Da li ste kršteni?

Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Nisam krštena kada je bilo vreme jer je moj otac bio policajac.
Danas, ne želim da se krstim iz principa! Kad vidim ko se sve kršteva, ko kršteva i kako ne pristajem da budem deo masovne histerije i cirkusa!

Mislim da Bog ljude ne deli na krštene i ne krštene već na dobre i loše.
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Nisam krshtena,muslimanka sam.Slazem se sa ovom povishe mene hehe.Mislim da Bog ne deli ljude na krshtene i ne krshtene nego po njihovim delima.Jer dzaba ti ako si krshten ako si neki olosh od choveka i isto tako ne verujem da ti mogu biti oproshteni gresi samo zato shto si se krstio jer nema nikakvog smisla.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Nisam krštena kada je bilo vreme jer je moj otac bio policajac.
Danas, ne želim da se krstim iz principa! Kad vidim ko se sve kršteva, ko kršteva i kako ne pristajem da budem deo masovne histerije i cirkusa!

Mislim da Bog ljude ne deli na krštene i ne krštene već na dobre i loše.

Sa svim duznim postovanjem. BOG ne deli ljude uopste. Za njega ne postoje kategorije tipa dobrog i loseg, crno ili belo, pozitivno i negativno. To su kategorije rezervisane za ljude i pri tom mislim na obicne ljude. Te price su tipicne za klasicne religije koje uglavnom sluze kontroli i zavadi narodnih masa. Naravno u svakoj religiji ima par kapi istine koje nas privlace kao dete svetlo. Mocnici znaju da to ne igra ulogu i zato se tako ponasaju.
Mislim da je to u vedama lepo opisano: imas 7 sveta iznad i ispod i svako u sledecem zivotu napreduje ili stagnira u sklopu svog delovanja. I negativci napreduju, a da li je to na dole zavisi od tacke gledanja...
Ako se neko pokaje onda on samo menja pravac svog kretanja i to je sve. Zaboravite zamisao o paklu, pa to je bre raj za djavole.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
4
Svako nosi svoj teret,zato ne treba da se gleda šta drugi rade,nego ono što TI radiš. Svet Ignjatije je rekao: ''Čini mi se da oni koji su puni dobrih dela,a ne mare za Boga,liče na leš mrtvaca koji,mada prekrasno odeven, niti oseća niti mu to koristi.'' Razmislite o tome...
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Hteo bih da pitam dali ljudi koji cine dobra dela to cine zato sto su dobri ili zato sto se to od njih ocekuje ili sto oni nesto ocekuju u ovom ili sledecem zivotu. I koji je smisao dobrih dela, religiozno gledano. Koji je ultimativni cilj, postati svetac, uspeli majstor ili mozda ujedinjenje sa bogom samim. Ili smo mi ipak samo biohemijske naprave sklone tripu.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
Mogu ti odgovoriti samo koji je ultimativni cilj postati majstor,po meni....a to je moje lično duhovno ispunjenje,znači usavršavati samoga sebe na duhovnom planu,bez ikakvih naredbi i zakona.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
A luciferkovic je jedan vrlo zanimljivi lik koga jos nemogu da ukapiram do kraja. Bilo bi lepo znati koja licnost u istoriji covecanstva stoji iza imena lucifer i koja mu je bila stvarna uloga.

Mnoge istoriske ličnosti su stajale iza njegovog imena pa nisu dobro završile,a ove današnje će mo da vidimo kako će završiti ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Novi zavet sam precitavao bar desetine puta...
PRIJATELJI MI DAVAHI, I CITAH IH, MNOGE RELIGIOZNE KNJIGE...
I...
nije mi zao sto nisam krsten...
NE PLASIM SE...
...sudnjeg dana...
 
Natrag
Top