Da li ste za ulazak vlastite zemlje u nato

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ovo pitanje će kad tad doći na red kao najaktuelnije u našem političkom životu. Šta mislite o tome , da li da uđemo u ovu organizaciju ili ne ?

Sad mogu da iskažem svoj stav. Iako sam za ulazak u EU jer po meni to je najmanje zlo od raspoloživih mogućnosti, odlučno se protivim bilo kakvom ulasku u NATO.
I da dodam, ovoga puta ću se truditi da raspravu učinim tolerantnijom bez obzira na različita mišljenja.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bilo bi zaista odviše degutantno, da Srbija postane članica Saveza koji je, koliko juče, istresao tovare bombi po njoj, a razlog radi koga je to činio još uvijek nije nestao, nego je i danas aktuelan.
Mogu se interesi pretpostaviti mnogim moralnim načelima i normama, ali, ipak, postoji neka granica koja se ne može preći, bez obzira na interes.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
To bi bio odraz totalne nemoći, licemerstva, beznađa, toliko jadno i ponizno za ovu zemlju i ove ljude...
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
2.938
Ukratko, da vidite o čemu se radi. Ulaskom u taj NATO dobija se čast da se bude topovsko meso. Ulaskom u Nato moraćemo de se bolje opremimo, to će nam prodati (po paprenim cijenama) šta mislite ko? Ulaskom u Nato automatski se priznaje nezavisnost Kosova. Tako da će ga priznati i oni što su (hajde, recimo zbog nas) bili suzdržani i protiv toga. Ulaskom u Nato izgubićemo i ovo malo ponosa što nam je ostalo...
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Ulazak u NATO?????????????????

NE! :hunter:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mislim da je Srbiji bitno da sacuva vojnu neutralnost a tu smo vec "naceti" dozvolivsi letove NATO-ovih aviona nad Srbijom i potpisivanjem ugovora o kopnenim operacijama (prebacivanje trupa preko Srbije)...
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Jasno (i glasno) ne! Nisam za ulazak u NATO! Ne mogu da im oprostim to što mi je dete prohodalo u skloništu i dugo, dugo kad god elefon zazvoni vikalo: tata... Šta ću kad sam zlopamtilo...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Bilo bi zaista odviše degutantno, da Srbija postane članica Saveza koji je, koliko juče, istresao tovare bombi po njoj, a razlog radi koga je to činio još uvijek nije nestao, nego je i danas aktuelan.
Mogu se interesi pretpostaviti mnogim moralnim načelima i normama, ali, ipak, postoji neka granica koja se ne može preći, bez obzira na interes.
Interesi uvek pobeđuju moralna načela i tu granica nema , to je tako bilo i biće , ne vidim zašto ne bi bilo i sad . Što se tiče nas Srba i tog pitanja , Srbi su uvek i najnemoralije stvari prglašavali za vrhunski moral (tako je i kod drugih - da ne bude zabune) . Konkretno , oni su i najgore sluge proglašavali junacima, pa me ne bi čudilo da nekog ko uvede ovaj narod u NATO proglase za mudrog i vrhunskog poltičara.
Osim toga mi smo poslovno itekako vezani za NATO. Izvozimo oružje u Irak a i u Kuvjajt ćemo, zahvaljujući Amerima. Mnoge fabrike zavise od tog posla. Tako da će nam biti potrebno jako puno snage da izbegnemo ulazak.
NATO je osnovan kao odbranbeni sistem takozvanih slobodnih zemalja od komunističke opasnosti. Posle propasti komunizma na globalnom nivou ta organizacija gubi svaki odbranbeni smisao. No ona je opstala kao instrument u rukama SAD. Čitav komandni sistem, tačnije na svim ključnim mestima su Ameri , to je odmah uočljivo, prosto bode oči , i to ne smeta samo nama , već svima.Tako instrumentalizovan od strane Amerikanaca taj savez se koristi za najprljavije ratove i zločine u ime ljudskih prava , demokratije i razoružanja služeći se najgorim lažima, a to sa odbranom nema nikakve veze . Ovaj savez sa svojim mentorom je trenutno najveća pretnja po svetski mir . Suština svega je preraspodela kapitala, umesto da se nacionalna bogatstva koriste za unapređenja u socijali , obrazovanju , ekologiji itd. izmišljaju se neprijatelji i ratovi da ta sredstva odu u vojnoindustrijski sektor , čiji je lobi najači zajedno sa naftnim i bankarskim lobijem.
Osnovno pitanje je kako se boriti protiv ulaska naše zemlje u ovaj savez kada su skoro sve zemlje u okruženju ušle ili su na pragu ulaska? Kako izbeći taj proces i do koje mere ići u ustupcima jer ne zaboravimo mi smo ušli u takozvani program partnerstvo za mir.
Na ovo pitanje nemam jasan odgovor ali je sigurno da sami ne možemo . Međutim ovaj savez nije monolitan , tu postoje razne pukotine i protvljenja uticaju ovog saveza kod mnogih Evropskoh zemalja. To još nisu zvanične politike ali potencijal postoji samo ga treba podsticati, no to neće ići lako.
Na kraju ovo pitanje bih postavio svima . Lako je moralisati ali kako se odupreti ovom procesu a da ne ugrozimo vitalne ekonomske i nacionalne interese, tačnije da ne postanemo najzaostalija zemlja u Evropi, da ne budemo parije u Evropi ?


Jasno (i glasno) ne! Nisam za ulazak u NATO! Ne mogu da im oprostim to što mi je dete prohodalo u skloništu i dugo, dugo kad god elefon zazvoni vikalo: tata... Šta ću kad sam zlopamtilo...
Ovo baš i nije neki argument, u građanskom ratu na prostoru bivše SFRJ mnoga deca ne preživeše pa danas države i narodi moraju da sarađuju jer život i interesi uvek odnose prevagu. Da ne bude nesporazuma i ja sam protiv ulaska u NATO ali zbog budućnosti a ne prošlosti jer bliska prošlost i sa naše strane ne beše baš svetla.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ni jedno carstvo nije vecno osim Gospodnjeg. Urusice se Amerika, na kraju krajeva, sama od sebe kada za to dodje vreme. Problem je u poltronskom stavu i prokvinsliskim vladama zemalja kao sto je nasa, a na cijem teretu Amerika prezivljava. Kako to lepo napisaste, toliko nas je preplavio njihov kapital da smo vec zasli u duznicko ropstvo a da toga nismo ni svesni. Uzimamo kredite kao da necemo morati da ih vracamo, a kada bude doslo vreme za naplatu... Jbg, istina je da cemo tesko izbeci ulazak u NATO zato sto smo vec dali dupe pod kiriju, zato nece biti referenduma po tom pitanju (barem ne obavezujuceg), ali krivi smo mi sto smo na vlast doveli ljude koji su nas, za uzvrat, doveli tu gde jesmo, pred svrsen cin.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ni jedno carstvo nije vecno osim Gospodnjeg. Urusice se Amerika, na kraju krajeva, sama od sebe kada za to dodje vreme. Problem je u poltronskom stavu i prokvinsliskim vladama zemalja kao sto je nasa, a na cijem teretu Amerika prezivljava. Kako to lepo napisaste, toliko nas je preplavio njihov kapital da smo vec zasli u duznicko ropstvo a da toga nismo ni svesni. Uzimamo kredite kao da necemo morati da ih vracamo, a kada bude doslo vreme za naplatu... Jbg, istina je da cemo tesko izbeci ulazak u NATO zato sto smo vec dali dupe pod kiriju, zato nece biti referenduma po tom pitanju (barem ne obavezujuceg), ali krivi smo mi sto smo na vlast doveli ljude koji su nas, za uzvrat, doveli tu gde jesmo, pred svrsen cin.
Ni jedno carstvo nije večno ali postoje carstva koja su trajala i po nekoliko hiljada godina. I ovo Američko carstvo može da traje još pedesetak a možda i više godina a šta mi za to vreme da radimo?
Drugo, kažeš da smo krivi jer smo izabrali vlast koja nas je dovela dovde gde smo sad. Iako nije precizirano o kojoj se to vlasti radi predpostavljam da je u pitanju najnovija tj. aktuelna vlast ( o kojoj ja imam najgore mišljenje). Znači li to da su predhodne vlade a naročito ona vlast sa Miloševićem na čelu vodile ispravno zemlju , da je samoizolacija najbolji način rešavanja svih naših problema i da takva politika nije odgovorna za današnje stanje ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top