Dusa- da li postoji ?

Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Joker, gdje je tvoje objasnjenje za takvo ponasanje ljudi, dakle gdje je "vec tu" !?

Jesi li ti zaista toliko nesposoban i neinteligentan da nisi vec godinama u stanju da bilo sta objasnis na forumu ?

Joker, kazes da si "Zivotinja sa Intelektom", dakle, definisi nam samog sebe vec jednom, bre, nesposobni stvore !

Nastavljamo sve dok ne objasnis sve sto tvrdis, i sve sto je "vec tu" ne definises i jasno kazes "gdje tu" i "kako to" !

Sve sto si dosad kazao na forumu, definise te samo kao "Zivotinju" bez i malo intelekta.

Dokazi nam da si zivotinja koja ima i malo intelekta, pameti i sposobnosti razmisljanja !
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ne razumem koji ti deo nije jasan ? Isto tako ne razumem sta pises o godinama na forumu, ja sam iznosio dokaze, ako neko nije sposoban da ih razume to nije moj problem.
Definisao sam vec, jel ne znas da citas, mi (Homo sapiensi ) smo vrsta sisara, i to nase ponasanje savrseno dokazuje, ne razumem sta hoces dalje da ti pojasnim ? Ajde nabroj sta ti nije jasno
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Joker, ti godinama iznosis besmislice na forumu, nista nisi u stanju da sam objasnis i nemas niti jedan "dokaz" za bilo sta.

Tvoj problem je sto si neinteligentan i veoma lukav (lukavstvo je "pamet" glupih ljudi) i potpuno nesposoban da objasnis.

Joker, tacno i precizno definisi sta je Homo Sapiens ?

Koje to "ponasanje savrseno dokazuje" ? Sta to dokazuje ? kako je nastalo takvo ponasnje ? Iz cega je nastalo ?

Ajde da prvi put na ovom forumu vidimo tvojih 10-ak smislenih recenica koje bilo sta objasnjavaju !

Izvoli nesposobni Jokeru, pokazi nam svoje Intelektualne sposobnosti !
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pokazujes osnovno neznanje ako ne znas sta je Homo Sapiens, ne poznajes sopstvenu vrstu.
Homo Sapiensi su jedina prezivela vrsta iz roda Homo, do pre samo nekoliko desetina hiljada godina na zemlji je ziveli par vrsta judi, neandertalci, homo floresiensis i tako dalje. Najstariji fosili Homo sapiensa su datirani na pre oko 200 000 godina, imamo i savrsene fosile nasih predaka, iz vremena pre Homo sapiensa.
Ponasanje koje si ti spomenuo, hrabro i plemenito, kao i kukavicno i podlo, se moze naci sirom zivotinjsog carstva, ne samo kod nas, tako da to objasnjava zasto se i mi tako ponasamo. Mi ipak imamo najkompleksnije emocije jer smo trenutno vrsta sa najnaprednijim mozgom, iako ni to nismo bili "do skoro".
To je ukratko objasnjenje za Homo Sapiense i za nase ponasanje, bilo ono zlo ili dobro, ako ti i dalje nije jasno reci.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Joker, nije to moja vrsta, vec tvoja, a ti nemas blage veze o svojoj vrsti, nit ko si, nit sta si !?

Sve to sto navodis su besmislene gluposti i ocigledne Lazi.

Definisi i objasni sta je to Homo Sapiens ? Definisi i objasni, kako si nastao, ko si i sta si ?

Objasni kako nastaje ovo sto govoris: "Ponasanje koje si ti spomenuo, hrabro i plemenito, kao i kukavicno i podlo" ?

Zasto se vi tako ponasate ? Odakle je proisteklo takvo vase ponasanje ? Zasto se svi ne ponasaju isto ?

Ovo sto ti pises, "to je ukratko" pokazivanje koliko si nesposoban, bez inteligencije, uma, razuma i svijesti.

Dakle, na ovom forumu nisi pokazo bilo kakvu pamet, znanje, svijest i um, da bilo sta i bilo gdje nesto objasnis.

Od tvog "Intelekta" nema ama bas nista, ostaje jedino tvoja tvrdnja da is Zivotinja, i to je ocigledno.

Imas jos jednu priliku da dokazes svoju "Inteligenciju", i sve ovo objasnis jasno i precizno.

Ako budes ponovo pokazivao, "ukratko", koliko si nesposoban da razmisljas i to sve objasnis, onda je svaki razgovor zavrsen, jer sa tako nesposobnom zivotinjom, jednostavno se nema o cemu razgovarati.

Amin !
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
To sto licno prozivas mene sve vreme samo pokazuje koliko nemas argumente, a sa obzirom da sa citao tvoje postove znam da nemas ni dokaze.
Samo to sto govoris da su osnove iz naucnih udzbenika gluposti je dovoljno smesno.
Evolucijom su nastali Homo Sapiensi, kao i svaka druga vrsta, ta vrsta ukljucuje i tebe, zeleo ti to ili ne, ako te zanima opsirnije evolucioni proces kojim smo nastali reci, objasnicu ti opsirinije, od fosila do genetike.
U prvim plemenima u kojima smo mi ziveli brojevi ljudi su bili mali, tako da svako na kog si mogao da naidjes je bio ili rodjak ( sa kojim delis gene ) ili neko ko moze da ti pomogne da produzis svoje gene u sledece generacije, tako da je evoluciona prednost bila u onima koji su bili dobri prema svima, vise ne zivimo u malim plemenima ali smo ista vrsta, evoluciona potreba da budemo "dobri" je kod nekih ljudi jaka kao i potreba za seksom , a obe su prednosti, varijacije su osnove za evoluciju, tako da ces uvek imati i losih ljudi.
Dobar primer su Bonobo majmuni ( nasi najblizi rodjaci uz simpanze, sa njima delimo 98,5% DNK ) , koji sve resavaju uz seks, nikada nije zabelezeno da je jedan Bonobo ubio drugog, ispade da je grupa majmuna sa drveca moralnija od nas , kojeg li Boga oni slave ?
Eto, opet ukratko objasnjenje zasto se ljudi danas ponasaju onako kako se ponasaju, ako hoces detaljnije, ili dokaze za evoluciju nase vrste i ostalih, reci.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ok Laodikeja sada i ti postajes smesan, kako mislis da ti bilo koja racionalna osoba poveruje i jednu rec kada iznosis "znanje" koje ne mozes da znas. Sada znas da li ima greha i zivota u ostlim delovima svemira ?
I dalje nisi objasnio zasto je vera u hriscanskog Boga bitna, jer ljudi vode moralne zivote i bez njega.

Ljudi se ne radjaju pravedni vec gresni - rodjenjem nasledjuju gresnu prirodu praoca Adama, i prema tome greh nisu samo vidljiva gresna dela, vec stanje coveka bez Boga.
Dela su samo proizvod ovog stanja.
Da ne bi bilo gresnih dela, mora biti pobedjena gresna covekova priroda, odnosno na coveka mora da deluje jedna sila koja je izvan njega, a to je Bog koji svojim Duhom menja coveka i daje mu novu - savrsenu prirodu.

Neko moze da koriguje svoje ponasanje do krajnjih granica u odnosu na moral i da zivi uredno, ali to ne znaci da nije gresan po svojoj prirodi.
Takav covek je u bibliji okarakterisan kao onaj koji ima svoju pravdu, a moze se sagledati u prici o Fariseju i cariniku:

"А и другима који мишљаху за себе да су праведници и друге уништаваху каза причу ову:
Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник
Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник.
Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам.

А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме.
Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се"
( Luka 18. 9 - 14 )

Covek ne moze sam da spozna Bozansko znanje, vec je Bog izvor sveg znanja, i on to znanje otkriva u svojoj reci, ali i svojim Duhom onome ko se predao njemu, i trazi da mu on svojim Duhom otkrije tajne carstva nebeskog.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Znaci Bog bi kaznio coveka zbog nacina na koji se rodio, zbog grehova koje je nasledio ni kriv ni duzan, iako je bio plemenit i dobar ceo zivot , samo zato sto nije verovao u postojanje hriscanskog Boga ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci Bog bi kaznio coveka zbog nacina na koji se rodio, zbog grehova koje je nasledio ni kriv ni duzan, iako je bio plemenit i dobar ceo zivot , samo zato sto nije verovao u postojanje hriscanskog Boga ?

Ne, Bog nece nikoga kazniti zato sto se rodio gresan, jer to je neminovnost koju niko ne moze izbeci.
Bog ce morati da ukloni one ljude koji su odbili milostivi poziv da se ociste od greha i zive u zajednici sa njim koja bi im omogucila da kada on dodje - udju u njegovo carstvo slave.

Nasa licna pravda nas ne moze uvesti u Bozje carstvo, vec vera u Hrista

Ako je neko ziveo krajnje moralno u ovom zivotui imajuci kakvu takvu svetlost o Bogu u nemogucnosti da dobije vecu, Bog ce mu suditi po savesti.

Ostalima koji i pored znanja o Bogu odbijaju njegove pozive, njima ce se suditi po svetlosti koja im je data a oni je nisu iskoristili.

Biblija kaze "KOME JE MNOGO DATO MNOGO CE SE OD NJEGA TRAZITI, A KOME JE MALO DATO MALO CE SE OD NJEGA TRAZITI"

Mnogo znanja o Bogu donosi i vecu odgovornost, dok je malo znanja manje odgovornosti.

U tom smislu - postoji nemogucnost da se znanje stekne, u odnosu na mogucnost koja se odbacuje, i na sudu ce se razlicito tretirati.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ljudi koji ne veruju u hriscanskog Boga ( bar sto se tice mene ) ne odbacuju njega i njegove pozive, jednostavno nisu ubedjeni da je on uopste tu.
 
Natrag
Top