EGWisti (subotari) - rodilo ih bogohulništvo

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
To je samo dio njegove rabote. On je računao vrijeme Isusova dolaska, i po Božijem, jer je promašio, trebalo ga je pogubiti.

A evo što kažu tvoji iz "kukuruz sekte":

Sotona bi htio
da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)
Nije računao vreme Hristovog dolaska. Treća greška.
On je tumačio Danilo 8.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ali ga očito nije tumačio uz pomoć Duha Svetoga

Aha...misliš nije imao odobrenje Crkve?

Već tri puta si pogrešio..Miler nije ni prorok, ni bajač, niti je izučavao datum Hristvog dolaska. Mislim da bi bilo pristojno da priznaš da si pogrešio u vezi Milera, i tvoje optužbe sve su pobijene.

On se bavio izučavanjem Danila 8. Razumeo je dokle proroštvo seže. To je suština. A sam zaključak na šta bi se moglo odnositi nije bio inicijal proučavanja. To na šta bi se moglo odnositi je usput, glavna trasa je vezana za to dokle proroštovo seže.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Aha...misliš nije imao odobrenje Crkve?

Zašto ti, licemjeru, tumačiš moje riječi kad sam ja jasno napisao. Vodio ga je đavlina, k'o i tebe, a ne Duh Svetikoji vodi Crkvu.

Već tri puta si pogrešio..Miler nije ni prorok, ni bajač, niti je izučavao datum Hristvog dolaska. Mislim da bi bilo pristojno da priznaš da si pogrešio u vezi Milera, i tvoje optužbe sve su pobijene.

Jesam, pogriješio sam Nije ga vodio đavlina, nego ga je vodio legion đavlina, baš kao i tvoju princezu Jelenu.


To na šta bi se moglo odnositi je usput, glavna trasa je vezana za to dokle proroštovo seže.

Tebi s trasama u "centrali" nešto nije dobro.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Zašto ti, licemjeru, tumačiš moje riječi kad sam ja jasno napisao. Vodio ga je đavlina, k'o i tebe, a ne Duh Svetikoji vodi Crkvu.

To i ja kažem...ne znam zašto me optužuješ. Crkva=Duh Sveti( po tvom shvatnaju). Zato kažem, nije pitao Crkvu tj. Duha Svetoga. Da, nije pitao Crkvu, za koju ti smatraš da je Duh Sveti.

Jesam, pogriješio sam


Naravno da si pogrešio. Jer čovek nije imao nameru da istražuje datum Hristovog povratka već Danilo 8 i do kada proroštvo seže.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Crkva=Duh Sveti( po tvom shvatnaju). Zato kažem, nije pitao Crkvu tj. Duha Svetoga. Da, nije pitao Crkvu, za koju ti smatraš da je Duh Sveti.

Duh Sveti je na Pedesetnicu sišao na apostole i na Crkvu, a ne 1844. u Edsonovim kukuruzima na Jelenu, Jamesa, Josepha i ostale pajonirse.

Naravno da si pogrešio. Jer čovek nije imao nameru da istražuje datum Hristovog povratka već Danilo 8 i do kada proroštvo seže.

Nisam uopće pogriješio, ja sam samo pokazao njegovu igru u đavlijem kolu. U kolu u koje su se uhvatili i tvoji pioniri, a rezultat je bio da su kopilad rodili.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Duh Sveti je na Pedesetnicu sišao na apostole i na Crkvu

Tako sam te i shvatio. Crkva=Duh Sveti. Ni ti ovo ne poričeš, a ja potvrđujem da tako veruješ. Zato Miler po tebi nije vođen Duhom je nije pitao Duha=Crkvu. Da, nije pitao Crkvu. Zato ti u startu odbacuješ Milera, ne da li je upravu ili ne (to te ni ne zanima, niti smeš to da istražuješ samostalno..ima ko to može..Crkva). No, po tebi je u startu pogrešnio samo što je istraživao jer nije pitao Duha=Crkvu.

Nisam uopće pogriješio
Jesam, pogriješio sam
:)

ja sam samo pokazao njegovu igru u đavlijem kolu


Čovek nije istraživao datum Hristovog dolaska. To je to.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Čak je i ovo nebitno, iako je netočno. Bitna je činjenica da ga je u tome vodio đavlina, kao i tvoju princezu. I tvoje pionire koji su rodili kopilad.
Tačno je. Njegovo istraživanje je vezano za razumevanje opsega proroštva kao primarno. Sekundarno, kada je došao do razumevanja datuma postavio je pitanje, šta tačno treba da se dogodi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Po djelima se već i sada poznamo, vi subotarite, a mi smo postojani u vjeri. I čekamo Gospodina, a kad On dođe, vas neće ni biti ili ćete biti podijeljeni u sto frakcija.

I opet je 55x bolje stanje u protest. državama nego u katoličkim koje su polupane od kriminala, favela, ubistava, korupcije, haosa, revolucija. A sada svake malo izlaze afere, dječije grobnice masovne.

Rimska Kurva puna trulih kostiju, to su vaša djela.
 
Natrag
Top