Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nije u pitanju rasizam nego Danilo 8.23. A pri kraju njihovog kraljevanja, kad prestupnici navrše meru ustaće kralj okrutnog lica koji razume nejasne izjave. 24. On će zadobiti silnu moć ali ne sopstvenom snagom.

Treba samo pratiti situaciju jer kad se pojavi jedan ovakav to je već jako blizu. Mislim da će sledeći papa biti fleksibilniji od ovoga sad. Ako se usudi da kaže nešta protiv Hrista onako otvoreno to će značiti da je on taj .

Napisao si crnac sa odvratnom facom. To je rasizam. U Danilu ne pise nista o crncu sa odvratnom facom.
Sto se tice liberalnog pape, ne znam koliko je to realno, dosta sadasnjih kardinala je postavio Racinger a on je konzerva.
Evo interesantne analize njegovog delovanja na mestu izvrsnog direktora i eventualnog motiva njegovog odlaska.

Why is Pope Benedict Resigning? - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Hoće li ti biti drag ako dođe neki crnac sa odvratnom facom ?

Zar je to konkurs ljepote?

Peko, Peko...ne znam što da mislim o tebi. Drag si mi, ali ponekad tako lupetaš. Bez ljutnje, kažem ponekad, inače imaš jako dobrih misli i meni su koristile.
Nego da te pitam, osjećaš li sram pred Gospodinom, što si Papu Benedikta nazvao Antikristom, a sad vidiš da nije? Ivana Pavla,kojeg su pravoslavci zdušno kritizirali, isto nije bio. Znači sad je slijedeći?
:lol:
I bit će to crnac s ružnom facom da se ispune Pisma? Daj se uozbilji.
Osim toga, kaže se, a postaje i očito da Proroka Danijela i Otkrivenje najviše vole tumačiti sektaši. Naime, te im zagonetne knjige daju jako mnogo prostora za maštu.
Ne zaboravi, čitanje i razumjevanje Božje riječi je, u prvom redu, za našu osobnu izgradnju i duhovni rast,
a ne projiciranje vlastitih želja i osjećaja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
rijeć antikrist prvi upotrebljava u tom obliku Isusuov apostol Ivan
on piše, 1. Ivanova poslanica 2:18
Dječice posljednji je čas! i kako ste čuli antikrist dolazi
i već sad su se pojavili mnogi antikristi

antikrist je protivnik Kristov, onaj koji radi kontra Isusa i njegovog djela spašavanja ljudi
antikrist se lukavo, vješto pretvara, glumi da je pobožan
antikrist je pravi naziv za sotonu, a svi koja ga slijede djelima su antikristi

kada to znamo jasno razumijemo da je cijeli rimokatolički sustav antikrist,
i prema tome kad kažemo da je svaki ponifex maximus antikrist ne griješimo
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ma da, da...
Spedy, otkad si napisao da si rođen i kršten u Katoličkoj crkvi i da si ustvari hmm, otpadnik, pa te malo bolje razumijem. Obično su ti koji su otpali ili su izopčeni, ljuti protivnici Katoličke crkve, ali bez brige, navikli smo mi na njih. Stoljeća prolaze, mi stojimo, a oni padaju. :)

Nego da te pitam. Zaš li što o Wiliamu Branhamu?
Počela Korizma, a ti, je su li ti danas posuli glavu pepelom? Ili toga u tvojoj crkvi nema?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
rođen u rimokatoličkoj crkvi nisam
nego u bolnici, to je velika razlika

kao dijete sam bio kršten u rimokatoličkoj crkvi, poliven vodom, jer
bio sam premali da to odbijem, probaj shvatiti
da se u rimokatoličkoj crkvi krsti sa 10. ili više godina mene krstili nebi, vjeruj
moji roditelji su to učinili tradicionalno

otpadnik ja nisam jer nisam nikada niti pripadao tamo

opet ti ponvljam da ja nisam nikakav ljuti protivnik rimokatolika, ne mrzim nijednog iz te crkve pa ni tebe
uostalom podučavao sam i još uvijek podučavam sve ljude svih konfesija u istinu Evanđelja
sa svim isto postupam, svima isto objašnjavam
dakle ako se rimokatolik želi preobratiti, vratiti Bogu po Kristu, ja ču ga krstiti onako kako Bog zapovijeda, i prema njemu ču se poniziti u obredu poniznosti, to znači da prvo ja kršteniku preme noge onako kako je Krist prao noge svojim apostolima, zatim slijedi euhristijsko slavlje

mržnja je đavolska i ne čini djelo Božje, shvati to što prije, za tvoje dobro
da mrzim rimokatolke nebi im nikada govorio, svjedočio istinu, izolirao bih se prema njima

čuo sam nešto o g.williamu brnahanu, ali nebih sada, ovdje o njemu

korizma je rimokatolički običaj, u tome ne sudjelujem
čujem i vidim smrknuta, namrgođena lica rimokatolika kako pričaju sad se moram 40 dan odreći ovoga, drugi kažu sad se moram 40 dana odreći onoga, samo mrmljaju i gunđaju, čemu to neznam

ajde sad si napokon shvatila da ne mrzim rimokatolike

a to što se događa iza kulisa vatikana je sve več javna tajna samo se ljudi boje govorriti o tome
otiđi malo van zg, prema varaždinu, pogledaj pitaj zašto govore
kak je došel kuruzni pop, kuruzna deca se rađaju
sve se zna

edit :Počela Korizma, a ti, je su li ti danas posuli glavu pepelom? Ili toga u tvojoj crkvi nema?

ja nemam svoju crkvu, ljubazno te molim probaj to shvatiti

da te uvjerim kako nemrzim rimokatolike, možemo pričati preko neta, da čujem taj tvoj ženski glas
usput snimimo razgovor, neka nam je za svjedočanstvo
buduči sam kavalir, stare beške škole, ja ču nazvati o svom trošku
;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nisam ja poništio krštenje, polijevanje vodom kao dijete
jer to pred Bogom ništa ni ne znači
tako da to netreba ni poništavati

pravilno krštenje koje je Bog odredio je sklapanje saveza s Bogom
u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
to znači da tim svetim činom, obredom krštenjem Bog svečano izjavljuje, zavjetuje se pred cijelim Nebom:
- da če čuvati to svoje dijete koje se krsti i koje Mu se vrača nazad na svim putevima kojim hodi kao zjenicu svog oka,
garantira da če izbaviti to svoje dijete iz nemoguče situacije ako pokajnik se nađe u njoj

grešnik koji se krsti svečano izjavljuje pred Bogom, Kristom i Nebom:
-da prizna Jahvu za Boga Oca Jednog Jedinog, da če poštivati Božji Zakon i držati subotu i u najgorim uvjetima, trenucima svog života
neče ga htjet prekršiti, neče nikada zanijekati ime Božje, nikada se neče odreći Krista Spasitelja Posrednika

krštenje je Sveti čin, obred koji se vjerno snima,od strane Božjih Svetih Anđela, zatim se nosi u nebo za svjedočanstvo

a krstiti se u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga znači:

-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jahvu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se
-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu, kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi
-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život

nakon krštenja slijedi obred poniznosti, zatim Euharistijsko slavlje
kada se to sve izvrši savez s Bogom je pravomočan, pravovaljan

svi ljudi koji tako rade, ispravno čije, jer to je put pokajanja, pomirenja s Bogom preko Krista
jedan je Bog, jedan je pomiritelj, Spasitelj, jedan je Put , jedna Istina
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Zar je to konkurs ljepote?

Peko, Peko...ne znam što da mislim o tebi. Drag si mi,
ali ponekad tako lupetaš. Bez ljutnje, kažem ponekad, inače imaš jako dobrih misli i meni su koristile.
Nego da te pitam, osjećaš li sram pred Gospodinom, što si Papu Benedikta nazvao Antikristom, a sad vidiš da nije? Ivana Pavla,kojeg su pravoslavci zdušno kritizirali, isto nije bio. Znači sad je slijedeći?
:lol:
I bit će to crnac s ružnom facom da se ispune Pisma? Daj se uozbilji.
Osim toga, kaže se, a postaje i očito da Proroka Danijela i Otkrivenje najviše vole tumačiti sektaši. Naime, te im zagonetne knjige daju jako mnogo prostora za maštu.
Ne zaboravi, čitanje i razumjevanje Božje riječi je, u prvom redu, za našu osobnu izgradnju i duhovni rast,
a ne projiciranje vlastitih želja i osjećaja.

Isabeleta , Bog je jedan ako se misli na Boga Oca ,on je jedan. Ako se misli na Bogove njih je više , jesam li u pravu ? Znači reč bog nije dovoljna da bi odredila jednog Boga. Iz toga ste došli do verovanja u više Bogova, izjednačenih i ima ih tri ako se ne varam. Pa ako možete da verujete u više Bogova sa naglaskom ,Bog Otac, znači više Očeva, jer zaista i Sin je Bog i sveti duh je takođe Bog što znači moćan , zašto onda ne bi verovali u više antihrista. Ako je samo jedan Bog koji nosi to ime sa najuzvišenijim naglaskom ,Bog Otac, onda zašto je problem verovati u više antihrista sa naglaskom na jednog najuzvišenijeg od njih koji treba da se pojavi kao najveći i najuticajniji antihrist svih vremena .
Osim toga čini mi se da je Joseph Alois Ratzinger ukapirao neke stvari. Možda mu još nije kasno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta , Bog je jedan ako se misli na Boga Oca ,on je jedan. Ako se misli na Bogove njih je više , jesam li u pravu ? Znači reč bog nije dovoljna da bi odredila jednog Boga. Iz toga ste došli do verovanja u više Bogova, izjednačenih i ima ih tri ako se ne varam. Pa ako možete da verujete u više Bogova sa naglaskom ,Bog Otac, znači više Očeva, jer zaista i Sin je Bog i sveti duh je takođe Bog što znači moćan , zašto onda ne bi verovali u više antihrista. Ako je samo jedan Bog koji nosi to ime sa najuzvišenijim naglaskom ,Bog Otac, onda zašto je problem verovati u više antihrista sa naglaskom na jednog najuzvišenijeg od njih koji treba da se pojavi kao najveći i najuticajniji antihrist svih vremena .
Osim toga čini mi se da je Joseph Alois Ratzinger ukapirao neke stvari. Možda mu još nije kasno.

Znači, ti imaš problem u prihvaćanju Presvetog Trojstva. U redu. Ja sam na toj temi napisala što sam znala, priznajem da ne razumijem tu uzvišenu Tajnu, ali vjerujem i iskusila sam barem na "gutljaje" od one Žive vode Trojstvenoga Boga koji nas obitava i po kojem imamo život.
Nitko nije rješio taj Misterij, niti ga je mogao izreći. Mislim da Bog to od nas niti ne očekuje jer dobro zna da božanske tajne nadilaze naš razum i naše poimanje. Toliko o tome, o našem jednom jedinom Bogu koji živi u Tri božanske Osobe: Ocu, Sinu i Duhu Svetome.

Kako vidim: peko, spedy i mrsavkic ne vjeruju u Presveto Trojstvo. Pa, ok. U manjini ste, mi svi ostali vjerujemo. Ne čudi me, Jehovini svjedoci su jedina kršćanska skupina koja to ne vjeruje. Očito da su na tebe ipak ostavili utjecaja.

Što se tiče antikrista, prorokovanja o smaku svijeta, vješticma i babarogama...mene to ne zanima. Jedina preokupacija mi je kako da omilim Kristu...da, i još nešto: da moj prijatelj sutra sretno stigne na svoje odredište. Eto, takve obične stvari, a sva ova nagađanja...bah... đavao vam krade vrijeme da ne mislite na Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da ti stvarno želi naći milost u Kristu,
prvo bi upoznala istinu
onda pi poštivala Božji zakon i držala subotu
radila bi sve kako je radio i Krist
ali djelima, a ne SAMO jezikom

ali ni sada još eto nije prekasno, još ima nade ...
 
Natrag
Top