Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nisi. Ti si interpretirao onako kao to ovosvetski populisti pričaju. Nisi citirao već interpretirao. A onda netežeš sa pričom o ubijanju dece. Molim te, pokaži gde je govorio o ubijanju dece ili o stvaranju steriliteta za rađanje? Nemoj stalno izbegavati konkretan odgovor.

Nigde nema citata gde on govori o ubijanju dece ili sterilizaciji. To si mogao čuti od svetovnih populaista. Nesmemo to činiti kao hrišćani.

Drzak si beskrajno. Nemam ti pravo dopustiti niti da mene maltretiraš, pa ti neću ni dopustiti.

A zaključak ću samo ponoviti. Bill Covid je slavodobitno izjavljivao kako će on, i njegovo sotonjarsko društvo, cjepivima smanjiti povećanje populacije. Nagradno pitanje za sviju glasi: Što mislite kako je Bill Covid 'sotonjara' zamislio cjepivima smanjiti prirodni prirast stanovništva na zemlji?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Drzak si beskrajno. Nemam ti pravo dopustiti niti da mene maltretiraš, pa ti neću ni dopustiti.

A zaključak ću samo ponoviti. Bill Covid je slavodobitno izjavljivao kako će on, i njegovo sotonjarsko društvo, cjepivima smanjiti povećanje populacije. Nagradno pitanje za sviju glasi: Što mislite kako je Bill Covid 'sotonjara' zamislio cjepivima smanjiti prirodni prirast stanovništva na zemlji?
Drzak što tražim da nađeš citat za tvoju pretpostavku.

Gde on tvrdi da će vakcinama pobiti decu ili učiniti žene neplodnim.

Zašto voliš taj populizam umesto da tražiš činjenice?

Pokaži citat i ja ću se složiti sa tobom. Nemoj pretpostavke iznositi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kao drugo. Elementarne činjenice koje si zanemario. Te vakcine o kojima Gejts priča, su vakcine koje se primenjuju više od 100 godina. To su MMR vakcine..protiv poliomelitisa, velikih i malih boginja, tifusa itd. One koje mi primenjujemo već više od 100 godina. I jesu li one pomogle da se smanji ili poveća stanovništvo? Naravno, zahvaljujući njima stanovništvo je danas 8 milijardi jer su vakcine sprečile pandemije ovih već poznatih bolesti.

O tim vakcinama Gejts priča. Dakle, one ne mogu smanjiti broj stanovništva niti imaju tu ulogu. One svojim svojstvima ne izazivaju sterilitet.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
O tim vakcinama Gejts priča.

A zaključak ću samo ponoviti. Bill Covid je slavodobitno izjavljivao kako će on, i njegovo sotonjarsko društvo, cjepivima smanjiti povećanje populacije. Nagradno pitanje za sviju glasi: Što mislite kako je Bill Covid 'sotonjara' zamislio cjepivima smanjiti prirodni prirast stanovništva na zemlji?

P.S. Neću ti dopustiti da me maltretiraš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A zaključak ću samo ponoviti

Populizam svetovni. Kao i svaki populizam, ovde se ne radi o razumnoj argumentaciji sa konkretnim činjenicama već o pretpostavkama i pripisivanjima nečega što nije rečeno.

Znači, da se ne bi malteretirali kako sam kažeš, ti navedi gde su MMR vakcine igde izazvale neplodnost, vakcine o kojima priča Gejts, i koje koristimo više od 100 godina. Toga nema i vakcine tome ne služe.

Gejts na drugim mestima kada govori o nama poznatim MMR vakcinama, i njihovoj primeni u zemljama trećeg sveta, on govori da će one zajedno sa negom i zdravijim životom pomoći tim ljudima tamo da manje razboljevaju. Samim tim deca će biti zaštićenija a samim tim će roditelji da budu spokojniji u pogledu budućnosti njihove dece. To će na kraju rezultirati da će rađati umerenije baš zbog te spokojnosti da će deca ostati u životu. To je pozadina priče koju i ti znaš ali demagogija i populizam je jači od tvog zdravorazumskog rezonovanja koje bi ti mogao pokrenuti da želiš. Moraš da se izboriš sa intencijom kod tebe za populizmom i da gledaš racionalnije stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ono što je napisano jeste pod nadahnućem. To ne znači da je svaka Pavlova reč igde ikada izgovorena bila uvek pod Duhom. Naravno da nije. Ali takve reči nisu ni zapisane. Zapisano je samo ono pod Duhom. Opet se vraćamo pitanju nadhnuća i nenadahnuća koje sada opet eksploatišeš da opravdaš svoje viđenje tj. da bi pokazao da je Pavle i apsotoli pogrešili. Nisu. Nema greške. Nema u onome što je napisano..a u svakodnevnom govoru da ima svakako. Svaki prorok u svom životu itekako greši, ima svoje stavove, rediguje ih. Ali napisano u Pismu je samo ono što je Bog navodio, uz naravno izražavanje pojednica sopstvenim rečima, stilom...

Ti apsolutno ne znas sta pricas!

Ako je "svaka rec biblije nadahnuta", onda je i ono sto je David napisao nadahnuto (svaka rec), a on je napisao citiram:

"Zar da ne mrzim na one koji tebe mrze? Punom mrzoscu mrzim na njih, neprijatelji su mi!"

---> sto je suprotno zapovesti da ljubimo svoje neprijatelje!

Dakle, David izrazava osecanja i misljenja, koja nisu nuzno i Bozja..

Cak i Pavle pise "ja vam kazem a ne Gospod" , izrazavajuci svoje stavove! A to nije uvek naglaseno, i pisci biblije izrazavaju svoja misljenja i bez prethodnog upozorenja.

Nista ja nisam "eksploatisao", cak i tvoji adventisti priznaju da "nije svaka rec nadahnuta", mogu ti citirati iz vase literature taj stav! I to nece tvrditi ni jedan ozbiljan adventisticki teolog! Ja ne znam gde si ti ucen ovako pogresno?

Vidiš, ja se uopšte nebavim time da li ima 1000 godina ili 1 godina. o nam Mire brate dragi uopšte nije važno. Kao što vidiš i sam, ima pogrešaka u oba pravca. Jedno preterivanje je kada ljudi razmišljaju da je daleko dolazak i onda se opuste i žive kako žele. Druga krajnost je kada ljudi panično u isčekvanju toga počnu da iznose neosnovane tvrdnje o ispunjnju prooštava i u ta proroštva svrstaju događaje koji nisu vezani za ta proroštva. Ni jedno ni drugo nije dobro. Čovek ko čovek je podložan svakim manipulacijama. Moramo se čuvati i jednog i drugog.

Ponovo kazem "reci to apostolima"!

Ja tebe razumem zasto ti insistiras da mi "budemo oprezni" upravo zato jer se bojis "promasaja" koje ste vi - adventisti - doziveli, ali mi ovde ne prognoziramo "datume"!

Misli na događaje vezane za Jerusalim. Ne za kraj sveta.

To je pogresno tumacenje!

A da jeste, to dokazuje i ovaj stih:

"Zaista vam kazem, necete obici gradova judinih, dok ne dodje Sin coveciji!"

Ovakvim stavovima o kraju sveta i pogrešnim tumačenjem mi se izjednačavamo sa vračarima.

Molim? Kakvi "vracari", sta pricas ti?
Pa onda su tebi i apostoli vracari kada pricaju o kraju sveta..

Zato i nije sve zapisano od apostola jer su svakako i oni grešili u svakdnevnom govoru i očekivanjima.

Jovane, shvatas li ti sta govoris? Ispada da je Bog njihove reci "seckao" tako da ne sadrze nikakve greske ili licna misljenja..

Nisi u pravu, eno naveo sam ti i primer Davida..David pise suprotno zapovesti - "ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe" i kaze:

"Zar da ne mrzim na one koji tebe mrze? Punom mrzoscu mrzim na njih, neprijatelji su mi!"

---> on dobro zna da zapovest ovo brani, ali ih svejedno mrzi, i to je zapisao"!

Dakle, to su licna misljenja pisca, i nesto sto "Bog ne odobrava"! Ali ti bi mogao sad tvrditi da je "svaka Davidova rec nadahnuta" (oslobodjena gresaka), i onda je to "teologija" koju mi trebamo da prihvatimo i sledimo, znaci da kao i David "mrzimo svoje neprijatelje"!

Ovo nije stav ni adventista ni ozbiljnih teologa..

Ne znam na osnovu čega tebi takav zaključak o meni osim zbog toga što često imam odgovore na brojne kontraverze pa misliš da sam nadmen. Ne, samo dubiozno izučavam stvari. Ništa više. I ti si "nadmen" kao i ja jer i ti za razliku od ostalih tvojih istomišljenika ipak imaš najjaču argumentaciju i puno se trudiš oko onoga što zastupaš

Veruj mi, i ja sam u proslosti mislio da sam ponizan, da nisam nadmen, ali mi je sotona davao takve "svetlosti" kao i tebi, da sam poricao Trojstvo, znam kako je, sve isto dozivljavas.. A ti stvarno mislis kako si ponizan, mozda i jesi, ali ti sotona salje brojne "svetlosti" da te prevari i "naduva", pa mislis da si "poseban"... Tako je i meni radio..

Ti i ja smo tu isti..za razliku od naših istomišljenika koji se ne udubljuju kao ti i ja. Ali mi nismo nadmeni zbog toga nego predani.

Moram se nasmejati na ovo :)

Da se razumemo, nikog ne osudjujem, ali vas dvojica, da niste "nadmeni", sigurno ste sveci..

Ljudi, uozbiljite se, prvi i najgori greh je gordost, apsolutno niko nije imun na to, i sotona to koristi.. Pitanje je samo, u kolikoj meri vas je ubedio da pomislite kako ste na to imuni..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Mire, kako god ti mislio o nadahnuću iz Biblije, ono jeste "odvojeno" od naših iskustava svakodnevnog života.

Evo uzmi recimo Nojevo "prokletstvo". Misliš li da je Noje ovde bio "bezobrazan" pa prokleo sina za sitnicu ili je ovde u pitanju nešto drugo. U tom svetlu gledaj i Davida.

Kada pak Biblija sama naglašava da je neko izneo svoj lični stav poput Pavla i kada je iz konteksta rečenoga ili urađenog jasno da se radi o nečijoj greški to je drugo.

Apostoli ne greše u pogledu hronologihe događaja jer se tu ne radi o njihovom ličnom stavu već o poretku koji je Bog obznanio i koji se ne menja tj.nema konotaciju ljudskog razmišljanja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A ti umislio da si Mesija, k'o Hitler, koji će 'obratiti muhamedance', pa vrlo brzo postao muhamedanac koji se izruguje vjeri kršćana da je Isus Bog. Ti si se navukao na narativ sotone.

Tako je i mene sotona ubedjivao da sam "izabran" kao i njega, davao mi razne "svetlosti", govorio da je Trojstvo laz, ubedjivao me u to (i pre ovog foruma), da sam ja stvarno pomislio da sam "izabran". Bio sam dobar i ponizan pred Bogom, a svi ostali su bili zli i losi (cak i u crkvi) pa njima nije dao tu "svetlost" nego meni, i ja moram da ih "prosvetlim", inace ce propasti..

Nije uopste za izrugivanje, to je zalosno stanje, kada covek na to nasedne..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, kako god ti mislio o nadahnuću iz Biblije, ono jeste "odvojeno" od naših iskustava svakodnevnog života.

Evo uzmi recimo Nojevo "prokletstvo". Misliš li da je Noje ovde bio "bezobrazan" pa prokleo sina za sitnicu ili je ovde u pitanju nešto drugo. U tom svetlu gledaj i Davida.

Kada pak Biblija sama naglašava da je neko izneo svoj lični stav poput Pavla i kada je iz konteksta rečenoga ili urađenog jasno da se radi o nečijoj greški to je drugo.

Apostoli ne greše u pogledu hronologihe događaja jer se tu ne radi o njihovom ličnom stavu već o poretku koji je Bog obznanio i koji se ne menja tj.nema konotaciju ljudskog razmišljanja.

Jovane imas kompleks "nadahnutosti", i sta god ti ja napisao sad, ti ces misliti da si u pravu.. Ne, nisi u pravu, gresis.. Ovo cak ni adventisti ne veruju, oni kazu citiram:

"Kako mozemo biti sigurni da su neke reci biblije zaista misljenje Boga a ne nekog coveka? Samo onda kada stoji 'TAKO GOVORI GOSPOD..' . "

To je iz vase literature..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Gejts na drugim mestima kada govori o nama poznatim MMR vakcinama, i njihovoj primeni u zemljama trećeg sveta, on govori da će one zajedno sa negom i zdravijim životom pomoći tim ljudima tamo da manje razboljevaju. Samim tim deca će biti zaštićenija a samim tim će roditelji da budu spokojniji u pogledu budućnosti njihove dece. To će na kraju rezultirati da će rađati umerenije baš zbog te spokojnosti da će deca ostati u životu.

A onda će među njih doći Bill Covid sa svojim sotonjarskim društvom, napravit će od njih pedere i lezbijke i potpono će se prestati razmnožavati. I tako će "protestantsko-njuejdžovski" ološ istrijebiti crnce. Bijelci već godinama stagniraju, a porastom pederluka, i muškog i ženskog, vrlo brzo će i njih nestajati.

Nista ja nisam "eksploatisao", cak i tvoji adventisti priznaju da "nije svaka rec nadahnuta",

Osim Jeleninih

Moram se nasmejati na ovo :)

Da se razumemo, nikog ne osudjujem, ali vas dvojica, da niste "nadmeni", sigurno ste sveci..

Ljudi, uozbiljite se, prvi i najgori greh je gordost, apsolutno niko nije imun na to, i sotona ga koristi.. Pitanje je samo, u kolikoj meri vas je sotona ubedio da mislite kako ste na to imuni..

Tako je. Međutim, tvrdokorno i tvrdoglavo, pa i iritantno inzistiranje na nečemu, nije nužno gordost. Zapravo što je gordost? Gordost je gorivo koje čovjeka pokreće u činjenju nekih stvari kako bi uzvisio sebe - "Nu mene, vidi što ja znam". Ja ću svima ovdje ostaviti da svatko za sebe prosuđuje i moju gordost, zato se neću ni od čega pravdati.

Tako je i mene sotona ubedjivao da sam "izabran" kao i njega, davao mi razne "svetlosti", govorio da je Trojstvo laz, ubedjivao me u to (i pre ovog foruma), da sam ja stvarno pomislio da sam "izabran".

Nije uopste za izrugivanje, to je zalosno stanje, kada covek na to nasedne..

Kad bih ja znao (mislio) da će se i Jovan i desetine drugih koji ovdje dođu i čitaju vratiti Istini koja je u Kristu Bogu i Kristovoj crkvi, ako prestanem pisati, ovo bi bio moj posljednji post. Sve mislim, pa dat će Bog da ljudi (slijepci) konačno progledaju napišem li nešto još jedanput.
 
Natrag
Top