Da li ste spremni da se zbog nekoga menjate ili ste pokušali nekoga da promenite?

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679

Koliko primjećujem, u diskusiji se provlači teza da što je čovjek stariji, to se teže mijenja. Možda sam ja crni "ovac", ali kod mene je suprotno. Meni je promjena s godinama lakša. Ne samo lakša, već kada sam bio "mlađan lovac ja", o promjenama nisam ni razmišljao. Da pojasnim.

Kada sam imao 20-25 godina mislio sam da je cijeli svijet moj. Nastojao sam sve što radim maximalno podrediti sebi i svom užitku. O potrebi da se prilagođavam svijetu ili drugima nisam ni razmišljao. Sve znam, sve sam probo. Što meni ima tko prigovarat i dijeliti savjete. Koje mijenjanje, što mi fali, baš sam super. Sam sebi.

Onda s godinama počinjem sazrijevati. Pa vidim da sam negdje mogao i bolje proći. Pa da mi ovo nije baš pametno. Pa da mi ono baš i ne valja. Pa počneš razmišljati kako ti utječeš na druge, normalno, i kako drugi utječu na tebe. I počneš se mijenjati. Pri tome radi vaga, na jednoj strani što trebaš promijeniti. Na drugoj što ćeš s time dobiti. Pa kada s vremena na vrijeme podvlačiš crtu i računaš što si dobio, a što izgubio, rezultat kazuje jedno. U pozitivi si. I najvažnije. Svaka promjena zbog ljubavi je dobitak.

Dobro, ne bi baš pirsao nos….;)
 
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
226
Svakodnevno pokusavam da promenim osobe oko sebe, da im skrenem paznju na neke stvari koje rade a ne bi trebali, kao i oni meni.. Nama je to normalno :)
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Da li ste spremni da se zbog nekoga menjate (bez obzira, da li je to u pitanju voljena osoba, prijatelj...ili neko sasvim treći) ili ste nekoga pokušali da promenite, da biste ga prilagodili sebi?

Zanimljiva tema....

Svakodnevno se trudim da menjam neke loše navike,neke sitnice koje mi smetaju....ali to isključivo radim zbog same sebe,da bi meni bilo bolje....mozda je malo sebično al tako je.

Jednom prilikom je neko pokušao na silu da me natera da se menjam,rezultat njegovog eksperimenta je bio samo josh gori.
Iz tog razloga sam naučila da neke osobine i neke stvari ne treba menjati zbog nečijeg hira jer ne ume svako to da ceni.
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Da li ste spremni da se zbog nekoga menjate (bez obzira, da li je to u pitanju voljena osoba, prijatelj...ili neko sasvim treći) ili ste nekoga pokušali da promenite, da biste ga prilagodili sebi?


Da, mijenjala sam se i nastavit ću. Svoje ponašanje. Kad je to (bilo) korisno i pametno, za druge ili mene ("Nemoj sad skakati, budi dobra djevojčica." "Nemoj se svađati s drugima.") Relativno kratkotrajno. :dtyste: Jer ličnost zbog nekoga neću mijenjati. Kad procijenim da kompromis ima dobru osnovu i ne oduzima mi mene, to je u redu.

I da, pokušala sam mijenjati i mijenjala sam druge. Bili oni bliski ili ne. Svakako ću to činiti i dalje. yes3
 
Natrag
Top