Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rise, ti tvoji komentari kojima zelis da odbranis JS ne vrede nista.

Prvo, Andjeli svakako jesu stvorene pre nase Zemlje, ali zar ti mislis da su i andjeli bogovi koji su stvarali svet? Razumesli ti sta znaci "da nacinimo coveka po svojoj slici, kao sto smo mi?"
1. Mojsijeva 1,26

Ovo je tvoja definicija Boga:
"Elohim je Bog u prvom licu mnozine,kom se pridaje velicanstvo.Umesto Ti kaze se sa postovanjem VI."

Kada bi to bilo istina onda bi Bog pogresio sto je za sebe rekao:

"JA SAM GOSPOD BOG TVOJ". 2. Mojsijeva 20,2.

Drugo, cak ni tvoj prevod JS ne kaze "MI smo" nego kaze: "JA SAM".

Ako bi trebalo da pise "MI smo" zasto ste onda preveli pogresno?

Vidis brate dragi da to tvoje objasnjenje ne pije vodu. Mani se corava posla.

Cika Miko Bog je samo titula ,isto kao i bogovi,knezovi,carevi itd. Bog je nebesko bice koje stvara sta god pozeli i on je JEDAN,a ne trojedan ili vase trojstvo. On je sa potpunim pravom mogao reci svojim andjelima koji su ucestvovali u stvaranju ljudi da stvaraju coveka po svom oblicju.Zar hoces da kazes da su andjeli drugoga oblicja od Boga i od ljudi??? Sta zelis time da kazes? Ti andjeli nemaju titulu bogova,ali su nebeska stvorenja i na mestu je sto je Bog kazao.
Mi u srpskom jeziku kazemo TI cika MIko,ili pak VI cika Miko,sto ne znaci da ste VI cika Miko necji duet,ili trojstvo itd itd...ili neko ko ovo cita sada ima predstavu da vas je vise od jednoga jer sam rekao VI??? I ono najbitnije ,Jevreji koji odlicno znaju hebrejski jezik znaju da rec "elohim" nije nikakvo trojstvo,ali mu Srbi ili Englezi smo pametniji od njih pa bolje znamo njihov jezik od njih samih??? Da necemo da ih naucimo mozda da su se oni molili trojednom Bogu???
Mozda njih i naucih,ali kod mene i vecine normalnih to ne moze da prodje.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Cika Miko Bog je samo titula ,isto kao i bogovi,knezovi,carevi itd. Bog je nebesko bice koje stvara sta god pozeli i on je JEDAN,a ne trojedan ili vase trojstvo. On je sa potpunim pravom mogao reci svojim andjelima koji su ucestvovali u stvaranju ljudi da stvaraju coveka po svom oblicju.Zar hoces da kazes da su andjeli drugoga oblicja od Boga i od ljudi??? Sta zelis time da kazes? Ti andjeli nemaju titulu bogova,ali su nebeska stvorenja i na mestu je sto je Bog kazao.

Rise, zar hoces da kazes da je YHWH stvarao nas svet zajedno sa andjelima!!!!!!
U to nijedna hriscanska zajednica ne veruje.

Bog je reka: "Da nacinimo coveka po svome oblicju kao sto smo mi." 1, Mosjijeva 1,26
Rise, Bog u Bibliji nigde sam sebi ne percira, On je uvek Prtu. Uvek kaze JAAAAAAA
To deca vide da je tu rec o vise lica koja su jednaka a koja ucestvuju u STVSRANJU sveta.
Bog je stviruitelj, a andjelui su stvorenja, oni nikad nisu imali moc stvaranja.

Mi u srpskom jeziku kazemo TI cika MIko,ili pak VI cika Miko,sto ne znaci da ste VI cika Miko necji duet,ili trojstvo itd itd...ili neko ko ovo cita sada ima predstavu da vas je vise od jednoga jer sam rekao VI???.

Rise, to sam ti vec objasni. Bog se uvek obraca sebi i drugim licoma Bozanstva sa TI, a za sebe uvek kaze JA. Kada je pitanje mnozine, samo onda upotrevljava zamenicu VI ili MI Prema tome sav tvoj trud da nam dokazes svoju tezu pada u vodu.

Ako Bog YHWH sam sebi persira i upotrebljava zameniju VI u mnozini onda ste vi pogresno preveli Bibliju.

Evo sta kaze vas prevog: "JA SAM JEHOVA, BOG TVOJ." 2. Mojsijeva 20,2.

Evo jos jednog teksta: "Ja sam Gospod Bog tvoj." 5. Mojsijeva 42,8.Vi ste ovde dodali Jehova.

pa i vas prevod glasi: "Ja sam Jehova."

Rise, nadam se da si najzad razumeo da Bog nikad sebi ne kaze VI niti su ga tako oslovljavali proroci.

E sada ajde reci pred svima nama, hoces li prihvatiti cinjenicu da Bog u celoj Bibliji nikad za sebe ne upotreblljava zamernisu VI, ili ces priznati pred svima nama da vas prevod Biblije nije isoravan? Da li su vasi prevodioci Biblije pogresili ili ti gresis? Ili oboje?

Koje je tvoj odgovor?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ris izgleda stvarno veruje da su u stvaranju ucestvovali andjeli, kad Bog kaze "da li da nacinimo coveka"!?

Ispada po njemu da andjeli "imaju sposobnost stvaranja"?



Zar bi "andjeli ucestvovali u stvaranju"?

Zar Bog "treba njihov savet''?


ANDJELI NE UCESTVUJU U STVARANJU, JER - "SVE JE KROZ (HRISTA) STVORENO, SVE STO JE NA NEBU I NA ZEMLJI, SVE JE ZA NJEGA I KROZ NJEGA STVORENO!"

Nema sta Bog da pita Andjele!
Oni nemaju sposobnost stvaranja, niti mu treba njihov savet, jer oni ne razumeju misteriju zivota i kako sve funkcionise..

On se obraca osobi koja je jedina jednaka njemu tj. Isusu, koji to razume, od njega trazi savet i sa njim se dogovara kako da nacini coveka i zato govori "MI"!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rise, zar hoces da kazes da je YHWH stvarao nas svet zajedno sa andjelima!!!!!!
U to nijedna hriscanska zajednica ne veruje.

Bog je reka: "Da nacinimo coveka po svome oblicju kao sto smo mi." 1, Mosjijeva 1,26
Rise, Bog u Bibliji nigde sam sebi ne percira, On je uvek Prtu. Uvek kaze JAAAAAAA
To deca vide da je tu rec o vise lica koja su jednaka a koja ucestvuju u STVSRANJU sveta.
Bog je stviruitelj, a andjelui su stvorenja, oni nikad nisu imali moc stvaranja.



Rise, to sam ti vec objasni. Bog se uvek obraca sebi i drugim licoma Bozanstva sa TI, a za sebe uvek kaze JA. Kada je pitanje mnozine, samo onda upotrevljava zamenicu VI ili MI Prema tome sav tvoj trud da nam dokazes svoju tezu pada u vodu.

Ako Bog YHWH sam sebi persira i upotrebljava zameniju VI u mnozini onda ste vi pogresno preveli Bibliju.

Evo sta kaze vas prevog: "JA SAM JEHOVA, BOG TVOJ." 2. Mojsijeva 20,2.

Evo jos jednog teksta: "Ja sam Gospod Bog tvoj." 5. Mojsijeva 42,8.Vi ste ovde dodali Jehova.

pa i vas prevod glasi: "Ja sam Jehova."

Rise, nadam se da si najzad razumeo da Bog nikad sebi ne kaze VI niti su ga tako oslovljavali proroci.

E sada ajde reci pred svima nama, hoces li prihvatiti cinjenicu da Bog u celoj Bibliji nikad za sebe ne upotreblljava zamernisu VI, ili ces priznati pred svima nama da vas prevod Biblije nije isoravan? Da li su vasi prevodioci Biblije pogresili ili ti gresis? Ili oboje?

Koje je tvoj odgovor?

I jedan kralj moze da kaze svojim podanicima hajde da ucinimo ovo ili ono pa ucine,a nisu svi kraljevi.
Zar hoces da kazes da je bilo vise bogova koji su stvarali coveka???
Pa ti si onda mnogobozac i mi smo zavrsili nas razgovor.
Bog se obratio nebeskim stvorenjima koje je prvo stvorio jer je samo ON jedini i istiniti i pravi Bog,Vrhovno Bice koje svim ostalima daje zivot.
Hoces li da kazes da si ti i tvoja adventisticka crkva pametniji od jevreja koji su obozavali Jednog Jehovu Boga jer ti moras da opravdas mnogobozacki stav o trojstvu???

Ris izgleda stvarno veruje da su u stvaranju ucestvovali andjeli, kad Bog kaze "da li da nacinimo coveka"!?

Ispada po njemu da andjeli "imaju sposobnost stvaranja"?



Zar bi "andjeli ucestvovali u stvaranju"?

Zar Bog "treba njihov savet''?


ANDJELI NE UCESTVUJU U STVARANJU, JER - "SVE JE KROZ (HRISTA) STVORENO, SVE STO JE NA NEBU I NA ZEMLJI, SVE JE ZA NJEGA I KROZ NJEGA STVORENO!"

Nema sta Bog da pita Andjele!
Oni nemaju sposobnost stvaranja, niti mu treba njihov savet, jer oni ne razumeju misteriju zivota i kako sve funkcionise..

On se obraca osobi koja je jedina jednaka njemu tj. Isusu, koji to razume, od njega trazi savet i sa njim se dogovara kako da nacini coveka i zato govori "MI"!

u 1.Moj 1:26
WTT Genesis 1:26 וַיֹּ֣אמֶר אֱלֹהִ֔ים נַֽעֲשֶׂ֥ה אָדָ֛ם בְּצַלְמֵ֖נוּ כִּדְמוּתֵ֑נוּ וְיִרְדּוּ֩ בִדְגַ֙ת הַיָּ֜ם וּבְע֣וֹף הַשָּׁמַ֗יִם וּבַבְּהֵמָה֙ וּבְכָל־הָאָ֔רֶץ וּבְכָל־הָרֶ֖מֶשׂ הָֽרֹמֵ֥שׂ עַל־הָאָֽרֶץ׃
(Gen. 1:26 WTT)
Затим Бог рече: „Начинимо човека по својој слици, сличног нама, и нека влада над морским рибама, над створењима која лете по небу, над стоком, над свом земљом и над свим другим животињама што се мичу по земљи.“ (NW)
Jehova Bog sigurno predvodi u svemu ,i drago mi je da si to primetio.
Drago mi je da se slazemo da je ovo rekao najmanje svom sinu Isusu,ali odakle dokaz da to nije rekao nikom vise???Jehovin sin Isus sigurno mu je asistirao u tome,a dal je bilo jos nekoga za nas potpuno nebitno.
Kome je to Bog rekao? jel drugom bogu ili drugim bogovima,ili pak samo andjelima???
Ako je rekao drugom bogu ,jel pise negde da je rekao nesto drugom bogu?,daj mi dokaz.
Bog je taj koji izdaje naredbe a drugi slusaju i rade, i tako je Isus slusao i radio.
Jesi li ti mnogobozac ili verujes u jednog Boga?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ris izgleda stvarno veruje da su u stvaranju ucestvovali andjeli, kad Bog kaze "da li da nacinimo coveka"!?

Ispada po njemu da andjeli "imaju sposobnost stvaranja"?



Zar bi "andjeli ucestvovali u stvaranju"?

Zar Bog "treba njihov savet''?


ANDJELI NE UCESTVUJU U STVARANJU, JER - "SVE JE KROZ (HRISTA) STVORENO, SVE STO JE NA NEBU I NA ZEMLJI, SVE JE ZA NJEGA I KROZ NJEGA STVORENO!"

Nema sta Bog da pita Andjele!
Oni nemaju sposobnost stvaranja, niti mu treba njihov savet, jer oni ne razumeju misteriju zivota i kako sve funkcionise..

On se obraca osobi koja je jedina jednaka njemu tj. Isusu, koji to razume, od njega trazi savet i sa njim se dogovara kako da nacini coveka i zato govori "MI"!


Mire, dobro si to primetio.
Andjeli si stviorenja a nisu stvoritelji. Pa i JS kad kazu da je Hristos stvoreni anddjeo time dokazuju da nije Bog. Sami sebi skacu u njedra.
Elohim je BOG u mnozini. Bog se nikad u Bibliji ne obraca sebi sa VI.
U celoj Bibliji zamenice mi, odnose se na mnozinu a zamenica jednine je Ja, ti, on, ona.
Ali posatoji i zamenice mnozine. mi, oni, one,vi i slicno. Tako taj njihov "dokaz" pada u vodu.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Mire, dobro si to primetio.
Andjeli si stviorenja a nisu stvoritelji. Pa i JS kad kazu da je Hristos stvoreni anddjeo time dokazuju da nije Bog. Sami sebi skacu u njedra.
Elohim je BOG u mnozini. Bog se nikad u Bibliji ne obraca sebi sa VI.
U celoj Bibliji zamenice mi, odnose se na mnozinu a zamenica jednine je Ja, ti, on, ona.
Ali posatoji i zamenice mnozine. mi, oni, one,vi i slicno. Tako taj njihov "dokaz" pada u vodu.


Sve najbolje

Sta je za tebe Bog u mnozini???
Jesi li ti mnogobozac???
Ja verujem u jednog Boga.
Hebrejska Rec elohim se pominje u Bibliji na hiljade puta.
u 1.Moj 1:1 takodje se za rec Bog koristi hebrejska rec "elohim"
WTT Genesis 1:1 בְּרֵאשִׁ֖ית בָּרָ֣א אֱלֹהִ֑ים אֵ֥ת הַשָּׁמַ֖יִם וְאֵ֥ת הָאָֽרֶץ׃
(Gen. 1:1 WTT)
WTT Genesis 1:26 וַיֹּ֣אמֶר אֱלֹהִ֔ים נַֽעֲשֶׂ֥ה אָדָ֛ם בְּצַלְמֵ֖נוּ כִּדְמוּתֵ֑נוּ וְיִרְדּוּ֩ בִדְגַ֙ת הַיָּ֜ם וּבְע֣וֹף הַשָּׁמַ֗יִם וּבַבְּהֵמָה֙ וּבְכָל־הָאָ֔רֶץ וּבְכָל־הָרֶ֖מֶשׂ הָֽרֹמֵ֥שׂ עַל־הָאָֽרֶץ׃
(Gen. 1:26 WTT)
Da li ste jeli bunike?,u cemu je vas problem?
Jel vi to hocete da potvrdite Mnogobostvo???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedan Bog, ali tri ličnosti.

Mnogoboštvo je opozicija tom jednom Bogu u tri ličnosti.

Dakle, supšrotnost, ili lažni Bogovi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tri ličnosti čine jednog Boga, kao što tri člana porodice čine Petroviće.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tri ličnosti čine jednog Boga, kao što tri člana porodice čine Petroviće.
Jednu porodicu mogu da cine i dve i dvadeset dve osobe,a ne samo tri.,kod nas su to obicno cetvoroclane porodice sa 4 clana ili 4 licnosti.ali su svi razlicite OSOBE.
Ali Bog je JEDAN.
Bozja porodica je ogromna.On ima na milijarde samo andjela da ne govorim o ljudima..,ali svaka osoba je posebna.
Чуј, Израеле: Јехова, наш Бог, један је Јехова“ (ПОН. ЗАК. 6:4)
 
Natrag
Top