Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus i Bog otac su u svakom slucaju pastiri istog stada, je zajedno ucestvuju u planu spasenja coveka.
Ja sam tim tekstom zeleo da ukazem na to, da kada se u starom zavetu kaze Bog, uvek se podrazumeva da su tu ukljuceni i Isus i Sveti Duh kao ravnopravni clanovi trojstva, sto znaci da je Isus isto toliko Bog koji se spominje u starom zavetu, kao i sam Bog Otac i Sveti Duh.

Sto se tice takozvane Bozanske imovine, i kome ona pripada, odgovor je sve je zajednicko.

Kada Isus kaze `A KAD DODJE ON DUH SVETI, UPUTICE VAS NA SVAKU ISTINU, JER NECE GOVORITI OD SVOJEGA NEGO CE VAM JAVITI ONO STO CUJE, ON CE OD MOJEGA UZETI I JAVICE VAM, SVE STO IMA OTAC MOJE JE, ZATO VAM REKOH DA CE OD MOJEGA UZETI I JAVITI VAMA.
Tu Isus direktno govori o Bozanskim otkrivenjima i istinama koje je kasnije Duh Bozji imao da otkrije Apostolima, sto se videlo na pedesetnici kada su oni bili krsteni Svetim Duhom, i propovedali okupljenim ljudima istine Jevandjelja, tako da su se mnogi cudili znajuci da su neuki ljudi a da bejahu sa Isusom.

U tom tekstu Isus govori i o svom Bozanskom autoritetu, koji takodje poseduju i Otac i Sveti Duh, odnosno o svojoj jednakosti sa Bogom u pogledu posedobvanja Bozanskog znanja.

Ovde se govori i o ulogama koje tri lica Bozanskog trojstva obavljaju u planu spasenja.
Naime citajuci biblijske spise mozemo videti da u starom zavetu preovladava licnost Boga oca, u novom zavetu licnost Boga sina, i u posthristovskom periodu licnost Boga svetog Duha, mada sustina cele biblije govori o planu spasenja u kome su ove tri licnosti delovale zajedno kao jedan Bog.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Nije dozvoljeno postavljanje istovjetnih postova na više tema![/WARNING]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvinjavam se zbog prenesenih postova sa teme na temu...koliko mi se cini bio je samoo jedan.

Hvala na obavestenju
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Ja sam tim tekstom zeleo da ukazem na to, da kada se u starom zavetu kaze Bog, uvek se podrazumeva da su tu ukljuceni i Isus i Sveti Duh kao ravnopravni clanovi trojstva, sto znaci da je Isus isto toliko Bog koji se spominje u starom zavetu, kao i sam Bog Otac i Sveti Duh.

Nema zamerke na nameri, interesantna ti je ova izjava. Zasto ne citiras bar jedan stih za primer tvog stava razumevanja?
da ja to proverim jesu li i Hristovi Apostoli imali isti takav stav. Prihvatam da u mnogobozcima je ovaj stav svatanja, no Hriscanstvo ne naucava nikakvu Trijadu Bogova kao ravnopravni clanovi Trojstva, svi istiniti Hriscani veruju u jednog Boga i jednog posrednika izmedju Boga i ljudi. Za mene ti si "Mnogobozac" iako to ti neces da prihvatas Biblija uci da Bog je jedan i to je monoteizam a trojstvo ravnopravnih Bogova nigde u Bibliji neces naci.
Trazim da citiras neke stihove i tada mi obijasni da tamo gde pise "Bog" uvek podrazumeva da su ukluceni clanovi trojstva, pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isusova Bozanska priroda - biblijski tekstovi:

Nema zamerke na nameri, interesantna ti je ova izjava. Zasto ne citiras bar jedan stih za primer tvog stava razumevanja?
da ja to proverim jesu li i Hristovi Apostoli imali isti takav stav. Prihvatam da u mnogobozcima je ovaj stav svatanja, no Hriscanstvo ne naucava nikakvu Trijadu Bogova kao ravnopravni clanovi Trojstva, svi istiniti Hriscani veruju u jednog Boga i jednog posrednika izmedju Boga i ljudi. Za mene ti si "Mnogobozac" iako to ti neces da prihvatas Biblija uci da Bog je jedan i to je monoteizam a trojstvo ravnopravnih Bogova nigde u Bibliji neces naci.
Trazim da citiras neke stihove i tada mi obijasni da tamo gde pise "Bog" uvek podrazumeva da su ukluceni clanovi trojstva, pozdrav.

Posto ima toliko biblijskih stihova koji govore o Bozanskoj prirodi Gospoda Isusa Hrista, a zbog kratkoce mesta, i vremena, citiracu samo reference, odnosno gde se ti tekstovi nalaze, kao i o cemu govore.
Pa svako ko ima bibliju moze prouciti ove tekstove, za one koji nemaju zao mi je.

UPOREDNI TEKSTOVI: ( brojevi oznacavaju poglavlja i stihove ).

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu del;ovale kao jedno, odnosno jedan Bog, i tu nema Govora o mnogobostvu, jer Monoteizam podrazumeva jednog Boga u kome su sadrzane tri jednake uskopovezane licnosti koje cine jednog Boga.
To sto se desilo u Novom zavetu, da su clanovi Bozanskog trojstva zauzeli razlicite uloge u planu spasenja, ne pobija nauku o trojedinom Bogu, vec govori nama sta je nebo sve bilo spremno da ucini, da se sam Bog spusti na nivo coveka, da bi ga spasao od greha i propasti.
Jer ko je mogao da umre za coveka osim onoga koji ga je stvorio, nijedno drugo bice to nije moglo, niti bilo u mogucnosti da to ucini, jer samo zakonodavac je mogao da pokaze svojim primerom da se zakon u potpunosti moze ispuniti, kao sto je to Gospod Isus ucinio.

Amin
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Da samo sto Isus nije neko ko je primio Autoritet od Boga, vec onaj koji sam ima Bozanski autoritet.
Ako uporedimo neke tekstove iz starog i novog zaveta, posebno knjige Otkrivenje Jovanovo, koje govore o Bogu, videcemo da su svi atributi koji se spominju u starom zavetu za Boga, u novom zavetu primenjeni na Isusa.
U starom zavetu Bog kaze JA SAM JEHOWA PASTIR VAS, a u novom Isus to primenjuje na sebe i kaze `JA SAM PASTIR DOBRI.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM JEHOWA CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA, a u Otkrivenju Jovanovom Isus kaze za sebe `JA SAM CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI, u Otkrivenju Isus kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI , I BEJAH MRTYAV I EVO SAM ZIV.

U starom zavetu Bog kaze u vezi svog dolaska `I UGLEDACE MENE JEHOWU KOGA SU PROBOLI, a u novom zavetu Isus kaze `I UGLEDACE SINA COVECIJEGA GDE IDE NA OBLACIMA NEBESKIM SA SILOM I SLAVOM VELIKOM, I ZAPLAKACE ZA NJIM SVAKO KOLENO...I ONI KOJI GA PROBODOSE..

HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM...

Ma djaba prijatelju moj objasnjavas, ja sam im 100 puta navodio te stihove iz SZ,i NZ, oni jednostavno ili ih stvarno ne vide ili se prave slepima, a mozda i jesu, kako rece Hrist dosao sam da slepima otvorim oci a koji vide da ih oslepim.Setise onog knjizevnika sto je bio u savezu sa judom iskariotskim, kada je bila rec o rusenu hrama kada je knjizevnik rekao, vidim ja dobro ko je ispred mene a na to mu gospod odgovori!!!Ti tvrdis da me vidis a poznao me nisi na tebi je jos veci greh nego li kod slepca koji me ne vidi, jer sam dosao da slepcima otvorim oci a vama videcim da zatvorim!!!

HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Posto ima toliko biblijskih stihova koji govore o Bozanskoj prirodi Gospoda Isusa Hrista, a zbog kratkoce mesta, i vremena, citiracu samo reference, odnosno gde se ti tekstovi nalaze, kao i o cemu govore.
Pa svako ko ima bibliju moze prouciti ove tekstove, za one koji nemaju zao mi je.

UPOREDNI TEKSTOVI: ( brojevi oznacavaju poglavlja i stihove ).

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu del;ovale kao jedno, odnosno jedan Bog, i tu nema Govora o mnogobostvu, jer Monoteizam podrazumeva jednog Boga u kome su sadrzane tri jednake uskopovezane licnosti koje cine jednog Boga.
To sto se desilo u Novom zavetu, da su clanovi Bozanskog trojstva zauzeli razlicite uloge u planu spasenja, ne pobija nauku o trojedinom Bogu, vec govori nama sta je nebo sve bilo spremno da ucini, da se sam Bog spusti na nivo coveka, da bi ga spasao od greha i propasti.
Jer ko je mogao da umre za coveka osim onoga koji ga je stvorio, nijedno drugo bice to nije moglo, niti bilo u mogucnosti da to ucini, jer samo zakonodavac je mogao da pokaze svojim primerom da se zakon u potpunosti moze ispuniti, kao sto je to Gospod Isus ucinio.

Amin
Sta kaze malecki, postavio si mu telefonske brojeve,ha,ha,ha pa za dobrog poznavaoca biblije,stihove koje si citirao ne predstavljaju nikakav problem da ih nadju!!!

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Neprijatelj Boga i ljudi ne sedi skrstenih ruku.
Uvodjenjem Konstantina mnogobosca i bogohulnika kao zapovednika hriscanske crkve dovelo je do formiranja NAJGORE SEKTE u Hriscanstvu.
Skidajte stare grcke i hebrejske rukopise i sami ih proveravajte.
Stare neizmenjene hebrejske spise i grcke codexe kao naprimer sinajski.Postoje i alatke pomoci u pretrazi,tako da i malo dete moze lako da shvati sektasku obmanu kad su izbacili Bozje ime Jehova ,i mnoge druge odvratnosti koje su dodali.
Cekamo samo momenat,kad ce resiti da izbace i ime Isus i da ga zamene nekom drugom reci.,pa da naprave krst sa 4 precage zbog Marije itd.
Hoce li Mariju da proglase za elohim? Boginju?

Ajde,ajde raselisto, ti se samo pokri!!!Uvodjenjem "masonstva" i rec organizacija u mesto "Crkva" stub" umesto "krst" krstenje u ime oca i sina i duha organizacije!!! s drveta pise samo na dva mesta u bibliji a na krstu u sva pisma NZ.

gde to pise u bibliji?

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo napisao sam ovu temu radi poulbustera,gerakulesa,i nikeprodaju,ali nema njinih odgovora....
Kako to da je Mojsije oznacen za Elohima u 2.Moj 7:1
Ajde,sto je covek,nego on je izgleda mnozina ljudi,ni duet,ni kvartet,vec TROJSTVO Mojsija....i drugih njihovih nebuloza....
Pisite dok sam ovde,inace me nece dugo biti,a tema ce se zaboraviti....

Eto vidis da sam dosao na tvoju temu, hvala za poziv!!!

Pa nema odgovora a gde si ti na moje teme a.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
OOO Gerice
najzad si se pojavio,i opet nista novo nisi rekao.
To sto se hvatas za laodikeju ,nista ne znaci ni tebi ni njenim trinitarijancima.
Pitanje je jednostavno
Kako je Bog mogao da Mojsiju da titulu ELOHIM??? אֱלֹהִ֖ים (Exo 7:1 WTT)
Zasto mu ne dade titulu אֵ֣ל (Isa 9:5 WTT),ili pak אֵ֣ל גִּבּ֔וֹר (Isa 9:5 WTT)
Zasto nigde Isusu nije dao tu titulu,a dao ju je Mojsiju,kao i na samoga sebe.
cak se i bog dagon oslovljava kao אֱלֹהִ֖ים Dagon.
To sto laodikeja pise u vasu odbranu je obicna glupost i nema veze sa stvarnoscu.
Ako si zaboravio poenta ove teme je da vi troicari tvrdite da je u 1.Moj 1:26 אֱלֹהִ֖ים oznacio Bozje trojstvo.
Po tome ako se sa אֱלֹהִ֖ים -elohim oznacava trojstvo,onda je i Mojsije trojedan,kao i dagon itd.....
Ili ste mozda ti i tvoji troicari promenili misljenje???
Da li jos uvek tvrdite da je u 1.Moj 1:26 אֱלֹהִ֖ים -elohim dokaz da je Bog trojstvo???
Barem da ste rekli da su duet,ili kvartet,sextet,nego ste bas zapeli za to pogano trojstvo...Na osnovu cega BRE????

Okanite se te pogane sotonske Atanasijeve nauke i prigrlite biblijske dokaze,a ne bapske tradicije.
Cak i u srpskom jeziku kad se kaze zamenica "VI",ona moze da se odnosi i na mnozinu i na jedninu u zavisnosti od konteksta.
Konkretno kad se koristi u jednini to je persiranje ,"VI GOSPODINE nemate pojma"
Nesto slicno je i u hebrejskom jeziku,ali nikako ne odvratno trojstvo.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OOO Gerice
najzad si se pojavio,i opet nista novo nisi rekao.
To sto se hvatas za laodikeju ,nista ne znaci ni tebi ni njenim trinitarijancima.
Pitanje je jednostavno
Kako je Bog mogao da Mojsiju da titulu ELOHIM??? אֱלֹהִ֖ים (Exo 7:1 WTT)
Zasto mu ne dade titulu אֵ֣ל (Isa 9:5 WTT),ili pak אֵ֣ל גִּבּ֔וֹר (Isa 9:5 WTT)
Zasto nigde Isusu nije dao tu titulu,a dao ju je Mojsiju,kao i na samoga sebe.
cak se i bog dagon oslovljava kao אֱלֹהִ֖ים Dagon.
To sto laodikeja pise u vasu odbranu je obicna glupost i nema veze sa stvarnoscu.
Ako si zaboravio poenta ove teme je da vi troicari tvrdite da je u 1.Moj 1:26 אֱלֹהִ֖ים oznacio Bozje trojstvo.
Po tome ako se sa אֱלֹהִ֖ים -elohim oznacava trojstvo,onda je i Mojsije trojedan,kao i dagon itd.....
Ili ste mozda ti i tvoji troicari promenili misljenje???
Da li jos uvek tvrdite da je u 1.Moj 1:26 אֱלֹהִ֖ים -elohim dokaz da je Bog trojstvo???
Barem da ste rekli da su duet,ili kvartet,sextet,nego ste bas zapeli za to pogano trojstvo...Na osnovu cega BRE????

Okanite se te pogane sotonske Atanasijeve nauke i prigrlite biblijske dokaze,a ne bapske tradicije.
Cak i u srpskom jeziku kad se kaze zamenica "VI",ona moze da se odnosi i na mnozinu i na jedninu u zavisnosti od konteksta.
Konkretno kad se koristi u jednini to je persiranje ,"VI GOSPODINE nemate pojma"
Nesto slicno je i u hebrejskom jeziku,ali nikako ne odvratno trojstvo.


Dragi prijatelju.
Neznam sta si zapeo za tu trojedinost Mojsija, ti si potpuno pogresno protumacio smisao navedenog teksta o kome je ovde rec, ali to je jedna od opstih karakteristika Jehowinih svedoka.

Navedeni tekst inace glasi

`A Mojsije reče Gospodu: Molim Ti se, Gospode, nisam rečit čovek, niti sam pre bio niti sam otkako si progovorio sa slugom svojim, nego sam sporih usta i sporog jezika.
A Gospod mu reče: Ko je dao usta čoveku? Ili ko može stvoriti nemog ili gluvog ili okatog ili slepog? Zar ne ja, Gospod?
Idi dakle, ja ću biti s ustima tvojim, i učiću te šta ćeš govoriti.
A Mojsije reče: Molim Te, Gospode, pošlji onog koga treba da pošalješ.
I razgnevi se Gospod na Mojsija, i reče mu: Nije li ti brat Aron Levit? Znam da je on rečit; i evo on će te sresti, i kad te vidi obradovaće se u srcu svom.
Njemu ćeš kazati i metnućeš ove reči u usta njegova, i ja ću biti s tvojim ustima i s njegovim ustima, i učiću vas šta ćete činiti.
I on će mesto tebe govoriti narodu, i on će biti tebi mesto usta, a ti ćeš biti njemu mesto Boga.
A taj štap uzmi u ruku svoju, njim ćeš činiti čudesa. ( 2 knjiga mojsijeva 4. 10 - 17 ).

Iz ovog teksta je jasno da je Bog dao Aronu moc recitosti, odnosno da u sili Duha Svetoga govori reci Bozje, a Mojsiju nasuprot tome recitost i da cini cuda.
Zato je rekao `A TI CES BITI NJEMU MESTO BOGA, iz prostog razloga sto je dobio Bozju moc da cini cuda., i ni iz jednog drugog.

Sto se tice imena ELOHIM, Bog je tu pokazao svoju trostruku licnost, posebno iz razloga sto je to jedno od prvih Bozjih imena koja se spominju u starom zavetu, i znaci BOGOVI..
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ovo je za pohvalu: od Boga dobio Autoritet...sretstvo preko koga ce Bog izliti svoje sudove
Od trinitanaca se ovo ne čuje svaki dan, pa da rezimiramo.

Isus dobio "autoritet ELOHIM" i on je srestvo preko koga Bog(JEHOVA) deluje, stvara, vodi svoj narod, JEHOVA preko Isusa kao autoritet ELOHIM sudi njegovom narodu(JEHOVINOM narodu), JEHOVA preko autoriteta leči svoj narod, JEHOVA kroz autoritet ISUS ELOHIM vaskrsava sve one koji su upisani u njegovu(JEHOVINU) knjigu života.. itd. Bravo još si dragi moj zaboravio napisati i HALELUJA :) pozdrav.


Pozdrav Dragane
Izvinjavam se što nisam imao priliku da ranije odgovorim na tvoj post, pokušaću to da uradim.
Dragi moj Dragane napisao si tu gore da je Isus dobio Autoritet od Boga!

Da samo sto Isus nije neko ko je primio Autoritet od Boga, vec onaj koji sam ima Bozanski autoritet.
Ako uporedimo neke tekstove iz starog i novog zaveta, posebno knjige Otkrivenje Jovanovo, koje govore o Bogu, videcemo da su svi atributi koji se spominju u starom zavetu za Boga, u novom zavetu primenjeni na Isusa.
U starom zavetu Bog kaze JA SAM JEHOWA PASTIR VAS, a u novom Isus to primenjuje na sebe i kaze `JA SAM PASTIR DOBRI.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM JEHOWA CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA, a u Otkrivenju Jovanovom Isus kaze za sebe `JA SAM CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA.
U starom zavetu Bog kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI, u Otkrivenju Isus kaze `JA SAM ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI , I BEJAH MRTYAV I EVO SAM ZIV.

U starom zavetu Bog kaze u vezi svog dolaska `I UGLEDACE MENE JEHOWU KOGA SU PROBOLI, a u novom zavetu Isus kaze `I UGLEDACE SINA COVECIJEGA GDE IDE NA OBLACIMA NEBESKIM SA SILOM I SLAVOM VELIKOM, I ZAPLAKACE ZA NJIM SVAKO KOLENO...I ONI KOJI GA PROBODOSE..

HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM...

"Da samo sto Isus nije neko ko je primio Autoritet od Boga, vec onaj koji sam ima Bozanski autoritet."

A ovde si dragi moj napisao nešto kao da želiš da poništiš prvu izjavu ili povlačiš ono što si u prvu izjavu napisao, zašto to činiš?
Ponovo pitanje
Dali je Isus dobio Autoritet od "BOGA" ili nije? jer je Isus već imao Božanski autoritet? molim da mi to još jednom obijasniš, neka to bude kratko i jasno.


"svi atributi koji se spominju u starom zavetu za Boga, u novom zavetu primenjeni na Isusa."

Šta je tu čudno i nerazumno? Zar "BOG" taj jedini "BOG" nije postavio Isusa za cara u njegovo carstvo?
Zar "BOG" nije Isusu predao svu vlast u ruke na određeno vreme?
Pa zar Isus nije rekao da je došao da dovrši "BOZIJI posao"?
Koga Isus prestavlja dok je boravio na zemlji? šta je Isus objavljivao dok je boravio na zemlji? konkretno. Dali je Isus bio poslat da radi i govori ono što ga "BOG" poslao raditi i govoriti?


"Isus kaze za sebe `JA SAM CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA."

Dragi moj Dragane kaži mi nad koga je Isus Car i Gospodar? Da vidimo dali je Isus Car i nad "BOGOM" koji ga je postavio za cara i dali je Isus Gospodar i nad "BOGOM" koji ga je postvio za Gospodara nad Gospodarima? ako nije, ko je Car i Gospodar nad Isusom?

"HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM"

Dragi moj dali ti je poznato značenje reči "HALILUJA" ako znaš obijasni i meni? a ako neznaš pročitaj post RIS BG.

Imaš taj stih gde piše "HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM" ? ako nemaš, veličaš li ti tvorenje da bi unizio tvoritelja?

Ako nemaš Oca, nemaš ni Sina! ne sećam se ko je to napisao ali to su velike reči. Zašto mnogobožci unizuju božanstvo "BOGA"? pozdrav.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dragi prijatelju.
Neznam sta si zapeo za tu trojedinost Mojsija, ti si potpuno pogresno protumacio smisao navedenog teksta o kome je ovde rec, ali to je jedna od opstih karakteristika Jehowinih svedoka.

Navedeni tekst inace glasi

`A Mojsije reče Gospodu: Molim Ti se, Gospode, nisam rečit čovek, niti sam pre bio niti sam otkako si progovorio sa slugom svojim, nego sam sporih usta i sporog jezika.
A Gospod mu reče: Ko je dao usta čoveku? Ili ko može stvoriti nemog ili gluvog ili okatog ili slepog? Zar ne ja, Gospod?
Idi dakle, ja ću biti s ustima tvojim, i učiću te šta ćeš govoriti.
A Mojsije reče: Molim Te, Gospode, pošlji onog koga treba da pošalješ.
I razgnevi se Gospod na Mojsija, i reče mu: Nije li ti brat Aron Levit? Znam da je on rečit; i evo on će te sresti, i kad te vidi obradovaće se u srcu svom.
Njemu ćeš kazati i metnućeš ove reči u usta njegova, i ja ću biti s tvojim ustima i s njegovim ustima, i učiću vas šta ćete činiti.
I on će mesto tebe govoriti narodu, i on će biti tebi mesto usta, a ti ćeš biti njemu mesto Boga.
A taj štap uzmi u ruku svoju, njim ćeš činiti čudesa. ( 2 knjiga mojsijeva 4. 10 - 17 ).

Iz ovog teksta je jasno da je Bog dao Aronu moc recitosti, odnosno da u sili Duha Svetoga govori reci Bozje, a Mojsiju nasuprot tome recitost i da cini cuda.
Zato je rekao `A TI CES BITI NJEMU MESTO BOGA, iz prostog razloga sto je dobio Bozju moc da cini cuda., i ni iz jednog drugog.

Sto se tice imena ELOHIM, Bog je tu pokazao svoju trostruku licnost, posebno iz razloga sto je to jedno od prvih Bozjih imena koja se spominju u starom zavetu, i znaci BOGOVI..



Dragi moj Dragane obijasni mi koji Gospod razgovara sa Mojsijem? Isus ima ime, Sveti Duh ne bi se složio da je to neko ime . Obijasni mi tvoj stav po pitanjeu koji Bog Trijade jeste Gospod a koji je BOG? i ako imaš biblijski stih molim da ga postiraš, pozdrav.

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dragi prijatelju.
Neznam sta si zapeo za tu trojedinost Mojsija, ti si potpuno pogresno protumacio smisao navedenog teksta o kome je ovde rec, ali to je jedna od opstih karakteristika Jehowinih svedoka.

Navedeni tekst inace glasi

`A Mojsije reče Gospodu: Molim Ti se, Gospode, nisam rečit čovek, niti sam pre bio niti sam otkako si progovorio sa slugom svojim, nego sam sporih usta i sporog jezika.
A Gospod mu reče: Ko je dao usta čoveku? Ili ko može stvoriti nemog ili gluvog ili okatog ili slepog? Zar ne ja, Gospod?
Idi dakle, ja ću biti s ustima tvojim, i učiću te šta ćeš govoriti.
A Mojsije reče: Molim Te, Gospode, pošlji onog koga treba da pošalješ.
I razgnevi se Gospod na Mojsija, i reče mu: Nije li ti brat Aron Levit? Znam da je on rečit; i evo on će te sresti, i kad te vidi obradovaće se u srcu svom.
Njemu ćeš kazati i metnućeš ove reči u usta njegova, i ja ću biti s tvojim ustima i s njegovim ustima, i učiću vas šta ćete činiti.
I on će mesto tebe govoriti narodu, i on će biti tebi mesto usta, a ti ćeš biti njemu mesto Boga.
A taj štap uzmi u ruku svoju, njim ćeš činiti čudesa. ( 2 knjiga mojsijeva 4. 10 - 17 ).

Iz ovog teksta je jasno da je Bog dao Aronu moc recitosti, odnosno da u sili Duha Svetoga govori reci Bozje, a Mojsiju nasuprot tome recitost i da cini cuda.
Zato je rekao `A TI CES BITI NJEMU MESTO BOGA, iz prostog razloga sto je dobio Bozju moc da cini cuda., i ni iz jednog drugog.

Sto se tice imena ELOHIM, Bog je tu pokazao svoju trostruku licnost, posebno iz razloga sto je to jedno od prvih Bozjih imena koja se spominju u starom zavetu, i znaci BOGOVI..


Dragi moj Dragane
Pogledaj ovaj prevod pa onda obijasni koji "BOG" trijade govori sa Mojsijem?

Exodus 7
7:1 And
HisName.gif
said unto Moses, See, I have made thee elohim to Pharaoh: and Aaron thy brother shall be thy prophet.

7:2 Thou shalt speak all that I command thee: and Aaron thy brother shall speak unto Pharaoh, that he send the children of Israel out of his land.
7:3 And I will harden Pharaoh's heart, and multiply my signs and my wonders in the land of Egypt.
7:4 But Pharaoh shall not hearken unto you, that I may lay my hand upon Egypt, and bring forth mine armies, and my people the children of Israel, out of the land of Egypt by great judgments.
7:5 And the Egyptians shall know that I am
HisName.gif
, when I stretch forth mine hand upon Egypt, and bring out the children of Israel from among them.

7:6 And Moses and Aaron did as
HisName.gif
commanded them, so did they.

7:7 And Moses was fourscore years old, and Aaron fourscore and three years old, when they spake unto Pharaoh.
7:8 And
HisName.gif
spake unto Moses and unto Aaron, saying,

7:9 When Pharaoh shall speak unto you, saying, Shew a miracle for you: then thou shalt say unto Aaron, Take thy rod, and cast it before Pharaoh, and it shall become a serpent.
7:10 And Moses and Aaron went in unto Pharaoh, and they did so as
HisName.gif
had commanded: and Aaron cast down his rod before Pharaoh, and before his servants, and it became a serpent.

7:11 Then Pharaoh also called the wise men and the sorcerers: now the magicians of Egypt, they also did in like manner with their enchantments.
7:12 For they cast down every man his rod, and they became serpents: but Aaron's rod swallowed up their rods.
7:13 And he hardened Pharaoh's heart, that he hearkened not unto them; as
HisName.gif
had said.

7:14 And
HisName.gif
said unto Moses, Pharaoh's heart is hardened, he refuseth to let the people go.

7:15 Get thee unto Pharaoh in the morning; lo, he goeth out unto the water; and thou shalt stand by the river's brink against he come; and the rod which was turned to a serpent shalt thou take in thine hand.
7:16 And thou shalt say unto him,
HisName.gif
Elohim of the Hebrews hath sent me unto thee, saying, Let my people go, that they may serve me in the wilderness: and, behold, hitherto thou wouldest not hear.

7:17 Thus saith
HisName.gif
, In this thou shalt know that I am
HisName.gif
: behold, I will smite with the rod that is in mine hand upon the waters which are in the river, and they shall be turned to blood.

7:18 And the fish that is in the river shall die, and the river shall stink; and the Egyptians shall lothe to drink of the water of the river.
7:19 And
HisName.gif
spake unto Moses, Say unto Aaron, Take thy rod, and stretch out thine hand upon the waters of Egypt, upon their streams, upon their rivers, and upon their ponds, and upon all their pools of water, that they may become blood; and tha there may be blood throughout all the land of Egypt, both in vessels of wood, and in vessels of stone.

7:20 And Moses and Aaron did so, as
HisName.gif
commanded; and he lifted up the rod, and smote the waters that were in the river, in the sight of Pharaoh, and in the sight of his servants; and all the waters that were in the river were turned to blood.

7:21 And the fish that was in the river died; and the river stank, and the Egyptians could not drink of the water of the river; and there was blood throughout all the land of Egypt.
7:22 And the magicians of Egypt did so with their enchantments: and Pharaoh's heart was hardened, neither did he hearken unto them; as
HisName.gif
had said.

7:23 And Pharaoh turned and went into his house, neither did he set his heart to this also.
7:24 And all the Egyptians digged round about the river for water to drink; for they could not drink of the water of the river.
7:25 And seven days were fulfilled, after that
HisName.gif
had smitten the river.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da si pogresno citirao moje reci, namerno ili slucajno necu u to da ulazi.
Evo ovo je moj citat koji sam prekopirao iz mog komentara:

``Ocigledno je da se u ovom tekstu radi o prenesenom autoritetu, odnosno rec Bog odnosi na Mojsija koji je od Boga dobio Autoritet, i mogucnost da bude sretstvo preko koga ce Bog izliti svoje sudove na Egipat.

A ovo dole je bio moj odgovor na komentar koji si mi upravo ti poslao, ili neko drugi:
"Da samo sto Isus nije neko ko je primio Autoritet od Boga, vec onaj koji sam ima Bozanski autoritet."

Ako Isus sam po sebi ima Bozanski autoritet, onda je ocigledno da je on Bog.

Sledecom izjavom koja glasi:
"svi atributi koji se spominju u starom zavetu za Boga, u novom zavetu primenjeni na Isusa." sam zeleo da ukazem da je Jehowa Bog koji se spominje i u starom i u novom zavetu u stvari Gospod Isus, da je on ravan Bogu, i da ima isti autoritet koji poseduju i svi ostali clanovi Bozanskog trojstva.
Ono sto zelim da napomenem je to sto sam vec naveo u jednom od ranijih komentara, a to je, da sva tri clana Bozanskog trojstva cine Jehowu, i da su u istoriji ljudskog roda i plana spasenja delovali zajedno kao jedno u svakom pogledu, s time sto su uloge razlicitih clanova trojstva u planu spasenja razlicite, sto bi se obicnim jezikom reklo, postena raspodela posla.
Kao sto znamo Isus je na sebe preuzeo ulogu spasitelja, odrekao se svog Bozanskog oblicja i dosao na ovaj svet da umre za coveka.
Njegova nebeska uloga danas je da on posreduje u nebeskoj svetinji nad svetinjama za coveka, prinoseci zasluge svoje prolivene krvi za palog coveka, procitati celu Jevrejima poslanicu ).

Izraz CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA, znaci da on ima vlas sam po sebi nad svom tvorevinom.

HALILUJA znaci SLAVA BOGU ili Jehovi, ali u skladu sa komentarom koji sam dao u vezi Isusovog imena JEHOSUA ili JEHOSUA - Jehowa je spasenje, i biblijskim tekstovima koje sam poslao a koji govore da je Isus spasitelj, iz toga proizilazi da je Isus Jehowa, obavezno pogledaj taj moj komentar.

JEHOWA nije jedino ime u bibliji koje se spominje za Boga, postoji skoro identican procenat ponavljanja imena ELOHIM u odnosu na JEHOWA u bibliji, tako da mi nije jasno zasto JS toliko fanaticno insistiraju na jednom imenu, i idu cak do te mere da kazu ako se prilikom molitve ne izgovara ovo ime Bog nece cuti molitvu, a za to nemaju nijedan biblijski dokaz.

Skoro sam razgovarao sa jednim Jevrejinom koji Decenijama proucava svete spise, kao i Hebrejski jezik, i tom prilikom sam ga upitao koje je ime Bozje u starom zavetu, on mi je odgovorio da Bog ima mnostvo imena, i sva ta imena imaju isti znacaj i nijedno nije manje od drugog, pa zato oni ne izgovaraju ta imenam vec kada zele da kazu Bozje ime oni izgovaraju Adonaj.
Moje pitanje je bilo upuceno i u vezi imena ELOHIM, on mi je odgovorio da to ime oznacava mnozinu, ali da oni neznaju da li znaci tri ili vise licnosti...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top