Djevica Marija-Velika Gospa 15.08

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Svi drugi su se razisli,pa verovatno i ostala Isusova braca i sestre,a ostali samo Marija i Jovan

Oprosti, ili ti razuma nemaš, ili si lijen koristiti ga. Pitam ponovo: Zašto bi Isus predao svoju majku Mariju Ivanu, da o njoj brine, pored šestoro žive Marijine djece!?!?!? I ponavljam - ovaj Isusov potez bi bio skandalozan, da je Marija imala još samo jedno svoje dijete, a ne njih šestoro. :)

da nisi mozda procitao i njihova imena u Bibli ili zene itd...

Ti ipak misliš da su Jelena i Russell važniji likovi od Blažene Djevice Marije. Po vama jehovcima i egwistima, Marija je samo izazvala idolopoklonstvo, a Ellen White i Russell su ipak "razbožili" njezina sina Isusa. Naime, i Ellen White i Russell tvrde da Isus nije Bog Svemogući.

Deca ostavila majku,ona nije htela da ide,bas kao ni Jovan.ali su dosli kad je najbitnije.
Iskren da budem i ja kad bi tako umirao ,ne bi zeleo da me moji gledaju kako umirem.Bila mu je na teretu ,i zato je Jovanu rekao da je pazi.

Hoćeš reći da je Isus svoju majku Mariju posudio Ivanu samo na par sati tog popodneva????

P.S. Zar je zaista tako teško koristiti razum?????

Veoma je strasno i bogohulno da se moli Mariji

Onda je po tebi i sveti Pavao bogohulnik, najveći. Sveti Pavao moli kršćane da mole za njega: Kol 4,3: Molite ujedno i za nas: da nam Bog otvori vrata riječi te propovijedamo otajstvo Kristovo

Mi se molimo Bogu i za druge ,narocito za bracu u progonstvu,

A molite li vi braću da se mole za vas? Ako vi molite braću, da se za vas mole, zašto mi ne bismo molili Mariju da za nas moli? :)

Sta znace reci "znase neznase i poznase" dovoljno je za pametnog,jel treba da se upotrebe reci iz XXI veka, ili da se nacrta?

Tebi ne bi vrijedilo i da se nacrta.

Isaija 3:12 Narodu mom čine silu deca, i žene su im gospodari. Narode moj! Koji te vode, zavode te, i kvare put hoda tvog.

Upravo je žena bogohulnica, Ellen White, zavela adventiste i vas jehoviste. Samo se vi njoj nastavite klanjati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Oprosti, ili ti razuma nemaš, ili si lijen koristiti ga. Pitam ponovo: Zašto bi Isus predao svoju majku Mariju Ivanu, da o njoj brine, pored šestoro žive Marijine djece!?!?!? I ponavljam - ovaj Isusov potez bi bio skandalozan, da je Marija imala još samo jedno svoje dijete, a ne njih šestoro. :)

Razlog je jednostavan.Ljudi su se razilazili,pa cak i apostoli.Ostao je samo Jovan,Marija ,Isusova majka ,njena sestraMarija Kleopova i Marija Magdalena. Posle toga Jovan je primio Mariju,Isusovu majku u svoj dom.
Marija majka njegova nije ga pratila na putovanjima i propovedanjima kao ni braca i sestre.
Seti se da su ih zvali da ga vode kao da je poludeo...
Dal strah,dal zbunjenost,dal su bili u gomili pa se razisli,u svakom slucaju Isus je zeleo da mu majka bude sa Jovanom od koga bi sve naucila,a kasnije prenela deci,Isusovoj braci i sestrama znacenje svega toga.

Ti ipak misliš da su Jelena i Russell važniji likovi od Blažene Djevice Marije. Po vama jehovcima i egwistima, Marija je samo izazvala idolopoklonstvo, a Ellen White i Russell su ipak "razbožili" njezina sina Isusa. Naime, i Ellen White i Russell tvrde da Isus nije Bog Svemogući.

Ja ti rekoh da je Marija jedna od 144.000 osoba otkupljenih sa zemlje na nebo,da ju je Isus vaskrsnuo i da je dobila besmrtno telo.Za ostale ne znam,Jehova Bog to odlucuje.

Hoćeš reći da je Isus svoju majku Mariju posudio Ivanu samo na par sati tog popodneva????

P.S. Zar je zaista tako teško koristiti razum?????
Jovan ju je uzeo u svoj dom na neodredjeno vreme.Ti dobro znas da ih je Isus 40 dana nakon svog uskrsnuca obilazio i ucvrstio u veri,pa da se javio cak i svome bratu Jakovu.Da li si to zaboravio???
Zar je zaista tako tesko koristiti razum?????


Onda je po tebi i sveti Pavao bogohulnik, najveći. Sveti Pavao moli kršćane da mole za njega: Kol 4,3: Molite ujedno i za nas: da nam Bog otvori vrata riječi te propovijedamo otajstvo Kristovo
Odakle ti takva glupost da je ap.Pavle bogohulnik???
Da li se Pavle molio kipovima Marije,ikonama,pred krstom,ili se molio Bogu Ocu???
Da li ti u Kolosanima 4:3 citas Molite se pred kipom Marije ujedno i za nas??? Kome se oni mole ??? Bogu ili pred kipom mole???

A molite li vi braću da se mole za vas? Ako vi molite braću, da se za vas mole, zašto mi ne bismo molili Mariju da za nas moli? :)
Ogromna je razlika.
Ali sta je rekao andjeo ap.Jovanu kad je hteo da mu napravi cin obozavanja?
Jovan 22:
8 I ja Jovan videh ovo i čuh; i kad čuh i videh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza.
9 I reče mi: Gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže reči proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.
Marija je sada jedna od 144.000 Bozjih andjela ,i ona bi isto to uradila kao i ovaj andjeo.
Ili mislis da bi Mariji to bilo veoma drago,jos da se klanjas pred kipom,ljudskom rukotvorinom???
Tebi ne bi vrijedilo i da se nacrta.


Upravo je žena bogohulnica, Ellen White, zavela adventiste i vas jehoviste. Samo se vi njoj nastavite klanjati.
Kod JS zene su velika vojska propovednika. pak one ne predvode JS,bas kao ni u Isusovo vreme.
Isus je imao 12 apostola,a ne apostolki.
Da je hteo mogao je sta god pozeli,ali slusao je zapovedi svoga Boga i Oca,tako da po tom primeru JS predvode muskarci a ne zene.,i to bas u svemu sto se tice drzanja govora,organizacije itd...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Dal strah,dal zbunjenost,dal su bili u gomili pa se razisli,

Dakle, tebi je ipak napor koristiti razum. OK. :)

Zar je zaista tako tesko koristiti razum?????

Tebi očito je.

Odakle ti takva glupost da je ap.Pavle bogohulnik???

Kao što mi molimo Mariju da se moli za nas, a tebi je to bogohulništvo, tako je i sveti Pavao molio kršćane da se mole za njega. :)

Da li ti u Kolosanima 4:3 citas Molite se pred kipom Marije ujedno i za nas??? Kome se oni mole ??? Bogu ili pred kipom mole???

A gdje se ti moliš? U kakvom si ti ambijentu dok se moliš?

Ogromna je razlika.
Ali sta je rekao andjeo ap.Jovanu kad je hteo da mu napravi cin obozavanja?

Mi Mariju ne obožavamo, nego je štujemo. Obožavanje, klanjanje, je ono što vi jehovisti i egwisti činite prema svojim utemeljiteljima.

Kod JS zene su velika vojska propovednika. pak one ne predvode JS,bas kao ni u Isusovo vreme.
Isus je imao 12 apostola,a ne apostolki.
Da je hteo mogao je sta god pozeli,ali slusao je zapovedi svoga Boga i Oca,tako da po tom primeru JS predvode muskarci a ne zene.,i to bas u svemu sto se tice drzanja govora,organizacije itd...

Sve vam je to uzalud, jer ste "propovjednici antievanđelja". Kao što Crkva ima autoritet apostolskog naslijedstva, tako vi jehovisti (egwisti također) imate autoritet otpadnika od Crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Dakle, tebi je ipak napor koristiti razum. OK. :)



Tebi očito je.



Kao što mi molimo Mariju da se moli za nas, a tebi je to bogohulništvo, tako je i sveti Pavao molio kršćane da se mole za njega. :)



A gdje se ti moliš? U kakvom si ti ambijentu dok se moliš?



Mi Mariju ne obožavamo, nego je štujemo. Obožavanje, klanjanje, je ono što vi jehovisti i egwisti činite prema svojim utemeljiteljima.



Sve vam je to uzalud, jer ste "propovjednici antievanđelja". Kao što Crkva ima autoritet apostolskog naslijedstva, tako vi jehovisti (egwisti također) imate autoritet otpadnika od Crkve.

Vi se molite pred kipom Marije i to je bogohulstvo pre svega.
Da se nisu hriscani molili za Pavla pred kipom Marije???
Hajde molim te,nadji mi neki biblijski citat da se bilo ko iz Biblije klanjao pred Marijinim kipom.
I naravno ko je za tebe veci autoritet ?tvoja crkva ili Biblija? ono sto pise u Bibliji,ili ono sto su zapisali tvoji popovi?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nađi ti meni gdje su apostoli u Bibliji laprdali po forumima na internetu, kao što ti ovdje činiš




Biblija je čedo Crkve. Kako ih možeš razdvojiti i suprotstaviti?

Dragi moj stvarnoslap,
U vreme apostola oni su isli od grada do grada,od kuce do kuce i propovedali dobru vest o carstvu svim ljudima, a danas ,sta mislis da li bi iskazali svoju veru i na ovom forumu???

Crkva iz Biblije nije ljudska gradjevina kao sto ti mislis,pogotovo ne tvoja.
Nadalje pogotovo hebrejski i grcki spisi koji cine celu Bibliju nemaju nikakve veze sa tvojom crkvom i popovima.
Da imaju,pa sigurno bi pisalo ,kako su apostoli klecali pred kipom marije i klanjali mu se,a pred cijim kipom je klecala marija i kome se ona molila???
 
Natrag
Top