FC Manchester United ~ Crveni Đavoli

Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
United je iz 4 udarca u okvir gola pogodio 3 puta .Milan je bio bolji ali je Leonardo napravio gresku sto nije ubacio Gatuza umesto Huntelara koji nista nije uradio , i tako bi dobio jacu sredinu i verovatno United ne bi pobedio .
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
United je iz 4 udarca u okvir gola pogodio 3 puta .Milan je bio bolji ali je Leonardo napravio gresku sto nije ubacio Gatuza umesto Huntelara koji nista nije uradio , i tako bi dobio jacu sredinu i verovatno United ne bi pobedio .

Da je mec trajao jos 10-15 min,bilo bi svasta,kasno je ubacio Sedorfa,neisusan trener...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Meni uopšte nije jasno zašto Sedorfa nije stavio u startnu postavu!? Zar je jedan Ambrozini toliko bolji od Sedorfa? Sedorf je pokazao šta zna čim je ušao u igru i njega kao igrača mnogo cenim :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Nije svaki trener Murinho,treba znanja dosta,da znas kad da napravis izmenu i najvaznije kojih 11 da pustis od starta,ocito da on nije dobro odredio tim...
 
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Ferguson dovodi novog golmana

00026794.jpg
Branio je za omladinsku reprezentaciju Francuske, a pošto su mu roditelji iz Alzira, odlučio je da u seniorskoj konkurenciji brani za nacionalnu selekciju te zemlje. U Slaviju iz Sofije došao je u junu prošle godine i nedavno je proglašen za najboljeg golmana u šampionatu Bugarske.

Golman bugarskog prvoligaša Slavije iz Sofije i reprezentativac Alžira Rais Mboli otišao je na probu u Mančester junajted, gde bi trebalo da nastavi karijeru, prenosi Tanjug.

Mboli, 24, je uvršten u nacionalnu selekciju Alžira, koja će igrati na prvenstvu sveta u Južnoj Africi.

- Menadžer Mančester Junajteda Aleksa Ferguson rekao je da bi želeo da ga angažuje, ali pre toga hoće da ga isproba na trening utakmicama - rekao je predsednik Slavije Vencislav Stefanov.

Iako do kraja šampionata Bugarske treba da se odigraju još dva kola, Mboli je dobio dozvolu od kluba da otpuruje u Mančester.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Ferguson prvi put u karijeri doveo igrača "na neviđeno"


Prije nekoliko dana je Manchester United iznenađujuće odvojio 7.4 milijuna engleskih funti za dovođenje anonimnog 20-godišnjeg Portugalca Bebea...



Riječ je o napadaču koji je odrastao kao siroče i dio djetinjstva proveo na ulici. Igrao je čak za Portugal na Svjetskom prvenstvu beskućnika. Bio je igrač Vitorije iz Guimaraesa, a trener Manchester Uniteda Alex Ferguson je priznao da nikada u životu, na bilo koji način, nije vidio niti djelić njegovoga nogometnoga znanja.

- Istina je, nisam ga nikada gledao. No, dogodila se takva situacija i morali smo brzo reagirati - rekao je Ferguson o Bebeu, te dodao:

- Nikada u životu nisam potpisao igrača kojeg nisam vidio barem minutu na videu.

U ovom slučaju je, kaže, imao potpuno povjerenje u Manchesterovog skauta za Portugal, makar mu je Bebea preporučio i portugalski izbornik Carlos Queiroz.

- Vidio sam njegove godine, znao sam da nam treba napadač i vjerovao sam našem povjerljivom čovjeku. Trebali smo reagirati odmah i to je to - zaključio je Ferguson.

Portugalac je, inače, osmi napadač kojeg će Ferguson tijekom sljedeće sezone imati na raspolaganju.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Vidić u Junajtedu do 2014. godine

Ono što je 23. jula najavio izvršni direktor Mančester junajteda Dejvid Gil, danas se obistinilo: Nemanja Vidić je sa slavnim klubom produžio ugovor i obavezao se na vernost do 2014. godine.

64210_vidara-sa-trakom01-afp-glyn-kirk_ff.jpg


Menadžer Aleks Ferguson nije krio oduševljenje ovim potezom srpskog reprezentativca:
Oduševljeni smo što je Vidić odlučio da posveti svoju budućnost ovom klubu. Ovo ujedno pobija sva one blesava nagađanja tokom prethodnih meseci“, rekao je Ferguson, ne mogavši da se suzdrži a da ne prokomentariše pisanja strane štampe o „Videćevom nezadovoljstvu“, „sigurnom odlasku u Španiju“ i tome slično.
Ferguson je dodao da ga raduje činjenica što će i narednih godina u klubu imati jednog od najboljih defanzivaca u Evropi.
„Nemanja se razvio u jednog od najboljih centralnih odbrambenih igrača u Evropi i veoma smo zadovoljni što je odlučio da ostane i bude tu u dugom periodu koji je pred nama“, dodao je menadžer kluba sa Old Traforda.
Zadovoljan je bio i sam Vidić, koji je u Mančester junajted stigao u decembru 2005. iz moskovskog Spartaka a potom pomogao ekipi da tri puta osvoji titulu prvaka u Premijer ligi i jednom u Ligi šampiona.
“Veoma sam srećan zbog ovog ugovora. Došao sam u Junajted još kao veoma mlad igrač i razvio sam se upravo zahvaljujući tome što sam na pomoć mogao da računam i kod menadžera, i u stručnom štabu i kod mojih saigrača. Tokom mog dosadašnjeg boravka u klubu imali smo mnogo uspeha a nadam se i novim u sezonama koje dolaze“, poručio je Nemanja Vidić koji je na meču za Čeriti šild, odigranom protiv Čelsija, kao i u prvom kolu Premijer lige protiv Njukasla na ruci nosio kapitensku traku Mančester junajteda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Skols se ne vraća u reprezentaciju Engleske

Pol Skols neće promeniti odluku iz 2004. godine i ostaće u"reprezentativnoj penziji uprkos tome što je rekao da mu je žao što nije igrao na Svetskom prvenstvu.
68077_skolz01-reuter-str_f.jpg


Sjajne partije veterana Mančester junajteda na startu sezone su naterale Fabija Kapela da ponovo pokuša sa pozivom, ali britanski mediji tvrde da od toga nema ništa.
Kapelo će spisak za kvalifikacione mečeve za EURO2012 protiv Bugarske i Švajcarske objaviti u nedelju, a neki su na njemu očekivali Skolsovo ime.
Ipak, da će to biti teško pokazuje i izjava Aleksa Fergusona, čoveka koji je imao ogroman uticaj na Skolsovu karijeru.
"Nemam pojma oko toga za Englesku, ne bih baš rekao", izjavio je Ferguson na pitanje da li će njegov igrač biti na spisku
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Bolt: Hoću da igram za Mančester, mogu da zamenim Rajana Gigsa

Najbrži čovek današnjice Jusein Bolt započeo je promociju autobiografije, a u jednom delu knjige "Moja priča - 9.58" otkrio je da ozbiljno razmišlja o fudbalskoj karijeri.

69972_boltinjo201-reuter-eddie-keogh_f.jpg


Jamajčanin je tokom srednjoškolskih dana igrao fudbal kao levi vezista, a nakon tri zlatne medalje na Olimpijadi u Pekingu 2008. godine i tri svetska rekorda ostvario je svetsku slavu.

Bolt je od tada uspeo da poseti svoja dva omiljena fudbalska kluba, Mančester junajted i Real.

"Ukoliko bih se odlučio da igram fudbal, potpisao bih za moj omiljeni klub - Mančester junajted. Ljudi kažu da to nije realno, ali niko me nije video kako igram, tako da se nikad ne zna. Da me je Aleks Ferguson video u nekim od humanitarnih mečeva, sigurno bi pomislio da sam idealna zamena za Rajana Gigsa", rekao je Bolt.

69973_boltinjo01-ap-jon-super_f.jpg


Novinar "Gardijana" Sajmon Hatenstoun tvrdi da je Bolt bio u potpunosti ozbiljan dok je pričao o fudbalu i da nije to pričao kako bi zainteresovao ljude za njegovu knjigu.
"Pitao sam ga kakve su njegove ambicije, a on mi je odgovorio da želi profesionalno da se oproba u fudbalu. Bio je potpuno ozbiljan. Bolta obožavaju svi sportisti i kad god je u mogućnosti i nađe vremena, on pokušava da trenira sa najboljim timovima sveta. Prošle godine je to bilo sa Junajtedom, a pre nekoliko dana je bio u Bajernu. Sa sobom je nosio primerak francuskog 'L'Ekipa' u kojem ima intervju sa trenerom Bavaraca Lujom van Galom koji hvali njegovo fudbalsko umeće. Pokazao mi je sliku sa Miroslavom Kloseom pre nego što je dodao da je siguran da je sposoban za fudbal na visokom nivou", rekao je Hatenstoun.
Boltova nesuđena fudbalska karijera sigurno neće početi pre 2012. godine i Olimpijskih igara u Londonu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Vidić: Velika je čast biti kapiten Junajteda

Nemanja Vidić je srećan što nosi kapitensku traku Mančester junajteda, ali je istakao da je on samo jedan od vođa u ekipi.
69606_vidara-kapiten01-afp-adrian-dennis_f.jpg

Srpski defanzivac je dobio traku jednog od najvećih klubova Evrope na utakmici Komjuniti šilda protiv Čelsija, čime je definitivno stavljena tačka na priču o tome da nije potpuno zadovoljan na Old Trafordu, a potvrđeno je šta o njemu misli Aleks Ferguson.
Vidić je nastavio da je nosi i na uvodnim mečevima u Premijer ligi, koje su zbog povreda propustili kapiten i zamenik Ferdinand i Nevil.

"Biti kapiten je veliko dostignuće i čast za mene. Uživam u odgovornosti, ali moram da kažem da mi imamo nekoliko kapitena. Tu su Gari Nevil, Skolsi, Gigsi i Rio, oni su prave vođe u našem timu. Svi drugi se ugledaju na njih", rekao je Vidić.

Jedan od najboljih odbrambenih igrača planete je dodao i ga nova dužnost ne opterećuje.

"Kao kapiten ne moraš da radiš nešto posebno, samo je potrebno da budeš svoj i da budeš primer ostalim igračima. Ja samo pokušavam da dam sve od sebe na svakoj utakmici i iskoristim iskustvo koje sam stekao ovde da pomognem ekipi", rekao je Vidić.
 
Natrag
Top