Da li je Bog stvorio Zemlju ili je prevod sa hebrejskog pogrešan?

Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Aman, zaman.....oni komentari su bili za cobi63....darvinizam...rečeno kao da je to nešto loše, pa zato upitah šta je to Darvinizam? da mi dotični objasni kako to on vidi...a možete i vi...nije problem....
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Aman, zaman.....oni komentari su bili za cobi63....darvinizam...rečeno kao da je to nešto loše, pa zato upitah šta je to Darvinizam? da mi dotični objasni kako to on vidi...a možete i vi...nije problem....

Nemanja brate
jasno je da si se zezao kad si pitao cobija63 ali izgleda da su ovi ljudi stekli utisak da nisi baš najbistriji ;)
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Pa gdje si, brate busteru...skont'o ja sve iz prve..no se malo šegačim...

a vjerovatno i nisam najbistriji...no to je samo ''vjerovatno'' ;-)
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Aman, zaman.....oni komentari su bili za cobi63....darvinizam...rečeno kao da je to nešto loše, pa zato upitah šta je to Darvinizam? da mi dotični objasni kako to on vidi...a možete i vi...nije problem....

Vidi ovako cobi je rekao:
profesiricine spekulacije mi lice na teisticki darvinizam
nije spomenuo nista lose ali pri tom je izostavio slovo a jer pretpostavljam da je mislio ateisticki darvinizam, ako neznas sta je to, onda priupitaj ciku Google

Pa gdje si, brate busteru...skont'o ja sve iz prve..no se malo šegačim...

a vjerovatno i nisam najbistriji...no to je samo ''vjerovatno'' ;-)

Samo se ti šegači...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Vidi ovako cobi je rekao: nije spomenuo nista lose ali pri tom je izostavio slovo a jer pretpostavljam da je mislio ateisticki darvinizam, ako neznas sta je to, onda priupitaj ciku Google



Samo se ti šegači...


Ne nisam mislio na ateisticki niti je to nemanja sinko ikakav oximoron,ka sto si napisao ko nema u vuglu ima na oglu,pa posto po ovm pitanju ti nema su vuglu potrasi na goglu sta je Teisticki darvinizam
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Fino sam ja napisao u nekim drugim temama da covek ne moze da pojmi kolika je to sila Gospod.Jer covek svojom ogranicenom prirodom to ne moze da shvati a kada bi mu Gospod pokusao u glavu sve da stavi taj covek bi pukao.Vi morate da shvatite da je Gospod tolika sila da moze u trenutku sve da zatrese a svi ljudi na planeti bi klecali na koljenima od straha i molili za oprost grehova.Evo ja a i svi ostali ne mozemo da shvatimo kolika je ljubav Gospoda prema coveku kada moze da trpi nasa bezakonja svakoga trenutka.Da Big Moco Gospod je stvorio zemlju i sve na njoj to je moj odgovor.A ako te zanimaju neki detaljniji odgovori to ces morati da pricekas kada ti dusa krene ka Bogu a andjeli je povedu,mislim da ce ti tada sve biti kristalno jasno.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Nepomirljivost stavova je kontra-produktivno.
Čvrsto ukopani u svojim rovovima, svako na svojim pozicijama samo stojimo u mestu. Kontinuirani napredak nauke i nespretno tumačenje Biblije dovodi do toga da suštinski stojimo u mestu.
Naravno da je u takvim uslovima potpuno nemoguće spojiti religiju i nauku.
Evolucija ili kreacionizam. Čak i da izbacimo to ILI i stavimo I nismo na putu koji bi nas mogao dovesti mogućem konačnom rešenju.
Da li se onda nalazimo u ćorsokaku. Na svu sreću ne. Ljudi su počeli drugačije razmišljati. Nove ideje i proučavanja nas dovode u poziciju da bar počnemo drugačije razmišljati. Naravno uvažavajući i sva dosadašnja saznanja.:dntknw:
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Ma ja ukucam teistički darvinizam, a oni me upitaju: ''Da li ste normalni?'', ja opet ukucam isto, a oni:''Da li ste mislili turistički darvinizam''...I šta ja sada da kažem, kad ni gugl nema odgovora,a ?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ma ja ukucam teistički darvinizam, a oni me upitaju: ''Da li ste normalni?'', ja opet ukucam isto, a oni:''Da li ste mislili turistički darvinizam''...I šta ja sada da kažem, kad ni gugl nema odgovora,a ?
Kad te pitaju da li ste normalni,ti in odgovori da nisi.Vidis da ni vugla ni gugla ne mogu da ti pomognu.Teisticki darvinizam je ideja da je Bog u pocetku stvorio osnovne vrste koje su se kasnije kroz milione godina razijale-evuliorale u naprednije oblike.Eto momce da ne zamaras gugla posto ne mozes vugla

Da Big Moco Gospod je stvorio zemlju i sve na njoj to je moj odgovor.A ako te zanimaju neki detaljniji odgovori to ces morati da pricekas kada ti dusa krene ka Bogu a andjeli je povedu,mislim da ce ti tada sve biti kristalno jasno.
Big Moco nema potrebe da cekas neke mitove i legende uzmes Bibliju i citas i sve ce ti biti jasno
 
Natrag
Top