Duh,duša i telo

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Muslimani vjeruju u onaj eksperiment kada je covjek umro na vagi, i kada je nakon njegovog izdisaja tijelo postalo iz "neobjasnjivih" razloga lakse za odredjenu tezinu.
Kada je izadhnula zivotinja nije bilo promjene tezine.
Bolje vam je držite se Kur'ana! Ekseriment koji pominješ je obična spekulacija koja nikada nije stvarno dokazana. Ljudska duša je čovjekova sveukupnost psihičkih, odnosno, mentalnih osobina, koje postoje dok postoji čovjekeova misao. Onog trenutka kada u ljudski mozak prestane dotok kisika, a to se dešava prestankom rada srca i dotokm krvi u mozak, prestaje i komunikacija između moždanih neurona, čime se gasi ljudska misao, a time i ono što nazivamo dušom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
NE!!! Opadač je onaj što opada BRAĆU a nije opadač onaj što pokazuje da je LAŽ zaista LAŽ.
Ko skriva laž taj je u tami a ko govori istinu taj je u istini i ona u njemu.
Naćiću kako god ali naći ću tu izjavu da vidimo ko je laža od početka i ko je učiteljica Jeca.

Biće i njenih mudrosti malo da se ljudi ,,prosvetle,, kad je već ona ,,prosvetljena,, da ne kažem masonka.
Branim PISMO od mnoštva ,učitelja, i svedočim da ono što piše je ISTINA ali je ne žele svi čuti.

Još ne razumniju izjavu nisam čuo: želeti SVAKO DOBRO OPADAČU ???

Naravno, to sam i mislio u skladu sa izrazom SATANA - SATANAS ( opadac brace ), jer upravo to i radis, pominjuci ljude koji iznose istinu, i gopvoreci da iznose laz..

A ovo drugo `da neko moze zeleti svako dobro opadacu, ne razumes zato sto u sustini nisi iskustveno spoznao sta znace Isusove reci `LJUBITE NEPRIJATELJE SVOJE, a to ces shvatiti kada dozivis ono sto je Hristos doziveo u svom licnom zivotu, plakajuci za Jerusalimom, nad onim koji su njega odbacivali, rugali se, i pljuvali mu u lice, i na kraju nad istim tim ljudima viseci na krstu izgovorio reci `OCE OPROSTI IM JER NE ZNAJU STA CINE..
====================================================
``A mi ne primismo duha ovog sveta, nego Duha koji je iz Boga, da znamo šta nam je darovano od Boga;
Koje i govorimo ne rečima što je naučila čovečija premudrost, nego šta uči Duh Sveti; i duhovne stvari duhovno radimo.
A TELESAN COVEK NE RAZUME STO JE OD DUHA BOZJEGA, JER TREBA DUHOVNO DA SE RAZGLEDA..
Duhovni pak sve razgleda, a njega samog niko ne razgleda.
Jer ko pozna um Gospodnji da Ga pouči? A mi um Hristov imamo. ( 1 poslanica Korincanima 2. 12 - 14 ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Bolje vam je držite se Kur'ana! Ekseriment koji pominješ je obična spekulacija koja nikada nije stvarno dokazana. Ljudska duša je čovjekova sveukupnost psihičkih, odnosno, mentalnih osobina, koje postoje dok postoji čovjekeova misao. Onog trenutka kada u ljudski mozak prestane dotok kisika, a to se dešava prestankom rada srca i dotokm krvi u mozak, prestaje i komunikacija između moždanih neurona, čime se gasi ljudska misao, a time i ono što nazivamo dušom.

U pravu si, najbolje se drzati Kur'ana, jer tamo kaze: Pitaju te o dusi? Reci: o tome zna sve samo Allah.

Sto se tice gasenja svijesti (na to mislis?) to moze da bude u raznim situacijama i na razlicitim razinama. Medjutim necemo covjeka proglasiti mrtvim iako se nalazi u komi. Valjda ima neki razlog za to? Kada se vrati misao, vrati se i dusa? Misao je, dakle, dusa?
Mislim da ces naici na vrlo ozbiljna osporavanja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U pravu si, najbolje se drzati Kur'ana, jer tamo kaze: Pitaju te o dusi? Reci: o tome zna sve samo Allah.

Sto se tice gasenja svijesti (na to mislis?) to moze da bude u raznim situacijama i na razlicitim razinama. Medjutim necemo covjeka proglasiti mrtvim iako se nalazi u komi. Valjda ima neki razlog za to? Kada se vrati misao, vrati se i dusa? Misao je, dakle, dusa?
Mislim da ces naici na vrlo ozbiljna osporavanja.
Ne govorim ja ni o kakvim komama, kliničkim smrtima i sl. nego govorim o konačnoj smrti. Kada čovjek umre, umire i njegova duša, jer se gasi čovjekova misao, odnosno, svijest, a time i mogućnost emocionalnog ili bilo kakvog drugog osjećaja. Ti si izveo zaključak da je misao = duša, a ja nisam. Misao i čovjekova svijest su samo instrumeneti pomoću kojih osjećamo i poimamo sopstveni mentalni sklop, pa i ono što nazivamo dušom.
A da ću naići na osporavanja, znam veoma dobro, naročito od onih koji vjeruju da je duša nešto posebno, neki posebni entitet, koji čak ima i svoju težinu izraženu u kg.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Naravno, to sam i mislio u skladu sa izrazom SATANA - SATANAS ( opadac brace ), jer upravo to i radis, pominjuci ljude koji iznose istinu, i gopvoreci da iznose laz..

A ovo drugo `da neko moze zeleti svako dobro opadacu, ne razumes zato sto u sustini nisi iskustveno spoznao sta znace Isusove reci `LJUBITE NEPRIJATELJE SVOJE, a to ces shvatiti kada dozivis ono sto je Hristos doziveo u svom licnom zivotu, plakajuci za Jerusalimom, nad onim koji su njega odbacivali, rugali se, i pljuvali mu u lice, i na kraju nad istim tim ljudima viseci na krstu izgovorio reci `OCE OPROSTI IM JER NE ZNAJU STA CINE..
====================================================
``A mi ne primismo duha ovog sveta, nego Duha koji je iz Boga, da znamo šta nam je darovano od Boga;
Koje i govorimo ne rečima što je naučila čovečija premudrost, nego šta uči Duh Sveti; i duhovne stvari duhovno radimo.
A TELESAN COVEK NE RAZUME STO JE OD DUHA BOZJEGA, JER TREBA DUHOVNO DA SE RAZGLEDA..
Duhovni pak sve razgleda, a njega samog niko ne razgleda.
Jer ko pozna um Gospodnji da Ga pouči? A mi um Hristov imamo. ( 1 poslanica Korincanima 2. 12 - 14 ).

Olako se služiš optužabama lične prirode,opraštanje je jedno a poželeti opadaču sreću u njegovom poslu je drugo.

Sad slušamo proročicu bar ona ne greši kao ni njeni sledbenici:
,,Jovan je bio pozvan da vidi narod različit od onih koji se klanjaju zveri i njenoj ikoni tako što SVETKUJU PRVI DAN U SEDMICI (nedelju).
Svetkovanje tog dana (nedelje) JE ŽIG ZVERI,, (TM str. 133, 1898 god.)

Molim da uvek obratite pažnju na izjavu i godinu kad je to izjavila kako bi mogli uporediti šta je koje godine rekla.

,,Još samo malo i SVAKO DETE BOŽIJE dobiće Njegov pačat.O, oad bi on mogao da bude stavljen i na naša čela! (a šta joj je smetalo da to i ne bude?)Ko bi mogao podneti pomisao da će biti zaobiđen kada anđeo bude izašao da zapečati Božije sluge na njihovim čelima? (7 BC str. 969-970 - 1889 god)

Bog kaže anđelu da zapečati 144000 Jevreja od Jevrejskih kolena NA ČELIMA a žaba videći da se konji potkivaju digla nogu.
I ona tako vidi da će se SAMO 144000 spasiti i to ADVENTISTA koji subotare a NIKAKO Jevreji koji DRŽE subotu jer je njoj subota pečat a Jevrejima nije niti je Duh Sveti taj koji zapečaćava.

,,Žig zveri je PAPSKI DAN OD ODMORA. (Evangelizam, str. 180- 1899 god)

,,Kada proba bude došla, jasno će se POKAZATI ŠTA JE ŽIG ZVERI. TO JE SVETKOVANJE NEDELJE. (7 BC str. 980-1900 god)

Znalo se šta je žig pa ĆE SE TEK ZNATI kad dođe vreme PROBE....dobro nemože proročica odmah sve znati mora ponovo u pasulj da virne.

,,Znak ili pečat Božiji otkriva se (KAKO?) SVETKOVANJEM SEDMOG DANA, SUBOTE,Gospodnje uspomene na STVARANJE (koliko me memorija služi Bog je prvog dana počeo sa stvaranjem a u sedmi nije stvarao?)Žig zveri je SUPROTAN TOME_ to je SVETKOVANJE PRVOG DANA U SEDMICI.,, (8T str. 117 - 1904 god)

Sad znate da zver ne daje pečat već BOG jer Bog dade OBA DANA pa ako odmaraš u dan koji Bog poče stvarati onda ti je taj Božiji dan ŽIG Božijeg stvaranja ŽIG ZVERI (sad ko je njoj Bog to ona zna) a ako odmoriš u sedmi dan onnda imaš pečat bez Duha Svetog i šta će ti anđeo lupati po čelu kad te subota zapečati?
Gospode moj zašto nam ti dade pačat i žig...ja mislio da satana daje žig....ali blago nama tu je proročica da pomogne.

,,Niko još NIJE PRIMIO ŽIG ZVERI.,, (Evangelizam, str. 180 - 1899 god)

Vidite nedelja je žig od Boga ali se računa kao od zveri jer zver poče stvarati i do 1899 NIKO nije primio žig....zašto? Pa zato što do tad NIKO NIJE ODMARAO NEDELJOM...EUREKA!!!
Konstantine ti i tvoj dekret iz 4-og veka mačku o rep jer to Jelena obrisa. Vidi, biće žig i zna se šta je samo se nezna od kad postaje validan.

,,Svetkovanje nedelje JOŠ NIJE POSTALO ŽIG ZVERI I NEĆE ( NE! NE! neda JECA) SVE DOK NE DUDE IZDATA NAREDBA koja će zahtevati od ljudi da SVETKUJU TAJ IDOLSKI DAN ODMORA. (Gospode zašto idolima stvori dan i gde baš u njihov dan poče stvarati?) DOĆI ĆE VREME kada će taj dan postati PROBA, ALI TO VREME JOŠ NIJE DOŠLO.,, (7 BC str. 977- 1899 god)

Volim kad prorok tako direktno i lapo objasni da se zna.Naredba Kostina ne pije vode....jer tu nedelju drže 17 vekova ali se mora DRUGA nEDELJA podići jer malo je jedna i tek onda će anđeo da opominje narod da je nedelja od satane a ne Božiji dan stvaranja i da Amerika MORA PO SVAKU CENU da uspostavi nad svima novu nedelju kao odmo i ta se nedelja računa a ova sadašnja NE!
Od 1844 je kao počelo vreme pečaćenja ali žiga još nema...DIVOTA samo pečat tuče subota a anđeo...gde je bre anđeo pa on tuče pečate?
Kasni, krenuo Srpskom železnicom a to Jeca znala i zato njeni već vek i po pečat primaju od subote a žiga nema.

Žig će primiti oni drugi jednog lepog dana da bi mogli kupovati i prodavati a Adventisti inače to ne čine jer ko ima pečat a oni ga nose već vek i po ne može kupiti jer to može samo sa ŽIGOM.
Da ne remetim ozbiljniju temu glupostima..pardon proročanstvima stao bih ovde jer Jeca u svojoj torbici ima mnogo iznenađenja i oko 100 naslova tako da ni jedna bajka nije tako zapetljana i toliko smišljena.

A naći ću i onaj tekst gde sam ,,lažov,, da vide ljudi šta je PROROČICA sa kristalnim zubima.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sad slušamo proročicu bar ona ne greši kao ni njeni sledbenici:
,,Jovan je bio pozvan da vidi narod različit od onih koji se klanjaju zveri i njenoj ikoni tako što SVETKUJU PRVI DAN U SEDMICI (nedelju).
Svetkovanje tog dana (nedelje) JE ŽIG ZVERI,, (TM str. 133, 1898 god.)

Odgovor: AMIN, subota po bibliji jeste pecat Bozji..vec sam objasnio sta je u starom zavetu pretstavljao pecat, pa je to jasno za onoga ko je procitao to moje objasnjenje..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Još samo malo i SVAKO DETE BOŽIJE dobiće Njegov pačat.O, oad bi on mogao da bude stavljen i na naša čela! (a šta joj je smetalo da to i ne bude?)Ko bi mogao podneti pomisao da će biti zaobiđen kada anđeo bude izašao da zapečati Božije sluge na njihovim čelima? (7 BC str. 969-970 - 1889 god)

Odgovor: AMIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bog kaže anđelu da zapečati 144000 Jevreja od Jevrejskih kolena NA ČELIMA a žaba videći da se konji potkivaju digla nogu.
I ona tako vidi da će se SAMO 144000 spasiti i to ADVENTISTA koji subotare a NIKAKO Jevreji koji DRŽE subotu jer je njoj subota pečat a Jevrejima nije niti je Duh Sveti taj koji zapečaćava.

Odgovor: Ovde se radi o Duhovnom Izraelu..jer apostol pavle na jednom mestu kaze `KAD STE VI BOZJI ONDA STE SEME AVRAMOVO.
Ova grupa od 144000 izabranih je grupa onih koji ce zivi docekati slavni dolazak Isusa Hrista, posto oni imaju karakteristike koje ih smestaju u poslednje vreme neposredno pred sam Hristov dolazak, ne poznajes temu i pises napamet.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Žig zveri je PAPSKI DAN OD ODMORA. (Evangelizam, str. 180- 1899 god)

Odgovor: AMIN.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Kada proba bude došla, jasno će se POKAZATI ŠTA JE ŽIG ZVERI. TO JE SVETKOVANJE NEDELJE. (7 BC str. 980-1900 god)

Odgovor: AMIN.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znalo se šta je žig pa ĆE SE TEK ZNATI kad dođe vreme PROBE....dobro nemože proročica odmah sve znati mora ponovo u pasulj da virne.

Odgovor: Ona ovde govori o svetu koji jos uvek nema tu spoznaju, ali ce postati svestan kada se nedeljni zakon bude uveo, a to se vec danas desava pred nasim ocima unutar Rimokatolicke crkve.
Pogldati ekumeizam.com pa ce te se sami uveriti.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Znak ili pečat Božiji otkriva se (KAKO?) SVETKOVANJEM SEDMOG DANA, SUBOTE,Gospodnje uspomene na STVARANJE (koliko me memorija služi Bog je prvog dana počeo sa stvaranjem a u sedmi nije stvarao?)Žig zveri je SUPROTAN TOME_ to je SVETKOVANJE PRVOG DANA U SEDMICI.,, (8T str. 117 - 1904 god)

Odgovor: AMIN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sad znate da zver ne daje pečat već BOG jer Bog dade OBA DANA pa ako odmaraš u dan koji Bog poče stvarati onda ti je taj Božiji dan ŽIG Božijeg stvaranja ŽIG ZVERI (sad ko je njoj Bog to ona zna) a ako odmoriš u sedmi dan onnda imaš pečat bez Duha Svetog i šta će ti anđeo lupati po čelu kad te subota zapečati?
Gospode moj zašto nam ti dade pačat i žig...ja mislio da satana daje žig....ali blago nama tu je proročica da pomogne.

Odgovor: Bog nije dao nedelju, ona je ljudska institucija, zig papinog otpada, koji svoje korene ima u Vavilonskom obozavanju sunca, sto broj 666 i pretstavlja, ljudski zakoni uspostavljeni u savezu sa Sotonom
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Niko još NIJE PRIMIO ŽIG ZVERI.,, (Evangelizam, str. 180 - 1899 god)

Odgovor: AMIN, zig se prima kada zakonski bude uspostavljena nedelja, da svako ko bude radio u taj dan bude zakonski sankcionisan, i progonjen, a to je vrlo uskoro.. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vidite nedelja je žig od Boga ali se računa kao od zveri jer zver poče stvarati i do 1899 NIKO nije primio žig....zašto? Pa zato što do tad NIKO NIJE ODMARAO NEDELJOM...EUREKA!!!
Konstantine ti i tvoj dekret iz 4-og veka mačku o rep jer to Jelena obrisa. Vidi, biće žig i zna se šta je samo se nezna od kad postaje validan.

Odgovor: Tu se radi o obaveznoj zakonskoj odredbi, ali ti naravno neznas o cemu je rec..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Svetkovanje nedelje JOŠ NIJE POSTALO ŽIG ZVERI I NEĆE ( NE! NE! neda JECA) SVE DOK NE DUDE IZDATA NAREDBA koja će zahtevati od ljudi da SVETKUJU TAJ IDOLSKI DAN ODMORA. (Gospode zašto idolima stvori dan i gde baš u njihov dan poče stvarati?) DOĆI ĆE VREME kada će taj dan postati PROBA, ALI TO VREME JOŠ NIJE DOŠLO.,, (7 BC str. 977- 1899 god)

Odgovor: Tako je.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Volim kad prorok tako direktno i lapo objasni da se zna.Naredba Kostina ne pije vode....jer tu nedelju drže 17 vekova ali se mora DRUGA nEDELJA podići jer malo je jedna i tek onda će anđeo da opominje narod da je nedelja od satane a ne Božiji dan stvaranja i da Amerika MORA PO SVAKU CENU da uspostavi nad svima novu nedelju kao odmo i ta se nedelja računa a ova sadašnja NE!
Od 1844 je kao počelo vreme pečaćenja ali žiga još nema...DIVOTA samo pečat tuče subota a anđeo...gde je bre anđeo pa on tuče pečate?
Kasni, krenuo Srpskom železnicom a to Jeca znala i zato njeni već vek i po pečat primaju od subote a žiga nema.

Odgovor: Pecacenje odnosno zigosanje, po bibliji pocinje u odredjenom istorijskom trenutku neposredno pre samog Hristovog dolaska, gde ce jedni koji sluze Bogu primiti pecat, a drugi koji se poklone zveri u novom svetskom poretku primiti zig, ali naravno ti ne proucavas prorocanstva pa ti je ova tema nepoznata..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Žig će primiti oni drugi jednog lepog dana da bi mogli kupovati i prodavati a Adventisti inače to ne čine jer ko ima pečat a oni ga nose već vek i po ne može kupiti jer to može samo sa ŽIGOM.
Da ne remetim ozbiljniju temu glupostima..pardon proročanstvima stao bih ovde jer Jeca u svojoj torbici ima mnogo iznenađenja i oko 100 naslova tako da ni jedna bajka nije tako zapetljana i toliko smišljena.

Odgovor; Sve sto je Jelena pisala potkrepljeno je biblijom..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A naći ću i onaj tekst gde sam ,,lažov,, da vide ljudi šta je PROROČICA sa kristalnim zubima.

Odgovor: Naravno, bilo bi dobro da mi predocis taj navodni tekst...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Odgovor: Ovde se radi o Duhovnom Izraelu..jer apostol pavle na jednom mestu kaze `KAD STE VI BOZJI ONDA STE SEME AVRAMOVO.
Ova grupa od 144000 izabranih je grupa onih koji ce zivi docekati slavni dolazak Isusa Hrista, posto oni imaju karakteristike koje ih smestaju u poslednje vreme neposredno pred sam Hristov dolazak, ne poznajes temu i pises napamet.,,

DUHOVNI IZRAEL...???Tu krilaticu su plasirali ANTISEMITI. Bog kaže da će od JAKOVLJEVOK kolena i IMENUJE 12 PLEMENA uzeti kao MUŠKE DEVICE. Seme Avramovo se ne spominje u Otk. / gl. već JAKOVLJEVO bar pokušaj zapamtiti.
Avramovo seme treba da se pokaže VEROM a JAKOVLJEVO kao DEVICE BEZ MANE.
Živi će dočekati Isusa ...pa to reci JECI metlici jer ona uči da ste to vi Adventisti a ne seme Jakovljevo jer masoni su antisemiti.
Ono MNOŠTVO prika su pagani a onaj TAČAN BROJ su JEVREJI DEVICE. Jer to nije svima dato.

I kako se od 1844 deli pečat na Jevreje??? Ah, pa to nemogu biti Jevreji jer nedaju masoni....već su tu ISKLJUČIVO ADVENTISTI a Raša kaže svedoci ...može sve samo da ne bude kako piše. Koji su to živi koji se zapečatiše pre 160 godina???

Izvini ja znam da je metlica ne pogrešiva pa to moje ne razumevanje prihvatam kao slabost moju a ne njenu.

,,Odgovor: Tu se radi o obaveznoj zakonskoj odredbi, ali ti naravno neznas o cemu je rec..

Naravno da ništa neznam kao ni autor Pisma jer nikako ne možemo sa Jecom.Jedan Dekret ili ZAKONSKA OBAVEZA je IZDAT pre skoro 17 vekova i dao ga Kosta i svi prihvatili ....e sad taj dekret NE VAŽI jer Jeca kaže da mora doći još jedan dekret istog sadržaja ali iz SAD koji će ceo svet morati prihvatiti a ovaj od Koste niko ne drži već sve sami subotari....hajte ljudi nek bar neko počne nedeljom odmarati a ne svi subotom....nagovorite nekako ,lobirajte, da se progura Kostin dekret i u sve Američke zemlje da bi onda naredili svima na zemlji da moraju odmarati nedeljom.

,,Odgovor: Pecacenje odnosno zigosanje, po bibliji pocinje u odredjenom istorijskom trenutku neposredno pre samog Hristovog dolaska, gde ce jedni koji sluze Bogu primiti pecat, a drugi koji se poklone zveri u novom svetskom poretku primiti zig, ali naravno ti ne proucavas prorocanstva pa ti je ova tema nepoznata..,,

VIDI!!! lepo si rekao da je SVESNO LAGANJE protiv Duha i ti to sad činiš SVESNO ili si teški laik koji ni Jecine knjižice nije pročitao ni zapamtio. Poznato ti je da je Jelena Bela napisala da je PEČAĆENJE POČELO od 1844 a ti sad izmišljaš ne definisano vreme pred Isusov dolazak koje se ,,NE ZNA,, a onda se ni žig ne zna ali se tvrdi da je nedelja i pečat subota a od kad počinju sa štancovanjem niko ne zna...pa što učite ljude da ne odmaraju nedeljom kad neznate od kad će ona biti žig..??
Uozbilji se malo!!!
Ako si toliko neuk reci da ti pastiram njenu izjavu od kad se deli PEČAT i nemoj više svesno lagati.
A i za onu izjavu ću ti naći u vezi zabrane provere njenih učenja da vidiš ko je laža od početka i za kim ideš i sam to činiš, to je sramota!!!
Izvini, ali poštenije je reći istinu nego dozvoliti bratu da bude u tami.

,,Odgovor; Sve sto je Jelena pisala potkrepljeno je biblijom..,,

Najbolja šala koju sam čuo i naj žalosnija jer se svesno rekla neistina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor: Ovde se radi o Duhovnom Izraelu..jer apostol pavle na jednom mestu kaze `KAD STE VI BOZJI ONDA STE SEME AVRAMOVO.
Ova grupa od 144000 izabranih je grupa onih koji ce zivi docekati slavni dolazak Isusa Hrista, posto oni imaju karakteristike koje ih smestaju u poslednje vreme neposredno pred sam Hristov dolazak, ne poznajes temu i pises napamet.,,

DUHOVNI IZRAEL...???Tu krilaticu su plasirali ANTISEMITI. Bog kaže da će od JAKOVLJEVOK kolena i IMENUJE 12 PLEMENA uzeti kao MUŠKE DEVICE. Seme Avramovo se ne spominje u Otk. / gl. već JAKOVLJEVO bar pokušaj zapamtiti.
Avramovo seme treba da se pokaže VEROM a JAKOVLJEVO kao DEVICE BEZ MANE.
Živi će dočekati Isusa ...pa to reci JECI metlici jer ona uči da ste to vi Adventisti a ne seme Jakovljevo jer masoni su antisemiti.
Ono MNOŠTVO prika su pagani a onaj TAČAN BROJ su JEVREJI DEVICE. Jer to nije svima dato.

ODGOVOR: Verujem da kada bi ti kojim slucajem imao neku vlast, da bi optuzio i samoga Boga sto je nesto otkrio u bibliji tako kako je otkrio a sveti ljudi koje je odabrao da to napisu napisali.
Ovako mozes svesno da izvrces neke pojedinosti, ali uzalud ti je jer one postoje u bibliji kao neizbrisivi pecat...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I kako se od 1844 deli pečat na Jevreje??? Ah, pa to nemogu biti Jevreji jer nedaju masoni....već su tu ISKLJUČIVO ADVENTISTI a Raša kaže svedoci ...može sve samo da ne bude kako piše. Koji su to živi koji se zapečatiše pre 160 godina???
Izvini ja znam da je metlica ne pogrešiva pa to moje ne razumevanje prihvatam kao slabost moju a ne njenu.

ODGOVOR: NO COMENT
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Odgovor: Tu se radi o obaveznoj zakonskoj odredbi, ali ti naravno neznas o cemu je rec..

Naravno da ništa neznam kao ni autor Pisma jer nikako ne možemo sa Jecom.Jedan Dekret ili ZAKONSKA OBAVEZA je IZDAT pre skoro 17 vekova i dao ga Kosta i svi prihvatili ....e sad taj dekret NE VAŽI jer Jeca kaže da mora doći još jedan dekret istog sadržaja ali iz SAD koji će ceo svet morati prihvatiti a ovaj od Koste niko ne drži već sve sami subotari....hajte ljudi nek bar neko počne nedeljom odmarati a ne svi subotom....nagovorite nekako ,lobirajte, da se progura Kostin dekret i u sve Američke zemlje da bi onda naredili svima na zemlji da moraju odmarati nedeljom.

ODGOVOR: Kada sam rekao o obaveznoj zakonskoj odredbi, mislio sam na novi oblik ovog zakona koji ce se sprovoditi i na globalnom i na lokalnom nivou, dakle u tom smislu da ces ako si otvorio radnju u nedeljnom danu, ili peres ves kod svoje kuce, biti prijavljen vlastima, i zakonski gonjen, a to se danas vec desava u nekim nama bliskim drzavama poput Hrvatske, koja je jedna od prvih zemalja sveta koja je uvela ovaj obavezni zakonski propis.
Nedelja je danas kao sto znamo neradni dan, ali nije ozakonjena u tom smislu da neko ne sme da obavlja poslove, cak su nedeljom otvorene i trgovine, a o licnom obavljanju poslova da i ne govorimo.

Na sledecim linkovima mozete sami videti da je obavezni nedeljni zakon upravo pred nama, za njegovo uvodjenje sa zagrejano zalazu kako Rimokatolicka crkva, tako i ostale crkve sjedinjene u Ekumenskom savezu, a postoji i otvorena kampanja jedne organizacije poznatije kao ALIJANSA ZA NEDELJU koja promovise ovaj dan kao obavezan dan odmora, upravo kako je sve ovo najavila Jelena par vekova unazad..

LINKOVI:

http://www.comece.org/site/en/euchu...meetings?SWS=f528585a23024f70918aba6a1622f6a0

http://www.europeansundayalliance.eu/site/law
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Odgovor: Pecacenje odnosno zigosanje, po bibliji pocinje u odredjenom istorijskom trenutku neposredno pre samog Hristovog dolaska, gde ce jedni koji sluze Bogu primiti pecat, a drugi koji se poklone zveri u novom svetskom poretku primiti zig, ali naravno ti ne proucavas prorocanstva pa ti je ova tema nepoznata..,,

VIDI!!! lepo si rekao da je SVESNO LAGANJE protiv Duha i ti to sad činiš SVESNO ili si teški laik koji ni Jecine knjižice nije pročitao ni zapamtio. Poznato ti je da je Jelena Bela napisala da je PEČAĆENJE POČELO od 1844 a ti sad izmišljaš ne definisano vreme pred Isusov dolazak koje se ,,NE ZNA,, a onda se ni žig ne zna ali se tvrdi da je nedelja i pečat subota a od kad počinju sa štancovanjem niko ne zna...pa što učite ljude da ne odmaraju nedeljom kad neznate od kad će ona biti žig..??
Uozbilji se malo!!!
Ako si toliko neuk reci da ti pastiram njenu izjavu od kad se deli PEČAT i nemoj više svesno lagati.
A i za onu izjavu ću ti naći u vezi zabrane provere njenih učenja da vidiš ko je laža od početka i za kim ideš i sam to činiš, to je sramota!!!
Izvini, ali poštenije je reći istinu nego dozvoliti bratu da bude u tami.

ODGOVOR: Naravno, potvrdjujem ono sto sam rekao, a te tvoje izjave su proistekle iz nepoznavanja konteksta Jeleninih spisa, jer ona ne govori samo o 1844 godini, vec i o 1888, i 1890, i u kontekstu tih desavanja koja ona tamo opisuje, moze se zakljuciti zasto je ona rekla neke stvari vec tada, a recicu ti iskreno, ovaj svet moze da zahvali Adventistima sto i dalje postoji, jer je Bog po svojoj milosti odlozio vreme kraja..ali to je prica koju ti neces nikad razumeti ako tako pristupas otkrivenjima koja je Bog dao u svojoj reci, i Jeleninim spisima.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Odgovor; Sve sto je Jelena pisala potkrepljeno je biblijom..
,,

Najbolja šala koju sam čuo i naj žalosnija jer se svesno rekla neistina.

ODGOVOR: Da neistina, gledana tvojom Duhovnom zaslepljenoscu...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
30
"Дух је у души, душа у телу, тело у свету. Дух је покретач душе, душа је покретач тела, а тело је покретач других тела. Какав је дух, онакви и покрети душе; каква је душа, онакви и покрети тела. Добар дух покреће душу на добро, и тело испуњава вољу душе. Зао дух покреће душу на зло, и опет тело испуњава вољу душе. Човече и сине човечји, нека ти Бог испуни душу Својим Духом. Јер те је Створитељ твој и створио за то, да се испуниш Његовим Духом, те да би кроз тај Дух и у томе Духу био једно са Њим и са свима чедима Његовим на небесима и на земљи. Знај и упамти, човече и сине човечји, чијим си духом испуњен, једно си са њим: ако Духом Божјим - једно си са Богом, ако ли духом зла - једно си са пакленим противником Бога и Оца твојега." - Свети Николај Велимировић Српски
 
Natrag
Top