Elohim-Bog,Bogovi,ili VI u mnozini

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tačno, jedan u tri ličnosti.
Јеl mozda izgleda ovako nakazno ko sto ga tvoji prikazuju na ovoj slici?
3Q9iwOh.jpg
[/IMG]
3Q9iwOh.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor je dat, a glasi:

Postoji biblijsko učenje o tri ličnosti Božanstva, ali je sotona stvorio svoje lažno trojstvo, isto kao što je stvorio i celokupno učenje kao pandan biblijskom učenju.

Dakle, to nije nikakav dokaz, jer celo biblijsko učenje ima svoju kopiju koju je stvorio sam sotona kao pandan istini.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Odgovor je dat, a glasi:

Postoji biblijsko učenje o tri ličnosti Božanstva, ali je sotona stvorio svoje lažno trojstvo, isto kao što je stvorio i celokupno učenje kao pandan biblijskom učenju.

Dakle, to nije nikakav dokaz, jer celo biblijsko učenje ima svoju kopiju koju je stvorio sam sotona kao pandan istini.
A ti Boga ne smatras kao ovi sto su ga gore naslikali???
Kako tvoj Bog izgleda?Kolko glava ima?,kolko ruku i noguu?
Ko su tvoji bogovi u trojstvu imenuj ih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, Bog nije hemofrodit, ili čudovište sa tri glave, šest ruku, i šest nogu u jednom telu.

To su tri fizički nezavisne osobe, koje su od jedne tvari ( telo jednog tela u supstacionalnom smislu), povezane istim duhovnim vezama.

To su Bog Otac, Sin, i Sveti Duh.

Biblijski izrazi Otac i Sin, su samo pokušaji da se objasne odnosi koji vladaju u poretku greha i plana spasenja.

U nebeskom poretku i Bog Otac, i Gospod Isus, i Sveti Duh čine Oca Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne, Bog nije hemofrodit, ili čudovište sa tri glave, šest ruku, i šest nogu u jednom telu.

To su tri fizički nezavisne osobe, koje su od jedne tvari ( telo jednog tela u supstacionalnom smislu), povezane istim duhovnim vezama.

To su Bog Otac, Sin, i Sveti Duh.

Biblijski izrazi Otac i Sin, su samo pokušaji da se objasne odnosi koji vladaju u poretku greha i plana spasenja.

U nebeskom poretku i Bog Otac, i Gospod Isus, i Sveti Duh čine Oca Boga.
A ko je kazao da je Bog hermafrodit?
A jel Bog muskarac?
A sto ga tvoji troicari slikaju kao nakazu sa tri glave itd???
A gde to pise u Bibliji da jednog Boga cine tri nezavisne osobe koje su od jedne tvari?,koje tvari?,jel od zlata,vazduha?a sta cemo sa andjelima?,od koje su oni tvari??? i gde ti u Bibliji pise "suspstacionalni smisao", to bre samo filozofi pominju dok iznose svoje filozofije.mani se tih filozofskih izraza....,vrati se Jehovi dok je vreme
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, vrati se ti Bogu, jer vidim da izvrces pismo do krajnjih granica, i pripisujes i meni i Adventistima nesto sto drugi cine i kako cine.

Ni ja ni Adventisti nemamo veze sa tradicionalnim shvatanjem trojstva, vec imamo cisto biblijsko ucenje po kome je Isus Bog vecni jednak Ocu, koji se u jednom trenutku odrekao Bozanske prirode i postao covek, postavsi ponizan i poslusan u svemu, da bi umro za coveka, i pokazao ljudima primer u svemu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ko je kazao da je Bog hermafrodit?
A jel Bog muskarac?
A sto ga tvoji troicari slikaju kao nakazu sa tri glave itd???
A gde to pise u Bibliji da jednog Boga cine tri nezavisne osobe koje su od jedne tvari?,koje tvari?,jel od zlata,vazduha?a sta cemo sa andjelima?,od koje su oni tvari??? i gde ti u Bibliji pise "suspstacionalni smisao", to bre samo filozofi pominju dok iznose svoje filozofije.mani se tih filozofskih izraza....,vrati se Jehovi dok je vreme

kako su onda najgori rod pokazali baš oni koji negiraju Trojstvo?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, vrati se ti Bogu, jer vidim da izvrces pismo do krajnjih granica, i pripisujes i meni i Adventistima nesto sto drugi cine i kako cine.

Ni ja ni Adventisti nemamo veze sa tradicionalnim shvatanjem trojstva, vec imamo cisto biblijsko ucenje po kome je Isus Bog vecni jednak Ocu, koji se u jednom trenutku odrekao Bozanske prirode i postao covek, postavsi ponizan i poslusan u svemu, da bi umro za coveka, i pokazao ljudima primer u svemu.

A u cemu rezlika izmedju vas adventista i svih drugih koji veruju u trojstvo???
Zar ne shvatas da se rec trojstvo nigde u Bibliji cak i ne pominje,a kamoli da se fantazira i filozofira sa sto filozofija samo da se opravda trojstvo...
E ovi pravoslavci ne znaju da ga objasne,a objasnicete ga vi adventisti???,a cilj vam je isti da je Bog Trojstvo sto je bogohulno ma kakvim objasnjenjem da ga objasnjavate,isti ste.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti koliko znam i ne koriste taj izraz "trojstvo" niti besomučno pokušavaju da brane i da samo diskutuju o toj temi.
Istina - veruju u tri Božanskih ličnosti koji su identični, od iste tvari, i večni po trajanju i u prošlosti i budućnosti.

Adventistima je prioritet propovedanje spasenja u Gospodu Isusu, i izgrađivanje karaktera kroz opravdanje verom.

Sve ostale teme su sporedne u odnosu na ovu koja je najbitnija.
 
Natrag
Top