Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali kontekst dva pomenuta teksta iy 1 Mojsijeve 1. 26 - 27 i 1 Mojsijeve 11. 6 - 8 govori da je Elohim množina, ili više ličnosti koje diskutuju između sebe, i stvaraju čoveka po svom liku.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ali kontekst dva pomenuta teksta iy 1 Mojsijeve 1. 26 - 27 i 1 Mojsijeve 11. 6 - 8 govori da je Elohim množina, ili više ličnosti koje diskutuju između sebe, i stvaraju čoveka po svom liku.
Stvaranje je opisano u POSTANAK 1:1-31,

Gdje je jasno opisano KAKO Bog Jedini Jahve stvara

PO svojoj Stvaralačkoj Riječi!


A oni koji vjeruju u Trojstvo i Trojednakost, odmah se vezuju na;


Postanak 1,(26) I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"


vezuju se na Načinimo čovjeka – da je u množini!

ALI TO NIJE IZVRŠENA RADNJA
NEGO SAMO PRIJEDLOG!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Da, je, taj jedan stih je rečeno kao prijedlog u množini,

ALI JE DO TADA 25 STIHOVA U JEDNINI,

gdje se govori o ostalom stvaranju, ali to tada ti zaboravljaju.

--------------------------------------------------------------------------------


Ali takvi izbjegavaju i da čitaju dalje;


Postanak 1,

(27) Na svoju sliku stvori Bog čovjeka,

na sliku Božju on ga stvori,

muško i žensko stvori ih.

-----------------------------------

Sljedeći stih je jednina!

------------------------------------

Bog Otac Jahve je stvorio čovjeka – ne Isus, ne SD!

U 27. stihu se ponavlja 3 x da je Jedini Bog Otac Jahve stvorio čovjeka.

On Sam Jedini Stvoritelj.

Nema množine.

Svi ostali stihovi, do 31. su – Jednina!

Nastavak je Drugi izvještaj o Stvaranju – sve u jednini!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Da pojasnim – kaže Bog Otac Jahve u množini! Znači netko je sa Njime.

Tko je to – ne znamo. Nije rečeno. Da je važno – pisalo bi.


Ono što je važno – u Bibliji piše na jako puno mjesta, da se ureže!

To je mogao biti Sin, ili Anđeli, ili neko treći. Nije važno za nas.

------------------------------------------------------------------------------------------
SAM SAMCAT Veliki El Šadaj Svemogući JAHVE
Jedini Bog Otac
stvorio je SVE SAM SAMCAT
Bez Pomoći Ičije
BEZ POMOĆI ISUSOVE
--------------------------------------------



IZAIJA 44,24

Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe:

"Ja sam JAHVE koji sam sve stvorio,

koji sam nebesa sam razapeo

i učvrstio zemlju

BEZ POMOĆI IČIJE.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Nije G Isus NITI pomagao
NITI bilo kako UČESTVOVAO u Stvaranju.
G Isus sam kaže da NIJE ništa stvorio.
---------------------------------------------------------

G Isus NIJE NIKAD NIŠTA stvorio
zato jer je i sam - stvorenje!

A stvorenje ne može stvarati,
jer nije Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kažeš "BEZ POMOĆI ISUSOVE"

To je suprotno pisu, jer pismo kaže da je kroz Isusa sve stvoreno.

"Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu"
( Kološanima 1. 16 - 17 )

Naravno da se Bog u tim tekstovima prikazuje kao množina u jednini.

Analizu sam već priložio.

Mesati smisao biblijskog Boga, i nekih tamo mnogobozackih bogova kojima su ljudi davali titule, i time dokazivati neku navodnu istinu - nema nikakvog smisla.

Iy primera stvaranja, i mesanja jeyika narodima, mi jasno vidimo da je Elohim vise licnosti.

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
H430 – ELOHIM



H430

אלהים

'ĕlôhı̂ym

el-o-heem'

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Plural of H433; gods in the ordinary sense; but specifically used (in the plural thus, especially with the article) of the supreme God; occasionally applied by way of deference to magistrates; and sometimes as a superlative: - angels, X exceeding, God (gods) (-dess, -ly), X (very) great, judges, X mighty.

…………………………………………….

Množina od H433,

bogovi u uobičajenom smislu,

ali posebno se koristi

(u množini tako, pogotovo s člankom)

vrhovnog Boga,

povremeno primjenjivati na način poštovanja prema sucima,

a ponekad i kao superlativ:

- anđeli,

X prekoračenja,

Bog

(bogovi)

(-ginje,-ji),

X (vrlo) velik,

suci,

X moćni.

===============================================

ZNAČI MOŽE I JEDNINA
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To nigde ne pise, dokazi svoje biblijom!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
To nigde ne pise, dokazi svoje biblijom!

Ma nema on Bibliju , tko zna što čita , možda ovu đavolju bibliju???

OVO JE ĐAVOLJA BIBLIJA: Prizor Satane u najlepšoj i najvećoj srednjevekovnoj knjizi će vas zaprepastiti! (FOTO)
Legenda kaže da je ovaj divovski rukopis koji jedan čovek sam ne može da podigne, napisao monah koji je sklopio pakt sa đavolom, i to u toku samo jedne noći.

Codex-Gigas-odnosno-Djavolja-Biblija-670x447.jpg

Legenda kaže da je ovaj srednjevekovni rukopis nastao iz pakta sa đavola.
Priča kaže da ga je izradio jedan monah, a to su savremena ispitivanja i potvrdila; priča takođe kaže da je u pitanju bio monah koji je osuđenna smrt tako što je ziv zazidan, kao i da ga je napisao u toku samo jedne noći, uz pomoć đavola.Nacionalna geografija” tvrdi da bi bilo potrebno da jedna osoba radi pet godina, dan i noć, neprekidno, kako bi rekreirala rukom.
Ako se u sve to uračunaju i ilustracije i konačno dnevne obaveze koje svi monasi u manastiru imaju, dođe se do gorepomenute cifre od skoro tri decenije.Legenda takođe kaže da je Đavolja biblija donosila propast i bolest svima koji su je posedovali u toku istorije.U rukopisu se nalaze i mnogi drugi manji tekstovi koji se bave isterivanjem đavolja, magičnim formulama, slikom Nebeskog Grada i ilustracijom satane preko čitave strane.
Opcinjavajuca-ilustracija-Satane-iz-Djavolje-Biblije-odnosno-Codex-Gigasa-670x1048.jpg

Opčinjavajuća ilustracija Satane iz Đavolje Biblije
Kod:
http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1406871-ovo-je-djavolja-biblija-prizor-satane-u-najlepsoj-i-najvecoj-srednjevekovnoj-knjizi-ce-vas-zaprepastiti-foto

Za čovjeka se treba pomoliti , tko zna što sve ne čita ,i vjeruje???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Za čovjeka se treba pomoliti , tko zna što sve ne čita ,i vjeruje???

Citao je Kulu Strazaru, ciji je osnivac Russell mason 33. stepena, sahranjen u PIRAMIDI.

Svima nam je poznata njegova "piramidologija" putovanje u egipat!
Brojanje hodnika, dimenzija, te na taj nacin odredjivanja 1914. godine.

Zatim tvrdnja da su njegovi spisi nadahnuti i jednako vredni kao i Biblija!

Tu su i clanci u casopisu Kula Strazara, "podeljeni na stihove", svaki nosi oznaku: 1,2,3... Zato jer je njihov osnivac "svoje reci smatrao ravnim bibliji" pa je pisao u stihovima!

Inace, masoni mnogo vole piramide, opcinjeni su njima, a isto tako su i veliki protivnici Hriscanskog Trojstva, te tvrde da je Hriscansko Trojstvo poreklom iz egipta, da je Horus Izida i Oziris prava Trijada..

Tako oni prikazuju Hriscanstvo kao pagansko, pokusavajuci da ga uniste, stvarajuci nekakvu "vavilonsko - egipatsku vezu" sa nama, a istina je zapravo da su oni imitatori pravog obozavanja. Ideja sotone od iskona je "oponasati" i tako prevariti ljude! Tako oni oponasaju Hriscansko Trojstvo, da bi ga prikazali laznim!


Tako i nas prijatelj nosi "masonsko ime" PIRAMIDA4. Ocigledno nesvestan svoje demonizovanosti, kao ni porekla svoje nauke, a tako i indoktrinacije koja je nad njegovim umom izvrsena..

Ipak isplivava to na povrsinu, bar u imenu vidimo povezanost, i ko vlada njegovim umom u fanaticnom pisanju istog..

Za takve se mozemo samo pomoliti, jer covek tu ne pomaze nista, samo Bog!

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Satana ne izgleda kao nekakvo čudovište sa rogovima, već kao anđeo, samo pali.

Evo nekoliko mogućih ponuđenih izgleda



 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Satana ne izgleda kao nekakvo čudovište sa rogovima, već kao anđeo, samo pali.

Evo nekoliko mogućih ponuđenih izgleda




A odkud znas da i dalje tako izgleda?

Znamo da je Bog "prokleo zmiju" - "na trbuhu da se vuces i prah da jedes do svojega veka", svakako da se to ne odnosi jedino na zivotinju!

Ja mislim da je Bog i fizicki kaznio sotonu, odnosno on je kaznjen tako sto je i njegov lik promenjen, verovatno je morao zadrzati lik zmije ili vise nema sposobnost utelovljenja i menjanja oblika kao nekada..

Najmanje sto jeste, je da je on "izgubio krila", i da nema mogucnosti koje je ranije imao..

Zato i predstavljati ga kao prelepo bice je pogresno..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je u raju prokleo zmiju kao životinju, jer je zmija u početku bila nešto između ptice i zmije, imala je krila, i divno perje.

Sotona je zadržao onaj isti lik koji je imao u raju, samo izopačen grehom.

Sotona i dalje može da leti, a to vidimo iz primera knjige o Jovu, gde je sam sotona dosao izmedju drugih bica pred Boga na nebu, ili biblijskog učenja - da sotona vara ljude na zemlji nebeskim znacima.
Verujem u kontekstu biblije - da njemu od nekog istorijskog trenutka u prošlosti - nije dozvoljeno da odlazi na druge svetove u svemiru, ni u Božju prisutnost, ali može da odlazi na neke planete, inače u suprotnom - ni čoveku ne bi bilo moguće da leti u svemir, jer bi takav čovek koji recimo ode na druge planete, Mesec, Mars, itd, bio van domašaja sotone.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bog je u raju prokleo zmiju kao životinju, jer je zmija u početku bila nešto između ptice i zmije, imala je krila, i divno perje.

Sotona je zadržao onaj isti lik koji je imao u raju, samo izopačen grehom.

Sotona i dalje može da leti, a to vidimo iz primera knjige o Jovu, gde je sam sotona dosao izmedju drugih bica pred Boga na nebu, ili biblijskog učenja - da sotona vara ljude na zemlji nebeskim znacima.
Verujem u kontekstu biblije - da njemu od nekog istorijskog trenutka u prošlosti - nije dozvoljeno da odlazi na druge svetove u svemiru, ni u Božju prisutnost, ali može da odlazi na neke planete, inače u suprotnom - ni čoveku ne bi bilo moguće da leti u svemir, jer bi takav čovek koji recimo ode na druge planete, Mesec, Mars, itd, bio van domašaja sotone.

Da, to si u pravu, nije odmah u edenu ogranicen, ali jeste kasnije..

Samo sam hteo reci da to sto se djavoli pojavljuju kao "mali zeleni" ima neku korelaciju sa njegovim prvim pojavljivanjem u edenu..

Malo spekulisemo...

Ako uzmemo u obzir mogucnost da "na nebu ne postoji protok vremena", i da je "jagnje Bozje zaklano od postanja sveta", on bi bio zbacen "pre naseg vremena" , i opet ogranicen kao bice jos u edenu, na pocetku :)

I opet njegovo pojavljivanje kao "zmije" u edenu, bi imalo smisla, a i danas kao "reptila" odnosno "vanzemaljca".

Ali nista ne tvrdim, verovatno gresim...

Ti ces reci da to sto je "jagnje Bozje zaklano od postanja sveta" nema veze sa protokom vremena, vec "je Bog unapred imao spreman plan".

Moguce je i jedno i drugo, tako da cu tu stati s filozofiranjem :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top