Da li je danas iko uopšte veran?

Član
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
235
Šta se tiče drugoga pitanje je imati na ovu tezu:Nikada u životu nisam prevario devojku sa kojom sam.

Upravo na tu Joco. Nije je prevario zato što on Jeste, znači čovek sa itegritetom i moralnom normom koju primenjuje. To između ostalog podrazumeva Biti.
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Ako krenemo od Činjenice da su vera-nevera samo emocije i da ih može prizvesti samo
srce (duša) onda se pitam gde je nevera recimo u nekom usputnom,brzinskom seksu za
koji koristimo samo telo,bez duše.Emocije ostaju van čina jer sam čin je samo nagon za
probati nešta novo_Osobno tu nevidim prevaru.
Ima i odnosa među parovima koji mi se čine iskreno davanje tela gde je opet duša zaštićena iskrenošću između dvoje koji imaju iste interese,mislim recimo na svingeraj,gde opet nema prevare.
Mišljenja sam da do prevare dolazi isključivo u nedefinisanim odnosima u kojima se partneri neosećaju ravnopravni.Takav osećaj neravnopravnosti proizvodi i bolesnu ljubomoru kao glavni uzrok svih traženja uzroka prevara.
O ovoj temi bi se moglo danima ali glavna je stvar u tome gledaju li se dvoje u nekoj vezi direktno u oči ili ne.Razgovaraju li ili prešućuju bitne stvari sve dok je sve kasno.
Ovo je moje mišljenje i netvrdim da sam u pravu.wacko2
U opšte se ne slažem sa ovim mišljenjem...ako je čovek bliže "čoveku2a ne životinji ,neka mi oproste životinje..jer mnoge su vrlo verne,onda nema telesne prevare gde ne učestvuje duša,što je čovek animalniji to se tako i daje...ljubav se zna šta je...a žene su drugačije od muškararaca one više učestvuju sa emocijama..naravno ovo ne važi za sve žene niti za sve muškarce....ja lično mislim da je telesna prevara prevara a duševna izdaja..tako da imate ljude koji vas varaju i izdaju..jedna poštena žena koja voli iskreno ne može prevariti ni izdati svog voljenog....isto mislim da muškarac koji voli svoju dragu nema potrebu za drugom ženom...no naprotiv...možda nisam u pravu? možda je sve manje ljubavi na svetu pa i ljubavi među parovima??
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
U opšte se ne slažem sa ovim mišljenjem...ako je čovek bliže "čoveku2a ne životinji ,neka mi oproste životinje..jer mnoge su vrlo verne,onda nema telesne prevare gde ne učestvuje duša,što je čovek animalniji to se tako i daje...ljubav se zna šta je...a žene su drugačije od muškararaca one više učestvuju sa emocijama..naravno ovo ne važi za sve žene niti za sve muškarce....ja lično mislim da je telesna prevara prevara a duševna izdaja..tako da imate ljude koji vas varaju i izdaju..jedna poštena žena koja voli iskreno ne može prevariti ni izdati svog voljenog....isto mislim da muškarac koji voli svoju dragu nema potrebu za drugom ženom...no naprotiv...možda nisam u pravu? možda je sve manje ljubavi na svetu pa i ljubavi među parovima??

Ne gresis.....jer tvoja razmisljanja su ...iskrena....yes3
PS. Pozdravi svog Onura....
 
Učlanjen(a)
09.07.2010
Poruka
667
Vrlo zanimljiva konstatacija ...meni upravo pade na pamet ,sta bi bilo da se ti zoves Tomusav ...stalno bi ti prilazili da te brisu .wacko2:dntknw:
 
Natrag
Top