Đorđe Balašević

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Balasevic!TEMA JE BALASEVIC!!!A ako ti ne znas da citas ,vrati se u skolu pa nauci.I nemoj preko ove teme da iskazujes neki svoj revolt prema Balasevicu.Ako ti se ne svidja kao pevac-postujem,svako ima svoj ukus.Ali postuj i ti nas, pa nemoj da stavljas ovakve gluposti kao sto je ovaj spot,pesma ili sta vec...
Držao sam se teme , spot koji sam postavio govorio je o Panonskom Govnaru tj., o Balaševiću, ogavnom liku koji zagađuje medijski prostor svojim banalnim patetičnim pesmama zadnjih 40 godina a koje više nemaju nikakvog smisla. Znači, po tvojoj logici ako se postavi neka tema o njoj se mora izražavati samo afirmativno, i nema mesta za bilo kakvu kritiku iako se podforum naziva Muzičke Diskusije. Pa pitam , kakve su to muzičke diskusije ako je zabranjeno suprotno mišljenje?
Postavljanjem spota samo sam pokazao da ima i onih koji nisu oduševljeni njegovom poetikom banalnog melanholičnog patosa (što nije ništa drugo nego jedan nesnošljivi kič), a onaj ko voli tako nešto da sluša neka i dalje postavlja njegove spotove i neka uživa u tome - nemam ništa protiv:)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Držao sam se teme , spot koji sam postavio govorio je o Panonskom Govnaru tj., o Balaševiću, ogavnom liku koji zagađuje medijski prostor svojim banalnim patetičnim pesmama zadnjih 40 godina a koje više nemaju nikakvog smisla. Znači, po tvojoj logici ako se postavi neka tema o njoj se mora izražavati samo afirmativno, i nema mesta za bilo kakvu kritiku iako se podforum naziva Muzičke Diskusije. Pa pitam , kakve su to muzičke diskusije ako je zabranjeno suprotno mišljenje?
Postavljanjem spota samo sam pokazao da ima i onih koji nisu oduševljeni njegovom poetikom banalnog melanholičnog patosa (što nije ništa drugo nego jedan nesnošljivi kič), a onaj ko voli tako nešto da sluša neka i dalje postavlja njegove spotove i neka uživa u tome - nemam ništa protiv:)

Nisam ni ja neki miljenik Balaševića...ali "poetika banalnog melanholičnog patosa" je previše. Panonskog govnara sam svojevremeno gledao tj čuo još u Šok Koridoru, zanimljivo je...da i takvo mišljenje postoji, ne bez razloga, ali u kritici ne treba preterivati, posebno je ne treba srozavati na nivo nečega što bi se dalje moglo nazvati dobro osmiljenom populističkom prevarom....
Ima par pesama koje mi se sviđaju...
Osim Namćora prva mi pada na pamet...

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ono gde mu skidam kapu to je da je umeo da se prilagodi vremenu .Samo nekoliko primera.
Prvo veliki Titoista i komunista
[youtube]E2N-WUeHwRo[/youtube]
Pa nacionalista
[youtube]XKvPtA8n9N4[/youtube]
Pa antinacionalista i antimiloševićevac
[youtube]mjHJ5gl4QCE&feature [/youtube]
Pa Jugonostalgičar
[youtube]e8c9GQSXtPE&p=988ED78B621E3051&playnext[/youtube]
Pa opet uz režim
[youtube]L5xa02iWQPE&feature[/youtube]

Čovek za sva vremena , tačnije za sve režime.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Da , na kraju da ispunim želju sa "Namćorom"

[youtube]_Y8MBBmYNtM[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ok, a jesi li namerno zaboravio Računajte na nas...ili to ipak nije to...kako na prvi pogled izgleda :dntknw:
Namćor nije bila želja...već je na prvom mestu što se omiljenosti tiče, nisam mnogo gledao prethodne strane a znam da je više puta postavljana na forum yes3
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Za rollmilana:

Odlazi cirkus

Odlazi cirkus iz našeg malog grada
Širokim drumom što izlazi na most.
Odlazi cirkus i ja se pitam sada:
ko je domaæin a ko je bio gost?

Nestaje cirkus u širokoj ravnici.
U kišnoj noæi za njim se srebri trag.
Odlazi fakir i artisti na žici
i tužni pajac što bio mi je drag.

Dal' je sve bilo samo fol?
Dal' je sve samo jeftin trik?
Il' sve te maske kriju bol
i neki sasvim drugi lik?

Prièaæe deca o svetlima arene,
vežbaæe krišom kod kuæe neki štos.
Ali veæ sutra, èim proðe neko vreme
samo æe retko pomišljati na to.

Ostaæe okrugli trag na mestu šatre,
tu gde se hrvao sa tigrom hrabri grk.
I par plakata, na njima gutaè vatre
kome æe klinci veæ nacrtati brk.

Dal' je sve bilo samo fol?
Dal' je sve samo jeftin trik?
Il' sve te maske kriju bol
i neki sasvim drugi lik?

Laku noæ dame i gospodo.
Eto, i ova predstava je završena.
Nadam se da ste uživali u njoj.
Bilo je zadovoljstvo glupirati se za vas sve ove godine.
Nadam se da æemo se još videti u nekom drugom gradu,
na nekoj drugoj predstavi,
u nekom drugom cirkusu.

Odlazi cirkus iz našeg malog grada
širokim drumom što izlazi na most.
Odlazi cirkus i ja se pitam sada:
ko je domaæin a ko je bio gost?

Odlazi cirkus, za sve je bolje tako.
Mnogi su predstavu shvatili do sad.
Nove pajace ce masa naæi lako
jer drugi cirkus ce doæi u naš grad.

Ma sve je bilo samo fol.
Sve je to samo jeftin trik.
I sve te maske kriju bol
i neki sasvim drugi lik.


 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042

Evo jos malo "kica" :dance2:
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top