Čuda u pravoslavlju

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
kao prvo pravilo koje ucis i ti i ja , a to je je Bog svuda oko nas i na svakom mestu, zasto mislis da ce ti Bog samo tamo pomoci il izleciti ? slazem se nekim delom , ali tako isto mislim da ako si los covek , i samo zla pravis, nece ti Bog pomoci, ni na Ostrogu ni nigde , dok ti nazivas to mestom kao 100% izlecenje kad cak i muslimani dolaze sa najvecom mukom. tj oces da kazes ako im Bog(Allah) ne pomogne oni idu u Ostrog da im tamo nadju Boga il izlecenje , a moze i nesto drugo biti tamo ......



- kao sto sam ti rekao, Muslimani Se mole samo Jednom Uzvisenom koji je Svemocan i koji je na Nebesima , i Veruju u Njegove knjige , i Njegovog poslanika.

ne veruju u zakone vec ih postuju i izvrsavaju , Ali se mole samo Bogu.

a to sto je 6vekova posle Hrisansta dosao Islam , i zasto je dosao , o tome nema potrebe da komentarisemo .....




-kada je ovo rekao ''da traze oprost i Izlecenja'', jedno je mislio a to je da nemaju dovoljno vere u Allaha, vec da su krenuli drugim putem , a kada traze oprost to znaci da se mole. zbog toga sam naveo ono, slazem se sa tobom da idu Muslimani kod Hriscana , Bozic, Uskrs ali kao sto si naveo ''Postuju ih'' to Simi treba da shvati.

-sto se zmije tice jednostavan odgovor

-zbog zmije su Adam i Eva izbaceni iz Raja u tako reci Pakao na zemlji - zmije u Hramu. ne kazem da su lose te zmije , ali opet ...

iako kaze da je covek proklet zbog toga veliki udeo zbog toga ima zmija

hehe nisi razumeo, ti ljudi koji su bolesni i jedino tamo nisu dolazili, tamo kada dodju Gospod prihvata njihovu zrtvu, dokazujuci im koja je vera prava i da je Isus zaista Njegov Sin ljubljeni. Bog je milostiv i najveci gresnik moze uci u hram i moze se pomoliti bilo gde, ako je iskren i ako je kajanje i molitva od srca, Bog ce mu oprostiti. ne veruju u zakone vec ih postuju i izvrsavaju , Ali se mole samo Bogu.-lepo receno zaista, ovde nam se vere podudaraju, hvala Gospodu Bogu i mi se samo Njemu molimo zto smo monoteisticka religija.

Nije nemaju dovoljno vere nego nema rezultata. Sigurno si nekad na tv video onog decka sto lomi krst na crkvi, raspitaj se malo sta mu se desilo sa porodicom i kako se spasao, sta su mu rekle Muftije gde da trazi pomoc!!!

Ja i vise nego dovoljno postujem vasu, a i sve ostale vere, iako bes pocinje da navire kako pogledam istoriju, shvatim da treba oprostiti(ono sto i jeste u duhu pravoslavlja), ali ne i zaboraviti.

Po terci put nisu zbog ZMIJE, procitaj molim te postove...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
372
Narode verovali ili ne,u mom selu je na nisam sasvim siguran..Na Mitrovdan 2004 proplakala ikona Sv.Nikolaja.Ta ikona je kopija ikone Sv. Nikolaja koja je proplakala u Pacetinu,gradicu kod Vinkovaca.Ikona u V.Socanici je najvjerovatnije proplakala za vrijeme liturgije,ali su tek neko vrijeme kasnije primjetila djeca koja su cistila crkvu.Ja sam bio ocevidac VELIKA SOCANICA
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
.........Sigurno si nekad na tv video onog decka sto lomi krst na crkvi, raspitaj se malo sta mu se desilo sa porodicom i kako se spasao, sta su mu rekle Muftije gde da trazi pomoc!!!

Sećam se tog mladića koji lomi Krst!
Užasnula me je ta scena i pomislila sam da li zna šta čini?....

Vratila bih se sada na temu.

Imala sam i ja nekoliko "čudnih" iskustava ali me je jedno nateralo da se duboko zamislim o onome šta mislim.

Jedno popodne izašla sam sa posla do obližnje Crkve da upalim sveće živima za zdravlje i mrtvima za pokoj duše. Bila je zima, dan kratak, pao je sneg, pa se napravio led a preko leda je opet napadao novi sneg. Idući ka crkvi, kako nemam spisak sa imenima već ih držim u glavi, počela sam da se preslišavam za koga sve treba da kupim i upalim sveću. Prebrojala sam žive po imence, došla do pešačkog prelaza i počela da nabrajam na prste jedne ruke mrtve: JA...i u tom trenutku se klizam, padam i čovek koči jedva tik do mene. Oba prednja točka me dodiruju!

Preplašena, ustajem, on izliće iz auta bled, pita da li ste dobro, ja se uplašim još više da ču još i batine od njega da dobijem, počnem da mucam dobro sam, dobro, ništa mi nije i otrčim glavom bez obzira u Crkvu.

Treba li da kažem kome sam PRVU sveću za zdravlje namenila?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
Čuda Božija manastir Lepavina + ...


Čudo na Egini




Grupa hodočasnika iz Srbije nedavno je posetila grčko ostrvo Egina kako bi se poklonila moštima Sv. Nektarija Eginskog Svepravoslavnog Čudotvorca.

Pogledajte šta se dogodilo na tom putovanju...

HTML:
http://www.youtube.com/watch?v=EcTSgBe9SNQ
ili za download:

http://serbianforum.org/dokumentarni-filmovi/93345-cudo-na-egini.html#post277711




Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pošto sam trenutno sa 30 otvorenih prozorčića i u postavlajčkoj gužvi - izvinjavam se za propuste pri pravilima - ako ih ima - ali - evo još par download + info linkova na ovu temu:

Čuda Božija - Manastir Lepavina

http://serbianforum.org/dokumentarni-filmovi/93278-cuda-bozija-manastir-lepavina.html

Božija Čuda u dvadesetom veku

http://serbianforum.org/dokumentarni-filmovi/92662-bozija-cuda-u-dvadesetom-veku.html#post275670
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Čudesni povratak moštiju svetog Nikodima Svetogorca - 17. april 2010.



U četvrtak 15. aprila, bratstvo Manastira svetog Nikodima Svetogorca u grčkoj oblasti Gumenica je sa velikom pobožnošću i uzbuđenjem dočekalo mošti svog pokrovitelja koje su bile ukradene 15. marta 2010.
Sveti Nikodim se četiri puta javio čovjeku koji je ukrao njegove svete mošti i rekao: „Čedo moje, vrati me u moj dom, odakle si me uzeo. Dosta si me već namučio“.
On je u šoku potražio najbližeg sveštenika, kome je u suzama sve ispovijedio i predao mu mošti.
Sveštenik je svetinju odnio u manastir, a ovo je njegovo svjedočanstvo, koje je ispričao policiji.

Pokajani lopov je rekao da će uskoro doći u manastir da igumana moli za oproštaj.

U subotu će u manastiru biti služeno veliko praznično Večernje i mošti će biti izložene radi poklonjenja vjernih.

Izvor: Radio Svetigora
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
Čudesa Pravoslavlja i Pojave čuda


Čudesa Počajevske Lavre



Evo, nađoh i postavih još jedan dokumentarni video zapis na ovu temu:

http://serbianforum.org/dokumentarni-filmovi/93656-cudesa-pocajevske-lavre-pocajev.html#post278784

pa se na tom linku i može saznati više, a uvod glasi:

Kako glasi narodno predanje zapisano u starim knjigama, javljanje Majke Božije na gori Počajev bilo je 1240. godine.

Presveta Bogorodica je ostavila otisak svoje stope na kamenu iz kojeg je izbio istocnik celebne vode od kojeg se isceljuju verujući ljudi od svih mogućih bolesti.

Ova Sveta Gora je postala mesto podviga mnogih monaha koji se vekovima trude pod nevidljivim blagodatnih pokrovom Presvete Bogorodice.

Ovo je film o čudima ovog Svetog manastira.




Dodato posle 23 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Za ove mi pak ide teže rapidshare nalaženje te evo - Jutjubasto...


cudesa-pravoslavlja1.gif


(titlovano)

HTML:
http://video.google.com/videoplay?docid=6021432106816156027&hl=en#

Pojave čuda:
HTML:
http://video.google.com/videoplay?docid=4417503091766061651#
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Zeleo bih i ja da podelim nekoliko cuda. Nisu cuda pravoslavlja ali jesu Bozija cuda.

Skoro je to bilo. Osvanuo je lep i suncan dan, topliji nego svih onih ranijih dana. Resih da malo prosetam. Izasao sam napolje i primetio sam da jedno staro drvo ispred moje zgrade vise nije bilo golo. Poceli su da se javljaju prvi beli, mali pupoljci. Osetio se je miris prvih prolecnih dana i miris trave pod rosom. Krenuo sam ka parku. Primetih prekoputa kako covek ima problem da upali svoje vozilo i kako mu jedan decak pritrcava da mu pomogne da poguraju auto. Pritrcah i ja i masina gromoglasno zaurla. Covek je zaustavio auto, izasao i Bog zna koliko nam se zahvalio. Stigoh u park, kada tamo decica sa svojim bakama i dekama, trce, igraju se loptom, bacaju kamencice. Deke i bake se prosto tope svojim unucima a decica ne skidaju osmeh bezbgranicne srece sa svojih lica. Pored vidim jednu baku koja ima toliko mnogo godina, da jedva i sa stapom hoda ali se bori i to sa osmehom na licu. Cujem od jednog prolaznika da je toga dana rodjeno cak 15 beba. Divna brojka :) Ugledah i jednog coveka u invalidskim kolicima koji je izgubio obe noge u ratu i sada prosi. Vecina ljudi mu ostavi po koji dinar pa covek prezivaljava nekako. Imao sam neke obaveze pa nisam ostao dugo u parku. Sedoh u auto i krenuh do jednog sela. Prolazivsi autoputem, primetih da su sva polja i njive jos uvek poplavljene. Ove godine necemo imati dobar rod.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Kako smo samo skloni da previdimo svakodnevna cuda koja se desavaju i nama i onima oko nas, u potrazi za "cudesima"!
Time samo pokazujemo svoju neskromnost i sujetu i ocekivanje da ce bas nas, tako "uzvisene mimo svih ostalih, obicnih, ljudi" sam Gospod udostojiti nekog posebnog "vidjenja".
A zivot pun cuda i lepote, odvija se pred ocima onih koji mogu u njih da se zagledaju. Zapitajmo se zbog cega potok tece bas po zamlji, a ne iznad nasih glava? Da bismo, smerno savijeni pred Bozijom tvorevinom, poklonivsi se, mogli da se napijemo vode...
Hvala M. na divnoj prici.
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
Još dokumentaraca

Što se mene tiče - sve što postoji predstavlja ne čudo prirode već zna se Koga tj. Čije čudo...

S'obzirom na to da nevezano za ovu temu i topik - postavljam dokumentarce (time sam u slobodno vreme okupirana) - tako sam i primetila ovu temu...

Većinu ovih dokumentaraca nisam ni gledala jer nemam želju da se suočavam sa Božijim čudima - zato jer se tada osećam suočena sa svom svojom grešnošću za koju sam i ovako svesna da je najveća moguća - i neverovatno je kako se osećam nemoćnom da budem dobra ikoliko...

I tako - recimo da me obuzme strah od moje nesposobnosti da budem onoliko dobra koliko sama nalazim da je dovoljno da bih se nazvala valjanim ne - vernikom već - čovekom...

Pa ipak - igrom slučaja :) (slučajnost ne postoji) - sam ovih dana nailazila baš na dokumentarce sa ovom tematikom, pa ih postavljam jer znam da ima čak i onih koji ne veruju ni u šta do u puki materijalizam...

Uglavnom - ima još nekoliko dokumentaraca koji se mogu svrstati pod ovu temu:

Nadežda (Надежда Пиетарила) (2002)

Predavanje o Svetoj Gori - Jeromonah Jovan (Jelenkov) (2007)

i možda čak i

Život i Smrt

Možda ih ima još al' sam ja sva vazda konfuzna i raštrkana pa ne mogu da se baš svega setim i sve da postignem... :)

P.S.: Meni čuda čudnija od svakodnevnih golim okom vidljivih nisu potrebna da bih verovala...

A - kad doživi čovek tek pravo i veliko čudo - em što mu se čitav koncept viđenja svega promeni em mu sve materijalno postane relativno i irelevantno...

Nakon samo jednog doživljenog čuda svak ko bi za njim žudeo - prestaje da za daljim čudima žudi - jer ipak - malenom čoveku je tako nešto ipak nepojmljivo i ne baš lagodno za podneti...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Većinu ovih dokumentaraca nisam ni gledala jer nemam želju da se suočavam sa Božijim čudima - zato jer se tada osećam suočena sa svom svojom grešnošću za koju sam i ovako svesna da je najveća moguća - i neverovatno je kako se osećam nemoćnom da budem dobra ikoliko...
Max 357, ne sikiraj se. Nisi ti ni blizu grešnik kakvih ima!
A što se tiče ČUDA, ona ne postoje. Postoje samo događaji i dešavanja koja odudaraju od svakodnevnice i uobičajene kolotečine života. Ljudi su takve događaje nazvali čudima i, naravno, pripisali im neku nadnaravnu karakteristiku. Uradili su to upravo zbog toga što takve nesvakidašnje događaje i dešavanja nisu znali objasniti ni shvatiti.
Nemojte sada "galamiti" na mene! Nikoga ne ubjeđujem ni u što, kao što mi je već prigovoreno, nego samo iznosim svoje mišljenje.:)
 
Natrag
Top