Filmovi zasnovani na knjigama

Član
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
16
Baš sam sinoć na HRT-u gledao Prohujalo sa vihorom,zasnovan na knjizi Margaret Mičel.Knjigu nisam čitao,ali film je fenomenalan.
 

GRK

Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
96
The other side of midnight, po romanu Sidney Sheldona ! :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2009
Poruka
61
Dragulji od Danijele Stil, ali je to verovatno zato što je film iz dva dela od po 2 sata a knjiga ima 400 strana.
Naravno, knjiga je uvek, uvek bolja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2009
Poruka
61
Pomenula bih filmove o Hari Poteru. Jedino su prvi i drugi deo (dobrim delom) pratili celokupnu radnju knjige dok su u ostalim izostavljeni veoma bitni momenti. 3. i 4. se i nekako razumeju ali 5. i 6. nikako. Ako niste čitali knjige nema šanse da razumete poentu filma (a kako i bi kad su u 2 sata nagurali knjige od po 700 strana). Uspeh tih filmova u bioskopima je jedino u tome što ih gledaju ljudi koji su već čitali knjigu (ili idu sa nekim koji je) pa već znaju celu priču. Jedino na tu foru je 6. deo ove godine najgledaniji u 2009. sa blizu 1 milijarde zarade, inače, 50% filma uopšte nema u knjizi.
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
5
knjige su bolje.... sama mogu da stvorim sliku o likovima i o svemu ostalom.
Kada sam procitala Sumrak odusevila sam se i moje odusevljenje nije bilo manje kada sam i film odgledala, ali knjiga je bolja,jer je detaljnija i jasnija.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
297
knjige su bolje.... sama mogu da stvorim sliku o likovima i o svemu ostalom.
Kada sam procitala Sumrak odusevila sam se i moje odusevljenje nije bilo manje kada sam i film odgledala, ali knjiga je bolja,jer je detaljnija i jasnija.

Sumrak je Broookaaa
Odradjene knjige extra,a film nije los ali ni blizu knjige..
Podrzavam...:acute:
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
13
Zavisi od knjige do knjige i sta se kome svidja. Meni se svidjaju filmovi zasnovani na istinitim dogadjajima...
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Za mene definitivno bez pogovora knjige su uvek bolje.
Sto neko iznad rece knjiga je ipak knjiga.

Ali evo npr film koji je uradjen fantasticno slozicete se nadam se i koji mi je docarao knjigu na fantastican nacin

Gospodar prstenova!

Jes' da imam bujnu mastu i kao i svi dok citam zamisljam sve sto se opisuje ali u filmu je sve tako fascinantno odradjeno i jednostavno svi ti efekti sva ta vizuelizacija maaa nemam reci
Eto npr za taj film mogu da kazem da je podjednako dobar kao i knjiga mada ima dosta izmena i koje kakvih dodatka ali eto generalno gledano super je uradjen.

Slažem se !!! Mašta može svašta i kamera nije u stanju da nadmaši knjigu ,ali pored Gospodara... postoji još par filmova (govorim o komercijalnim ostvarenjima,pošto je njima teže da se drže poštovanja literarnog predloška) koji su ispali pristojni : Dina,peščana planeta (čak se,interesantno,više sviđa ljudima koji su Herberta ranije čitali ,no onima kojima je dotični film bio "vatreno krštenje"), Andromeda Strain (mislim na stari film iz 1971. rađen po Kričtonovoj,ili kako mu se već izgovara ime, noveli),The Screamers i Blade Runner (predlošci su Filipa K. Dika).Ruski Stalker Tarkovskog (po braći Strugacki),Solyaris(po Stanislavu Lemu) su nadogradnja literature i ,kao takvi,nisu ni pravljeni da budu komercijala.
Ima toga još,poprilično...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
3
Uglavnom je knjiga bolja od filma. Izuzetak je Beleznica (Notebook). A sumrak....joj jedva cekam da se dokopam knjiga....
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
I ja se slažem da su knjige bolje od filma jer ipak daju neku "slobodu" čitaocu. Mada, potpuno sam oduševljen Gospodarima prstena - zaista remek delo.
 
Natrag
Top