Da li neko zna?

Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Uključio bih se svojim postom. PAL signal je do pre neku godinu bio profesionalni standard za emitovanje TV programa u skoro čitavoj Evropi. Danas je naprosto pregažen HD tv standardom. Polako se gasi.... Zašto ovo napominjem? Da bi se shvatilo koliko je "besmisleno" raspravljati o kvalitetu i podešavanjima raznih kodeka kada je VHS standard samo "POLOVINA PAL-a". Potrebno je samo sačuvati izvorni "kvalitet" VHS snimka, ne degradirati ga. MPEG 2 sa podešavanjima bitrate-a iznad cifre 5 je za VHS izvorni snimak je više nego dovoljan. Premda pravilo kaže - digitalizacija se uvek vrši NAJVEĆIM mogučim kvalitetom. Ispada da je poželjno digitalizovati u MPEG 2 sa maksimalnim podešavanjima. I treba znati da je to ubuduće ORIGINAL i da ga kao takvog treba sačuvati. Iz njega ćeš još dugo dugo vremena moći da napraviš kopiju za gledanje u odgovarajućem aktuelnom formatu. Danas je to za dobar deo nas DVD, sutra možda MP4...bla bla..... uostalom, skoro svaki noviji LCD TV bez problema prikazuje MPEG 2 sa fleša preko ugrađenog plejera.
Nisam baš siguran da tri sata video snimka može stati na DVD ( mislim da je maksimum dva sata). Ako može, oboriće mu se i onako slabašan VHS kvalitet. Trebalo bi snimak sa kasete podeliti u tri dela po sat i za gledanje sa DVD diska napraviti tri različita DVD-a.
Ja bih ovo odradio ovako:
1. Digitalizovao, snimio sa kasete na računar, u MPEG 2 formatu maksimalnim kvalitetom tri puta po sat ( pogledao sam - treba ti dva do tri GB prostora na disku po satu sa bitrateom od 6000 za MPEG 2, za celu operaciju nekih 20GB da bi se napravili DVD)
2. Trajno čuvao snimke na fleš memoriji specijalno namenjenoj za to. 16 GB bi moralo biti dovoljno
3. Narezao tri DVD diska za "distribuciju" rođacima, prijateljima. Eventualno napravio kopije na njhove fleš memorije.

Nedavno sam bio "prinuđen" da napravim DVD disk za "distribuciju" i uspešno sam to odradio programom koji se zove DVD Styler. Mali, moćan, besplatan, prilagođen nameni, lak za rukovanje i ima čarobnjaka koji će novog korisnika voditi do cilja.
Pogledaj i skini ga sa ove adrese
Kod:
http://www.dvdstyler.org/en/
ako procenjuješ da bi ti odgovaralo.
Želim ti da uspešno sačuvaš svoje uspomene.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Znam samo da ko zna da radi sa tim konverterima on je car.Ja san nedavno gledao Star trek Nemezis tako ga covek uradio dobro da sam se zapitao sta ce uopste dvd format.Scena u pustinji gde Picard vozi kola,a jure ga oni vanzemaljci,gde se cak i zrak sunca carobno prelama, e svaka mu cast.Inace je bio mkv format.
Bio mi je potreban cini mi se CoreAVC™ Professional Edition da bih ovo odgledao.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Ne znam sta se desava ..snimim jednu kasetu negde na 2.5 sata primetim da mi vise ne snima inace je kaseta od 3 puna sata ispracaj u vojsku...sta cu vratim kasetu tamo de je stalo i snimim..nastavak..znaci kaseta je negde oko 2h.50min snimi ton i sve..u dva dela..primetim da je snimilo prvi deo na tacno 2 sata(ravno 4gb) u sekundu..znaci ..ta dva sata i 50 minuta(1.5gb)..ima oko 5.5 gb..onako u mpeg2 formatu..znaci mala je razlika ..skoro je kao na kaseti...snimak u kompu..
--Preko Hand brake smanjim video sa 5.5gb na 2.3 gb ..i video je skoro isti zadovoljan sam kvalitetom..kad se gleda ovako na oko..cudo od programa...ubacim drugu kasetu nastavak ispratnice ..probam da snimim nista nisam pomerao..kad opet problem tona nema nigde..pre toga sam instalirao neke programe i igrice za klinca..misleci da je do toga nesto..sve pobrisem i isprobam sve moguce kombinacije..u audio setings u programu ..ne reaguje..jutros dignem sistem..drajvere sve vratim..i ostavim samo program za tv karticu preko koje sam snimio prvu kasetu...i opet 2 sata sam pomerao i ubacivao onaj kablic..kao ste ste rekli..kablic bi trebalo da ide iz zelenog ulaza na tv tjuneru u plavi na tv kartici..i to sam probao..i menjao podesavanja..al nista...ne znam dal nije do muzicke kartice posto imam mali prekid negde........kablic sam jedva naso..i to na pijacu..slucajno..dal je moguce da je do njega nesto..ne reaguje nista..kao da ga nema...
Htedoh da pitam...jos nesto cuje mi se grozno sustanje iz zvucnika..i pucketanje...i zujanje kao mikrofonija...jel to do kartice muzicke il je do zvucnika sto su mozda produvali..inace obicni su zvucnici za komp..dva spojena u jedan dzek..i ima na njima da se pojacava ton..i idu u wufer..i to sam skoro zamenio zvucnike..i nije mnogo potrajalo..dok se ovo nije opet pocelo da cuje ..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Za ovo sustanje iz zvucnika odes u control panel,pa sounds and audio device,pa advanced i u iskacucem prozoru skrolujes levo i desno i destikliraj suvisno.to je verovatno neki bust za mikrofon.Obicno u konrolnom panelu imas i ikonicu za zvucnu karticu koju imas.kod mene je to recimo realtek,pa klikom na nju odaberes u onim prozorima sta ti treba,recimo filtriranje pozadine zvuka i glasova-bust.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Zbog problema sa nesinhronizovanim zvukom sam i predlozio snimanje iz delova, mora raditi sa istim podesavanjima snimanje, i nema veze sa tim odakle pocinje da se snima. Takodje verovatno u recording podesavanjima je podeseno da sece video na odredjenoj velicini, bar na pojedinim tv tjunerima postoji mogucnost da sece video prema unapred podesenim velicinama.


Nedavno sam bio "prinuđen" da napravim DVD disk za "distribuciju" i uspešno sam to odradio programom koji se zove DVD Styler. Mali, moćan, besplatan, prilagođen nameni, lak za rukovanje i ima čarobnjaka koji će novog korisnika voditi do cilja.
Da veoma lak program za upotrebu sa sasviam zadovoljavajucim fumkcijama, i ja sam ga cesto koristio ranije.


Znam samo da ko zna da radi sa tim konverterima on je car
Nije to bas toliko komplikovano,kada se zna sta koji filter radi, naravno to treba iscitati i posle je lako:) Za vecinu korisnika su sasvim dovoljni klasicniji konverteri, i za prebacivanje jedne kasete je besmisleno uciti sve to...


Za ovo sustanje iz zvucnika odes u control panel,pa sounds and audio device,pa advanced i u iskacucem prozoru skrolujes levo i desno i destikliraj suvisno.to je verovatno neki bust za mikrofon.Obicno u konrolnom panelu imas i ikonicu za zvucnu karticu koju imas.kod mene je to recimo realtek,pa klikom na nju odaberes u onim prozorima sta ti treba,recimo filtriranje pozadine zvuka i glasova-bust.

Slazem se verovatno je problem do podesavanja mikrofona ili neceg slicnog. Treba mutirati ili jos bolje fizicki iskljuciti uredjaje tokom prebacivanja. Mada moze biti uzrok i los kvalitet kablica.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa znas kako sve ima svoje.Ranije kad sam recimo kupovao filmove i pustim sa dvd nema prevod,pa moram manuelno da namestam.Tako jednom ja pocnem pricu sa jednim sto reze i pitam ga sto prevod nema isti naziv kao i film ,pa da player moze da ga prepozna,a on me ubedjuje kako ne moze dva ista naziva u direktorijumu.Ja otvorih istavim nekoliko programa za raznim extenzijama a, istog imena i on se zabezekne he he.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ubedljivo najbolja stvar sto se tice editovanja, konvertovanja, secenja i slicnog je TMPGENC, njega sa licencom koriste od domacih medija rts, sport klub i od hrvatskih nova tv.
Postoje krekovane verzije, rade dobro i u njima imas sve pa ako imas dosta tih kaseta odvoji par dana da pogledas kako radi ovaj program pa preko njega uradi, neces pogresiti.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Uzeo sam novu muzicku karticu...ubacio kablic..iz tv kartice u muzicku i najzad zavrsio sta mi treba...samo me zanimalo zasto ne moze da snima program vise od dva sata...nisam mogo da nadjem..opciju da snima duze nego kasetu od 3 sata morao sam da podelim na dva dela...i kako to da spojim u jedan deo..sve ista podesavanja oba videa..a da ne izgubi na kvalitetu slika mnogo..i onako je srednjeg kvaliteta..
Zna li neko neki program de mogu da iscistim odmah u videu ton..i da to samo tako snimim kad ocistim ton od sumova u pozadini..los je kvalitet zvuka..pozz.veliko hvala!!
 
Natrag
Top