Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ellen White je bila vesnik Gospodnji, a ne propovednik, pa time ni ucitelj.
Ona je iskljucivo cinila onako kako je Bog vodio, a ne po njenoj licnoj promisli i zamisli.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iz wikipedije:

Učitelj (tj. nastavnik, profesor, odgajatelj, itd.) je stručna osoba visokih radnih, obrazovnih i etičkih kvaliteta educirana za rad u vrtiću, školi ili fakultetu za određen predmet. On mora udovoljiti nizu specifičnih zahtjeva kao što su: svjesna motiviranost za zvanje, potpuniji sustav općeg i stručnog obrazovanja, visoke intelektualne sposobnosti, crte ličnosti adekvatne sustavu vrijednosti u društvu, visoku razinu zrelosti ličnosti, te visoku razinu osobne kulture.

Suvremeni učitelj je organizator i voditelj nastavnog procesa, koordinator i mentor, motivator, ravnopravni suradnik i dr. Njegova primarna uloga je da učenicima bude od pomoći u razvoju svih njihovih fizičkih i psihičkih potencijala te da im pomogne u dostizanju individualnog maksimuma.
Suvremeni zahtjevi i dalje afirmiraju pojedince kao kreativce i inicijatore, ali sada se više traži timski rad učitelja. Učitelji se konstantno profesionalno usvršavaju, kako bi što bolje odgovorili novim zahtjevima društva.

1)

Prorok - vesnik Bozji (grč. profetas, hebr. nabi, akadski nabu, arap. نبي‎ - nebí ), u objavljenim religijama čovjek koji prenosi Božju poruku ljudima. Kako su proroci nerijetko naviještali buduće događaje, danas se pod tim pojmom često pogrešno smatra osoba koje predkazuje budućnost.

U grčkom jeziku prorok je "onaj koji govori u nečije ime".
U biblijskom smislu prorok je čovjek kojega Bog izabire i u svoje ime šalje ljudima da im prenese njegovu poruku.
Prorok se u biblijskom hebrejskom još zove i ro'eh i hozeh što znači "vidjelac" ili "motritelj".

2)

Proročica ili prorok (grč. profetas, hebr. nabi, akadski nabu) je osoba za koju se veruje da je u vezi sa natprirodnom silom ili božanstvom, i koja služi kao posrednim za otkrivanje određenih znanja ljudima. [SUP][1][/SUP][SUP][2][/SUP] Poruka koju proroci prenose naziva se proročanstvo.
U biblijskom smislu prorok je čovjek kojega Bog izabire i u svoje ime šalje ljudima da im prenese njegovu poruku. Prorok se u biblijskom hebrejskom još zove i ro'eh i hozeh što znači „vidjelac“ ili „motritelj“. U grčkom jeziku prorok je „onaj koji govori u nečije ime“.
U kolokvijalnom smislu, prorokom se smatra osoba koja može gledati budućnost i pretkazivati ono što će se dogoditi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
prouči malo bolje život E.G.W. dragi moj kolega
pa češ vidjeti da je sestra White i propovjedala Evanđelje
svim srcem
malo je takvih ljudi
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2013
Poruka
36
spedy,to su spisi žene koja ni sama nije održala slovo zakona ,govorila je Reč a zakon joj je to branio! ako tog duha ne možeš ispitivati kako Pismo nalaže čemu dalje pričanje ovde.
ne može održati test sve ovo ako neko neće uzeti samu suštinu spašenja krštenje za oprost greha. tegobno ne od bilo koga pa i od mene stalno vam stavljati pred lice suštinu toga,kao d a se natura nešto ljudsko a ne Biblijsko.

Mk 9 38Reče mu Ivan: "Učitelju, vidjesmo jednoga kako u tvoje ime izgoni zloduhe. Mi smo mu branili jer ne ide s nama." 39A Isus reče: "Ne branite mu! Jer nitko ne može učiniti nešto silno u moje ime pa me ubrzo zatim pogrditi. 40Tko nije protiv nas, za nas je."

Iv 3 25Između Ivanovih učenika i nekog Židova nastade tako prepirka o čišćenju. 26Dođoše Ivanu i rekoše mu: "Učitelju, onaj koji s tobom bijaše s onu stranu Jordana i za kojega si ti svjedočio - on eno krsti i svi hrle k njemu." 27Ivan odgovori: "Nitko ne može sebi uzeti ništa ako mu nije dano s neba.

Nisam ništa čitao o E.G.W. ali mislim da bi ju trebalo saslušati prije nego što se donese sud o njoj.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
saslušati?
ali kako kada je umrla 1915.g

75e3989so98eib7r2ap.png
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
saslušati?
ali kako kada je umrla 1915.g

75e3989so98eib7r2ap.png

E jesi idiot ti ne verujes svim prorocima a verujes toj prevarantki,Plagijhatorki? u pravu je Gero kad kaze da si ti na ringispilu,ni sam neznas kako da verujes,jer si dvolicna osoba u prevodu licimer.Adrian ti lepo kazao ti neznas ni kako ti se Bog zovea tu nam pises takve gluposti.


Pozdrav.
P.S

Elen Wait je prosto prevarant.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
svašta danas kršćanin trpi radi Krista
tvoja nekultura je zavredila hlađenje sa foruma barem par mjeseci
vidječemo kako če urednik reagirati na ovu tvoju krajnje bezobraznu izjavu, napis

E jesi idiot
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
svašta danas kršćanin trpi radi Krista
tvoja nekultura je zavredila hlađenje sa foruma barem par mjeseci
vidječemo kako če urednik reagirati na ovu tvoju krajnje bezobraznu izjavu, napis

E jesi idiot

A ti se opredeli vec jednom! ili Hriscanin ilii Jehovist?
Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne upotrebljavajte neprimjerne i uvredljive izraze u raspravama! Vodite kulturan i civilizovan dijalog, kako priliči hrišćanima.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
svašta danas kršćanin trpi radi Krista
tvoja nekultura je zavredila hlađenje sa foruma barem par mjeseci
vidječemo kako če urednik reagirati na ovu tvoju krajnje bezobraznu izjavu, napis

E jesi idiot

Koga ti lazes? ti nisi Hriscanin a Jehovist,subotar ti sam gledaj sta pises po forumu! ja te nisam nicim uvredio zato i nije urednik reagovao.

Ti nista ne trpis radi Hrista a radi nekog tvog Jehove,ti moras da znas ili ti je Hrist Bog-spasitelj ili Jehova kada ces se jednom opredeliti?

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
[WARNING]Ne upotrebljavajte neprimjerne i uvredljive izraze u raspravama! Vodite kulturan i civilizovan dijalog, kako priliči hrišćanima.[/WARNING]

A Cime sam ga ja to uvredio?ako je idiot uvreda onda priznam i izvinjavam se!ali neznam kako da se izrazim kad je u pitanju takav covek.njegove uvrede se ne vide !ali ja cu poceti da ukazuijem na bilo kakvu uvredu jer Spedy takodje vredja a da nije ni svestan toga.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top