Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
spedy12 i on je procitao a opet se ne slaze sa tobom ni ti sa njim, i on isto kao ti tvrdi ne potvrdljivo, i sto mislis da si ti upravu a da on nije?

spedy12 je zauzeo stav učitelja koliko sam primetio. Čini mi se da nije svestan ili možda jeste da je time preuzeo veću odgovornost na sebe. Ja nisam zauzeo takav stav niti bi želeo da budem učitalj nekako mi zvuči .... Ali čini mi se da imam drugačije rezonovanje od uobičajenog i zato sam za razmenu mišljenja. Da li preko mene govori Sveti Duh ne znam . Znam da je Isus Petra jednom pohvalio zbog njegove odlučnosti i vere a odmah u sledećem momentu mu je rekao: Idi od mene satano jer ne govoriš Božije nego ljudsko. Tako smatram da smo izloženi i jednom i drugom uticaju svi bez izuzetka. Nikome ne treba verovati, pa ni meni ne verujte, nego ispitujte šta je ispravno a šta nije. Problem je kad se pojave ljudi koji izričito naglase da preko njih govori Sveti Duh to je opasna stvar i takvih se treba čuvati.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
spedy12 je zauzeo stav učitelja koliko sam primetio. Čini mi se da nije svestan ili možda jeste da je time preuzeo veću odgovornost na sebe. Ja nisam zauzeo takav stav niti bi želeo da budem učitalj nekako mi zvuči .... Ali čini mi se da imam drugačije rezonovanje od uobičajenog i zato sam za razmenu mišljenja. Da li preko mene govori Sveti Duh ne znam . Znam da je Isus Petra jednom pohvalio zbog njegove odlučnosti i vere a odmah u sledećem momentu mu je rekao: Idi od mene satano jer ne govoriš Božije nego ljudsko. Tako smatram da smo izloženi i jednom i drugom uticaju svi bez izuzetka. Nikome ne treba verovati, pa ni meni ne verujte, nego ispitujte šta je ispravno a šta nije. Problem je kad se pojave ljudi koji izričito naglase da preko njih govori Sveti Duh to je opasna stvar i takvih se treba čuvati.

Poniznost i poučljivost! To su dvije karakteristike koje su obilježje Božjeg čovjeka.
Što se tiče odgovornosti, "učitelja" je mnogo, jer svatko se danas može prozvati učiteljem i prorokom, ali...ono što im nedostaje su djela, djela...Znamo plodove Duha Svetoga (mir, strpljivost, dobrota, ljubaznost, vjernost...) pa neka se svatko zapita koji to duh u njemu djeluje.
Istinski učenici Isusa Krista i svjedoci Njegove ljubavi nisu nasrtljivi, niti forsiraju, već su blagi i ponizni.


 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Poniznost i poučljivost! To su dvije karakteristike koje su obilježje Božjeg čovjeka.
Što se tiče odgovornosti, "učitelja" je mnogo, jer svatko se danas može prozvati učiteljem i prorokom, ali...ono što im nedostaje su djela, djela...Znamo plodove Duha Svetoga (mir, strpljivost, dobrota, ljubaznost, vjernost...) pa neka se svatko zapita koji to duh u njemu djeluje.
Istinski učenici Isusa Krista i svjedoci Njegove ljubavi nisu nasrtljivi, niti forsiraju, već su blagi i ponizni.

Hvala , ponekad naprosto zaboravimo neke stvari kad treba neko da nas podseti. Nego, jeli ovo tvoja slika na profilu ili ....

 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538

Hvala , ponekad naprosto zaboravimo neke stvari kad treba neko da nas podseti. Nego, jeli ovo tvoja slika na profilu ili ....


vidis kako nam je uciteljica lepa? yes3 sa njenom lepotom prosto ne postoji drugi nacin kmunikacije sa njom nego duhovni nacim :) jednostavno te ta lepota tera duhovno darazgovaras sa njom
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
infamous111: vidis kako nam je uciteljica lepa? yes3 sa njenom lepotom prosto ne postoji drugi nacin kmunikacije sa njom nego duhovni nacim :) jednostavno te ta lepota tera duhovno da razgovaras sa njom

Haha, kakve vi razgovore vodite u gluho doba noći (3, 40). Morat ću vam se pridružiti kad se već tako dobro razumijemo. :dance2:





Nego, jeli ovo tvoja slika na profilu ...

Jedna osoba na forumu zna kako izgledam, pa pitaj nju. :dtyste:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Isabeleta ne samo da ovde ruši poneke religijske, vjerske, filozofske mitove,nego je i porušila sve mitove o zgodnim plavušama.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Ha,ha, sad će tek Spidi da te zamrzi ... ali ako niste iste vere, Peko pripazi da se nebi na paklenom ognju peko ...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
:roll::roll:
i sad si se ti našla ovdje da kažeš nešto pametno
ti češ voditi neki uman duhovni razgovor
o čemu ?
o trojstvu ili možda danas več imate četverojstvo
jedan kipić da vam bude u rezervi, kad Jehova plane sa Svetog Siona i sruši vam ova tri
đaba vam i četvrti, vjeruj
i đavli to znaju i dršču
 
Natrag
Top