Duh,duša i telo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovako zbori EGWist:

Isus je ljudima prilazio na njihovom terenu, ... Mnogi među Njegovim slušateljima vjerovali su u svjesno stanje postojanja između smrti i uskrsnuća,
premda je takvo vjerovanje strano Svetom pismu. Ovo pogrešno vjerovanje prihvaćeno je tijekom razdoblja između oba zavjeta kao dio procesa helenizacije judaizma i u Isusovo vrijeme postalo je njegovim dijelom.

Prema ovom EGWisti, i Isus je pogrešno vjerovao. Vjerovao je u "svjesno stanje postojanja između smrti i uskrsnuća". Gledajte što kaže svojim apostolima:

Mt 28,20: "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Tko laže, EGWist ili Isus? :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
>Navescu samo jedan stih:

''Taj Duh, svedoci nasem 'Duhu' , da smo deca Bozja''.


To znači da je Duh Sveti svedoči našem umu , a ne nama kao da smo duh Kasper.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Prema ovom EGWisti, i Isus je pogrešno vjerovao. Vjerovao je u "svjesno stanje postojanja između smrti i uskrsnuća". Gledajte što kaže svojim apostolima:

Mt 28,20: "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Tko laže, EGWist ili Isus? :)

Razlika je i u tome što je Isus znao o tome o čemu je govorio. Ne zaboravimo On je Bog.

Dok EGWisti nikada nisu bili načisto sa time šta veruju, znaju ili tumače, pa im je zato bila potrebna "uteha" u vidu znamo već koga.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kainos, za ispravno tumačenje priče o Bogatašu i Lazaru potrebno je uzeti u obzir još nešto što je pomenuto u NZ a što vi odbijate da prihvatite kao istinu - silazak Gospoda u ad i propoved utamničenim dušama a o tome imaš više na temi Cistiliste .

Kao i to da je od svih parabola koje je Isus govorio, i koje su zapisane, u ovoj se jedinoj pominju imena učesnika. No, i to oni odbijaju da prihvate.

Njemu ne treba ispravno.

Nego kako. Da mu treba, on ne bi ni prihvatio "veru" nastalu u američkim poljima....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A oni kazu "Duh je sam covek"!

Ti kažeš da je čovek u osnovi duh, a mi da je prah, a da ima stihova koji imaju reč duh koja se odnosi na čoveka.

"Moj duh se uznemirio u meni" dakle uznemirila se ta osoba u kojoj je taj duh. A ne da je osoba duh Kasper.

mire000 said:

moze samo da oseca..


Lažna nauka. Biblija govori suprotno. Nema osjećanja.

Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Kainos, za ispravno tumačenje priče o Bogatašu i Lazaru potrebno je uzeti u obzir još nešto što je pomenuto u NZ a što vi odbijate da prihvatite kao istinu - silazak Gospoda u ad i propoved utamničenim dušama i o tome imaš više na temi Cistiliste .

Nego, jer vi svi vjerujete u doslovnost price o bogatasu i Lazaru, a kako vidim da vjerujete, onda molim objasnjene teksta kojeg sam postavio - otkud tijela u hadu, kako to da su raj i had blizu da sveti mogu razgovarati sa grijesnicima? Ti se trudis, ali lonac i poklopac samo buljazgaju...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire želi da podmetne da je Duh Sveti duh životni.

Navescu samo jedan stih:

''Taj Duh, svedoci nasem 'Duhu' , da smo deca Bozja''.

Ako je duh=energija.
Kako moze da ''svedoci'' -''nasem Duhu''?

Jel to ''energija svedoci energiji''?

----------

Ovaj stih nema veze sa duhom životnim nego Bog svedoči nama.

Opet nigde dokaza da čovek ima duhovno telo koje nastavlja da živi nakon smrti.

Duh životni jeste energija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire želi da podmetne da je Duh Sveti duh životni.

Navescu samo jedan stih:

''Taj Duh, svedoci nasem 'Duhu' , da smo deca Bozja''.

Ako je duh=energija.
Kako moze da ''svedoci'' -''nasem Duhu''?

Jel to ''energija svedoci energiji''?

----------

Ovaj stih nema veze sa duhom životnim nego Bog svedoči nama.

Opet nigde dokaza da čovek ima duhovno telo koje nastavlja da živi nakon smrti.

Duh životni jeste energija.
Opet izvrtanje, ja nisam rekao da je Duh Sveti duh zivotni? Pa nisam ja kao vi da poricem licnost Svetog Duha!

Nego, jer vi svi vjerujete u doslovnost price o bogatasu i Lazaru, a kako vidim da vjerujete, onda molim objasnjene teksta kojeg sam postavio - otkud tijela u hadu, kako to da su raj i had blizu da sveti mogu razgovarati sa grijesnicima? Ti se trudis, ali lonac i poklopac samo buljazgaju...
Ko veruje u doslovnost price o Lazaru?
Niko u to ne veruje! To je samo prica!
Ali i prica o crvenkapici je samo prica pa postoji i lovac i suma i vuk!

Isto tako i hades opisan u ovoj prici itekako postoji! Postoji i mucenje, ali nije doslovno i telesno mucenje, samo je opisano tako da bismo mogli da shvatimo bol duse!

Pitanja su ti smesna i krajnje neozbiljna a sve po kljucu papagajskog ponavljanja, ono sto ste naucili napamet. Dokaz da vi ne razmisljate svojom glavom.
 
Natrag
Top