Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246

Zašto pitaš: što ćemo sad? Zbog Malahijinog proroštva?
Ja se ne bojim...Gospodin je Gospodar pvijesti, iznad svega i svih. Osim toga, zar ne čitamo u Otkrivenu: "Dođi, Gospodine, Isuse"

Iskreno , nisam znao za Malahiju ali mišljenja nam se podudaraju slučajno ili ne ali podudaraju se.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Hoće li ti biti drag ako dođe neki crnac sa odvratnom facom ?
-------------------------------
infamous111 : opet hebeni vetar...!



"Ne moramo posetiti ludnicu da bismo našli poremećene umove, naš planet je duševna bolnica svemira." (Gete)

Morao sam da citiram nekoga jer si me svojim rasističkim prolivom skoro ostavio bez teksta.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
taman : da nisi i ti pripadnik sv. šarbela jer vidim interesuju te privatne objave.

Morao sam da citiram nekoga jer si me svojim rasističkim prolivom skoro ostavio bez teksta.

Zašto ? Ja ne mrzim crnce . Doduše njihova boja lica može nekome da izgleda okrutno. Za žene je poželjna okrutna faca još ako je crnac pa ima i dobar .....
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
taman : da nisi i ti pripadnik sv. šarbela jer vidim interesuju te privatne objave.



Zašto ? Ja ne mrzim crnce . Doduše njihova boja lica može nekome da izgleda okrutno. Za žene je poželjna okrutna faca još ako je crnac pa ima i dobar .....


Ti kod mene ničim nisi zavredeo da ti kažem čega sam ja pripadnik, ali ću ti, svejedno, reći kako ja i ti nemamo ništa zajedničko i nemoj da gajiš lažne nade. Ja i ti smo kao nebo i zemlja, ma još dalje ... Ja se ne palim na "žene okrutne face" a pogotovo ne na "crnce koji imaju dobre ..." Ja sam dokazani heteroseksualac. Ne mrzim tebe ni takve kao ti i nemam ništa protiv vas (efikasno), i uopšte mi ne smetate tako dugo dok ste daleko od moje gujice.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ti kod mene ničim nisi zavredeo da ti kažem čega sam ja pripadnik, ali ću ti, svejedno, reći kako ja i ti nemamo ništa zajedničko i nemoj da gajiš lažne nade. Ja i ti smo kao nebo i zemlja, ma još dalje ... Ja se ne palim na "žene okrutne face" a pogotovo ne na "crnce koji imaju dobre ..." Ja sam dokazani heteroseksualac. Ne mrzim tebe ni takve kao ti i nemam ništa protiv vas (efikasno), i uopšte mi ne smetate tako dugo dok ste daleko od moje gujice.

Razumem šta kažeš jer obično kad vidimo neku veliku ribu dok plivamo koja liči i na delfina i na ajkulu prvo ćemo pomisliti da je ajkula.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Razumem šta kažeš jer obično kad vidimo neku veliku ribu dok plivamo koja liči i na delfina i na ajkulu prvo ćemo pomisliti da je ajkula.

Delfin je sisar i razlikuje se od ajkule jer je riba.
Delfin je sisar jer dok je veoma mlad, sisa materinu sisu, a razlikuje se od tebe jer delfin ne sisa crcu "ono šta ima dobro".
Ovo je sve sem duhovnih razgovora, pa evo za tebe jedno duhovno pitanje: Kako uspevaš da pomiriš svoju veru u postojanje Boga sa svojim seksualnim sklonostima?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovo je sve sem duhovnih razgovora, pa evo za tebe jedno duhovno pitanje: Kako uspevaš da pomiriš svoju veru u postojanje Boga sa svojim seksualnim sklonostima?

A koje su to moje seksualne sklonosti ? Ja volim žene onako kako je Bog i odredio a šta ti haluciniraš ne znam.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
taman : da nisi i ti pripadnik sv. šarbela jer vidim interesuju te privatne objave.



Zašto ? Ja ne mrzim crnce . Doduše njihova boja lica može nekome da izgleda okrutno. Za žene je poželjna okrutna faca još ako je crnac pa ima i dobar .....


Pa ja sam te skroz krivo razumeo. Ti ovde pišeš o ženskim željama a ne o svojim. Način na koji razmišljaš o ženama ... živa bolesnoća. Kako znaš da žene žele "okrutne face" i "crnce koji imaju dobre ..."? Da li ti je to tvoja keva rekla? I ona je žena.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
harrybonnot: Istinski se moze uzivati samo u Istini!


Da. Istina oslobađa i u Istini se nalazi mir.


Drzite se Istine i nikada necete doci u sukobe.


Ako je Istina, napisana velikim slovom kao drugo ime za Boga, onda DA. Ljudi dolaze u sukobe jer svaki posjeduje samo dio Istine, a misle da je to apsolutna Istina.

Isabeleta, evo da ti se obratim u vezi tvoje rasprave s Spedy.
On kaze da se svetkuje subota? Da! To ima u Bibliji.
Ti kazes da se svetkuje nedelja?
Mozes li nam to postirati, da vidimo?
On kaze da Marija nije bogorodica. Tacno, to nema u Bibliji.
Mozes li ti pokazati da jeste?
Onda lijepo priznaj da Crkva nije ustrojena po biblijskim nacelima, jer to ocito proizilazi iz crkvene nauke koju ti znas a ne postiras ovdje.
Navedi imena "svetaca" od kojih pocinju ucenja o trojstvu, nedelji, bogorodici, krstenju krstom itd.

Ovako, harry... Ovaj forum (kao i svi drugi) je mikro slika svijeta i odraz naših međuljudskih odnosa. Ljudi su podijeljeni i svatko vuče na svoju stranu, opće ljudske vrijednosti su devalvirale, trči se za novcem, karijerom, popularnošću...Danas vrijedi jedna ideja, sutra druga i ljudi se pomalo gube, postaju nekako smušeni..., a ni vjernici nisu od takvih prilika pošteđeni, pa sve velike i male religije prolaze svojevrsnu krizu.
Irak, vjera u Boga je jedina kategorija koja ne podliježe promjenama vremena ni svijeta i ne može se prilagođivati ovome svijetu.
To znači da je moj Bog,(i tvoj, naravno) isti, jučer i danas i sutra.
Ako je od vječnosti milosrdan i dobar, onda to ne prestaje biti.
Zašto ti ovo pišem? Zato što uopće ne mislim odgovarati na tvoja pitanja. Ok. Ja pripadam Katoličkoj crkvi, ti si prihvatio islam, onaj drugi je pravoslavac... I sutra se pojavi pred nama netko treći koji traži razloge našeg vjerovanja. Naravno, mi ćemo mu reći i obrazložiti, citirati Bibliju, ali on će nam odgovoriti: neee, vi ste u krivu, krivo ste razumjeli, ja imam pravu stvar za vas...i pri tome će biti jako uporan i naporan.
Eto, tako ja doživljavam sve novovjerce, pa i spedyja…Oni imaju pravo vjerovati u što žele, ali ne nametati svoje mišljenje drugima.

Ako smo pripadnici određene vjere, moramo poznavati njezin nauk. Ja ne znam ništa o islamu i ne pada mi na pamet da govorim o nećemu što ne poznam i ne živim.
I ti ne možeš poznavati kršćansku vjeru ako ne živiš u toj vjeri. Tebi može biti nevažna ili saluda činjenica da se kršćanstvo (katolička i pravoslavna vjera) bazira na Objavi Božjoj po Bibliji, učiteljstvu i crkvenoj predaji Protestantizam toga nema, već odbacuje crkveni nauk kao ljudske uredbe. Vidim da i ti na taj način razmišljaš.
Ne može se graditi kula u zraku niti rasti bez krijena, a ti duboki korijeni koji sežu do Krista su upravo crkveni oci, sveci, mučenici kroz ovu dugu povijest od 2000 g.

Dakle, crkvenost! Pripadnost Crkvi i poslušnost poglavarima.
Ne može svatko propovjedati ni tumačiti Evanđelje kako mu se svidi, mora biti u skladu s istinama vjere. Isus je govorio o Crkvi i s njom se poistovjetio, ne crkvom kao građevinom, nego živom zajednicom vjernika.
Ja mislim da je svakom pravom katoliku i pravoslavcu to savršeno jasno, protestantima možda ne…zato imaju toliko grupa I grupica. I više se ne zna na koliko su se zajednica podijelili, a svi vole I proučavaju Sveto Pismo I svatko ga može tumačiti na svoj način.
Zato ja tebi, spedyju ili bilo kome neću dokazivati da je Marija Bogorodica, jer to su naši oci u Efezu dokazali već u 6. st.? I Koncil u Niceji je bio jako davno, dok tvoja vjera još nije ni postojala, naši oci su imali vjerovanje u Presveto Trojstvo, a nedjelja se slavila od apostolkih vremena ili slavljenje nedjelje?
Sve je to već više puta napisano ovdje na forumu pa bi moje pisanje na tu temu bilo samo gubljenje vremena.

Vjera je daleko složenija stvarnost od citiranja Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Eto, tako ja doživljavam sve novovjerce, pa i spedyja…Oni imaju pravo vjerovati u što žele, ali ne nametati svoje mišljenje drugima.

spedy je skoro 20.g kršćanin, tako da novoobračenik, novovjerac nije točno
ako nisi znala, eto sada znaš

Tebi može biti nevažna ili saluda činjenica da se kršćanstvo (katolička i pravoslavna vjera) bazira na Objavi Božjoj po Bibliji

nije točno da se rimokatoličanstvo i pravoslavlje bazira ne Svetom Pismu
jer ni rimokatolici ni pravoslavci ne poštuju Božji Zakon 10.zapovijedi i ne drže subotu
istina je da su pravoslavci 1000x manje krivi od rimokatolika
ali iako su 1000x manje krivi ne znači da su ispravni kršćani, da bi postali pravi kršćani treba prihvatiti Božju Rijeć kroz poštivanje Božjeg Zakona 10.zapovijedi

Dakle, crkvenost! Pripadnost Crkvi i poslušnost poglavarima.

kršćanska vjera uči da treba biti poslušan u prvom redu Bogu Jehovi i Kristu

marija bogorodica nije bila nikada niti če ikada biti, a to dokazati Biblijom je nemoguče
vaši oci se ni danas svi ne slažu da je trojstvo Biblijski nauk
jedni rimokatolici govore da je Svetopisamski nauk, drugi tvrde da nije
dakle niste usaglašeni

nedelja se nije slavila od apostolskih dana, to nije točno, to vaš ponifex maximus lukavo gura kroz poslanice ali to nije istina
subota je od apostolskih dana bila i ostala
čak je i biskup rimokatolički euzebije priznao da su oni promijenili svetkovanje subote na nedelju
a 321.g konstantin donosi službeni državni dekret o svetkovanju nedelje idolopkloniče
pa gdje je 321.g od apostolskih dana

kako te nije sram opet podvaljivati ljudima ovako javno na forumu

i ne piši za rimokatoličku crkvu da je katolička jer to nije niti če ikada biti
piši istinu rimokatolička crkva ili papstvo da te ceo svet razume
 
Natrag
Top