FC Manchester United ~ Crveni Đavoli

Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
FA kaznila defanzivca Junajteda

00019706.jpg
Defanzivac Mančester junajteda i reprezentativac Engleske, Rio Ferdinand kažnjen je sa četiri utakmce neigranja zbog nasilničkog ponašanja na prvenstvenoj utakmici protiv Hala.

Disciplinska komisija Fudbalske asocijacije Engleske optužila je Ferdinanda zbog napada na fudbalera Hala, Krega Fagana. On je mogao da prihvati optužbu i dobije automatsku suspenziju na tri utakmice, ili da se žali.

Odlučio se za drugu mogućnost, ali su članovi Disciplinske komisije njegovu odbranu okvalifikovali kao "neozbiljnu" i kaznili ga sa četiri utakmice neigranja.

- Nezavisna komisija je smatrala da je objašnjenje Ferdinanda bilo neozbiljno i zbog toga je odlučeno da minimanla kazna bude povećana za jednu utakmicu - navodi se u saopštenju Fudbalske asocijacije Engleske.

Utakmica protiv Hala, koju je Mančester dobio rezultatom 4:0, Ferdinandu je bila prva posle troipomesečne pauze zbog povrede leđa, a zahvaljujući uloženoj žali, bilo mu je omogućeno da juče igra u revanš utakmici polufinala Liga kupa protiv Mančester sitija.

Na današnju kaznu štoper Mančestera nema pravo žalbe, pa će propustiti prvenstvene utakmice protiv Arsenala, Portsmuta, Aston Vile i Evertona.
 
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Runi: Igram sezonu karijere

00020591.jpg
Vejn Runi rekao je ono što je svima već jasno - da mu je ova sezona najbolja u karijeri! I zaista, konstatacija mu je na mestu, jer šta reći posle 21. gola koja je do sada postigao samo u Premijer ligi (prvi strelac prvenstva), sem bravo!

- Mislim da igram najbolji fudbal u karijeri - izjavio je golgeter "đavola" posle još jedne ubedljive pobede Junajteda - protiv Portsmuta (5:0) u kojoj je bio strelac jednog gola.

- Ne samo da uživam zbog mojih odličnih igara već i zbog toga što dobro ide i čitavom timu. Nadam se samo da ću u ovom stilu nastaviti i u nastavku sezone. Nisam postavio neki cilj, već mi je samo važno da iz utakmice u utakmicu igram što je najbolje moguće i postižem golove. Igrao ja dobro ili ne, najvažnije je da ekipi ide dobro - rekao je Runi, igrač meseca u Premijer ligi za protekli mesec.

Runi je već sada izjednačio lični rekord po broju golova u prvenstvu, a jedini koji čini se može da ga ugrozi na poziciji broj jedan je isto tako sjajni ove sezone Didije Drogba, koji je postigao 17 golova ove sezone.
 
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
658
Ja ne bi uopste sumnjao u to... Veliki je Milan,ovi da im ne pominjem ime,nervira me,su sitna riba...
Ja se stvarno nadam da nisi mislio na Mancester Junajted kad si ovo rekao....

Nije mi dobro sta sam procitao....

Svi koji su ovo procitali sad su za nijansu gluplji...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Ja se stvarno nadam da nisi mislio na Mancester Junajted kad si ovo rekao....

Nije mi dobro sta sam procitao....

Svi koji su ovo procitali sad su za nijansu gluplji...

Mislio sam bas na njih,evo iskreno mi kazi,jer mislis da je Manchester veci klub nego Milan,dobro razmisli,pogledaj istoriju malo,ja nisam navijac Milana,ali od klubova koje mrzim Man Utd je 1 na listi...
 
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
658
Dobro sam upoznat sa istorijom,i licno smatram da je Mancester Junajted najbolji klub modernog fudbala.

Mancester Junajted je institucija covece :)

Klub koji postoji 20 godina vise od Milana.

Klub koji nije promenio trenera 23 godine.

Klub u kome nijedan fudbaler nema privilegije,bio on Kristijano Ronaldo ili Bekam.

Da li je ovaj klub sitna riba kao sto kazes...Ne bi rek'o :D

Ne moze se zanemariti ni Milanovih 7 liga sampiona,ali nazvati Man U sitnom ribom...

I dalje mi nije dobro od te recenice :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Ali kad uporedis njihovih 7 sa vasih 3,nije malo,ne mozete to da stignete za 10 godina,budi brate realan,da neces da kazes da je Manchester slavniji i od Reala i Barselone?Evo ja sam navijac Arsenala vise od 10 godina,ali ne kazem da su najveci klub na svetu,objektivno gledano trenutno je Celsi najbolji klub u Engleskoj.
Nisam znao da je stariji od Milana,to sto nisu toliko menjali trenera ne smatram da su zbog toga bolji od drugih,a sad da nijedan fudbaler nema nikakve privilegije,ne bih se bas slozio,posebno za C.Ronalda i danas za Runija,ocito je...
 
Natrag
Top