Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, ti svedocis sam od sebe, a ne u Duhu svetome, jer se ne molis da te on povede putem osvedocenja sta je istina.
Ja ljudsko svedocanstvo ne primam, jer imam svedocanstvo Bozje reci i Duha Svetoga koji mi sam svedoci istinu.

Ovde se jasno videlo da ti ne zelis istinu koja ti je iznesena, jer to su tako jasne zapisane istine koje niko ne moze da ne razume osim ako to ne zeli.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
A kralju vjekova, besmrtnome, nevidljivome, jedinome Bogu čast i slava u vijeke vjekova! Amen.
Prva poslanica Timoteju 1:17

Pavao jasno piše da je Bog jedini
prema tome nemože biti trojedini
a to znači da Duh Sveti nije nikakva ličnost, pogotovo Božanska

ludost za one koji propadaju
mudrost za one koji se spašavaju
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ellen White nije pisala kontradikcije, i Duha Svetoga je uvek smatrala za trecim licem Bozanstva.
Ako je u pojedinim citatima koristila ovaj izraz SILA DUHA SVETOGA, ona je tu mislila na licnost koja pretstavlja i duhovnu silu, kao sto je i Bog sila ali je i licnost.

BOG SILA:

"Bog je krepost moja i sila moja, i čini da mi je put bez mane" ( 2 Samuilova 22. 33 )

"Sila je moja i pesma moja Gospod, koji me izbavi; On je Bog moj, i slaviću Ga; Boga oca mog, i uzvišavaću Ga" ( 2 Mojsijeva 15. 2 )

Evo nekoliko citata Ellen White o Duhu Svetome:..................................................................................................


1. Timoteju 4.7. A poganih i bapskih priča kloni se .Nego se vežbaj u pobožnosti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, molim te da odgovoris na sledece biblijske navode.

`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe
govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od
mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti,
i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).

PITANJE

Od koga Duh sveti cuje ono sto javlja ljudima?
Ako Sveti Duh nije nezavisna licnost u odnosu na Boga Oca i Isusa Hrista, ko je onda ta treca licnost koja uzima od Oca i Isusa i javlja ljudima?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh
kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I
kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje,
( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh
reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).

`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu,
reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle
poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).

`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh
ne dade.
( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).

`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
( dela Apostolska 20. 28 ).

PITANJE

ko je govorio ovim ljudima i vodio ih u pomenutim slucajevima - Bog, Isus, andjeli ili pak Sveti Duh?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).

PITANJE

Cija je ovde ljubav u pitanju, ako Duh nije licnost kako moze imati ljubav?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh
moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je
misao Duha, jer po volji Božijoj moli
se za svete. ( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).

PITANJE

Kome se ove Duh moli ako nije nezavisna licnost, da li se Bog sam sebi moli?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po
svojoj vlasti svakome kako hoće.
( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).

PITANJE

Kako Duh moze imati svoju vlast ako nije licnost?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).

PITANJE

Ako Duh nije nezavisna licnost u odnosu na Boga Oca, kako je onda hula na njega neoprostiv greh, a na Boga Oca oprostiv?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
objasnio sam već što znači pohuliti na Duha Svetog
nisi pazio
ponovo pišem kako je to veliki neoprostivi prekršaj

Farizeji su ponovili optužbu: »Pomoću kneza đavolskog izgoni đavole.«
Evanđelje Matej 9:34

Krist im je jasno rekao da pripisujući djelo Svetoga Duha sotoni, sami sebe odjeljuju od izvora blagoslova. Oni koji su govorili protiv samoga Isusa, ne raspoznajući Njegov božanski karakter, mogu primiti oproštenje; jer Duhom Svetim mogu da budu dovedeni do toga da uvide svoju zabludu i da se pokaju. Ma kakav bio grijeh, ako se duša pokaje i povjeruje, krivica je oprana Kristovom krvi; ali onaj koji odbaci rad Svetoga Duha postavlja se tamo gde ga pokajanje i vjera ne mogu dosegnuti. Svojim Duhom Bog radi na srcu; kad ljudi namjerno odbace Duha i kad izjave da je On od sotone, presjecaju kanal kojim Bog može održavati vezu s njima. Kad se Duh zauvjek odbaci, onda ne postoji ništa više što bi Bog mogao učiniti za čovjeka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, to je hula na Duha.
Pitanje je ipak bilo, kako hula na duha moze biti veca od hule na Boga.
Jer ako Duh nije nezavisna licnost, onda je to sila Bozja ( kako ti tvrdis ) i prema tome to je hula na samog Boga Oca, a kao sto vidimo ovde kaze da se hula na Duha nece oprostiti, a hula na Boga ce se oprostiti.

Ovde se dakle radi o huli na dva razlicita entiteta - 1) DUH i 2) BOG

Ostala pitanja si ostavio bez odgovora.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Mir vama. Kao što Otac posla mene, i ja šaljem vas."
Kad je bio ovo rekao, dahnu u njih i reče: "Primite Duha Svetoga!
Evanđelje Ivan 20.

hočeš li ti shvatiti da Isus dahom daje Duha Svetog, Silu Božju
da se tu nikako nemože raditi o nekakvoj trečeoj osobi

i da je sestra White uvijek i svuda i govorila i pisala i mislila i svjedočila da je Duh Sveti - Božja Snaga

dragi moj kolega laodikeja
oni koji če vjerovati da je Duh Sveti nekakva treća ličnost božanstva,
njima če se sam sotona ukazati i povući u propast
jer
više su voljeli laž nego istinu

И Отац је дао Свога Сина када је Дух Свети осенио Марију, а Он страдао на Крсту. Значи ли то да Исус није личност? Значи ли то да Исус није Бог?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
5.poglavlje knjige Velika borba
John Viklif
...I treći put je bio pozvan na saslušanje, i to pred najviši crkveni sud u zemlji. Tu neće biti nikakve milosti za »krivovjerje«. Napokon je izgledalo da će Rim trijumfirati, i djelo reformatora će morati da stane. Tako su mislile papine pristalice. Ako oni budu postigli svoj cilj, Viklif će biti primoran da se odrekne svoga učenja ili da napusti sudsku dvoranu i da bude predan plamenu lomače.
Ali Viklif se nije odrekao svog učenja: nije htio da bude licemjer.
Neustrašivo je branio svoje učenje i pobijao klevete svojih progonitelja.
Zaboravljajući na sebe i svoj položaj, pozivao je svoje slušaoce pred Božji sud mjereći njihova lukavstva i prijevare na osnovi vječne istine. U sudskoj dvorani osjećala se sila Svetoga Duha. Prisutni kao da su bili prikovani za svoja mjesta Božjom silom. Izgledalo je da su nemoćni da napuste to mjesto. Riječi reformatorove probijale su njihova srca kao strijele iz Božjeg luka.

još jedan veliki neoborivi dokaz iz knjige Velika borba koju je pisala sestra Ellen White,
jasno i glasno potvrđuje da su adventisti u početku vjerovali kako je Duh Sveti Božja sila
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
5.poglavlje knjige Velika borba
John Viklif
...I treći put je bio pozvan na saslušanje, i to pred najviši crkveni sud u zemlji. Tu neće biti nikakve milosti za »krivovjerje«. Napokon je izgledalo da će Rim trijumfirati, i djelo reformatora će morati da stane. Tako su mislile papine pristalice. Ako oni budu postigli svoj cilj, Viklif će biti primoran da se odrekne svoga učenja ili da napusti sudsku dvoranu i da bude predan plamenu lomače.
Ali Viklif se nije odrekao svog učenja: nije htio da bude licemjer.
Neustrašivo je branio svoje učenje i pobijao klevete svojih progonitelja.
Zaboravljajući na sebe i svoj položaj, pozivao je svoje slušaoce pred Božji sud mjereći njihova lukavstva i prijevare na osnovi vječne istine. U sudskoj dvorani osjećala se sila Svetoga Duha. Prisutni kao da su bili prikovani za svoja mjesta Božjom silom. Izgledalo je da su nemoćni da napuste to mjesto. Riječi reformatorove probijale su njihova srca kao strijele iz Božjeg luka.

još jedan veliki neoborivi dokaz iz knjige Velika borba koju je pisala sestra Ellen White,
jasno i glasno potvrđuje da su adventisti u početku vjerovali kako je Duh Sveti Božja sila
E jesi glup kad verujes Elen vajt,ona je plagijator,prevarant a Biblija je istina.Ona nikad nije nazvala Isusa BogomVi sektanti nikad niste i necetre razumeti raspece,zasto je Isus stradao na krstu.

Pozdrv.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
hula na svetoga Duha je jasno kazana od Isusa:ako li ja Duhom Božjim(čiji Duh se spominje,Božji duh,zar ne? onda kako je sveti Duh odvojen kao osoba od Boga,kad Isus kaže,ako on Božjim Duhom to činim) učinih to,onda to je rečeno dalje je hula,jer su rekli isti da je od đavola,tj. da je on to pomoću demonskog poglavara činio.kada se kaže da će se svaka hula oprostiti osim na Duha onda je smešno odvojti zbog te reči i nespoznavanja akcenta te reči,dakle smešno je odvojiti Duha svetoga kao zasebnu osobu. Bog je objavio sebe u planu spašenja u tri manifestacije. nakon treće manifestaije prva manifestacija oca se mogla zanekati,da čovek odbije Božje poslanje kroz Reč i da kaže nema Bog,ali se to može prepisati neznanju i greh se može proneti. Isus kaže za to da kad fariseji su imali tu stvar da im se taj greh nije uračunavao,dok nisu čuli svedočanstvo o Njemu Sinu i sada kada su čuli i videli,greh ostaje na njima. ali i to se može proneti,jer čovek tek kada dođe sveti Duh u sili počinje dobijati istinu i spoznaju,jer bez nebeskog otkrivenja niko ne može dobiti niti jednu tajnu kao petar u mateju 16.međutim ,nakon sveti Duh pokaže delovanje ,kroz čudo i znak,a čovek kaže ne onda ne postoji četvrta Božja manifestacija koja može čoveka presvedočiti. ja tako vidim nemogućnost praštanja nakon odbacivanja znaka svetog Duha ,jer sam sebe čovek je time eliminisao i definitivno osudio zauvek na izgubljenost i otuđenje od plana spašenja.
 
Natrag
Top