Dijeli li religija ljude i narode?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Šta mislite, da ne postoje religije, da li bi narodi bili podijeljeni kao što su to sada? Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga. To prokletstvo prati ljudski rod od kako postoji, tačnije, od kako su ga religije podijelile.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Šta mislite, da ne postoje religije, da li bi narodi bili podijeljeni kao što su to sada? Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga. To prokletstvo prati ljudski rod od kako postoji, tačnije, od kako su ga religije podijelile.
Religije (u mnozini) ne postoje, postoji samo relligija sto znaci povezivanje sa izvorom zivota (Tvorcem)...e sad, drugo je sto smo mi napravili podele (koje nazivamo 'religije')...tacnije sotona je taj koji pravi mnoge zablude i razlicite ''religije'' i koji ih predvodi, zato i imamo ovo sto ti kazes da se medjusobno ubijaju...Dakle ja bih postavio pitanje: da nema sotone, da li bi narodi bili podijeljeni kao sto su to sada...
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Religije (u mnozini) ne postoje, postoji samo relligija sto znaci povezivanje sa izvorom zivota (Tvorcem)...e sad, drugo je sto smo mi napravili podele (koje nazivamo 'religije')...tacnije sotona je taj koji pravi mnoge zablude i razlicite ''religije'' i koji ih predvodi, zato i imamo ovo sto ti kazes da se medjusobno ubijaju...Dakle ja bih postavio pitanje: da nema sotone, da li bi narodi bili podijeljeni kao sto su to sada...

E kako je to lepooo bezati od sopstvene odgovornosti :)
Eto ti sad, Sotona je kriv . Nisu ljudi krivi. hahahaha
Svako treba da preuzme odgovornost za svoj zivot i svoje gluposti, svoje greshke!
Sotona, Set, Had, Kali, Jama, Crnobog su samo simboli ljudske tamne strane prirode: glupost, mrznja, ludost , krvozednost, zavist, laz itd itd...
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Šta mislite, da ne postoje religije, da li bi narodi bili podijeljeni kao što su to sada? Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga. To prokletstvo prati ljudski rod od kako postoji, tačnije, od kako su ga religije podijelile.

Zamisli ovaj idiotizam kao teoriju zavjere za što lakše manipulisanje ljudima..Podjele: Crni,Bijeli,Žuti,Debeli,Mršavi,Lijepi,Ružni,Lezbejke,gay,Straight,Bogati,Siromašni,Muslimani,Katolici,Hrišćani,Jevreji,Podobni,Nepodobni,Vjernici,Ateisti,Itd..Itd...Svi imamo crvenu krv i dio smo ljudskog roda...Kojim Upravljaju Podjele................ Da nebi kopiro ovaj ogromni text ostavit ću link pa ko želi neka pročita dobit će odgovor na ovu temu i još mnogo više..nadam se da mi urednici neće zamjerit na ostavljanju linka....Znanje - portal za razvoj svijesti | Objelodanjenje insider-a | Pitanje, Pitanja, života, Insider, Možeš, Postoji, Misliš, Vrijeme, Uzvišeni, Ustvari, Familije, Nazareta, Ljud
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Religije (u mnozini) ne postoje, postoji samo relligija sto znaci povezivanje sa izvorom zivota (Tvorcem)...e sad, drugo je sto smo mi napravili podele (koje nazivamo 'religije')...tacnije sotona je taj koji pravi mnoge zablude i razlicite ''religije'' i koji ih predvodi, zato i imamo ovo sto ti kazes da se medjusobno ubijaju...Dakle ja bih postavio pitanje: da nema sotone, da li bi narodi bili podijeljeni kao sto su to sada...
Manimo se apologetike. Ili si ti jedan od onih koji smatra da je tvoja vjera jedina prava vjera, te, prema tome, druge i ne postoje. Da upotrijebim najblaži izraz, ne upotrebljavati razum i njegove mogućnosti, vodi nas u slepilo. Drugim riječima, tvrditi danas da ne postoje religije u množini, isto je kao kada bi neko tvrdio da ne postoje narodi, nego samo jedan narod.
S druge strane, ti si živi dokaz koji potkrepljuje dilemu izraženu u pitanju ove teme. Svaka religija u svom fundamentu nosi antagonizam prema drugim religijama, bez obzira na njihove licemjerne priče o ljubavi prema čovjeku, jer svaka za sebe kaže da je prava i jedina, što implicite znači da druge to nisu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Zaisa ste smesni !
Prvo sto biste trebali da proispitate jeste kakvo je poreklo reci 'religija' ,sta ona znaci,pdakle potice. . . pa tek onda da diskutujemo o ostalom...
Opet ponavljam: ljudi su ti koji su napravili podele po religijama, kada vidimo u sta sve ljudi veruju a vi to nazivate religijom je zaista ne zamislivo...
Dalje, nije bitno jeli moja vera ispravna , bitno je da je samo jedna, vera u Boga stvoritelja, i zivot po njegovim zapovestima...Podele koje ljudi prave i izmisljaju njihova verovanja (koja im sotona namece) se nemoze uporediti sa onim sto je Bog rekao...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ne bih o tome sta je svrha religije ali ne deli nas ona,delimo se sami zbog religije iako mislim da ne bi trebali...Kad bi svako postovao tudju religiju kao svoju,mislim da ne bi bilo nikakvih podela...
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Ne bih o tome sta je svrha religije ali ne deli nas ona,delimo se sami zbog religije iako mislim da ne bi trebali...Kad bi svako postovao tudju religiju kao svoju,mislim da ne bi bilo nikakvih podela...

Tako je! Živi i pusti drugog da živi! yes3
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
Šta mislite, da ne postoje religije, da li bi narodi bili podijeljeni kao što su to sada? Ljudi se u suštini ne razlikuju ni po čemu drugome, osim po tome u koga boga vjeruju. A baš ta različitost vjera, često stvara velike anatagonizme među ljudima, - po nekad čak tolike da se međusobno ubijaju zbog toga. To prokletstvo prati ljudski rod od kako postoji, tačnije, od kako su ga religije podijelile.
Људе деле њихове страсти.smile3
 
Natrag
Top