimum. Ne može da se uvek igra dobro i da se daju golovi. Tu je i protivnik koji nekad ima svoj dan. Svaka ekipa ovde odigra preko svojih mogućnosti. Nije bilo utakmice u kojoj protivnički igrači nisu imali grčeve, od 60. minuta počeli da se valjaju po zemlji. To me izluđuje, što nema fudbala poslednjih 20 minuta. Kako mi krenemo te se valja ovaj, te se valja onaj, po pet minuta leži na zemlji, to frustira. Ne može sudija nikada da nadoknati to što se izgubi i taj ritam. Nema tog fer-pleja koji kad je i slabiji u Evropi Partizan nikada ne dopušta sebi. To je juče pokazao i Sale (Ilić) koji im je vratio svaku loptu čak i kada su ležali”.

Sledi duela sa Arsenalom, Iliev je uveren da “tobdžije” nisu oslabljene time što ne igraju Fabregas i Van Persi.

“Najveći izazov ove sezone. Strašna ekipa koja na svakom meču da 3-4 gola. Ne igra im Fabregas, ali igra Nasri. Ne igra Van Peri ali igra Šamak. Nema tu velike razlike. Po meni su Aršavin i Šamak bolja kombinacija u špicu nego onaj Bentner i Van Persi. O treneru njihovom i da ne pričam. Imamo sreću što možemo da ugostimo jedan takav klub. Ne bi bili ono što jesu da nemaju vrhunsku klasu. Mi smo malo čudan narod koji brzo poleti, a još brže se spusti. Ako napravimo dobar rezultat najbolji smo, možemo protiv svakoga. Ako izgubimo ne možemo ni protiv koga.Ttreba biti realan i naći sredinu. Na nivou smo na kojem niko pre dva meseca nije verovao da možemo biti. Zadovljni smo ovim, ali nećemo se predati”.

Marko Jovanović nije igrao protiv Spartaka, a ako bude u kombinaciji za Arsenal to će mu biti debi u LŠ jer je propustio duel u Donjecku.

“Što se tiče priče da je Arsenalu povređen onaj ili ona, to je nebitno. Mi da igramo bez Krstajića ili Ilića ne znam kako bi to izgledalo. Arsenal ima 25 fudbalera podjednakog kvaliteta. Ništa neće izgubiti, mogu samo dobiti jer će dobiti nešto novo i taj novi igrač će želeti da se pokaže da zaslužuje veću minutažu”.

Iako je jedan od najmlađih u timu, Jovanović ne želi da izgori u želji da se dokaže, već da igra najbolje što može.

”Ceo život se odričeš svega i treniraš jako zbog ovakvih utakmica.Većina igrača nema ovakvih utakmica u nogama. Trudimo se da ostanemo mirni i koncentrisani jer će svaki ispred sebe imati velikog igrača. Nije sramota izgubizi od ovakvog tima, ali mi ćemo sve učiniti da ih iznenadimo”.

Partizan i Arsenal igraju u utorak 28. septembra na stavinu Partizana od 20.45 časova.

Izvor: B92
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Bice veceras havarija,po mom avataru se vidi ciji sam navijac...
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Biće gusto biće 0-8 biće 0-8 biće 0-8, biće gusto biće 0-8 biće 0-8 biće 0-8
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Hrabri Partizan dovoljan za 1:3

28. septembar 2010. | 22:35 | Izvor: B92



Fudbaleri Partizana izgubili su na svom terenu u Beogradu od engleskog Arsenala sa 3:1, u drugom kolu grupe H Lige šampiona.

Strelci za londonski tim bili su Aršavin, Šamak i Skilaći, dok je jedini gol za ’crno-bele’ postigao Brazilac Kleo.

Partizanu je ovo bio drugi poraz u Ligi šampiona, dok je tim Arsena Venger zabeležio i drugu pobedu. U narednom kolu, koje je na programu 19. oktobra, ’crno-beli’ će gostovati Bragi u Portugalu, dok će Arsenal na svom terenu dočekati ukrajinski Šahtjor.

Partizan je duel sa jednom od najjačih evropskih ekipa počeo veoma hrabro i dobro, ali nije iskoristio inicijativu u prvih 15-minuta i zbog toga je kažnjen.

U nastavku meča Arsenal je prikazao svoju prepoznatljivu pas igru, a meč su obeležili penali i crveni karton Marka Jovanovića. Sudija Volfgang Štark tri puta je pokazao na ’belu tačku’ (dva puta za Partizan), ali je samo jedan penal iskoršćen (Kleo).

Trener Partizana Aleksandar Stanojević napravio je jednu izmenu u odnosu na tim koji je trebao da istrči na teren. Umesto Ivice Ilieva društvo Kleu u napadu praviće Pjer Boja. Sa druge strane, trener Arsenala zbog brojnih povreda nije imao puno izbora.

Petnaest minuta pre početka utakmice na stadionu Partizana radio je samo jedan reflektor, ali je meč i pored toga počeo na vreme.

Partizan je duel sa Arsenalom počeo hrabro, i prvi je uputio udarac ka golu protivnika. Kleo je u šestom minutu uspeo da prihvati jednu loptu na 16 metara od gola protivnika, ali je njegov pokušaj levom nogom Fabijanski lako zaustavio.



Dva minuta kasnije u dobroj šansi iznenada se našao i Pjer Boja, Skilaći ga je oborio u šesnaestercu ali je glavni sudija Volfgang Štark samo odmahnuo rukom.

U prvih 10 minuta srpski šampion je bio znatno bolji, a novu priliku imao je u devetom minutu. Petrović je sjajnom loptom izbacio Klea u prostor, ali brazliski fudbaler nije bio dovoljno brz. Lopta je međutim posle gužve došla do Tomića, ali je Denilson sjajnom reakcijom otklonio opasnost.

'Crno-beli’ se nisu zaustavili na tome. U 11. minutu Boja je umalo iskoristio grešku odbrane Arsenala, ali je Fabijanski uklizavanjem ipak sprečio vođstvo domaćina.

Ipak, bilo je jasno da bi Arsenal veoma lako mogao da kazni promašaje Partizana i to se dogodilo već u 15. minutu. Vilšir i Aršavin sami su nadigrali kompletnu odbranu Partizana, a Rus je jakim udarcem po zemlji savladao Stojkovića i doneo gostima prednost.



Nakon vodećeg gola Arsenal je preuzeo kontrolu nad utakmicom, a Partizan je pokušavao iz kontri i polukontri. U 24. minutu gosti iz Londona su imali stopostotnu priliku. Arsavin je u pokušaju da vrati asistenciju Vilširu odlično dodao loptu do mladog fudbalera, ali je Vilširov pokušaj u situaciji ‘jedan na jedan’ Stojković odbranio.

Tri minuta kasnije Stojković je ponovo sjajnom intervencijom spračio pogodak. Posle akcije Vilšira i Arševina lopta je završila u šesnaestercu gde je pokupio Rosicki, ali njegov udarac u padu je zaustavio golman Partizana.

Šanse Arsenala u tom peridou ređale su se kao na traci, pa je Aršavin već u sledećem minutu imao još jednu sjajnu priliku. Rus je pokušao da lobuje Stojkovića, ali je Marko Jovanović praktično sa gol linije sprečio drugi gol Arsenala.

Kao što je i Arsenal poveo, tako je i Partizan izjednačio posle nekoliko promašenih šansi gostiju. Lazevski je u 33. minutu centrirao, lopta je pogodila u ruku Denilsona koji se nalazio u kaznenom prostoru, a Štark je pokazao na penal. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Kleo i Partizan je izjednačio.

Do kraja prvog poluvremena obe ekipe zaigrale su nešto opreznije, pa osim nekoliko pokušaja sa distance nije bilo izglednijih prilika i nakon 45 minuta ostalo je 1:1.

Drugo poluvreme počelo je u znetno slabijem ritmu nego prvo. Partizan se malo povukao čekajući priliku iz kontre, Arsenal je sa druge strane strpljivo gradio svoje napade ali nije uspevao da dođe do prilike.

I onda, praktično bez igre, Arsenal je u 57. minutu dobio penal i igrača više. Šamak se našao u prilici, izašao je sam pred Stojkovića, a Jovanović ga je oborio i tako zaradio isključenje. Međutim, udarac Aršavina Stojković je odbranio i tako dao novu nadu navijačima na stadionu u Humskoj.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević reagovao je već kod prvog prekida, i umesto bledog Nemanje Tomića zaigrao je mladi Stefan Savić.
Ipak, i sa igračem manje Partizan se dobro držao. Prvu priliku posle penala Arsenal je imao tek u 70. minutu. Šamak je proigrao Aršavina na levoj strani, udarac Rusa zakačio je jednog fudbalera Partizana na putu ka golu, ali je Stojković uspeo da zaustavi i taj pokušaj.

To je međutim bila samo najava gola, koji je stigao već u sledećem minutu. Rosicki je centrirao sa desne strane, pokušaj Šamaka glavom završio je na prečki, ali se lopta ponovo odbila do bivšeg igrača Bordoa koji je ovoga puta smestio loptu u prazan gol za 2:1.

Bilo je jasno da Partizan sa igračem manje neće moći da do kraja ugorzi gol protivnika, a Arsenal je tri gol postigao u 83. minutu. Nasri je izveo korner sa leve strane, najviši na petercu bio je Skilaći koji je na prvoj stativi odlično regaovao i savladao Stojkovića za 1:3.

Pravo niotkuda Partizan je u sledećem minutu dobio još jednu veliku priliku za gol. Stevanović je iznudio penal, Kleo je ponovo preuzeo odgovornost, ali je Fabijanski ovoga puta pročitao Brazilca i odbranio.

Do kraja meča Partizan je nošen velikom podrškom svojih navijača stigao i do još jedne velike prilike koju Ivica Iliev u poslednjim trenucima ipak nije iskoristio.

Partizan: Vladimir Stojković, Ivan Stevanović, Aleksandar Lazevski, Marko Jovanović, Mladen Krstajić, Medo Kamara, Radosav Petrović, Nemanja Tomić, Saša Ilić, Pjer Boja, Kleo.
Arsenal: Lukaš Fabijanski, Bakari Sanja, Aleks Song, Sebastijan Skilaći, Denilson, Joan Đuru, Džek Vilšer, Tomaš Rosicki, Kijeran Gibs, Andrej Aršavin i Maruane Šamak.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
I nisu tako loše odigrali, vidi di se da je Arsenal klasa za Partizan,...sad idu tekme gde Partizan može uzeti bodove...

Jedino me nervira što je sudija rešio utakmicu kada je dosudio crveni karton Jovanoviću.....a Stojke je dokazao da je reprezentativni čuvar mreže no.1 !
 
Natrag
Top