Da li je propao domaći Rock n' Roll?

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
A šta ima rokersko u pesmama Van Goga ,gde je tu bunt ,šta tu ima novog i interesantnog" devojka sedi kraj mora i plače ah mili bože"-čist debilizam.
I nije niko rekao da ne postoji rokerska scena, ona postoji (evo pomenuću neke mlađe grupe:petrol,Goribor,Piknik,Repetitor,Nežni Dalibor,Ženekese,Pionir 10 itd) ali pitanje je kolko ljudi to sluša i koliko su oni zastupljeni u medijima.
A da, za neupućene : Mlađan Dinkić ima svoj bend,zove se "Monetarni Udar" i najavljivali su izlazak prvog albuma (možda je i izašao-baš ne pratim njegovu muzičku karijeru).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
10
Drago mi je što se tema malo razigrala. Ja opet kažem da novac kvari sve. I još da kažem tj. da nekog od tkz. veličina prepričam " dok je neko mlad mora biti društveno osjetljiv, inače je bezosjećajan, a ako to isto napravi kad zađe u godine onda je budala". Hoću da kažem da je drugačije kad je čovjek sam sa svojim ubjeđenjima, a posve druga priča kad dođe porodica. Dakle u osnovi je egzistencija što znači NOVAC. Možemo tu još štošta pametovati ali još jednom skidam kapu svima koji se prof. bave Rokom (sve moguće varijacije) i uspijevaju da na kakavtakav način opstanu. Mislim da se približavaju nekim Biblijskim pričama. Svaka im čast!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Interesantne stvari su napisane u međuvremenu dok nisam bio prisutan, ima tu stvari koje bi trebalo razjasniti...do tada evo jednog članka
Na promociju, u KST doneli smo sekiru i jednu panjinu. Tad sam rekao: "Mnogi od vas nikad nisu cepali drva i jeli pitu od kopriva i suve oblande. Dolazi vreme kad kad će se rock n roll sllušati u zemunicama, pored šporeta i uz gibanicu. Bendovi će uskoro promocije svojih izdanja praviti idući u kućne posete... Jebo svekar u hladnoj sobi sve one koji će od ove scene napraviti beogradski pašaluk. Aleluja...”

ceo tekst Zvoncekova Biljeznica
:)...:(


 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Da,svaka čast Partibrejkersima ali oni prže skoro trideset godina .Treba nešto novo. Mediji su zatvoreni prema mladim grupama a jedino oni mogu doneti nešto što će povratiti vitalnost rocku i produžiti mu život.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Na moju veliku žalost-jeste, klinička smrt... Dovoljno je uključiti tv (a oni puštaju ono što široke mase vole,naravno), i sve će Vam biti jasno... Od polugolih devojčuraka i feminiziranih "mladih nada" nema se šta videti... A i "tuc-tuc" je u ekspanziji...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
A šta ima rokersko u pesmama Van Goga ,gde je tu bunt ,šta tu ima novog i interesantnog" devojka sedi kraj mora i plače ah mili bože"-čist debilizam.
I nije niko rekao da ne postoji rokerska scena, ona postoji (evo pomenuću neke mlađe grupe:petrol,Goribor,Piknik,Repetitor,Nežni Dalibor,Ženekese,Pionir 10 itd) ali pitanje je kolko ljudi to sluša i koliko su oni zastupljeni u medijima.
A da, za neupućene : Mlađan Dinkić ima svoj bend,zove se "Monetarni Udar" i najavljivali su izlazak prvog albuma (možda je i izašao-baš ne pratim njegovu muzičku karijeru).

Kakav si ti lik, po toj logici "momci" iz Yu grupe su teški šminkeri :D
E što se Van Gogh-a tiče meni je bezveze sve što su uradili posle onog albuma iz 1999-te. Tada su bili na vrhuncu i kreativnosti i snage ali su pokušali nešto neverovatno - da urade savršen album. Tako da sve su uprskali miksanjem i stvarno van svake ušminkan. Ali Van Gogh je oduvek postavljao standarde što se tiče produkcije što se baš vidi na zadnjem albumu ali to je posebna priča.
Što se medija tiče odavno je jasno da je rock muzika postala neinteresantna širokim narodnim masama. Nije to došlo odjednom postepeno se to gradilo godinama i više je razloga za to. Ali to je poznato, bitno je šta sada, kakva je trenutna situacija. Pre svega RTS kao najuticajnija tv mora da preuzme odgovornost. Opet mora da se uvede u program neka emisija kao što je bila Garaža. I druge televizije mora da se potrude, da se aktiviraju emisije kao što su VJ, Videodrom i sl. Ali kao što sam rekao prvi treba da krene RTS. Doduše posle 5-tog oktobra 2000-te činilo se da stvari kreću na bolje ali ne zadugo. Mada nije ni fora što su počeli u poluvremenu utakmica da pustaju Kraljevski Apartman, ipak je to previše jer su se samo par godian pre toga pustali Zorica Brunclik, Ivan Gavrilović a pre toga i Vlada i Bajka koji su me posebno nervirali.
Sad sam zaboravio šta sam hteo da kažem, nastaviću drugi put :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Slažem se sa tobom da su glavni mediji najbitniji(RTS,Pink,FOX itd) ,jedino oni imaju moć širokog uticaja za pridobijanje ljudi.
Međutim oni su zatvoreni za mlađe grupe i na njih dolaze samo takozvane (tačnije samozvane) " proverene vrednosti".
Neko ko je zainteresovan za dešavanja na našoj sceni lako će doći do informacija-internet, radio emisije (istina marginalizovane),koncerti -ali prvo treba da se zainteresuje a tu je uloga glavnih medija nezamenjiva.
Sve sve ali nekako nisi odgovorio šta Van Gog nudi osim te produkcije.
Budućnost našeg Rocka treba prepustiti YU Grupi .Oni drndaju jednu te istu pesmu zadnjih 30 zapravo 40. . .ma i bog je zaboravio koliko godina,istina sa sve boljom i boljom produkcijom.
I ne znam zašto si se uhvatio te produkcije pa i Ceca ima vrhunsku produkciju.
 
Natrag
Top