Duh,duša i telo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja čuo od svetog Pavla.

A ja nisam dao Sv. Pavla?

Pavao kaže da je cijelo čovjekovo biće = duh, duša i tijelo.

To nije sastav čovjek nego je naglašavanje, duh =um, tijelo fizički aspekt, duša cio čovjek da se sačuva do dolaska Isusa.

Sastav je u Postanak 2,7

Je li napisao da je u Solunjanima lagao?

Šta je napisao u Rimljanima?

Nosi što prije da ne pocrkaju od gladi.

Pa oni se i hrane istinom, za razliku od tebe.

ve je jasno. Ovdje imenica duša ne znači ono što bi ti htio da znači. Jer je po Pavlu cijeli čovjek = duh, duša i tijelo. Kužiš?

A ne komentarišeš Rimljane?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne. Sva i potpuna istina je u Novom zavjetu.

Upravo tako. No on je, valjda jer želi da bude Judejac bez seckanja prepucijuma i mikrona Judejske krvi opsednut Starim Zavetom. Naravno to ne bi bilo ništa strašno, jer ima ljudi koji veruju da su plemićkog roda, ili vanzemaljci, ali od toga ne prave kult.

Uz sve to, on i njemu slični, njegova braća po "duhu proroštva", i nemaju potpuni Stari Zavet, niti razumeju jezike na kojima je isti pisan. Sve što imaju je prevod i budalaštie nastale u umovima sličnim njegovom.

Šta misliš? Opet si zaobišao Rimljane.

Nije, ali si ti zato "izbegao" da se odlučiš koju ćeš "ličnost" pustiti da lupka po keyboardu., pa opet "mešaš" jekavicu i ekavicu (i to hrvatsku jekavicu sa Beeogradskom ekavicom)

Nije do Boga, do ljudi je. :) Ljudi prije Krista nisu mogli obuhvatiti svu istinu.

Kako su i mogli kada im je istina dolazila preko proroka. Upravo zato je Krist i došao da im lično prenese sveobuhvatnu Istinu. Gledajući i slušajući Njega, Istinu su videli i čuli, jer više se ljudima nisu obraćali proroci, nego Bog sam.

PS. Ali, to pojedinci ne mogu da prihvate....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Točno. Rekao sam da Novi zavjet ima potpunu istinu. :) I rekao sam da ljudi prije Krista nisu mogli obuhvatiti svu istinu. Dakle, nisam ja sebe pobio, nego ti nisi pročitao (ili nisi razumio što sam ja napisao)

Opet si zaobišao stih. Ja nisam onaj koji si ti citirao.
Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene


Misliš ona iz Solunjana.


Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Opet si zaobišao stih. Ja nisam onaj koji si ti citirao.
Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene

Ne. Davno sam ti na ovo odgovorio.

Misliš ona iz Solunjana.

Ja napišem sve što mislim. Nisam ja trovatelj istine kao ti.

Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene

I? Što s ovim? Hoćeš reći da je Pavlu cijelo ljudsko biće duša?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne. Davno sam ti na ovo odgovorio.

Odg. koji nema smisla i koji ne osporava moje navode.

Ja napišem sve što mislim. Nisam ja trovatelj istine kao ti.

Ja sam mislio da pišeš što ne misliš. Ali ipak duboko u sebi znaš da ne govoriš istinu.

Hoćeš reći da je Pavlu cijelo ljudsko biće duša?

Pa nisam ja pisao stih. Nego on, a piše šta misli.

Hoćeš reći da je Pavlu cijelo ljudsko biće duša?

ne nego mu je duh kao tebi i to onaj Kasper.
 
Natrag
Top