Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Pozdrav Dragane
Izvinjavam se što nisam imao priliku da ranije odgovorim na tvoj post, pokušaću to da uradim.
Dragi moj Dragane napisao si tu gore da je Isus dobio Autoritet od Boga!



"Da samo sto Isus nije neko ko je primio Autoritet od Boga, vec onaj koji sam ima Bozanski autoritet."

A ovde si dragi moj napisao nešto kao da želiš da poništiš prvu izjavu ili povlačiš ono što si u prvu izjavu napisao, zašto to činiš?
Ponovo pitanje
Dali je Isus dobio Autoritet od "BOGA" ili nije? jer je Isus već imao Božanski autoritet? molim da mi to još jednom obijasniš, neka to bude kratko i jasno.


"svi atributi koji se spominju u starom zavetu za Boga, u novom zavetu primenjeni na Isusa."

Šta je tu čudno i nerazumno? Zar "BOG" taj jedini "BOG" nije postavio Isusa za cara u njegovo carstvo?
Zar "BOG" nije Isusu predao svu vlast u ruke na određeno vreme?
Pa zar Isus nije rekao da je došao da dovrši "BOZIJI posao"?
Koga Isus prestavlja dok je boravio na zemlji? šta je Isus objavljivao dok je boravio na zemlji? konkretno. Dali je Isus bio poslat da radi i govori ono što ga "BOG" poslao raditi i govoriti?


"Isus kaze za sebe `JA SAM CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA."

Dragi moj Dragane kaži mi nad koga je Isus Car i Gospodar? Da vidimo dali je Isus Car i nad "BOGOM" koji ga je postavio za cara i dali je Isus Gospodar i nad "BOGOM" koji ga je postvio za Gospodara nad Gospodarima? ako nije, ko je Car i Gospodar nad Isusom?

"HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM"

Dragi moj dali ti je poznato značenje reči "HALILUJA" ako znaš obijasni i meni? a ako neznaš pročitaj post RIS BG.

Imaš taj stih gde piše "HALILUJA ISUSU GOSPODU I BOGU VECNOM" ? ako nemaš, veličaš li ti tvorenje da bi unizio tvoritelja?

Ako nemaš Oca, nemaš ni Sina! ne sećam se ko je to napisao ali to su velike reči. Zašto mnogobožci unizuju božanstvo "BOGA"? pozdrav.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------





Dragi moj Dragane obijasni mi koji Gospod razgovara sa Mojsijem? Isus ima ime, Sveti Duh ne bi se složio da je to neko ime . Obijasni mi tvoj stav po pitanjeu koji Bog Trijade jeste Gospod a koji je BOG? i ako imaš biblijski stih molim da ga postiraš, pozdrav.

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------




Dragi moj Dragane
Pogledaj ovaj prevod pa onda obijasni koji "BOG" trijade govori sa Mojsijem?

Exodus 7
7:1 And
HisName.gif
said unto Moses, See, I have made thee elohim to Pharaoh: and Aaron thy brother shall be thy prophet.

7:2 Thou shalt speak all that I command thee: and Aaron thy brother shall speak unto Pharaoh, that he send the children of Israel out of his land.
7:3 And I will harden Pharaoh's heart, and multiply my signs and my wonders in the land of Egypt.
7:4 But Pharaoh shall not hearken unto you, that I may lay my hand upon Egypt, and bring forth mine armies, and my people the children of Israel, out of the land of Egypt by great judgments.
7:5 And the Egyptians shall know that I am
HisName.gif
, when I stretch forth mine hand upon Egypt, and bring out the children of Israel from among them.

7:6 And Moses and Aaron did as
HisName.gif
commanded them, so did they.

7:7 And Moses was fourscore years old, and Aaron fourscore and three years old, when they spake unto Pharaoh.
7:8 And
HisName.gif
spake unto Moses and unto Aaron, saying,

7:9 When Pharaoh shall speak unto you, saying, Shew a miracle for you: then thou shalt say unto Aaron, Take thy rod, and cast it before Pharaoh, and it shall become a serpent.
7:10 And Moses and Aaron went in unto Pharaoh, and they did so as
HisName.gif
had commanded: and Aaron cast down his rod before Pharaoh, and before his servants, and it became a serpent.

7:11 Then Pharaoh also called the wise men and the sorcerers: now the magicians of Egypt, they also did in like manner with their enchantments.
7:12 For they cast down every man his rod, and they became serpents: but Aaron's rod swallowed up their rods.
7:13 And he hardened Pharaoh's heart, that he hearkened not unto them; as
HisName.gif
had said.

7:14 And
HisName.gif
said unto Moses, Pharaoh's heart is hardened, he refuseth to let the people go.

7:15 Get thee unto Pharaoh in the morning; lo, he goeth out unto the water; and thou shalt stand by the river's brink against he come; and the rod which was turned to a serpent shalt thou take in thine hand.
7:16 And thou shalt say unto him,
HisName.gif
Elohim of the Hebrews hath sent me unto thee, saying, Let my people go, that they may serve me in the wilderness: and, behold, hitherto thou wouldest not hear.

7:17 Thus saith
HisName.gif
, In this thou shalt know that I am
HisName.gif
: behold, I will smite with the rod that is in mine hand upon the waters which are in the river, and they shall be turned to blood.

7:18 And the fish that is in the river shall die, and the river shall stink; and the Egyptians shall lothe to drink of the water of the river.
7:19 And
HisName.gif
spake unto Moses, Say unto Aaron, Take thy rod, and stretch out thine hand upon the waters of Egypt, upon their streams, upon their rivers, and upon their ponds, and upon all their pools of water, that they may become blood; and tha there may be blood throughout all the land of Egypt, both in vessels of wood, and in vessels of stone.

7:20 And Moses and Aaron did so, as
HisName.gif
commanded; and he lifted up the rod, and smote the waters that were in the river, in the sight of Pharaoh, and in the sight of his servants; and all the waters that were in the river were turned to blood.

7:21 And the fish that was in the river died; and the river stank, and the Egyptians could not drink of the water of the river; and there was blood throughout all the land of Egypt.
7:22 And the magicians of Egypt did so with their enchantments: and Pharaoh's heart was hardened, neither did he hearken unto them; as
HisName.gif
had said.

7:23 And Pharaoh turned and went into his house, neither did he set his heart to this also.
7:24 And all the Egyptians digged round about the river for water to drink; for they could not drink of the water of the river.
7:25 And seven days were fulfilled, after that
HisName.gif
had smitten the river.


Lakse malo prijatelju zapalices forum, pa mi nismo slepi zasto stavljas kopy past sa tolikim slovima,da su ti slova ko ajfelova kula mi sve jedno znamo, da nema drugog imena osim Hristovog, kroz kojeg se mi mozemo spasti.

Pozdrav.

Dodato posle 19 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ma ko unizava Oca, dosadilo mi je da vam pisem simbol vere, ali izinata napisacu jos jednom:

ВЕРУЈЕМ у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;
Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао са небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.
И у Духа Светога, Господа, Животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну свету, саборну и Апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин!
Sta ti to nepase u nasoj veri, ajde kazi, kazi u sta ti verujes, postavi svoj simbol vere,nemate ga jer ste antihristi.
Jasno ti pise da verujemo u jednog Oca!!! i u jednog Sina!! i u jednog Sv Duha!!!
sta tu nije jasno? vi verujete samo u Oca i sina i u duha organizacije, eto tu je nas problem,Oca i sina priznate a Sv Duha ne.Apostoli su propovedali Ime Hrista a ne Jehovu, zato su ih sve pobili kao i vi sto radite ,ne fizicki a duhovno i moralno.I ne lazite vise ljude NZ-vet, je zavet Hrista Gospoda a ne jehovin, koji nikada nije ni spomenut u NZ-tu jer onda bi stih koji glasi :nema drugog imena osim Hristovog kroz kojeg se vi mozete spasti bilo uzaludano.Ako je po vasem jehova spasitelj onda Isus nema sta da trazi u bibliji.Tj onda je njegova zrtva uzaludna.

Ajde reci gde se ovde Otac, omalovazava kad je on na prvom mestu!!!!

Sta u veri nasoj pise, a da nepise u bibliji?

I dosta vise s tim glupostima da mi Oca unizavamo!!!

Vi ste ti koji unizavaju Oca i Sina i Sv Duha a ne mi.

Ja sam mislio da su muslimani najgori antihristi, ali sad vidim da nema gorih od JS.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Jasno ti pise da verujemo u jednog Oca!!! i u jednog Sina!! i u jednog Sv Duha!!!
sta tu nije jasno? vi verujete samo u Oca i sina i u duha organizacije, eto tu je nas problem,Oca i sina priznate a Sv Duha ne.Apostoli su propovedali Ime Hrista a ne Jehovu, zato su ih sve pobili kao i vi sto radite ,ne fizicki a duhovno i moralno.I ne lazite vise ljude NZ-vet, je zavet Hrista Gospoda a ne jehovin, koji nikada nije ni spomenut u NZ-tu jer onda bi stih koji glasi :nema drugog imena osim Hristovog kroz kojeg se vi mozete spasti bilo uzaludano.Ako je po vasem jehova spasitelj onda Isus nema sta da trazi u bibliji.Tj onda je njegova zrtva uzaludna.

Govori se da je to tako Atanasije i Constantin naredio da se pise, nisam bio lenj pa sam proverio i na tvoju zalost Google to potvrdio.

Sto se tice Jehovinog imena i to sam proverio i dosao do zaklucka da su ga mnogobozci prisilom izbacili iz cele Biblije a ne samo iz novog zaveta. Posto pises kojekakve gluposti Ja porucujem i tebi da proveris.
Kada je rec o Isusu vec je dosta receno, kao na primer da Isus na Jevrejskom znaci "Jehova je spasenje" a sama Biblija govori negde da slusamo Isusa, da ga postujemo jer u njegovom imenu stoji Jehova. Ako sam pogresno svatio neka me neko ispravi.

Polako sa osudama, nekulturnim i nevaspitanim recnikom!

Zar ne pise da je Jehova spasenje a sam sin mu zrtva pomirenja i plata za greh? kako onda ti kazes da je uzalud njegova zrtva? Po tebi onda Biblija laze.
Iskreno receno od tebe jos nisam dobio jedan hriscansi odgovor pa nit ga ocekujem, pun si mrznje zato preporuka da se odmoris malo i smiris zivce jer odajes losu sliku Pravoslavlja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Govori se da je to tako Atanasije i Constantin naredio da se pise, nisam bio lenj pa sam proverio i na tvoju zalost Google to potvrdio.

Sto se tice Jehovinog imena i to sam proverio i dosao do zaklucka da su ga mnogobozci prisilom izbacili iz cele Biblije a ne samo iz novog zaveta. Posto pises kojekakve gluposti Ja porucujem i tebi da proveris.
Kada je rec o Isusu vec je dosta receno, kao na primer da Isus na Jevrejskom znaci "Jehova je spasenje" a sama Biblija govori negde da slusamo Isusa, da ga postujemo jer u njegovom imenu stoji Jehova. Ako sam pogresno svatio neka me neko ispravi.

Polako sa osudama, nekulturnim i nevaspitanim recnikom!

Zar ne pise da je Jehova spasenje a sam sin mu zrtva pomirenja i plata za greh? kako onda ti kazes da je uzalud njegova zrtva? Po tebi onda Biblija laze.
Iskreno receno od tebe jos nisam dobio jedan hriscansi odgovor pa nit ga ocekujem, pun si mrznje zato preporuka da se odmoris malo i smiris zivce jer odajes losu sliku Pravoslavlja.

Ma oladi malo stim googleom samo se blamiras,Ja sam jasno pitao,sta to nevalja u nasoj veri i postavio sam nas simbol vere? i sta je to dobro u vasoj veri, zbog cega mi treba da se otkazemo od Isusa Gospoda nasega???

Napisi i postavi vas simbol vere!!! a ti mi tu spamujes atanasije i ostale kamile, a gde su tvoji masoni Carls t rusel ruterford,itd.

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I daj molim te ne lupaj gluposti normano da pise JHVH-je spasenje, jer Isus i jeste JHVH,no nikako jehova.

Ime jehova je izmisljeno ime KS-re!! a ne biblijsko.

Jer sam isus je 100 puta rekao, Ja sam spasenje i put u vecni zivot ja Isus Hrist i nema drugog imena pod nebom osim mojeg, kroz koje se covek moze spasiti i tacka ,i mani se te tvoje filozofije KS-re ti gines covece razmisli malo o tome.

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A iskreno receno ni ja od tebe nisam dobio nijedan iskreni odgovor, osim kritike, samo na moju adresu a ostali JS sta pisu i kako vredjaju ne primecujes!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
U Isusu Hristu je ime Oca jer je to telo i začelo od Oca po želji da se svet spasi kroz to ime jer Bog ima mnogo imena kao i službaži.
Kad je Bog silni onda mu se moliš ali On je tad silni a nije SPASITELJ (u toj službi) kad je Onaj koji jeste On je to ali nije u službi spasitelja zato ima služba i ime kad je SPASITELJ jer se javi u telu da prinese žrtvu i samo kroz to ime koje označava žrtvu možeš naći mir a ne u Gospodu nad vojskama (u toj službi).

Zato i kaže da onaj ko ima SINA taj ima i Oca jer se Otac pokaza u telu koje i zače od Oca.ALI, je VELIKI problem kad se Isus smatra rukotvorinom ili anđelom i u tom slučaju namaju Oca jer nemaju telood Oca začeto jer se igraju anđela kao stvorenja a ne Duhom začetog tela.
pozdrav.

PS Geri > ,,Ja sam mislio da su muslimani najgori antihristi, ali sad vidim da nema gorih od JS.,,

Jasno ti je da Muslimani ne uče da je Isus došao kao Duh i samim tim ne mogu biti antihristi ali ako pratiš decenijama unazad učenje JS tamo možeš videti kako su za Isusa govorii.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Halo ljudi troicari
drzite se teme
za laodikeju
Draga moja,nisi u toku.
Trinitarijanci su uzeli rec elohim iz 1.moj 1:26 kao dokaz za trojstvo,a ne ja.
Mi o tome raspravljamo,a ako vec oces i ti da ucestvujes u toj raspravi ,objasni im zasto je u 2.moj 7:1 Bog dao Mojsiju tituli elohim i da li to znaci sada da je Mojsije trojedan ili neko drugo suludo mnostvo ljudi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Halo ljudi troicari
drzite se teme
za laodikeju
Draga moja,nisi u toku.
Trinitarijanci su uzeli rec elohim iz 1.moj 1:26 kao dokaz za trojstvo,a ne ja.
Mi o tome raspravljamo,a ako vec oces i ti da ucestvujes u toj raspravi ,objasni im zasto je u 2.moj 7:1 Bog dao Mojsiju tituli elohim i da li to znaci sada da je Mojsije trojedan ili neko drugo suludo mnostvo ljudi?

Vec sam to objasnio nekoliko puta, ne zelim da se ponavljam...
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Halo ljudi troicari
drzite se teme
za laodikeju
Draga moja,nisi u toku.
Trinitarijanci su uzeli rec elohim iz 1.moj 1:26 kao dokaz za trojstvo,a ne ja.
Mi o tome raspravljamo,a ako vec oces i ti da ucestvujes u toj raspravi ,objasni im zasto je u 2.moj 7:1 Bog dao Mojsiju tituli elohim i da li to znaci sada da je Mojsije trojedan ili neko drugo suludo mnostvo ljudi?

Ja takodje ne zelim da ponavljam!!!
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Halo ljudi troicari
drzite se teme
za laodikeju
Draga moja,nisi u toku.
Trinitarijanci su uzeli rec elohim iz 1.moj 1:26 kao dokaz za trojstvo,a ne ja.
Mi o tome raspravljamo,a ako vec oces i ti da ucestvujes u toj raspravi ,objasni im zasto je u 2.moj 7:1 Bog dao Mojsiju tituli elohim i da li to znaci sada da je Mojsije trojedan ili neko drugo suludo mnostvo ljudi?

Pozdrav mom prijatelju!
Riki, care. Od Sita se poče prizivati ime Gospodnje... KOJE?
JEHOŠUA znači?
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
U Isusu Hristu je ime Oca jer je to telo i začelo od Oca po želji da se svet spasi kroz to ime jer Bog ima mnogo imena kao i službaži.
Kad je Bog silni onda mu se moliš ali On je tad silni a nije SPASITELJ (u toj službi) kad je Onaj koji jeste On je to ali nije u službi spasitelja zato ima služba i ime kad je SPASITELJ jer se javi u telu da prinese žrtvu i samo kroz to ime koje označava žrtvu možeš naći mir a ne u Gospodu nad vojskama (u toj službi).

Zato i kaže da onaj ko ima SINA taj ima i Oca jer se Otac pokaza u telu koje i zače od Oca.ALI, je VELIKI problem kad se Isus smatra rukotvorinom ili anđelom i u tom slučaju namaju Oca jer nemaju telood Oca začeto jer se igraju anđela kao stvorenja a ne Duhom začetog tela.
pozdrav.

PS Geri > ,,Ja sam mislio da su muslimani najgori antihristi, ali sad vidim da nema gorih od JS.,,

Jasno ti je da Muslimani ne uče da je Isus došao kao Duh i samim tim ne mogu biti antihristi ali ako pratiš decenijama unazad učenje JS tamo možeš videti kako su za Isusa govorii.

A sta to ti o muslimanima, zar ne znas da su nas 400g drzali u antihriscanstvu a? A sto se tice jehovinih svedoka, nije potrebno da me ucis ,ja vrlo dobro znam ko su i kakvi su.

Ja tebe ne razumem? ko si ti pravoslavni ili neki sektas? objasni se !!! na moju postu.
 
Natrag
Top