Duh,duša i telo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. OK, samo mi malo čudno da vas je isti Bog različito poučio. Ili su vaši bogovi ipak različiti likovi. :)

Ili se samo radi o jednom te istom "bogu". Naime, pravi Bog je "ja sam koji jesam", a "gospod ovoga svijeta" je "Ja sam koji nisam" ili inverzija same suštine Boga, Dakle ako je Bog, isti jučer, danas i sutra, a oni (svako od njih tvrdi da mu se "bog" javio) imaju suprotstavljene objave, onda se sa 100 procentnom sigurnošću može reći da se njima nije javio Bog, nego "bog", ili "Ja sam koji nisam", čiji je omiljeni način upravo "zašto ne bi moglo", kojim tako lako zavodi istinom nezadovoljne pojedince, podržavajući im njihov ego.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sveti Pavao ti ih osporio. :) Vidi:

1 Sol 5,23: A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće – duh vaš i duša i tijelo – neka se besprijekornim, savršenim sačuva za dolazak Gospodina našega Isusa Krista.

DUH - kao olicenje unutrasnjeg zivota u posvecenju.

DUSA - zivot zivog coveka kao celine, koji predstavlja spoj praha i duha zivotnog.

TIJELO - kao fizicki materijalni aspekt.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
DUH - kao olicenje unutrasnjeg zivota u posvecenju.

DUSA - zivot zivog coveka kao celine, koji predstavlja spoj praha i duha zivotnog.

TIJELO - kao fizicki materijalni aspekt.

Ne ulazeći u detalje tvojih definicija čovjekovih manifestiranih stvarnosti, slažem se s tobom da je čovjek upravo jedinstvo svojih duha, duše i tijela. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301

Naravno da misliš pošto ti tvrdiš da duša nije cio čovjek.

Sveti Pavao je osporio tebe.: cijelo vaše biće – duh vaš i duša i tijelo

A šta je napisao u Rimljanima? Odmah idem ovo dati.

P.S. Kad si nabavio Novi zavjet?

I šta stoji u Rimlj. si izbjegao. MOram ovo da proslijedim mojima.

Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Naravno da misliš pošto ti tvrdiš da duša nije cio čovjek.

Ja čuo od svetog Pavla. Pavao kaže da je cijelo čovjekovo biće = duh, duša i tijelo.

Evo ti: 1 Sol 5,23: A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće – duh vaš i duša i tijelo – neka se besprijekornim, savršenim sačuva za dolazak Gospodina našega Isusa Krista.

A šta je napisao u Rimljanima? Odmah idem ovo dati.

Je li napisao da je u Solunjanima lagao?

I šta stoji u Rimlj. si izbjegao. MOram ovo da proslijedim mojima.

Nosi što prije da ne pocrkaju od gladi.

Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene

Sve je jasno. Ovdje imenica duša ne znači ono što bi ti htio da znači. Jer je po Pavlu cijeli čovjek = duh, duša i tijelo. Kužiš? :)
 
Natrag
Top