Duh,duša i telo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je, to je upravo ono na cemu padaju, cist bukvalizam i formalizam! A onda nas optuzuju da smo mi formalisti!

Ako neko izkavi da u sobi ima "10 muskih glava", oni tad zakljuce da je "sam covek glava"!

Tako izjednacavaju i dusu sa telom tj. sa covekom, iako je ona samo njegov sastavni deo!

U pitanju je totalno nepoznavanje jezika i načina na koji su se pisci pojedinih knjiga izražavali.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako neko izjavi da u sobi ima "10 muskih glava", oni tad zakljuce da je "sam covek glava"!

To nije naša logika, naravno da izmišljaš. Tvoja je ovo, iako piše na 30 mjesta u Bibliji da je duša čovjek, ti nađeš da je duša u krvi i to negira ostalih 30 stihova d aje duša čovjek.

Iako za dušu stoji barem 7-8 značenja. O lingvistici nemaš pojma.

I uvijek znači čovjek ili se odnosi na čovjeka.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To nije naša logika, naravno da izmišljaš. Tvoja je ovo, iako piše na 30 mjesta u Bibliji da je duša čovjek, ti nađeš da je duša u krvi i to negira ostalih 30 stihova d aje duša čovjek.

Iako za dušu stoji barem 7-8 značenja. O lingvistici nemaš pojma.

I uvijek znači čovjek ili se odnosi na čovjeka.

Da da, isto kao kad neko izjavi da u sobi ima "10 muskih glava", vi zakljucite da je "sam covek glava"! To je vasa logika!

A o lingvistici znate tek toliko da tvrdite kako je 'poreklo neke reci' isto sto i njeno upotrebno znacenje. Boze me sacuvaj poznavaoca! Pojma sa lingvistikom! :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da da, isto kao kad neko izjavi da u sobi ima "10 muskih glava", vi zakljucite da je "sam covek glava"! To je vasa logika!

A o lingvistici znate tek toliko da tvrdite kako je 'poreklo neke reci' isto sto i njeno upotrebno znacenje. Boze me sacuvaj poznavaoca! Pojma sa lingvistikom! :)

Ne da nemaju pojma , nego su i lingvistiku izmešali tako da se kod njih više ne zna ni šta je sinonim, ni šta preneseno značenje, o poreklu reči i razlozima zašto se ista upotrebljava, izvornom značenju da i ne govorim.

PS. O tome govori i primer opisa mladića koga je Isus iskoristio kao primer onoga što otežava ulazak u Carstvo - Kraljevstvo. Naime, nesrećni bogatun, je kod EGWista i Raselovaca postao "vladar"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To nije naša logika, naravno da izmišljaš. Tvoja je ovo, iako piše na 30 mjesta u Bibliji da je duša čovjek, ti nađeš da je duša u krvi i to negira ostalih 30 stihova d aje duša čovjek.

Ovo je upravo tvoja logika. Iako na više od 30 mjesta piše da je duša jedan od sastavinih dijelova čovjeka, ti nađeš jednu sintagmu - "čovjek - živa duša", i onda negiraš sve ostale retke kojih je više od trideset.

Osim toga, po ovakvoj tvojoj egzegezi, čovjek nema glavu, čovjek jest glava. ;)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Hristos nije nikada bio Bog jer ima pocetak kao jedinorodjeni Sin Bozji i time ne moze biti Bog.
Vec ga je Bog stvorio, Bog JHVH je jedini Tvorac svega

Hristos jeste BOG. "U pocetku bese REC, i Rec bese u Boga, I
BOG BESE REC!... SVE JE KROZ NJU POSTALO I BEZ NJE NISTA NIJE POSTALO STO JE POSTALO.i Rec POSTADE TELO I USELI SE U NAS PUNO BLAGODATI I ISTINE I VIDESLO SLAVU NJEGOVU, KAO JEDINORODNOGA OD OCA." Jovan 1,13. 14.

"Boig se javi u telu." 1. Timotiju 3,16 Kada je apostol Toma rekao: "Gospod moj i BOG moj". Jovan 20, 28. Hristos ga nije ukorio za to sto Ga je nazvao Bogom, jer On to i jeste.

"Ciji su i oci, od kojih potice i Hristos po telu, koji je nad svim BOG, blagosloven u sve vekove, amin." Rimljanima 9,5.

"Cekajuci blazena nada i j
avljanje slave velikoga Boga i Spasitelja nasega Isusa Hrista," Titu 2,13.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Gde pise da ga je Bog "stvorio"???
Nadji u bibliji rec "stvorio" da se primenjuje na Hrista i pobedila si! Svi cemo istog momenta postati Jehovini Svedoci, evo ja prvi!

Sve i da nađe, a naći neće, ja pod punom slobodom volje nikada ne bih postao svedok jehove (ko je jehova?)

Ovo je upravo tvoja logika. Iako na više od 30 mjesta piše da je duša jedan od sastavinih dijelova čovjeka, ti nađeš jednu sintagmu - "čovjek - živa duša", i onda negiraš sve ostale retke kojih je više od trideset.

Osim toga, po ovakvoj tvojoj egzegezi, čovjek nema glavu, čovjek jest glava. ;)

Da je samo njegova, nego većina "skriptolatra" tako tumače Sveto Pismo, MIleriti su to samo doveli na nivo apsurda.
 
Natrag
Top