Da li je Bog stvorio Zemlju ili je prevod sa hebrejskog pogrešan?

Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Big Moco nema potrebe da cekas neke mitove i legende uzmes Bibliju i citas i sve ce ti biti jasno

Cobi svi mi vise manje znamo da si ti jedan bolesan lik kojem treba pomoc ne moras to vise dokazivati.Sekta te je izoblicila umno i telesno licno mislim da tebi nema pomoci osim onoga sto sam ti obecao_Onoga dana kada si pogazio veru Pravoslavnu tog trenutka u tebe je usao demon koji te tera da ujedas Pravoslavce gde stignes.Samo bih volio da ti Gospod za trenutak otvori oci u toj vasoj sektaskoj kuci gde vrsite obred djavolu da vidis kako demoni lete po toj vasoj stracari.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Znas kod nas se kaze pas laje vetar nosi.Nemas ti petlje za nista u zivotu osim za vitruelnog heroja,nije ni cudo da fantaziras kad zivis u svetu mitova i legendi jedne od najvecih sekti na nasem prostoru
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Prvo prostor na kome zivis je Pravoslavni a ti si tu privremeno kao virus!Drugo ja sam ti nesto obecao a to vazi i za tvog sektaskog svestenika adventistu!A ja sam doktor za takve vrste oboljenja a to mi je i ratni nadimak!
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Prvo prostor na kome zivis je Pravoslavni a ti si tu privremeno kao virus!Drugo ja sam ti nesto obecao a to vazi i za tvog sektaskog svestenika adventistu!A ja sam doktor za takve vrste oboljenja a to mi je i ratni nadimak!
Prvo NIJE tacno,procitaj USTAV ove zemlje pa ces videti.Drugo rekoh ti batali se tog viruelnog herojstva,to je tamo negde za deciji forum,nije ovde za ozbiljne ljude.

evo nesto da naucis:



Evo jednog neobičnog stranog učenja: “U vreme Svetog i slavnog prepodobnog Oca našeg Vasilija Novog (IX vek), velikog čudotvorca i ugodnika Božjeg, darom Duha Svetog, kojim ovaj beše ispunjen još od detinjstva, dešavahu se po njegovim molitvama, Božjom blagodaću, silom i premudrošću, divna i neobična čudesa. Posebno su korisne za opšte spasenje svih ljudi, po njegovim svetim i Bogu milim molitvama, dve vizije učenika njegovog, Grigorija. Prva je o mitarstvima - carinarnicama duše čovečije, kroz koja ova ima da prođe i da se ispita, te da joj se odredi mesto večnog boravka posle smrti. Druga vizija o Strašnom sudu Božjem i onome šta će se posle Strašnog suda zbiti.” (O Žitijama presvetog Vasilija Novog od Oca Justina Popovića, o mitarstvima)


Mitarstva su neka vrsta carinarnica, na koje
nailaze duše umrlih ljudi idući prema prestolu
Nebeskog Sudije. Na mitarstvima stoje duhovi zla i
traže od svake duše carinu ili otkup za grehe koje je
počinila. Ta carina, taj otkup sastoji se u dobrim
delima, suprotnim učinjenom grehu. Naziv mitarstva
i mitari, pozajmljen je iz jevrejske istorije. Kod
Jevreja mitarima su se nazivala lica, određena od
Rimljana za skupljanje poreza. U tom poslu, mitari su
upotrebljavali sva moguća sredstva, samo da bi što
više sakupili novaca. Mitari su stajali u naročitim
carinarniama, ili trošarinama, i naplaćivali
namet za prenošenu robu. Te trošarinske stanice
nazivane su mitnice, mitarstva. Ovaj naziv hrišćanski
pisci su upotrebljavali i nazivali mitarstvima
[FONT=&quot]ona mesta u vazduhu između Zemlje i neba, [/FONT]

Velike promene kojima zli duhovi zadržavaju duše pokojnika na njihovom ulazu prema Gospodnjem prestolu, istražuju njihove grehe, i odvode ih u ad.
Suština učenja o mitarstvima izražena je u reči svetog Kirila Aleksandrijskog (444. godine): O ishodu duše. Tu se kaže: “Pri razlučenju duše naše sa telom, staće pred nas, s jedne strane, vojska i Sile nebeske, s druge - vlasti tame, starešine vazdušnih mitarstava, izobličitelji naših dela. Ugledavši ih, duša će zadrhtati i ustreptati; i u toj pometenosti i užasu ona će tražiti sebi zaštitu u anđela Božijih. No i primljena od anđela i pod njihovim okriljem prolazeći vazdušno prostranstvo i ulazeći na visinu, ona će naići na razna mitarstva koja će joj preprečavati put njen u Carstvo... Na svakom od ovih mitarstava tražiće se računa za posebne grehe. Svaka strast, svaki greh imaće svoje mitare i istražitelje. Pri tome će biti prisutne i božanske Sile i zbor nečistih duhova; i dok će božanske Sile iznositi vrline duše, dotle će nečisti duhovi izobličavati grehe njene. I ako se duša zbog pobožnog i bogougodnog života svog pokaže dostojna nagrade, uzeće je anđeli i ona će neustrašivo poleteti k Carstvu. Ako se pak, naprotiv, pokaže da je ona provodila život u neradu i neuzdržavanju, onda će ona čuti onaj strašni glas:
Neka se uzme bezbožnik, neka ne vidi slave Gospodnje! (Isaija 26,10); tada će je ostaviti anđeli Božiji i uzeće je strašni demoni, i duša, vezana nerazdrešivim užama, strovaljuje se u tamnice pakla.”
(opsta crkvena istorija Justin Popovic)
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Po tom ustavu i Kosovo je nase pa nije,znaci ustav je mrtav!U naredno vreme odvaja se Raska oblast (sandzak) i Vojvodina pa cu te pitati onda za taj ustav.A kada se to desi Beograd nece biti glavni grad vec Krusevac a onda ce ovaj virtuelni heroj da poseti malo grad Nis!Nebih sebi uskratio to zadovoljstvo nizasta na svetu.

A sto se tice mitarstva ti o tome nemas pojma jer da si imao nebi otisao u sektu.Bas bih volio da vidim kako ces sa svojim sektaskim svestenikom proci ta mitarstva?!Pljujes po najvecim svetinjama a hoces da prodjes mitarstva,pa to je nemoguca misija.Usudio si se da pljujes po svetom Vasiliju Ostroskom a hoces da prodjes mitarstva hahahaha,pa eto probaj proci pa vidi rezultat.Ti moras da shvatis da ste vi nastali od bezumnog arija sto ga je sveti Nikola samarao na vaseljenskom saboru,imas ikonu na kojoj je to prikazano.Sledbenici bezumnog arija su se rastrkali po celom svetu a najvise ih je ostalo na tom prostoru gde sad zivis pa zato sam i napisao da ste virus koji treba da se eliminise.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Baš imam knjigu u kojoj je jedan dio posvećen stvaranju i tumačenju originalnih jevrejskih riječi iz Biblije, i jeste Zemlja stvorena i Mojsije je tako i napisao, tako kako mu je Bog i rekao.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ništa ne nastaje samo od sebe i slučajno. Zakoni Fizike, Matematike, Biologije, Astronomije, svi upućuju na postojanje zakonodavca. Da li je Bog stvarao sve u šest zemaljskih - ljudskih dana je drugo pitanje, ali to ne dokazuje netačnost stvaranja.
 
Natrag
Top