Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
PC ne da uzima pare, ngo grabi od naroda. Sahrane, vjenčanja, idoli, brojanice, krštenja, molitve. Kod nas vladika nije htio doći da osvešta crkvu ili temelj bez 1000 evra.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Na što se od bijele tehnike najviše "pale"?
Jednom su sagradili kuću, ali on je morao dugo da dolazi u crkvu, lakše je da uzmeš belu tehniku i pobegneš.
Bar ne piju alkohol, ne puše, ne prejedaju se svinjetinom..i slično.
Auuuuuuuuuu
Al ga sad pogodi.I puše i piju i jedu svinjetinu, znam dobro "adventiste" koji to rade.
Svuda ima zloupotreba, a merilo svega je reč Božja, jer jedna crkva može biti najgora - ali je bitno učenje crkve i Duh koji joj je dat.
To ja kažem za PC.
Ja sam nekoliko puta napomenuo kada se raspravljalo o ovoj temi - da kada bih ja lično video da se u mojoj crkvi rade najgore stvari u sred crkve - ja je ne bih napustio, jer ljudi se mogu pokvariti, ali je crkva Božja, i on je vodi ka reformi i probuđenju.
Ja sam u mojoj crkvi ukinuo treći tas jer su čteci delili novac i često se svađali iako je tas već bio zabranjen od vladike neki sveštenici su ga i dalje dozvoljavali.
Drugo je kada u crkvi svi greše na veliko a da nema nikakve težnje da se stvari popšrave, već svi sede skrštenih ruku kao da je sve u redu, i još se tim stanjem čak i hvale.
To nije u PC.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A opet neki od vladika to zabranjuju i ne praktikuju i šta ćemo sad?

Ne može i med i gorko iz iste slavine, znači izlazi gorko. Da ste crkva Božja to se ne bi smjelo desiti. Toga nema kod nas. Pogotovo da se neko moli za pare. Ni oni koji ne uzimaju pare nisu bolji od onih koji uzimaju. Jer oni njih ne prozivaju, nisu pokrenuli postupak smjene. Vrh SPC je totalno iskvaren prikrivali su seksualn afere. Znači da ni oni nisu bolji od onih koji su činili bezakonje. Nije samo dovoljno nšto n raditi ngo i ukazati na zlo.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ne može i med i gorko iz iste slavine, znači izlazi gorko. Da ste crkva Božja to se ne bi smjelo desiti. Toga nema kod nas. Pogotovo da se neko moli za pare. Ni oni koji ne uzimaju pare nisu bolji od onih koji uzimaju. Jer oni njih ne prozivaju, nisu pokrenuli postupak smjene. Vrh SPC je totalno iskvaren prikrivali su seksualn afere. Znači da ni oni nisu bolji od onih koji su činili bezakonje. Nije samo dovoljno nšto n raditi ngo i ukazati na zlo.
Prijatelju ako tao misliš zašto si hoš uvek u HAc, jer znamo da se tu svakakve malverzacije vrše pa ako ne može iz istog gorko i slatko onda napusti i HAC i pridruži se crkvi u kojoj su svi bezgrešni.
Takva crkva ne postoji.Svaki čovek je izvor gorkog i slatkog, a ne organizacija, za to Jakov veli i gorko i slatko, jedan čovek ne može da bude izvor i gorkom i slatkom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Prijatelju ako tao misliš zašto si hoš uvek u HAc, jer znamo da se tu svakakve malverzacije vrše pa ako ne može iz istog gorko i slatko onda napusti i HAC i pridruži se crkvi u kojoj su svi bezgrešni.

HAC ima istinu i uči Jevanđelje. To što ima ovakvih i onakvih vjernika nije do same crkve ngo do njih lično. Vaša crkva podržava ubijanje, ratov, zločine. Niko nije majstor za malvrzacije kao vi.
 
Natrag
Top