Da li neko zna?

Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Da li bi bio neko voljan da malo detaljnije objasni postupak prebacivanja VHS kasete na DVD?Da li moze da se prikljuci video direktno na kuciste i koji je kabal potreban, pa pomocu nekog programa da se vhs kaseta snimi u komp pa da se nareze na dvd i da li moze to da se izvede, ili mora sa videa na dvd plejer koji snima da se poveze kablovima i da se snimi na cd..ili vec kako treba da se uradi..da mi neko objasni ako ima volje i vremena..pozz..i hvala..
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Postoje DVD rekorderi sa ulazom za VHS kasete, ali rijetki su.
A za kompjuter treba da imaš TV karticu jer ona ima Video ulaz, ili rijedak slučaj da grafička kartica ima Video ulaz.
Kad spojiš tada Video ulaz treba još i a
AUDIO, to jest zvučni signal da dovedeš u kompjuter takođe, a to radiš tako što spojiš u zvučnu karticu pozadi na Audio In.
Tek ako to uradiš imaš razne programe za snimanje na kompjuter, pa tek onda na DVD disk.
Kad nabaviš TV karticu ili Grafičku karticu sa,Video ulazom, onda se javi za dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Evo ovako ..postavljam slike namerno mozda ce zatrebati nekom i pomoci...uzeo sam tv karticu..ubo u slot..instalirao sa diska sto ide uz tv karticu drajvere i program..pomocu kojeg otvaram sve sto mi treba..ubo antenu naso programe..malo me ton muci..zato sto ne reaguje na daljinskom za Tv karticu da se smanji i poveca nego imam na zvucniku rucno pa tako funkcionise smanjujem i povecavam ton..druga stvar zanima me jel mora posebno zvucnici za tv karticu..ili nekako moze da se iskoriste postojeci..dal moze da se premosti iz tv kartice u zvucnu sa nekim kablicem pa da to radi..nekako mi glupo da stavljam jos dva zvucnika pored za tv karticu....
I sve je to lepo i korisno i extra stvar..samo ja sam je uzo zbog druge namene pa molim pomoc..ako moze..pogledajte slike dole od Tv kartice,dzekova koji idu iz videa u tv karticu,i prikljucaka na videu...
----Zanima me kako da dobijem sliku na kompu ,tj.kako da prikljucim tj.da spojim da bih dobio sliku na kompu od vhs kasete..dali mogu dobiti sliku sa vhs kasete u programu koji sam instalirao sa instalacionog diska koji je doso uz tv karticu, ili mora drugi neki program.
---Dalje kad pustim video,kako snimiti to...koji format i koji program ako dobijem sliku na kompu..znali neko koliko zauzima mb kaseta od 3 sata od prilike kad se snimi u nekom formatu(koji je najbolji format za to verovatno da ima opcija da se izabere...da se snimi)
--Ako je neko voljan nek malo pomogne namucih se ovde..hehhe..pozz...POGLEDAJTE SLIKE..slika sa videa pozadi.jpg Tv kartica.jpg Dzekovi iz videa u tv karticu.jpg Tv kartica.jpg Dzekovi iz videa u tv karticu.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Taman tako kako si rekao. Scart ide u VHS player, a drugi kraj kabla S-Video u okrugli označen 4 i ta mala babana konektro ide u zvučnu kartu u PLAVU BOJU konektora.

E sad ti treba program za konvertovanje u Digitalni format. Imaš li Nero za narezivanje i koja je verzija i kadašnji ti je kompjuter?
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Jeste prijatelju al i ja se dalje mucim sve sam uradio,al ton ne mogu da snimim sa vhs kasete NIKAKO ..nek ide sve u 3...probao sam da menjam u opcijama sve zivo al nikako da dobijem ton kad snimim preko programa recimo ovaj sto sam dobio uz karticu ima opciju snimanja u mpeg2 format tu sam naso u opciji trazenja kanala video .tj.sliku sa vhs kasete i cuje se ton sve dok ne pokrenes snimanje i dalje se cuje ton i dok snimas ..medjutim posle kad otvoris to snimljeno tona nema nikako ...probao sam isto i u cyber linku isto ima ton sve se cuje i dok snimas ..kad otvoris nista...znaci da ima negde problem...
..Procitah negde da mi treba cinc koji crveni i beli kabal (ono crveni,zuti,i beli sto ima kao na tv-u) svodi u jedan i da to valjda treba posle da ubacim gore na slici u 3 valjda zbog zvuka inace kao necu da imam zvuk..80 posto tacno...nego mene zanima kako ga cujem preko programa dok gledam kasetu..a kad snimim nema ga ..u cemu je problem?
DSCN1260.jpg
E OVAKO KABAL BELI(musko zenski dzek obican kabal za video)pod br.1 ide u donju rupu na videu(slika gore de pise out de se vide samo dva prikljucka) a na kucistu ide u poz.2 sa gornje slike...ovaj kabal 2 sto je na ovom sirokom dzeku to je ovaj kablic u levom cosku i on ide u poz.4 sa gornje slike..i dva bilo kakva zvucnika spojena u jedan dzek(obicni zvucnici za komp)se ubodu u poziciju 6 sa gornje slike.. I TO JE DOVOLJNO ispitano ..NIKO SE NIJE RODIO NAUCEN......i onda se trazi u programu..i nadje se slika sa vhs kasete i ton se cuje sve dok se ne snimi u komp..i kad se sve ugasi i proba da se pusti snimljeni snimak sve je ok ..ali tona nema....
Ostaje mi da probam taj cinch da kupim koji ce ova dva kabla crveni i beli da svede u jedan..i da probam posle da ubacim u poziciju 3 na gornjos slici na kucistu ..ja ne znam vise sta da radim..nikad vise kablova nisam kupio nego danas sve bez potrebno...al bar nesto nauci neki korak..pozz.svima...
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Imaš li ti Nero program za narezivanje diskova?

Ako imaš koja je verzija?

Treba ti minimun verzija 6 ili 7 zaboravio sam koja ima u sebi mogućnost snimanja i posle direktno narezivanej na DVD disk.

NE SMIJEŠ 2 (BIJELI I CRVENI) KABL SPOJITI U JEDAN ČINČ, TO JE ONDA KRATAK SPOJ I PREGORIĆE TI VHAS PLAYER.

A to što nemaš zvuk kad snimaš to treba u samom tom programu da se uđe u podešavanja i da se izabere AUDIO ULAZ a nije zbog tog kabla.

Dakle, lakše je sa NERO, a ako baš nećeš onda taj prtogram uđi u SETTINGS i negdje na record traži u stvaku AUDIO IN da iz padajućeg MENIJA izabereš neki redom dok ne bude dobro pa probaj 1 po 1 i malo snimi pa pusti snimak i vidi ima li onda zvuka u snimku.

Ako ne umiješ javi se opet pa da ja probam preko programa da daljinski upravljam sa tvojim kompom da ti to podesim.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
U podesavanjima programa koji koristi zvucna kartica niej lepo podeseno odakle dobija zvuk. Kako je zvuk povezan direktno na maticnu plocu, preko pci bus ili preko eksternog kablica direktno u line in zvucne kartice? Koji model tv tjunera je bar? Ima previse modela tv tjunera i razlicitih aplikacija za poveziavanje, a takodje postoji i mnostvo programa koji bi se mogli upotrebiti za ovu namenu... Tako da konkretan odgovor tesko je dati sa ovako malo informacija...
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Zvuk povezan direktno na maticnu plocu, preko pci bus....evo i slika pa pogledajte ne razumem se bas toliko...ako ovo nesto moze da pomogne..ja drugo ne znam..pozz..
 

Prilozi

  • DSCN1248.jpg
    DSCN1248.jpg
    125,9 KB · Pregleda: 28
  • DSCN1263.jpg
    DSCN1263.jpg
    148,8 KB · Pregleda: 31
  • 3.jpg
    3.jpg
    108,5 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    219,2 KB · Pregleda: 21
  • 2.png
    2.png
    362,8 KB · Pregleda: 22
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Moze li slika iz podesavanja aplikacije za audio settings, sa opcijama ponudjenim u recording delu? Potrebno je podesiti da recording device ne bude zvucna kartica, vec tv tjuner ili je moguce povezati tv tjuner kablicem preko line out to line in pa onda koristiti zvucnu karticu kao recording device(line in).
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
To sam mu ja isto kazao.
Jesi li povezao iz TV karte Audio out u zvučnu kartu u Audio In ili plavi korektor?
Tek onda treba kao što kolega kaže u Recording options da izabereš C-media i
LINE IN.
 
Natrag
Top