Da li crna magija postoji?

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
@Laodikeja
poštovani kolega
žao mi je da ni ti nisi shvatio razliku između bijele i crne magije
pa si pretpostavljam radi neznanja ili neupučenosti, svjesno ili nesvjesno
prpisao djelovanje Svetog Duha - sotoni

za one koji neznaju a traže istinu, bijela magija je djelovanje Duha Svetog
jer
se uspostavljaju, čine čudesa pomoću Božanske sile
a
sila Božja je sila Duha Svetog

Isus Krist je sva svoja čuda i djelovanje pripisao Božjem Duhu

Umagiju se uopće nerazumjem , niti vjerujem u take gluposti .
Ovo što je naveo spedy , svaka čast , ljepo razmišljanje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@Laodikeja
poštovani kolega
žao mi je da ni ti nisi shvatio razliku između bijele i crne magije
pa si pretpostavljam radi neznanja ili neupučenosti, svjesno ili nesvjesno
prpisao djelovanje Svetog Duha - sotoni

za one koji neznaju a traže istinu, bijela magija je djelovanje Duha Svetog
jer
se uspostavljaju, čine čudesa pomoću Božanske sile
a
sila Božja je sila Duha Svetog

Isus Krist je sva svoja čuda i djelovanje pripisao Božjem Duhu

Ovo je velliko razocarenje, da covek koji veruje u Hrista i njegovu rec moze da razmislja na ovaj nacin.
Ako je ovo tvoj konacni stav i ako ga kojim slucajem prinjenjujes u praksi - onda si u velikoj opasnosti, jer kroz crnu i belu magiju deluju demonske sile i ti se svesno prepustas sotonskom uticaju.

Moli se Bogu da te osvedoci u to, jer ja u ovom trenutku dok ovo pisem dobijam jasno osvedocenje od Boga da je ovo istina, Bog mi pokazuje u ovom trenutku njegovu duboku zabrinutost za tebe i zalost zbog tvog stava i pripisivanja onoga sto je od sotone Bozjem Svetom Duhu.

------------------------------------------------

Da li si upoznat sa time da se u beloj kao i u crnoj magiji koristi pentagram i da je on jedan od najznacajnijih magijskih okultnih simbola.

Evo nekoliko reci o pentagramu.

Jedan od najvažnijih simbola kojima se veštice služe jeste pentagram. Istorija ovog simbola je veoma dugačka i burna, ali ovde o tome nećemo govoriti. Ovde ćemo pisati samo o tome kakvo značenje on ima u veštičijoj religiji.

Pentagram nam govori o našoj sposobnosti da prizovemo duh na zemlju. U magijskim ritualima on je ucrtam ma disku koji može biti napravljen od raznih materijala i postavljen na oltar. Pentagram možemo prilagoditi sebi tako što ćemo mu dodati naš astrološki znak, rune ili druge znakove koji imaju posebno značenje za nas. Mnoge Veštice nose privezak ili prsten u obliku pentagrama kao znak svoje religije ili kao amajliju ili talisman.

Ako je pentagram načinjen od zlata on predstalja Sunčevu energiju, snagu i moć, napravljen od srebra predstavlja energiju, snagu i moć Meseca.

Tokom magijskih obreda pentagram može biti nacrtan u vazduhu atameom ili mačem. Nacrten na određeni način služi za prizivanje ili odpuštanje energije. Postavljen na oltaru on služi za fokusiranje čarolije.Koristi se i u najjednostavnijim čarolijama koje se izvode uz pomoć sveće. Sveća odgovarajuće boje se napuni i postavi na pentagram. Svaki od pet krakova predstavlja jedan od elemenata

Zemlja: ( donji levi ugao ) predstavlja stabilnost i fizičku izdržljivost.
Vatra: ( donji desni ugao ) predstavlja hrabrost i izazov.
Voda: ( gornji desni ugao ) predstavlja emocije i intuiciju.
Vazduh: ( gornji levi ugao ) predstavlja inteligenciju iumetnost.
Duh: ( centralni krak) predstavlja sveukupnost i božansko.

Krug oko zvezde predstavlja Boga i Boginju, on prelama i reflektuje svetlost i donosi nosiocu sveopštu inteligenciju, univerzalnu mudrost i izaštitu.
Interesantno je da se petostrana simetrija retko nalazi u neorganskim formama, ali je česat u organskim živim formama ( ljudska ruka, biljke, morska zvezda…) Ovakva forma se može naći i na molekularnom nivou. Pet tako predstavlja oblik života i njegovu suštinu.
U moderno doba pentagram je postao simbol zla, a ova predrasuda je podstaknuta pojavom satanističkih kultova koji koriste obrnuti pentagram u svojim ritualima. Satanističke sekte međutim, nemaju nikake veze sa religijom veštica. One su anti-hričćanske, a veštičija religija je prehrišćanska.

IZVOR: 8k sve o vesticama - pentagram
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
@Laodikeja
poštovani kolega
žao mi je da ni ti nisi shvatio razliku između bijele i crne magije
pa si pretpostavljam radi neznanja ili neupučenosti, svjesno ili nesvjesno
prpisao djelovanje Svetog Duha - sotoni

za one koji neznaju a traže istinu, bijela magija je djelovanje Duha Svetog
jer
se uspostavljaju, čine čudesa pomoću Božanske sile
a
sila Božja je sila Duha Svetog

Isus Krist je sva svoja čuda i djelovanje pripisao Božjem Duhu

Ma da jeste, i ta tvoja sila ''Svetoga Duha'' odnosno ''Bela Magija'' ''-ponistava covekov slobodni izbor'' kada spravlja ljubavne napitke i bavi se drugim nedozvoljenim radnjama primoravajuci coveka na odredjene postupke.
Prijatelju stvarno mi je zao da vidim u kakvom si ti neznanju...
Pa ti uopste nisi upucen u ratnu taktiku svog neprijatelja a smatras sebe Hriscaninom...
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
braćo i sestre
zaista je za vaše dobro da otvorite Sveto Pismo i počnete proučavati uz molitvu
jer
neprijatelj đavao zaista kao ričući lav gleda koga da proždre
Biblija ga naziva kralj okrutan vješt u zatiranju ljudi i naroda

imate u Svetom Pismu dokaz da se čudesa uspostavljaju pomoću Božanske sile,
uz pomoć Duha Svetog
Isus Krist je učinio najveće čudo, uskrsnuće Lazara koji je bio 4 dana u grobu, svojim glasom,
jer je u Njemu i Njegovom glasu bila sila Duha Svetog

Izaija kaže za Isusa:
Duh Jehove Gospoda na meni je, jer me Jehova pomaza, posla me da radosnu vijest donesem ubogima, da iscijelim srca slomljena; da zarobljenima navijestim slobodu i oslobođenje sužnjevima..
Izaija 61:1

Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo,
siđe na nj Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: "Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina!
Evanđelje Luka 3:21

Isus se, pun Duha Svetoga, vratio s Jordana i Duh ga četrdeset dana vodio pustinjom..
Evanđelje Luka 4:1

apostol Pavao piše sljedeće:
Različiti su dari, a isti Duh;
i različite službe, a isti Gospodin;
i različita djelovanja, a isti Bog koji čini sve u svima.
A svakomu se daje očitovanje Duha na korist.
Doista, jednomu se po Duhu daje riječ mudrosti, drugomu riječ spoznanja po tom istom Duhu drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari liječenja u tom jednom Duhu;
drugomu čudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razlučivanje duhova, drugomu različiti jezici, drugomu tumačenje jezika.
A sve to djeluje jedan te isti Duh dijeleći svakomu napose kako hoće.
Prva poslanica Korinćanima 12:4-11
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je cinio cuda ali ne putem bilo kakve magije, vec Bozanskom silom.
Belo magijasi cine cuda putem magijskih rituala - bajanja i izgovaranja magicnih reci, spravljanja napitaka, upotrebom talismana koji nose magijsku moc..itd, itd, sto je vesticarenje u pravom smislu te reci.

Zao mi je sto je Spedy zaveden i zalutao u taj svet okultnog.

Molimo se za njega da ga Gospod iscupa iz kandji sotone.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav kolega
za one koji su se kasnije uključili
rekoh već da je bijela magija:

uspostavljanje čudesa pomoću Božanske sile - Duha Svetoga

nemojte braćo i sestre pripisivati đavlu , ono što Bog uradi

tako da kolega moj dragi izgleda ja razumijem i razlikujem
- šta je bijela magija (a šta je crna)
- šta je sila Duha Svetoga

prouči sam za sebe Riječ Božju, i shvatičeš što je istina
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
pozdrav kolega
za one koji su se kasnije uključili
rekoh već da je bijela magija:

uspostavljanje čudesa pomoću Božanske sile - Duha Svetoga

nemojte braćo i sestre pripisivati đavlu , ono što Bog uradi

tako da kolega moj dragi izgleda ja razumijem i razlikujem
- šta je bijela magija (a šta je crna)
- šta je sila Duha Svetoga

prouči sam za sebe Riječ Božju, i shvatičeš što je istina

Prijatelju moj, ti si jako zalutao.

Nisi odgovorio na moje pitanje uopste, vec istrajavas u neznanju:
BeloMagijas kada spravi ljubavni napitak, da te devojka zavoli , i mimo njene volje, da li to Bog ponistava covekovu slobodnu volju na taj nacin?
Da li Sveti Duh primorava na ljubav?

Kako Sveti Duh moze da cini dela djavolska?

Sta je sa tobom?

Samo zato sto neko koristi ikone, kandila i slike svetaca ne znaci da je taj njegov dar od Boga.
I ''demoni veruju i drhcu'' i imaju ''silu i moc'', a to sto priznaju da postoji Bog je ''nistavno''.
Isus je rekao ''i mnogi ce mi reci u onaj dan, nismo li u tvoje ime mnoga cudesa tvorili... i tada cu im reci nikada vas nisam znao, idite od mene vi koji cinite bezakonje'' - to su upravo tvoji BeloMagijasi.

Sta oni savetuju kad odes kod njih? Da li te uce da se odreknes greha, da se popravis, da li te uce Bogu? NE!
Oni ti pomognu ''demonskom silom'' i jos ti kazu, da nije bitno kakvim zivotom zivis!
I traze novce za to!

Isus nije tako cinio, on je prvo lecio dusu, pitao je: ''Verujes li'' prvo je lecio ''duh coveka'' pa tek onda ''telo'', jer jedno bez drugog se ne moze izleciti!
A ti , sta dobijas kod ''magijasa''? Ti ne moras ni da verujes u Boga, bice ti isto, sve i da si najgori gresnik ili ateista! Sta oni onda rade, ONI ZAVODE LJUDE!

Da li je Isus ikada koristio ''rekvizite'' u pomaganju ljudima?
NE! Isus je ''jednom recju'' lecio i davao zivot ljudima.
Jer je imao ''vlast''!
Jasna razlika je imedju ''darodavca zivota'' - Koji ''rece i postade'' od onih koji ''bajaju pa bude'' tj. prizivaju djavole!

Da li je Isus ikada rekao: ''bajajte'' ili ''mrmljajte'' ili ''koristite rekvizite''?
Koristite: ''nozeve'' ''krstove'' i ''pentgrame''?
NE!

On je u svojoj reci ovakva dela osudio: ''neka se ne nadje u tebe bajac ili koji gata po zvezdama ili opsenar ili koji priziva mrtve, jer je takvo sto gad pred Gospodom!''

BOG SE GADI TAKVIH, ONI SU BOZJI PROTIVNICI!
A TI UCIS LJUDE DA IDU K NJIMA!
JOS GORE, TI ONO STO JE SOTONSKO NAZIVAS ''SVETIM DUHOM''!?
OVO JE HULA!


Isus kaze ''za badava ste primili, za badava i dajte'' , a sta rade tvoji BeloMagijasi - ONI NAPLACUJU SVOJE USLUGE!
Gde si ti video da je Sveti Duh naplatio svoj ''besplatni dar''???
Gde si ti video da je Bog trazio novaca da bi nekom dao oprostaj ili da bi ga izlecio???

Kada je ''Simon Mag'' ponudio novaca Apostolima rekavsi: ''Dajte i meni ovu vlast da kad metnem ruke na koga on primi Duha Svetog.'' Tada mu Apostoli rekose: ''Novci tvoji s tobom da budu u pogibao, što si pomislio da se dar Bozji moze kupiti''

Ti si skroz zalutao, moli se Bogu da ti pomogne, jer ovo sto pricas je strasno!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, bela magija propagira magijske rituale odnosno vracarstvo.

Vracarstvo je u bibliji osudjeno kao i svako ko se bavi bilokakvim oblikom vracarstva.

"A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i VRACARIMA, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga" ( otkrivenje 21. 8 )

"I ako vam reku: pitajte vračare i gatare, koji šapću i mrmljaju; recite, ne treba li narod da pita Boga svoga? Ili će pitati mrtve mesto živih? Zakon i svedočanstvo tražite. Ako li ko ne govori tako, njemu nema zore" ( Isaija 8.19 - 20 )
 
Natrag
Top