Dali postoji raj?i dali postoji pakao?sta vi mislite o tome?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dabome da i raj i pakao postoje, ali ne na nebu, nego na zemlji! I jedno i drugo su stvorili ljudi!
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Raj naravno postoji, ali ne onakav kakvim ga mnogi zamišljaju, gde takozvana duša ide odmah po čovekovoj smrti. Raj za nas će da usledi kada budemo vaskrsnuti, to će se desiti po drugom Hristovom dolasku. Što se tiče pakla, naravno da ne postoji, jedna od mnogih Sotoninih izmišljotina u kojoj je Bog prikazan kao tiranin....koji je spreman da večno muči čoveka koji je živeo 70-80god. gde je tu logika!? Zar je zlo večna kategorija!? Onda se pitamo koja je svrha svega ovoga ako će zlo i dalje da egzistira...Dakle, postoji mnogo nelogičnosti. Dalje, mi imamo da u Bibliji nalazino taj termin, pakao, ali da li su pisci zaista mislili na pakao tj. večne muke....ne nisu, najčešće je reč "večno uništenje" prevođeno kao "večne muke", zbog trenutnog verovanja koje se zastupalo u vreme kada se prevodila Biblija...znamo šta je sve ušlo iz grčke mitologije. O ovome se može dosta toga reći, ali je bitno da ništa ne ukazuje na pakao ili večne muke....i da je prava istina da će na kraju istorije grešnici primiti svoju platu (kaznu) svako po delima svojim, po zasluzi, i biće večno uništen.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Videćemo šta će korisnik "slobadidi" reći na ovo i sve nas prosvetliti.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ja mislim da postoji citajte jev.od luke jasno pise( luka 16:19-29)(efezanima 4:9,10)(matvej 12:38-40)(JOV 38:16-18)(osija 13:14)(dela 2:31)
(matvej 8:28-34).
Nijedna knjiga nije prorekla istinu osim biblije i da znate sve sto se danas desava ispunjava se.

Samo treba citati i citati i diskutovati da bi nam se svima oci otvorile.

P.S pogledaj te film KOD OMEGA i dokumentarni film poslednja prorocanstva biblije.

pozdrav!!!
Biblijska proročanstva - 1. Znaci poslednjeg vremena
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ja mislim da postoji citajte jev.od luke jasno pise( luka 16:19-29)(efezanima 4:9,10)(matvej 12:38-40)(JOV 38:16-18)(osija 13:14)(dela 2:31)
(matvej 8:28-34).
Nijedna knjiga nije prorekla istinu osim biblije i da znate sve sto se danas desava ispunjava se.

Samo treba citati i citati i diskutovati da bi nam se svima oci otvorile.
(luka 16:19-29) Priča o Lazaru je tipačan primer kako se, ajde da kažem, spustiti na nivo onih koji zastupaju pogrešan koncept, sa jednom drugom porukom koja se šalje kroz tu prič. Ovde se može dosta toga reći, pa ako te zanimaju detalji možemo diskutovati, samo reci.
(efezanima 4:9,10) Imaš novi savremeni prevod Biblije gde možeš upoređivati stihove i videti o čemu se radi. Bibliju možeš preuzeti ovde: Sveto Pismo A što se tiče konkretno ovog stiha on kaže ovako: "А то што каже „узашао је”, шта друго значи него да је најпре сишао у доње крајеве, на земљу?" Sitna greška u prevodi, ali nekog može da zbuni.
(matej 12:38-40) Kada se kaže da će Isus biti u utrobi zemlje tri dana i tri noći, misli se na stanje odvojenosti od Boga,..tako da se misli da je Isus bio duhovno odvojen od Boga. Da sad ne dužim.
(JOV 38:16-18) (osija 13:14) Ovde ne vidim da išta ukazuje na pakao.
(dela 2:31) "он је унапред видео и наговестио Христово васкрсење, да он неће бити остављен у гробу нити ће његово тело видети распадање."
(matvej 8:28-34) Dakle, uporedi sa Biblijom koju sam ti dao...Ono što je bitno napomenuti je to, da imamo Matejevu verziju direktno prevedenu sa Hebrejskog jezika. Znamo da u Mateju najčešće naiazimo na reč pakao, pa bi bilo lepo da pogledaš šta piše u itvornoj Hebrejskoj verziji.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
ZA jevreina
ako mislis na novi svet ja se njime ne koristim i jos ja imam original grcki izvorni podstrofni prevod s grckog na ruski N.zavet kompletan ako hoces mogu da ti postavim ove stihove.

Imam i ivritski arijski bez prevoda prevodim na internet prevodioca.
Dali tacno prevodi ili ne to neznam.
evo sta pise: matvej 12:40


40 Јер као што је Јона био у утроби
мор ске немани три дана и три ноћи, тако ће
бити и Син човечији у утроби земље три да -
на и три ноћи.

i ovo matvej 8:28

28 Десило се то док је прелазио море.
Стигавши у царство гергесинско, налетеше
на њега двојица опседнута демонима који
су излазили из гробова лудујући тако да ни -
ко није могао проћи тим путем,.

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Da, naravno...postoji i raj i pakao...Pakao sam zamislila za one ljude, koji su za mene zli i u mojim mislima sam ih baš tu smestila, a raj sam zamislila za sebe i za meni drage ljude...Tako da, definitivno postoje i raj i pakao...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
ZA jevreina
ako mislis na novi svet ja se njime ne koristim i jos ja imam original grcki izvorni podstrofni prevod s grckog na ruski N.zavet kompletan ako hoces mogu da ti postavim ove stihove.

Imam i ivritski arijski bez prevoda prevodim na internet prevodioca.
Dali tacno prevodi ili ne to neznam.
evo sta pise: matvej 12:40


40 Јер као што је Јона био у утроби
мор ске немани три дана и три ноћи, тако ће
бити и Син човечији у утроби земље три да -
на и три ноћи.

i ovo matvej 8:28

28 Десило се то док је прелазио море.
Стигавши у царство гергесинско, налетеше
на њега двојица опседнута демонима који
су излазили из гробова лудујући тако да ни -
ко није могао проћи тим путем,.

pozdrav
Ne nije "novi svet". U pitanju je samo savremeni prevod koji je rađen u mnogo boljim uslovima nego ovo što smo imali. U pitanju je prevod Starog Zaveta sa engleskog, a engleski je direktno sa hebrejskog. Dok je Novi Zavet sa grčkog na engleski, pa sa engleskog na srpski, sem Jevanđelja po Mateju koji je rađen direktno sa hebrejskog na srpski.
Ovaj zadnji citat ukazuje na demone, trebalo bi da pročitaš ceo kontekst.

Želim samo pomoći u što boljem razumevanju...jer vidim da se interesuješ, i da se držiš Svetog Pisma što je mnogo bitno.

Hajde da probamo ovako, da li znaš zašto Bog nije odmah uništio Lucifera? Zar Mu nije bilo lakše da ga uništi odmah i da tako reši taj problem?
 
Natrag
Top