Da li je Bog prvo stvorio Zemlju,a tek posle Sunce?

Zemlja ili Sunce,sta je Bog pre stvorio?

  • Zemlju

    Votes: 1 33,3%
  • Sunce

    Votes: 1 33,3%
  • Svetlost

    Votes: 0 0,0%
  • i Zemlju i Sunce

    Votes: 0 0,0%
  • To u Bibliji ne pise

    Votes: 1 33,3%

  • Total voters
    3
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Što, rekoh istinu Zaokretu. Vidiš kako ste ujedinjeni po pitanju straha od subote. E tako će biti to do kraja...jedni uplašeni a drugi ohrabreni i srećni.

Strah je tvoj neprijatelj a ne subota. Pobedi taj strah.

Klanjaoče sedmog dana i proročice kleptomanke, ja imam svoga Boga, Spasitelja Isusa Krista. Nije Krist tvoj neprijatelj, nego onaj koji te ovdje poslao, sotona.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, da budemo načisto. Znamo mi zašto vi negirate doslovne dane. Zbog Subote jer u tom slučaju biste morali priznati da je subota sedmi doslovan dan. To je poenta priče. Sve ostalo je sporedno.
Vi isto kao i katolici i moderni pravoslavni negirate doslovni šest dana zbog subote, to rade i protestanti. Jednostavno strah od subote i obaveznosti prema tom danu vas tera da negirate doslovnost stvaranja. Znam to.

E sad mi možemo glumiti da mi ne znamo da vam je to cilj i vi da pomislite da mi takođe to ne znamo. Znamo, strah od subote.

Zaokret, evo i tebi kažem kao prethodnom sagovorniku, za početak ne razmišljaj o suboti kao ograničenju već kao danu blagoslova. To je dan u kome zahvaljuješ Tvorcu za sve što je stvoreno i daješ sebi pravo da imaš vreme za svog Tvorca, da počinješ u duhu i da imaš blagoslov Božiji. Niko nema tu vrstu blagoslova na svetu osim onih koji su svesni značaja toga dana i uđu u počinak. Ne opterećuj se smem li ovo ili ono već misli o blagoslovu tog dana. :)
Nije mi palo na pamet to za subotu sto mi pripisujes.
Ovde je poenta da je nebiblijski i nelogicno tvrditi da je Bozji dan oblikovanja zemlje trajao doslovnih 24 sata.
ali kad se vec dotace subote,ako bi sedmi dan zaista trajala 24 zemaljska sata ,onda bi pisalo i bi vece i bi jutro dan sedmi,pa se ulazi u osmi dan itd....
Da li si negde u Bibliji procitao da se taj sedmi dan zavrsio???
Ali evo sta mi sve nisi odgovorio.
1.Sta je izvor svetlosti prvog dana??? Ako si mislio da je to Bog,zasto bi onda svoju svetlost zamenio Suncem i kako bi i na osnovu cega merio vreme ,ako se vreme racuna tek od kad su postali vidljivi zvezde,Sunce i mesec
2.Zasto bi se koristio izraz "zvezde jutarnje" za Bozje sinove,ako zvezde nisu postojale u vreme kad je Bog oblikovao Zemlju.
3.Kako je moguce da pred kraj 6.dana kad je stvoren Adam,izvrsi Bozju zapoved da klik varijantom da imena svim zivotinjama ,da uvidi da je sam ,da mu treba zena i to sve u roku od par sati i naravno da okusi sve plodove sem zabranjenog i da zna sta je smrt i umiranje ,a jos niko ne umire jer je Bog tek stvorio zivotinje u parovima,a dan dva ranije i biljke....
Meni je smesna takva i sama pomisao da se radi o doslovnih 24 sata.
Da li si zapazio da svaki stvaralacki dan pocinje sa "Rece Bog"?
A kad je napravio more i tamu iznad mora da se ne vidi nista.
Da li znas da kad je tama ne moze da se vidi prst pred okom,a kamoli zvezde i ostala nebeska tela.
Biblija lepo pise da je u pocetku Bog stvorio nebo i zemlju
1. Moj. 1
1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
2 A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
Dakle ovo se ne moze uracunati u prvi dan jer on pocinje tek sa trecim stihom.
I naravno vecno pitanje
Ako je Bog daleko komplokovanije stvari resavao za 6 dana ,pa zasto ne bi mogao da resi sve nase probleme takodje klik varijatom nego se mucimo evo vec skoro 7000 godina???
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nije mi palo na pamet to za subotu sto mi pripisujes.
Ovde je poenta da je nebiblijski i nelogicno tvrditi da je Bozji dan oblikovanja zemlje trajao doslovnih 24 sata.
ali kad se vec dotace subote,ako bi sedmi dan zaista trajala 24 zemaljska sata ,onda bi pisalo i bi vece i bi jutro dan sedmi,pa se ulazi u osmi dan itd....
Da li si negde u Bibliji procitao da se taj sedmi dan zavrsio???
Ali evo sta mi sve nisi odgovorio.
1.Sta je izvor svetlosti prvog dana??? Ako si mislio da je to Bog,zasto bi onda svoju svetlost zamenio Suncem i kako bi i na osnovu cega merio vreme ,ako se vreme racuna tek od kad su postali vidljivi zvezde,Sunce i mesec
2.Zasto bi se koristio izraz "zvezde jutarnje" za Bozje sinove,ako zvezde nisu postojale u vreme kad je Bog oblikovao Zemlju.
3.Kako je moguce da pred kraj 6.dana kad je stvoren Adam,izvrsi Bozju zapoved da klik varijantom da imena svim zivotinjama ,da uvidi da je sam ,da mu treba zena i to sve u roku od par sati i naravno da okusi sve plodove sem zabranjenog i da zna sta je smrt i umiranje ,a jos niko ne umire jer je Bog tek stvorio zivotinje u parovima,a dan dva ranije i biljke....
Meni je smesna takva i sama pomisao da se radi o doslovnih 24 sata.
Da li si zapazio da svaki stvaralacki dan pocinje sa "Rece Bog"?
A kad je napravio more i tamu iznad mora da se ne vidi nista.
Da li znas da kad je tama ne moze da se vidi prst pred okom,a kamoli zvezde i ostala nebeska tela.
Biblija lepo pise da je u pocetku Bog stvorio nebo i zemlju
1. Moj. 1
1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
2 A zemlja beše bez obličja i pusta, i beše tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.
Dakle ovo se ne moze uracunati u prvi dan jer on pocinje tek sa trecim stihom.
I naravno vecno pitanje
Ako je Bog daleko komplokovanije stvari resavao za 6 dana ,pa zasto ne bi mogao da resi sve nase probleme takodje klik varijatom nego se mucimo evo vec skoro 7000 godina???
Dobro, evo ne ti lično ali ta ideologija koju plasiraš je nastala na pokušaju negiranja doslovne subote. Ti možda čak i ne znaš ali to što pričaš je nastalo od onih koji se plaše subote. Strah od subote ljude tera da negiraju kažem doslovno stvaranje jer ih onda to obavezuje na poštovanje subote.

Eto, možda ti ovo ne znaš ali to što argumentuješ je nastalo od onih koji se boje sedmog dana.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Strah od Boga ljude tjera da negiraju božanstvo Isusa Krista

Što je teško mnogo negirati ili verovati u Božanstvo Hrista? Na šta te to obavezuje? Ninašta. To je samo misaoni čin. To je lako, to mogu i nevernici da raspravljaju o prirodi Hristovoj. Ali subota obavezuje malo više..to ne može svako.

Ali već rekoh problem je u interpretaciji šta tačno znači poštvanje subote. Ljudi to gledaju kroz zabranu ali ne i kroz to od čega smo slobodni. Zato se jedni plaše a drugima je subota milina-Isaija 58.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dobro, evo ne ti lično ali ta ideologija koju plasiraš je nastala na pokušaju negiranja doslovne subote. Ti možda čak i ne znaš ali to što pričaš je nastalo od onih koji se plaše subote. Strah od subote ljude tera da negiraju kažem doslovno stvaranje jer ih onda to obavezuje na poštovanje subote.

Eto, možda ti ovo ne znaš ali to što argumentuješ je nastalo od onih koji se boje sedmog dana.
Ma ova tema nema bas nikakve veze sa subotom.
Ova tema sluzi da pokaze da Zemlja nije srce svemira ,niti da je nastala pre Sunca .
Ova tema sluzi da pokaze da je Biblija istinita i tacna i u naucnom i u istorijskom i logicnom pogledu.
Zato sto neki govore da je zemlja ravna ploca i dan danji ,pa da je napravljena pre Sunca za doslovnih 6 dana itd zato je mnogi i ostavljaju...
Ova tema sluzi da se vidi da ne misle svi vernici isto i zato sam predocio masu biblijskih i logicnih dokaza koje je sama nauka potvrdila.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Što je teško mnogo negirati ili verovati u Božanstvo Hrista? Na šta te to obavezuje? Ni našta. To je samo misaoni čin. To je lako, to mogu i nevernici da raspravljaju o prirodi Hristovoj. Ali subota obavezuje malo više..to ne može svako.

Nije riječ o raspravljanju, nego o vjerovanju u Boga Isusa Krista. I hvala Bogu da te ponovo natjerao i da sam svjedočiš da je tebi važnija subota nego istina o tome je li Isus Bog. Zato se vi i zovete "čekatelji sedmog dana (subote)", a ne oni koji čekaju Boga Krista.
 
Natrag
Top