Da li "vrijeme liječi sve"?

Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
448
vreme ne leci rane koje ne zelis da nestanu...znam po sebi ;)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vrijeme polako, ali sigurno, uništava sve! Čak i uspomene..., kako one bolne, tako i sve druge!
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Ono pre svega melje... Ljude, uspomene, kamen i čelik.
Leči li- da, ali samo u onoj meri u kojoj smo sposobni da praštamo i ako stavljamo znak jednakosti između zaboraviti i oprostiti.
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Ono pre svega melje... Ljude, uspomene, kamen i čelik.
Leči li- da, ali samo u onoj meri u kojoj smo sposobni da praštamo i ako stavljamo znak jednakosti između zaboraviti i oprostiti.

Pa zašto onda neki ljudi 10,20,30 godina ili čak cijeli život vole jednu te istu osobu????

Ili,neki dan sam čula za slučaj žene koja ni poslije 7 godina nije uspjela preboljeti kćerkinu smrt i ubila se :(
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ja mislim da vremenom samo naučimo da nas neke rane manje bole... Nekad je lep, skoro idiličan dan a onda kada se najmanje nadaš naiđe uspomena, vrati se trenutak i zaboli, zaboli možda još jače nego prvi put...
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Ja mislim da vremenom samo naučimo da nas neke rane manje bole... Nekad je lep, skoro idiličan dan a onda kada se najmanje nadaš naiđe uspomena, vrati se trenutak i zaboli, zaboli možda još jače nego prvi put...

E baš tako..I ja kada mislim da sam preboljela,rane se otvore kao da su juče nanesene.Pa me zato zanima da li je vrijeme vjerodostojan faktor za izliječenje boli.

Ja mislim da dok ne raščistiš sa sobom bol,nema ništa od toga.

E sad,nekom treba 10 dana,a nekome 10 godina....
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Pa zašto onda neki ljudi 10,20,30 godina ili čak cijeli život vole jednu te istu osobu????

Ili,neki dan sam čula za slučaj žene koja ni poslije 7 godina nije uspjela preboljeti kćerkinu smrt i ubila se :(

U pravu si što se tuge zbog gubitka voljene osobe tiče. Moj post se pre odnosio na emocije mržnje ili bol koji nastaje kada nas drugi povrede. Zaista je teže podneti gubitak nekog ko ti je blizak nego njegovu izdaju.
Isceliteljska moć vremena je u zaboravu- a stvari poput ljubavi i nama dragih preminulih su, za razliku od njihovih loših strana, verovatno poslednje na listi stvari koje želimo da mu prepustimo. :(
 
Natrag
Top