Da li ste spremni da se zbog nekoga menjate ili ste pokušali nekoga da promenite?

Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Ja mislim, da tu moc za menjanje, promijenu imamo dovoljno samo za sebe....
Posto je to zahtijevan proces, koji zahtijeva citavog covjeka, ja mislim, da mi zapravo i nemamo vremena, a ni te moci, da se bavimo sa drugima, u smislu promijenjivanja drugih. I sami, kada se odlucimo za neke promijene kod sebe, ponekad nam ne ide to bas lako od ruke, i potrebno nam je odredjeno vrijeme, da prepoznamo, pa vrijeme da pronadjemo, pa jos malo vremena da popravimo svoje grijeske onako jednu po jednu,a to traje citav zivot...

Ja mogu recimo nekome, s kim sam bliska reci, sta joj/mu ne valja, i mogu joj/mu to ponavljati po sto puta, ali nista to nece moci pomoci, sve dok se ta osoba ne povuce u samoci i tisini, i zacuje glas "direktora" , pa da rascisti pri sebi neke stvari, koje joj onemogucavaju napredak...
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ja mogu recimo nekome, s kim sam bliska reci, sta joj/mu ne valja, i mogu joj/mu to ponavljati po sto puta, ali nista to nece moci pomoci...
Nije samo dovoljno reći, ''smeta mi ili ne dopada mi se to i to kod tebe''...Treba je podstaći nekim svojim postupkom ili joj na neki način staviti do znanja da si nešto korigovala kod sebe, radi te osobe i time je diskretno navesti na promenu...;)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mislim da je nemamo dovoljno ni za sebe. Jedno je menjati neke sitnice, korigovati ponasanje do neke mere ( cesto smo prinudjeni na to ) a drugo menjati se, kao sto je neko vec napisao, kada smo vec formirani kao licnost. Ne kazu uzalud da se matoro pseto ne uci da laje ;)

Dum, "uleces", moram da pocnem da citiram :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Slažem se sa velikim delom tvoga posta...Stvarno si lepo rekao šta misliš...

Ako je u pitanju osoba koja ima lošu narav ili koja je ''svađalački raspoložena'', znači stalno spremna na neke rasprave, tu se pre svega radi o psihičkom stanju neke osobe. Pokušaj za promenom u tome delu ne ide baš lako...Skoro nikako...Da budem iskrena, ja od takvih ljudi bežim, i kada je u pitanju emotivna veza i kada je u pitanju prijateljstvo...

Korigovanje nekih loših navika, neke male korekcije sebe, spremna sam da učinim zbog nekoga, ali samo ako tako postupa i suprotna strana...Jer u slučaju da se samo mi menjamo, može se stvoriti predstava, da je samo nama stalo do takve veze ili prijateljstva...yes3

Taj sam :D
Kad smo već kod svađa ,ne mislim da su svađe po definiciji loše. Neko je jednom rekao "Zašto ratovati ako se svaki rat završava mirom" ili tako nešto. Tačno je to ali potiskivnje nemira može nenadano na ko zna kojoj strani napraviti problem u komunikaciji. Svađe često izvlače vrše loše strane iz jedne osobe a kad je o partnerima reč, pošto su već partneri pa se pretpostavlja da dobre strane odnosa dominiraju...dobro je i korisno videti loše strane pa onda doći do momenta da li ima razloga činiti napor (menjati se) da bi neko drugi bio zadovoljniji.
Sa godinama je sve teže menjati se ali to nije opravdanje i izgovor za toleranciju. Nekad je i mali korak dovoljan i sebe i partnera drugačije da gledamo :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pa da, uvek se ide na pobedu, čak i na gostovanjima, ako će to da dovede do menjanja dresova....dakle vredi menjati se :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Da ubacimo malo života u ovu priču. Namjerno uzimam riječ "moji", jer se radi o mojoj obitelji, rodbini i prijateljima.


Zbog mojih sam:
1. prestao piti
2. prestao kartati za pare
3. naučio slušati dok govore

Moji su zbog mene:
1. otišli na liječenje ovisnosti o alkoholu (uspješno)
2. primili se posla i diplomirali, našli stalni posao i sredili si život
3. odvikli se od kašnjenja (ovih je bilo puuuno)
4. naučili da je obećanje svetinja
5. naučili da u mom društvu ne pričaju protiv "Manchestera".;)


Možda i nije nešto. Ali ja sam zadovoljan. I sobom, i mojima.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Lepo od tebe Cantona što si bio iskren...:)

Iskreno, ja kada čitam tvoj spisak pokušavam sebe da preslišam...Da li sam ja šta promenila kod sebe zbog drugih...?
Pa neću da sada zvučim da sam savršena, ali spadam u one osobe koje su prilično sređenog života...Jedino šta želim kod sebe da promenim zbog drugih je da budem malo opuštenija i da ljude u moj svet ipak malo brže ''propustim''...To su obično zamerke moje okoline...
Kod sebe zbog drugih sam promenila, da ne reagujem na prvu loptu i da budem strpljivija...:) Možda to nekima zvuči kao sitnica, ali meni je trebalo vremena i za to...
 
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
Ne. Nevolim da menjam druge pa stoga nevolim da menjam ni sebe zbog nekog. Jednostavno u zivotu budi ono sto jesi,ako te ta osoba voli prihvatice te takvog kakav jesi!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne. Nevolim da menjam druge pa stoga nevolim da menjam ni sebe zbog nekog. Jednostavno u zivotu budi ono sto jesi,ako te ta osoba voli prihvatice te takvog kakav jesi!!!

U tome i jeste stvar. Ako neko oseti potrebu da se promeni a da na toj promeni ne gubi a a drugome može doneti dobro, što da ne.
Prihvatiti nesavršenost ne znači nedovoljno poštovanja prema sebi.
Ružno je menjati se ili to pokupavati samo da bi se drugima prikazali u svetlu koje njima više odgovara...
 
Natrag
Top