Ekumenizam

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Izvini Marko, ali ja mislim da je tripo ipak u pravu. Osim vas Jelenaša, svi drugi su "sinovi babilonske Kurve",

Slape da li ti tako verujes?
Zao mi je, ali u tom, ja ti se ne mogu pridruziti. Ja nikad, ni za koga ne upotrebljavam izraz "Kurva", jer to u nasem jeziku zaista nije pristojno.
A sto su to nekad tako preveli neki prevodioci Biblije, mozda oni u ono vreme nisu znali za sinonime.

Drugo, mislim da nimalo nije pristojno, sto ti neprestano ponavljas tako grube i neprikladne izraze.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Izvini Tripo, ali ja mislim da ti nisi dovoljno proucio ovo pitanje. Mi ovde ne govorimo o Biblijskim istinsama, nego o Ekumenizmu, a to dvoje nioje isto.

Pa to je povezano. čime dokazuješ da ja slabo proučavam ovo?

Posteno je priznati ono sto pojedini svataju i brane, pa makr to bio male deo ali je odbrana istine.

To nije odbrana istine i bradonje u Siriji su protiv Vatikana i uopšte svog Hrišćanstva.

Zar se ne secas kako je prorok Danilo uzdigao vavilonskog cara Navuhodonosora zato sto je javno odao slavu Bogu i priznao Stvoritelja umesto laznih Bogova.

Ali to je uradio nakon što je poznao istinu car i pokajao se.

Iako je on bio idolopoklonik Daniolo je istakao njegovu pelemenitu odluku.

To nema veze sa ovim, jer Artemije ne brani nijednu istinu Biblije, nego samo napada Vatikan, pa čak i JS brane neku istinu, ali suštinski su isto kao i KC.

Tako isto i mi ne treba da mislim da ceo svet mora da nosi isto odelo kao mi, ljudi zive i rede i u drugim nsnjama.

Pojedinačni primjeri duhovnosti kao npr. kod patrijarha Pavla (koji nije ni bio antiekumenista) nemaju veze sa ovom temom.

Što ne kažeš konkretno koju istinu Biblije brane Artemije? I JS kažu da je papa na drugoj strani.

Secas se koje u Jerusalimu objavio Hristovo rodjene? Nije prvosvestenik, nisu svestenici, nusu Leviti, vec mnogobozacki mudraci koji su trazili istinu i Bog ju im je otkrio.

To apsolutno nema veze sa ovom temom. Zato što je Biblija predvidjela i formalno priznanje da je Hrist Mesija i spasitelj. Mudraci nisu ni bili upoznati sa istinama, pa da bi ih svjedočili, dok Artemjije jeste upoznat, mudraci su bili upoznati sa dolaskom Mesije.

Mudraci su bili u tom vremenu kada je to bio dokaz istinitog shavatanja.

Vidis da Bog drugacije gleda ne pojedie slucajeve, nego mi.

Ja sam priložio jasne dokaze u prilog svoje teze. Pa danas ti najokorjelili kriminalci sa usana priznaju da je Isus spasitelj, a malo ih se kaje.

NIje isto danas govoriti to i prije 2000 godina. Tada su skoro svi bili iskreni, a danas ih je malo.

Pravosl. antikeumenizam je kao agresivni Jehovizam. Pogledaj kakvi su im sljedbenici fanatični. Pa su se čak tukli sa Teodosijevim sljedbenicima.

Dakle ti nisi dovoljno ovo proučio, a Artemije može pojedinačno da je dobar kao patrij. Pavle, ali njegov pokret je isti kao oni protiv kojih govori.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Čudno da ovde sve diskutuju dobri poznavaoci biblije, a od biblije ni reči.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To bi značilo "da Hrišćani ne treba NIKADA da citiraju pismo?!"

Moj dobri Stvarnoslap, kušač citira da bi ljude doveo u zabludu i odvratio od vere na nebiblijske teorije, a ne da bi propovedao Isusa i plan spasenja.

Ako kušač citira da bi propovedao ovo opisano, onda on radi u korist Božju.

Ali jasna linija postoji, i mi je ovde vidimo u ovim diskusijama, ko citira pismo da bi ljudima objavio istinu, i sa druge strane ko ga ne citira uopšte, ili ga citira vadeći iz konteksta da bi dokazao svoje teorije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
To bi značilo "da Hrišćani ne treba NIKADA da citiraju pismo?!"

Gdje sam ja to rekao? :)

Moj dobri Stvarnoslap, kušač citira da bi ljude doveo u zabludu i odvratio od vere na nebiblijske teorije, a ne da bi propovedao Isusa i plan spasenja.

To ti tripu pouči. Ništa ti ja nisam rekao.

Ali jasna linija postoji, i mi je ovde vidimo u ovim diskusijama, ko citira pismo da bi ljudima objavio istinu, i sa druge strane ko ga ne citira uopšte, ili ga citira vadeći iz konteksta da bi dokazao svoje teorije.

Pa upravo vi, sve protestantske sekte, to činite samo da bi dokazali svoje teorije. To vam je i Ellen White primjetila, vidi:

Mnoge protestantske crkve slede primer Rima u nedozvoljenim vezama sa »carevima zemaljskim.« .... Izraz Vavilon (pometnja) može se s pravom primeniti na ove verske zajednice, jer sve one tvrde da svoju nauku uzimaju iz Biblije, pa ipak su podeljene u bezbroj sekti, koje se jedna od druge veoma razlikuju u ispovedanju vere i teorijama. (Ellen White, Velika Borba)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To ti tripu pouči. Ništa ti ja nisam rekao.

Besmisleno je da citiraš Laodik. u kojem kaže da je Biblija mjerilo, a onda mene citiraš kako je i kušač citirao Bibliju, jer se Isus branio Biblijom.

Tako da za vas važi kada citirate Bibliju da je isto kao i kada je kušač citirao, jer mi smo dokazali da BIbliju izvrćete.

o vam je i Ellen White primjetila, vidi:

Mnoge protestantske crkve slede primer Rima u nedozvoljenim vezama sa »carevima zemaljskim.« .... Izraz Vavilon (pometnja) može se s pravom primeniti na ove verske zajednice, jer sve one tvrde da svoju nauku uzimaju iz Biblije, pa ipak su podeljene u bezbroj sekti, koje se jedna od druge veoma razlikuju u ispovedanju vere i teorijama. (Ellen White, Velika Borba)

To0 opet ne dokazuje da protesn. nije od Boga i da nije dao bolji rod, otpad je predviđen za kraj i on je uglavnom kroz ekumenizam.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
To0 opet ne dokazuje da protesn. nije od Boga i da nije dao bolji rod, otpad je predviđen za kraj i on je uglavnom kroz ekumenizam.

Kako će biti od Boga, kad vam Jelena za njih kaže da su "Babilon". Vidi što još Jelena za njih kaže:

Za Vavilon se kaže da je"mati bludnicama". .... Izraz Vavilon (pometnja) može se s pravom primeniti na ove verske zajednice, jer sve one tvrde da svoju nauku uzimaju iz Biblije, pa ipak su podeljene u bezbroj sekti, koje se jedna od druge veoma razlikuju u ispovedanju vere i teorijama. (Ellen White, Velika Borba)

Evo što ti kaže Jelena. Svi ste vi Babilon - "mati bludnicama". :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako će biti od Boga, kad vam Jelena za njih kaže da su "Babilon". Vidi što još Jelena za njih kaže:

Pa otpad piše i za crkvu Božju u Solunjanima.

Za Vavilon se kaže da je"mati bludnicama". .... Izraz Vavilon (pometnja) može se s pravom primeniti na ove verske zajednice, jer sve one tvrde da svoju nauku uzimaju iz Biblije, pa ipak su podeljene u bezbroj sekti, koje se jedna od druge veoma razlikuju u ispovedanju vere i teorijama. (Ellen White, Velika Borba)

Evo što ti kaže Jelena. Svi ste vi Babilon - "mati bludnicama".

EGV ne govori protiv protesn. kao pokreta kojeg je Bog digao. Po tvojoj nauci Biblija nije Božja knjiga jer stoji zapov. Ne ubij, a Bog naredio Isusu Navinu da pobije sve pagane području central. Hanana.

Jako je lako osporiti tvoju nauku, ne može neko na formalnom nivou da shvati smisao Biblije.

Eto dadoh primjer i uništih tvoju nauku.
 
Natrag
Top