Crkva u suvremenom svijetu

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
tko se razbacuje brojkama ?
čija crkva je zatirala prave kršćane ?
koliko ja znam a i svi ostali rimokatolička crkva ima na duši 80 000 000 djece Kristove
pa to nemožete sakriti nikako
ne optužujem ja nikoga, shvatičeš to jedan dan
da imam kakvu tužbu podigao bih je na sudu
samo je pitanje da li bi prošla, jer imate i tamo svoje oči i uši rimske kurije iliti jezuite
koliko je vidljivo svima ovdje na forumu, nitko ali ama baš nitko nije netrpeljiv prem drugima vjernicima kao ti

uostalom tko je mene i laodikeju nazvao svinjama ?
mene kršćanina slugu Boga i Krista ti nazivaš svinjom, pa jesi li ti uopče svjesna šta si napisala

nikakvu ja propagandu svoje vjere nemam (podcrtano) po ko zna koji put govorim jednom profesoru koji to nikako da shvati
stvarno neznam odakle ta titula, ali nešto mi tu ne štima
iznosim čist i jasan Biblijski nauk

samo ti vređaj, ali nečeš još dugo vjeruj
Bog je strpljiv, ali sve ima svoj granice
pazi na te prstiče kojima vređaš, neču te više opominjati
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@spedy
Nećeš me više opominjati? Naravno da nećeš,
:dtyste: ali, tebe bi mogli ...
Imaš već 5-6 komada, da te podsjetim:

Jurivaka: Da, spedy, pretjeruješ sa uvredljivim izrazima. Možeš o katoličkoj crkvi misliti šta god hoćeš, možeš i te misli javno iznosti, ali na uljudan i civilizovan način. Ne možeš tako eksplicitno katoličanstvo poistovjećivati sa satanizmom, prije svega zbog toga što je to totalna besmislica, a s druge strane, time vrijeđaš osjećanja miliona katoličkih vjernika. Povrh svega toga, uvrede nisu nikakvi argumenti, one samo odslikavaju kulturu čovjeka koji se njima služi. Molim te, povedi računa o tome.
[/QUOTE]
Jurivaka: Spedy, tvoja definicija hrišćanstva naprosto nije tačna. Nema objektivno uporište ni u oficijelnoj nauci ni teologiji. Znaš šta, spedi? Vrlo si loš promoter toga svoga vlastitog hrišćanstva, ma šta to bilo. Hrišćanstvo je po definiciji ljubav i toleranacija - "Ljubi bliženjega svoga kao samog sebe", a "tvoje hrišćanstvo je puno mržnje i netrpeljivosti. Ako ne vjeruješ meni, proanaliziraj malo svoje postove koje ovdje ostavljaš.

Jurivaka: Spedy, živiš li ti u stvarnosti? Ne bih rekao. Imaš nekakav svoj svijet koji si konstruisao u svojoj imaginaciji i pokušavaš da ga preneseš u stvarnost, koja se ni u jednom segmentu ne uklapa u tu tvoju zamisao.

Jurivaka: Spedy, da se ne nadmudrujemo. Ti imaš svoju "istinu", ali moraš shvatiti da i drugi ljudi imaju svoju. Ne možeš svojom "istinom" vrijeđati osjećanja drugih vjernika. Takvi odnosi među ljudima nisu prihvatljivi. Osim toga, pročitaj šta Pravilnik ovoga foruma kaže o tome. Kaže da to nije dozvoljeno.

Jurivaka: Spedy, za ime Boga, pa šta ti radiš svo vrijeme, nego napadaš druge! ...

Jurivaka: Spedy, poslednji put te opominjem, ne nazivaj nikoga lažovom. Ako ne izostaviš vrijeđanje iz svoga riječnika, nećeš moći pisati na ovom Forumu.



Da se vratimo temi...
Nekoliko dobrih misli Vladike Grigorija:

„Mi ljude puštamo njihovoj ravnodušnosti, a to je najveće kriza vjere. Mlakost, ravnodušnost, indiferentnost su najopasnija stanja u kojima se čovjek može naći. Zato su i veliki grešnici i veliki pravednici – vaterni.“ Zbog krize je došlo zbog ravnodušnosti, a ona se propovijeda i predlaže danas u svijetu. Istaknuo je i važnost toga da se čovjek brine o Božjim prioritetima u ovom životu.

Nesnalaženje u slobodi i demokraciji pogodilo je i Pravoslavnu crkvu kao i Katoličku. Velika utjeha je da su tada na čelima Crkava bili ljudi koji su vjerovali u Boga. Da ti ljudi nisu vjerovali u Boga posljedice su mogle biti još gore jer su početkom devedesetih ljudi jako slušali što im svećenici kažu, ustvrdio je vladika. S obzirom da je desetljećima bilo propovijedano antiboštvo, nije bilo moguće puno očekivati. „Bilo je strašnih antivjerskih odnosno zvjerskih stvari,“ rekao je episkop objasnivši da je „čovjek sav razapet između toga da je viši od tvari, a niži od čovjeka,“ te da nije bilo puno proročkih glasova koji su tih godina govorili protiv tog animalnog u čovjeku. Potaknuo je vjernike da se preispitaju o tome što je za njih vjera.

Podržao je reagiranje hrvatskih biskupa na uvođenje ovakvog zdravstvenog odgoja u škole rekavši da Crkva sad u Hrvatskoj čuva integritet ljudske ličnosti, a to je jako važno. Nema ništa strašnije nego kad se čovjekov integritet naruši do te mjere da on postane razdjeljena ličnost.


O budućnosti kršćanstva u Europi vladika Grigorije je rekao da ona ovisi o spremnosti na pokajanje i spremnosti na povratak vjeri. Ljudi će se vratiti Bogu, bit će to bolan proces, ali Bog nikad neće ostaviti čovjeka niti kao pojedinca niti kao narod. Najvažnija zadaća kršćana i Crkve danas je, kao što je uvijek i bila, da „pokažemo djelatnu vjeru, a ta djelatna vjera jedino se može pojaviti u ljubavi.“

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
hm, interesantno
nisam vidio gdje je urednik tebe opomenuo da NE nazivaš ljude svinjama
kako mu je to promaklo ?

također nisam vidio ni gdfje te je opomenuo da me NE nazivaš sektašem
ne samo mene nego i sve druge koji neče u ekumenu sa RIMOkatoličkom crkvom

hvala na razumijevanju

istina je da sam ja opomenut zato jer iznosim Biblijski nauk

edit
samo ti piši, vređaj nazivaj sektašem, neka se ispolji potpuno tvoj rimokatolički duh,
od tebe se ne nadam ničemu dobrom
kako češ pokazati ljubav prema druim vjernicima kad ljubavi u tebi nema
pokaži kulturu RIMOkatoličke vjere
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tvoje riječi najbolje govore o tebi. Ti si pojedinac izgubljen u masi. Tvoje je pravo da govoriš i budeš što želiš, ali malo više razboritosti i realnosti ne bi ti škodilo. Pravi kršćani su ostali u Crkvi, vjerni Kristu koji ju je ustanovio, a ostali se mogu skitati kojekuda i s Biblijom u ruci praviti se važni i izigravati učitelje.
Uspoređivati Crkvu s holivudskom predstavom je krajnje neukusno, ali tako je to...čovjek koji stoji naopako, sve vidi naopako.
Neka ti tvoja žena ili kći umijese krafne, meni to nemaš pravo govoriti.





Dosta je, spedy. Na tvoje postove ne želim odgovarati. Uvijek jedno te isto, razbacuješ se brojakama i lažnim optužbama.
Progledala sam ti kroz prste i prešla preko tvojih uvreda više puta.
Urednik te je opomenuo nekoliko postova, ali tebi nešto/netko ne da mira...Da je meni bilo upućeno takvo upozorenje, bilo bi me sram i ne bih se pojavljivala više ovdje. Očito je da ti nemaš stida, ne shvaćaš da si obični propagator svoje izmišljene nauke i da te nitko ne uzima ozbiljno. Možeš ti nuditi svoj broj telefona, svoju mail adresu, možeš inzistirati...nitko ne dijeli tvoja uvjerenja. Nitko!

cerke nema,sinove,li moja zena mi tocini,ti ne moras,nisam to ni trazio.ja nisam potukaccrkveni dok god imam Hrista i rec uz sebe i u srcu najpre.ne ljuti se. razmisli. noje je li bio osamljen? enoh sedmi od adama,lot koji je plakao na gradskim vratima izvan sodome? sto bi ti rekla,lote sto se pravis sudac ovom gradu,ti si jedna jkedinka koji tu nesto izigravas van. sta fali tim sodomljanima,fini ljudi,demokratsko pravo njihove religije im daje za pravo da budu slobodni u svojoj savestio ziveti pred Bogom kako zele,pama to bio teski holivud.
tako je i sa ovim vernicima okolo po crkvama ne samo katolici,ja ne mislim samo na njih,na pravoslavne,pa baptiste,metodiste,js,advent.pentekost itd....to holivudsko sminkersko slavljenje,ta razvrata preljubnickih brakova ,i druge gadosti,tv kanali mesto poniznosti,tolaganje ,price o tri Boga,mrznja na istinu,ja o tome govorim iz nakane da se neko prestroji dok je cas.
pravi hriscani kako ti kazes po ucenju Isusa trebaju izaci van izmdju kvasca onih koji su kvasac a ne ostati u bludnickom drustvu,jer ko se sa bludnicom veze jedan sud deli!mir tebi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne postavljajte YouTube klipove bez ikakavog komentara![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Primjetila sam da ima ovdje nekih koji ne pridaju nikakvu važnost crkvi ni crkvenom naučavanju. U razgovoru s Vladikom Jovanom Niškim, on kaže:

Za ovo kratko vreme služenja u Eparhiji niškoj primetio sam neverovatnu žeđ za jevanđeljskom naukom i veliku posećenost i zainteresovanost naroda za duhovnost. Narod upija svaku reč i želi da se oplemeni i utvrdi u veri i kulturi. Dakle, nije tačna tvrdnja o mentalitetu ovoga kraja. Treba imati u svemu nade i optimizma bez obzira na siromaštvo i slabu brigu centrale za ovaj deo države.

Kakvi su Srbi vernici? Grade se nove crkve i one su o velikim praznicima pune, ali većina nema baš naviku da redovno odlazi na liturgiju...


Svima nama je poznato da naš verujući narod nije dovoljno crkven. Zato smo mi najodgovorniji, kao i objektivne okolnosti u kojima se narod nalazi. Postoji razlika između pobožnih i religioznih ljudi. Ima krštenih ljudi koji, na žalost, ne primaju sveštenika. Mi kao narod smo crkva, kao jedan organizam koji se ostvaruje na Svetoj službi. Iz toga proizlazi organizacija. Onaj koji ne prihvata zajednicu kao crkvu, ne može se spasti kao pojedinac bez učešća u njoj. Da bi se sve ovo ostvarilo potrebno je vreme i strpljiv rad na novoj hristijanizaciji Srba. Uostalom, hrišćanstvo je uopšte mlado, tako da je pred nama ogroman rad i trud. Konkretno, potrebni su nam mnogo bolji misionari u Nišu, koji će se baviti savremenom misijom, kako unutrašnjom tako i spoljašnjom.

Da li je crkva dovoljno bliska mladima? Može li ona da im pruži odgovore na njihova pitanja i dileme koji se rađaju iz našeg, modernog vremena?


Crkva ima sve najvažnije odgovore na vapaje savremenog čoveka. Nadam se da možemo kroz darovite ljude da odgovorimo na sve izazove i dileme modernosti. Mi služimo Svetu službu u kojoj imamo sve odgovore na „prokleta” pitanja. Najvažnije je da imamo odgovor na problem smrti i zla, jer u liturgiji dobijamo lek besmrtnosti. Izlaženjem iz bogoslužbenog osveštanog vremena hrama naša svakodnevica je tako osmišljena kao liturgija posle liturgije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Grade se nove crkve i one su o velikim praznicima pune, ali većina nema baš naviku da redovno odlazi na liturgiju...

uciteljice odmah da ti kazem ko gradi crkve, grade lopovi i kriminalci, kad jedan covek koji je prevarom dosao do mnogo para, pravi crkvu i u toj crkvi njegova slika prikazana kao ikona, to su ti nazalost danasnje crkve, znaci crkva je pristala da sagradi crkvu koju je on donirao sa prljavim parama i da mu jos naslika ikonu u toj crkvi
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
danas crkve grade ljudi koji skupljaju duše za sebe a ne za Krista
jer spomenuh već, Kristov duh je misionarski duh
propovjednik Evanđelja danas propovijeda Evanđelje recimo u Zagrebu, sutra u Ljubljani prekosutra opet negdje drugdje
ako bude imao crkvu i stalno u njoj propovijedao, kako-kada če iči u druga mjesta
jer puno je još posla a radnika je malo
s druge strane ako se sagradi crkva, evo prilike jezuitima da navale u crkvu i ono malo pravih vjernika odvuku u propast
mislim da je o tome već bilo govora
 
Natrag
Top