Duh,duša i telo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa i nju predade Gospod u ruke Izrailju i cara njezina; i isiječe sve oštrijem mačem, sve duše koje bijahu u njoj, ne ostavi u njoj nijednoga živa; i učini s carem njezinijem kao što učini s carem Jerihonskim. Isus Navin 10,30

Isus Navin seče duše mačem.

1 Sol 5,23: A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jer sin čovječij nije došao da pogubi duše čovječije nego da sačuva. I otidoše u drugo selo. Luka 9,56

Zar ovo misle da je Isus rekao za duhove?
:D :beee:
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
A koji pije od vode koju ću mu ja dati neće ožednjeti dovijeka; nego voda što ću mu ja dati biće u njemu izvor vode koja teče u život vječni.
Jovan 4
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Još reče Gospod Mojsiju: Iziđi na goru ovu avarimsku, i vidi zemlju koju sam dao sinovima Izrailjevim.
I kad je vidiš, pribraćeš se k rodu svom i ti, kao što se pribrao Aron, brat tvoj.

4. Mojsijeva, glava 27

Kontekst govori o zemlji gde su sahranjeni ocevi Izrailja, a ne o odlasku na nebu, jer Mojsije nije usao u obecanu zemlju, vec je sahranjen u zemlji oceva.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
»Ja sam uskrsnuće i život: tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.
26I tko god živi i vjeruje u mene, neće umrijeti nikada. Vjeruješ li ovo?« Iv 11 25,26
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde su sahranjeni "očevi Izrailja" ?

Ako Mojsije nije usao u zemlju Izrailj ili zemlju obecanja, to znaci da nije sahranjen u granicama zemlje izrailja.

Recimo, za Avrama se kaze:

"I onemoćav umre Avram u dobroj starosti, sit života, i bi pribran k rodu svom.
I pogreboše ga Isak i Ismailo u pećini makpelskoj na njivi Efrona sina Sara Hetejina, koja je prema Mamriji" ( 1 Mojsijeva 25. 8 - 9 )

licno nisam upoznat sa lokacijom ove pecine.

Mojsije po bibliji jeste umro, i Bog ga je pogrebao, ali ga kasnije vaskrsao i zivog poveo na nebo.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
A pogrebe ga Gospod u dolini u zemlji Moavskoj prema Vet-Fegoru; i niko ne dozna za grob njegov do današnjega dana.
5. Mojsijeva 34

I njiva Efronova u Makpeli prema Mamriji, njiva s pećinom koja je na njoj, i sva drveta na njivi i po međi njenoj unaokolo, posta Avramova pred sinovima Hetovim, pred svima koji ulaze na vrata grada onog. Potom pogrebe Avram Saru ženu svoju u pećini na njivi Makpeli prema Mamriji, a to je Hevron, u zemlji hananskoj. I potvrdiše sinovi Hetovi njivu i pećinu na njoj Avramu da ima grob.
Knjiga postanja 23


Avram je sahranjen u Pećini Patrijaraha ili Pećini u Makpeli kod Hebrona.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top