Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Adventisti koliko znam i ne koriste taj izraz "trojstvo" niti besomučno pokušavaju da brane i da samo diskutuju o toj temi.
Istina - veruju u tri Božanskih ličnosti koji su identični, od iste tvari, i večni po trajanju i u prošlosti i budućnosti.

Adventistima je prioritet propovedanje spasenja u Gospodu Isusu, i izgrađivanje karaktera kroz opravdanje verom.

Sve ostale teme su sporedne u odnosu na ovu koja je najbitnija.
Otac i Sin nikada ne mogu biti isti ni po cemu a kamoli po trajanju...
pa barem da su braca blizanci pa da se kaze da jednaki po trajanju,ovako nema nikakve sanse za tu tvoju teoriju jer tako nesto ni Biblija ne pomislja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijsko učenje po ovom pitanju je jasno ako se sagleda u kontekstu.
Vađenjem pojedinačnih citata - čovek može dokazati bilo šta, što nije slučaj ako se sagleda celina.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Biblijsko učenje po ovom pitanju je jasno ako se sagleda u kontekstu.
Vađenjem pojedinačnih citata - čovek može dokazati bilo šta, što nije slučaj ako se sagleda celina.
Da li su onda bogovi i njegovi apostoli koji sjedno u Bogu i Ocu prema Jovanu 17glave
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne vredi ponavljati, jer se vrti jedna priča bez predhodnog sagledavanja onoga što je rekla druga strana.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne vredi ponavljati, jer se vrti jedna priča bez predhodnog sagledavanja onoga što je rekla druga strana.
Kad se kaze da budu JEDNO Telo ni tad se ne misli bukvalno sem kod vas troicara.
Dal vi mislite da su Muz i zena JEDNO telo bukvalano???
1.Мој 2:24
24 Zato će ostaviti čovek oca svog i mater svoju, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo.
Jel jos razmisljas bukvalno???
Kao sto su muz i zena JEDNO u jedisntvu,tako si i Otac i Sin Jedno u jedinstvu a isto tako i ucenisi Jeno i sa Bogom Ocem i Isusom,ali badava pisem jer to do vaseg mozga ne dolazi...suluda je svaka pomisao da su oni bukvalno jedno telo ili kakva god filozofija sem da su u JEDINSTVU.
Jovan 17:21
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ništa nisi razumeo od onoga što sam izneo.

Suština je u ulogama, muža i žene u braku, i Oca i Isusa u planu spasenja.

Muž i žena su jedno u prirodi.
Tako su i Otac i Isus jedno u prirodi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ništa nisi razumeo od onoga što sam izneo.

Suština je u ulogama, muža i žene u braku, i Oca i Isusa u planu spasenja.

Muž i žena su jedno u prirodi.
Tako su i Otac i Isus jedno u prirodi.

Lose si pokusao da objasnis jer nema troicarskog objasnjenja kad se napise da je Bog glava ili poglavar Hristu. prema 1.Korincanima 11:3
Da je to vecno poglavarstvo vidi se i iz stiha ko je kome poglavar!
Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu!!!
Dakle, Jehova Bog vlada nad svim muskarcima preko svoga sina Hrista,
dok je muskarac odgovoran za vladanje svoje zene.
Ali ti mozda zelis da zene vladaju nad tobom ,kao naprimer Elen Vajt???,mozda citav jedan ogroman feministicki pokret???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Glava je po ulozi u braku, a ne zato što je on nestvoren, a žena stvorena.

Isto tako je i Bog glava Hristu po ulozi u planu spasenja, a ne zato što je Bog nestvoren, a Isus stvoren.

Ako uzmemo vašu logiku, onda muž nije stvoren, onda je on Bog.

U bibliji postoji više žena proročica, pa da li su i one Zaokret oformile feministički pokret, ili je sam Bog koji ih je podigao feminista?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Glava je po ulozi u braku, a ne zato što je on nestvoren, a žena stvorena.

Isto tako je i Bog glava Hristu po ulozi u planu spasenja, a ne zato što je Bog nestvoren, a Isus stvoren.

Ako uzmemo vašu logiku, onda muž nije stvoren, onda je on Bog.

U bibliji postoji više žena proročica, pa da li su i one Zaokret oformile feministički pokret, ili je sam Bog koji ih je podigao feminista?

Svaka zena prorocica je bila podlozna svome muzu kako nekada,tako i sada ,sem ako ti ne zelis da budes clan feministickog kluba zbog svoje drage Elen Vajt.
1.Kor 11:3 je teokratska hijerarhija u kojoj se jasno vidi ko je kome poglavar
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi kažete "MUŽ JE GLAVA ŽENI, KAO ŠTO JE BOG GLAVA HRISTU, JER JE ISUS STVOREN, A BOG NIJE"

To znači - da ni muž nije stvoren, već je on Bog nad ženom.

Ccc.
 
Natrag
Top