Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ja sam to desetine puta najjasnije izrekao. Bogočovjek Isus za mene je Bog i Spasitelj.

Sad je Jovan na redu odgovoriti na moje pitanje - Tko je njegov Spasitelj, Bog ili čovjek? - inače je svaki daljnji razgovor besmislen.
Viste izrekli Isus moj spasitelj , i Bog moj .

Jovanu izgleda damu još treba vrsmena , a izgleda zanjega teška odluka ?

Ovako, diskusija postaje bespredmetna i besmislena.
Ai smješna
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Da je samo smiješna, mogla bi nekoga i zabaviti i nasmijati. Međutim, Jovanove teze su bogohulne, hula na hulama. Ne znam pratiš li sve teme, ali Jovan najotvorenije iznosi tezu kako ljudima za spasenje Bog uopće nije ni potreban. Naime, Jovan tvrdi da je sasvim dovoljno običnog čovjeka razapeti na križ, i tako otkupiti i spasiti ljude. Jovan tvrdi da je jedina razlika između Isusa i bilo kojeg čovjeka, to što je Isus razapet na križu. Strašno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mada nije tema ovde ko je Isus pre utelovljenja već od utelovljenja ali hajde da pitam...misliš li daj je Isus samo anđeo pre utelovljenja:)
Bog Svemoguci je samo jedan bas kao sto pise u Bibliji.Svi ostali duhovni oblici zivota nisu bogovi vec andjeli...serafimi,heruvimi...demoni...
Da ih ima vise,ne bi li bilo jasnije da se kaze da su Bozja braca??? Jel logicnije brat,nego li sin???,al hajde jos jedno biblijsko pitanje.
Ko se javio Mojsiju iz grma koji gori?lako pitanje na prvi pogled..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
ne bi li bilo jasnije da se kaze da su Bozja braca??? Jel logicnije brat,nego li sin?

Hm...ovo "srodstvo" koje pominješ smatraš doslovnim..kao kada je čvoek čoveku otac ili brat ili sin? Mislim da je ključ tvog razumevanja Isusa i Njegove prirode u nazivu "Sin" za koji smatraš da je doslovan..ako se ne varam
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mada nije tema ovde ko je Isus pre utelovljenja već od utelovljenja ali hajde da pitam...misliš li daj je Isus samo anđeo pre utelovljenja:)
Nema ja sta tu da mislim
Pitanje je sta pise u Bibliji.
Sta mislis sta pise u Bibliji,ko je govorio sa Mojsijem na gori Sinaj iz grma koji gori a ne izgara?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nema ja tu sta da mislim.
Poenta je sta pise u Bibliji u vezi toga,znas li sta pise u Bibliji?


Koliko vidim On se predstavio kao Bog Avramov, Isakov, i Jakovljev, Izlazak 3,6. Dakle onaj koji je razgovrao sa Avramom , Isakom i Jakovom..Bog. U stihu 2 piše "anđeo Gospodnji"..dakle "anđeo Gospodnji" i "Bog Avramov".

Šta možemo zaključiti..hajde sad ti.
 
Natrag
Top